10 مورد از بهترین سواحل برای فصل زمستان

10 مورد از بهترین سواحل برای فصل زمستان

چه هوای بیرون سرد باشد و چه دمای هوا در حال بالا رفتن باشد، وسوسه در آوردن لباس ها و رفتن به یک آب و هوای ساحلی گرم هیچ گاه عاشقان گردشگری ساحلی را رها نمی کند. اگر چه اکنون فصل زمستان است اما سواحلی وجود دارند که حتی در فصل سرما نیز مکانی خوش آب و هوا و مناسب برای دوستداران ساحل هستند.  اگر شما هم می خواهید در فصل زمستان به یک ساحل ملایم بروید، هوشمندانه سفر کنید و با مطالعه فهرستی که در ادامه خواهد آمد، ساحل مورد نظر خود را انتخاب کنید.

۱. ساحل هاوایی

هاوایی یکی از محبوب ترین سواحل دنیاست، شن های سواحل آن تمیز و یکدست و آب دریای آن شفاف و گرم است، این ویژگی ها این ساحل را به بهترین مکان برای شنا و شیرجه و دیگر بازی های مهیج آبی تبدیل کرده است. موج سواری محبوب ترین ورزش آبی در هاوایی است بخصوص اگر موج سوار حرفه ای باشید نوامبر و مارس بهترین ماه برای این ورزش است چون موج های خیلی بزرگی در این ماه ها ایجاد می شود. در ساحل پونالو رنگ ساحل سیاه است و در آنجا لاک پشت های سبز دریایی زیاد دیده می شود.

10 مورد از بهترین سواحل برای فصل زمستان

۲. ساحل پاپاگایو، لانزاروته، اسپانیا

جزایر قناری در اسپانیا که در غرب ساحل مراکش قرار گرفته اند، چه در تابستان و چه در زمستان از مقاصد گردشگری مورد علاقه ساحل دوستان بوده و این امر به دلیل آب و هوای آفتابی این شبه جزیره در تمام طول سال بوده به نحوی که در ماه های پاییز دمای این منطقه به طور متوسط بین ۲۰ تا ۲۴ سانتیگراد است. در حالی که هر یک از جزایر قناری سواحل زیبا و جذاب خود را دارد، جزیره لانزاروته (Lanzarote ) بهترین گزینه در بین این جزایر شناخته می شود. ساحل پاپاگایو (Papagayo ) که در منطقه ای دارای تپه های آتشفشانی واقع شده، یک ساحل به شکل صدف است که گستره ای از ساحل شنی سفید را تشکیل می دهد. آب های زیر خلیج کولاراداس که در مجاورت این ساحل قرار دارند، خانه اولین موزه زیردریایی اروپا با نام موزه آتلانتیک (Museo Atlantico) است.

10 مورد از بهترین سواحل برای فصل زمستان

۳. بورا بورا

آمدن به بورا بورا تعطیلاتی تماشایی و رویایی را برای شما به وجود می آورد، در این ساحل می توانید در حالی که زیر آلاچیق های ساحل نشسته اید ازتماشای آب های فیروزه های درخشان و درختان نخل سبز و سرزنده  لذت ببرید، بهترین فصل بازدید از این جزیره اواخر نوامبر است، با اینکه این جزیره فرانسوی کمی کوچک است اما پر از زیبایی است.

10 مورد از بهترین سواحل برای فصل زمستان

۴. ساحل لاکونچا، سن سباستین، اسپانیا

ساحل لاکونچا (La Concha) که با نام «Playa de las Conchas» نیز شناخته می شود در خلیج صدفی شکل کونچا واقع شده که خانه کوهستان مونته اورگول (Monte Urgull) است. ملکه ایزابلای دوم برای آب درمانی خود و به تجویز پزشکان در قرن نوزدهم به این منطقه آمده بود و این مهر تاییدی است بر درمان بخش بودن آب های این منطقه. این ساحل در شهر سن سباستین در ایالت باسک واقعی شده که به لطف شن های سفیدش و البته آب و هوای دوست داشتنی و معتدل خود و البته آب های گرم در تمام طول سال، مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی بوده است. اگر چه بین ماه های ژوئن و آگوست، بیشترین هوای آفتابی را در این ساحل تجربه می کنید اما در اواخر پاییز نیز دمای هوا از ۱۵ درجه سانتیگراد کمتر نمی شود.

10 مورد از بهترین سواحل برای فصل زمستان

۵. باهاما

باهاما ساحلی عالی برای تحقق رویای ساحلی شما در زمستان است، باهاما از جزایر زیادی تشکیل شده که هر کدام از این جزایر را انتخاب کنید آفتاب گرم، سواحل شنی و فضای لذت بخش از ویژگی های آن است.

10 مورد از بهترین سواحل برای فصل زمستان

۶. ساحل زلاتنی رت، براچ، کرواسی

ساحل زلاتنی رت (Zlatni Rat) به عنوان محبوب ترین ساحل برای عکاسان در کرواسی، در ساحل جنوبی جزیره براچ (Brač) در منطقه دالماتیا (Dalmatia) واقع شده است. این تکه سرزمین ساحلی بهشتی که به درون دریای آدریاتیک کشیده شده، در حاشیه یک جنگل کاج واقع شده که خانه یک ویلای قدیمی مربوط به روم باستان است. وزش دائمی و ملایم باد در این منطقه باعث شده که سالح زلاتنی رت بهترین گزینه برای دوستداران موج سواری باشد. این ساحل در تمام طول سال آب و هوای ملایمی داشته، هر چند زمستان های آن کمی غیرقابل پیش بینی است. با این وجود، کرواسی کشوری است که برای سفر در تمام طول سال مناسب است و بسیاری از جشن ها و فستیوال های بزرگ ان در فصل زمستان و همراه با سال نو و عید کریسمس رخ می دهند.

10 مورد از بهترین سواحل برای فصل زمستان

۷. ساحل لوسیا

سنت لوسیا را برای مقصد ساحلی خود انتخاب کنید تا از افسردگی زمستانی نجات پیدا کنید اگر می خواهید ورزش های آبی انجام دهید به غرب جزیره بروید. قسمت شرقی این جزیره هم زیبا و سرگرم کننده است می توانید با اسب به گردش بروید و مناظر زیبا را تماشا کنید. فراموش نکنید که حتما کوه های زیبای پیتونز را که زیبایی منحصر بفردی دارند به دقت ببینید.

10 مورد از بهترین سواحل برای فصل زمستان

۸. ساحل میرتوس، کفالونیا، یونان

ساحل میرتوس (Myrtos ) که در پای یک سری تپه های بلند آهکی واقع شده به سازه های فرازمینی موجود در فیلم های علمی تخیلی شبیه است. این ساحل زیبا و خارق العاده در فیلم «Captain Corelli’s Mandolin» در سال ۲۰۰۱ به نمایش درآمد و آب های فیروزه ای و شن های سفید آن در واقعیت بسیار زیباتر هستند. جزیره کفالونیا (Kefalonia )، بزرگ ترین جزیره مستعمراتی یونان بوده که از آب و هوای مدیترانه ای گرم که در تابستان به ۳۰ درجه سانتیگراد می رسد سود می برد. در فصل خلوت گردشگری نیز هوای این ساحل بسیار ملایم است و به طور متوسط به ۱۳ درجه سانتیگراد می رسد. از این رو در فصول سرد سال که این منطقه خلوت تر است نیز سفر به ساحل میرتوس خالی از لطف نخواهد بود.

10 مورد از بهترین سواحل برای فصل زمستان

۹. جزایر کیمن

جزایر کیمن از سه جزیره تشکیل شده است، همه ساحل های این جزایر عمومی هستند و برای رفتن به آنجا محدودیتی ندارید در این سواحل می توانید روز خود را با غواصی، موج سواری و دیگر فعالیت های مهیج آبی بگذرانید.

10 مورد از بهترین سواحل برای فصل زمستان

۱۰. ساحل پورتو سانتو، مادیرا، پرتغال

جزیره مادیرا (Madeira) در پرتغال در کنار اقیانوس اطلس واقع شده و نزدیک به ۱.۰۰۰ کیلومتر از سرزمین اصلی کشور فاصله دارد. دمای متوسط هوا در این جزیره در طول سال تغییر زیادی ندارد و اگر چه در فصل تابستان کمی گرم تر است اما امواج ساحل در فصول سرد سال بسیار بهتر بوده و به همین دلیل بهترین مکان برای دوستداران ساحل و موج سواری به شمار می آیند. سواحل خارق العاده بسیاری در اطراف شهر مرکزی فونچال (Funchal) در این جزیره بزرگ قرار دارند و البته استخر طبیعی آتشفشانی پورتو مونیز (Porto Moniz). با این بهترین ساحل این منطقه در جزیره پورتو سانتو (Porto Santo) در مجاورت پورتو مونیز در شمال مادیرا قرار دارد. این ساحل بسیار آرام و خلوت بوده و دارای مراکز متعددی برای شیرجه و موج سواری است. کریستف کلمب روزگاری در پورتو سانتو اقامت داشته و در شهر ویلا بالریا نیز یک موزه به این ماجراجو و کاشف ایتالیایی اختصاص داده شده است.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما