جاذبه گردشگری شهربازی لگولند مالزی

نویسنده:

سمیرا هادی

در تاریخ:

 شهربازی لگولند مالزی نخستین پارک موضوعی لگولند در آسیا و ششمین در جهان پس از تأسیس آن است. افتتاح رسمی لگولند مالزی توسط سلطان ابراهیم اسماعیل، سلطان جوهور در 22 سپتامبر 2012 انجام شد.

جاذبه گردشگری شهربازی لگولند مالزی

 لگولند در ۳۳۰ کیلومتری شهر کوالالامپور پایتخت مالزی است و تا سنگاپور فقط ۱۰ دقیقه فاصله دارد. نمونه ی این شهربازی قبلا در کشورهایی مثل آمریکا، دانمارک و انگلستان ساخته شده است. لگولند در حدود نیم قرن پیش برای اولین بار در کشور دانمارک افتتاح شد و با بقیه شهربازی های دنیا یک تفاوت اساسی دارد. در این شهربازی شما با اسباب بازیهای فکری روبرو هستیید و شاید همین یکی از بزرگترین دلایل جذابیت لگولند برای بچه هاست.

جاذبه گردشگری شهربازی لگولند مالزی

درباره لگو

لگوها اسباب بازیهایی هستند که در حدود ۱۲۰ سال پیش ساخته شدند و یکی از معدود اسباب بازیهایی هستند که علاوه بر سرگرمی باعث بالا رفتن خلاقیت کودکان هم می شوند. با قطعات لگو می توان اشکال بسیار جالبی ساخت از خانه گرفته تا حیوان و ساختمان و… حتی می توان با آنها یک موجود جدید خلق کرد و همین باعث جذاب بودن آن می شود. در گذشته قطعات لگو چوبی بودند اما کم کم با پیشرفت فناوری، پلاستیکی شدند.

جاذبه گردشگری شهربازی لگولند مالزی

امکانات دنیای بازی لگولند مالزی

طرح لگولند مالزی با ورودی اصلی پارک با چشم انداز ورودی اصلی Legoland شروع می شود. یک فروشگاه لگولاند نیز دز این پارک وجود دارد که محصولات، اسباب بازی ها، ست ها، DVD ها، کتاب ها و کالاهای Legoland و سایر امکانات معمولی در ورودی لگو را به فروش می رساند. بخش تخیلی ها ( Imagination ) در سمت چپ ابتدای این بخش قرار دارد که دارای بازی های تعاملی لگو و ساختمان سازی لگو است، این  بخش شامل ساختن و تست یک بازی جذاب تعاملی ساختمان لگو است که بازدید کنندگان در آن خانه ها، اتومبیل ها، آسمان خراش ها و غیره می سازند و پس از ساخت و ساز می توانید آنها را امتحان کنید. Lego Mindstorms بازی های رایانه ای و جذاب رباتیک می­باشد که می­توانید همراه خانواده و دوستان خود از آن ها استفاده کرده و لذت ببرید.

 Sky Cruiser یک سواری مونوریل هوایی  است که در آن شما می توانید وسیله نقلیه خود را با پدال در اطراف مسیر بالاتر از مسیرهای لگولند مالزی با منظره باورنکردنی از شهر خارج از مجتمع لگولند و پارک بازی، کنترل کنید. Kid power tower نیز از امکانات هیجان انگیز دیگر این پارک بازی است، یک برج زیبا که در آن شما سوار وسیله نقلیه خود می­شوید و آن را به بالای برج می­رسانید، سپس طناب صندلی وسیله نقلیه خود رها می­کنید که این کار شما را از روی برج پایین می­آورد. اتاق­های بازی Lego Duplo نیز یک منطقه کوچک و جذاب برای کودکان 2-6 سال است که در مناطق بازی و سایر جاذبه های تخیلی، مغازه ها و ناهار خوری ها بازی می کنند و اوقات خوب و خوشی را می­گذرانند. قلعه هیل نیز در قسمت پشتی پارک شوالیه های لگو و قلعه با مضمون شاهزاده خانم واقع شده است و به خصوص برای کودکان و نوجوانان بسیار شگفت انگیز می­باشد.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید