با زیباترین دشت های گل در دنیا آشنا شوید

نویسنده:

سمیرا هادی

در تاریخ:

از دیگر شگفتی های طبیعت، رویش هزاران نوع گل است که زیباترین دشت ها را به ارمغان می آورند و به زمین رنگ می بخشند. در این خصوص همیشه کشور هلند با گل ها در هم آمیخته است و شاید همه آن را بهترین سرزمین برای رویش گل ها بدانند، اما در سراسر جهان مکان های دیگری هم وجود دارد که پوشیده از گل های رنگارنگ و زیبا هستند. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با زیباترین دشت های گل دنیا آشنا کنیم.

باغ کلهوف در هلند

این باغ زیبا به عنوان یکی از زیباترین باغ ها در جهان شناخته شده است که در شهر دیزل و در کشور هلند واقع شده است. این باغ بهاری که ۳۲ هکتار وسعت دارد، انواع گل های رنگارنگ لاله، میخک و زنبق، گل های سوسن و گل های نیلوفر را در خود جای داده است که همگی تماما با دست و بدون دخالت هیچ ابزار و ماشینی، به هنرمندانه ترین شکل ممکن کاشته شده اند و این فضای رویایی را به ارمغان آورده اند. در محوطه ی این باغ چندین آلاچیق است که گل هایی ماننده گل رز و نرگس در میان آن ها روییده اند و زیبایی این منطقه را دو چندان کرده اند. همچنین دارای چندین حوضچه های آبی، نهرها و کانال ها می باشد که برای بازدید کنندگان امکان قایق سواری را فراهم آورده اند. در اطراف باغ گل های نرگس خود را به نمایش گذاشته اند، درست در جایی که مسیری برای دوچرخه سواری در نظر گرفته اند. روزانه تعداد زیادی از افراد برای پیاده روی و قدم زدن در میان گل ها به این منطقه می روند.

با زیباترین دشت های گل در دنیا آشنا شوید

جشنواره گل لاله آگاسیز؛ شهر بریتیش کلمبیا کانادا

جشنواره گل لاله آگاسیز، مانند دیگر مزارع گل لاله است اما چشم اندازهای اطراف آن بسیار متفاوت هستند. این مزرعه در محلی پر از گل های لاله زیبا در روبروی کوه برف پوشیده چیم قرار دارد و در آن ۳۰ نوع مختلف از گل های لاله که در ۴۰ کمان رنگارنگ قرار دارند نمایش داده می شود.

با زیباترین دشت های گل در دنیا آشنا شوید

زمین گل آفتاب گردان در ایتالیا

یکی از زیباترین جلوه های طبیعت، در منطقه ی توسکانی ژاپن خود را به نمایش گذاشته است. در توسکانی مزرعه ای پوشیده از گل های زرد رنگ آفتاب گردان وجود دارد که نشانی از بهشتی زرد رنگ است. اگر از آن دسته علاقه مندانی هستید که عاشق دیدن گل های آفتاب گردان هستید، این فرصت را از دست ندهید و در فصل تابستان، فصل رویش آفتاب گردان از این منطقه دیدن کنید.

با زیباترین دشت های گل در دنیا آشنا شوید

پارک ساحلی هیتاچی در ژاپن

این پارک که در شهر هیتاچیناکا ژاپن قرار دارد در مساحتی با وسعت ۱۹۰ هکتار، میلیون ها گل مثل نرگس، لاله در بهار،  رز در اوایل تابستان را در معرض تماشای عموم قرار می دهد.

با زیباترین دشت های گل در دنیا آشنا شوید

مزرعه اسطوخودوس در فرانسه

مزرعه ی اسطوخودوس، منطقه ای در جنوب فرانسه است که از دیدن زیبایی هایش شگفت زده خواهید شد. این مزرعه با گل های رنگارنگش خود را در ساحل دریای مدیترانه رونمایی کرده است و این تلفیق زیبا گردشگران زیادی را سالانه به سوی خود کشانده است. این مزرعه در بهار به رنگ سبز است و با نزدیک شدن به فصل گرما گل های اسطوخودوس سر از زمین برمی دارند و زیبایی شگفت انگیزی به این مزرعه می بخشند. گردشگران زیادی سالانه برای تماشا و عکاسی در میان گل ها به این منطقه سفر می کنند.

با زیباترین دشت های گل در دنیا آشنا شوید

مزرعه کارلس بد در امریکا

یکی از زیباترین مزرعه های گل در سن دیگو، ایلات متحده ی امریکا می باشد. در این مزرعه مساحتی به اندازه ی ۵ کیلومتر با هزاران نوع گل پوشیده شده است که نمای آن در کنار اقاینوس آرام جلوه ای زیبا به این منطقه بخشیده است. از محبوب ترین گل های این مزرعه می توان به گل رز، ارکیده، شکوفه های نخود شیرین، گل های اطلسی قرمز، سفید و آبی نیز اشاره کرد که به سرتاسر این مزرعه جان بخشیده اند. با زیباترین دشت های گل در دنیا آشنا شوید

مزارع گل کانولا؛ شهر لواپینگ چین

در شهر لواپینگ از فوریه تا مارس، همه مزارع با شکوفه های زرد رنگ کانولا تا افق طلایی می شوند و چشم اندازی زیبا را خلق می کنند که در آن ردیف هایی از کوه های تیره در کنار دریایی از گل های زرد هستند.

با زیباترین دشت های گل در دنیا آشنا شوید

جشنواره گل لاله ساکورا؛ ساکورا ژاپن

در ماه آوریل، جشنواره گل لاله ساکورا در پارک فوروساتو برگزار می شود و در آن مزرعه ای با ۵۳۰۰۰۰ پیاز گل از ۱۸۰ گونه مختلف گل های لاله تزئین می گردد و تصویری از آسیابان هلندی هم در پس زمینه مزرعه واقعا چشم انداز زیبایی را خلق می کند.

با زیباترین دشت های گل در دنیا آشنا شوید

جشنواره مزرعه گل لاله کفش چوبی؛ ایالت اورگن آمریکا

در این جشنواره این مزرعه ها در طول مدت یک ماه در معرض نمایش عموم قرار می گیرند و بیش از ۵۰ کمان از گل های مختلف دارند.این جشنواره معمولا در اواخر مارس شروع می شود و تا اواخر آوریل بطول می انجامد.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید