طاق روآ آگوستا در لیسبون را بشناسید!

طاق روآ آگوستا در لیسبون را بشناسید!

در کنار دیگر دیدنی های پرتغال، حتما خیابان روآ اگوستا درشهر لیسبون و بناهای درون آن را از قلم نیندازید. خیابان روآ آگوستا، که پر از کافه‌ها و رستوران‌های متنوع است، با کفپوش‌های زیبا تزئین شده و ساختمان‌هایی که بعد از زلزله سال ۱۷۵۵ لیسبون ساخته شدند در این خیابان خودنمایی می‌کنند و پذیرای هزاران گردشگری است که در قالب تور پرتغال از این شهر دیدن می‌کنند.

طاق روآ آگوستا در لیسبون را بشناسید!

منحصر ‌به‌ فرد‌ترین بنای این خیابان، طاق روآ آگوستا است که مجسمه‌ی برنزی شاه خوزه (از پادشاهان قدرتمند و اصلاحگر پرتغال) در آن قرار گرفته است. این طاق در شمالی ترین بخش میدان قرار گرفته و نمادی از بازسازی دوباره ی شهر بعد از زلزله ی ویرانگر سال ۱۷۵۵ است اما با این حال این طاق چندین سال بعد و در سال ۱۸۷۵ ساخته شده است.

این بنا در ابتدا قرار بود تنها برج ناقوس باشد، اما بعد از گذشت یک قرن به یک طاق پیچیده تبدیل شد. این اثر زیبا با چند مجسمه از شخصیت‌های معروف (ویریاتو جنگجویی که با رومی‌ها جنگید، واسکو دوگاما کاشف و جهانگرد پرتغالی، مارکی دو پومبال صدراعظم پرتغال و…) تزئین شده و توسط ۶ ستون محکم نگه‌داشته شده است، همچنین در بالای طاق، کتیبه‌ای به زبان لاتین وجود دارد که یاد و خاطره‌ی نیاکان را گرامی داشته است و مجسمه‎‌ی زنی با دو تاج در دست، در بالای آن نمایان است. در شرق طاق، ساعتی قرن نوزدهمی جلب توجه می‌کند و این امکان وجود دارد که، برای دیدن آن با آسانسور به تراس رفته و از نزدیک ساعت را تماشا کنید. همچنین می‌توانید از طریق راه‌ پله‌های مارپیچ به بالای طاق بروید و از منظره‌ی شهر لذت ببرید.

طاق روآ آگوستا در لیسبون را بشناسید!

خیلی از گردشگران بازدید از این طاق را در لیست برنامه های خود قرار می دهند فقط به این دلیل که چشم انداز جذابی از شهر را از بالای آن تماشا کنند. با بالا رفتن از پله های مارپیچ و رسیدن به بالای طاق، چشم اندازه ۳۶۰ درجه و حیرت آوری از رودخانه تاگوس، میدان شهر، قلعه لیسبون و … در انتظار شماست. البته این را هم بگوییم که راه پله های رسیدن به تراس طاق خیلی باریک اند برای همین به سیستم هوشمند مجهز شده اند تا کسی در حین رفت و آمد از پله ها تصادف نکند! در واقع در کنار این راه پله ها چراغی هست که اگر سبز بود یعنی راه پله، خالی است و شما می توانید بدون ترس از برخورد با دیگران از آن بالا بروید البته قبل از وارد شدن به راه پله ها باید دکمه را فشار دهید تا چراغ، قرمز شود و کس دیگری جز شما وارد مسیر راه پله ها نشود.

طاق روآ آگوستا در لیسبون را بشناسید!

در فصل تابستان اگر به دیدن این طاق بروید از آن به عنوان صفحه نمایش برای پروژکتور استفاده می شود و فیلم هایی از تاریخ لیسبون را بر روی آن می بینید. می توانید برای استراحت به کافه ها و رستوران هایی بروید که خیابان منتهی به این طاق را احاطه کرده اند و غذاهای خوشمزه محلی سرو می کنند. حتی اگر قصد خرید هم داشته باشید می توانید هم از این جاذبه دیدن کنید و هم به مغازه های اطراف این خیابان بروید.

به راحتی می توانید خودتان را به این طاق برسانید و از آن بازدید کنید چون فاصله ی آن تا ایستگاه متروی Baixa-Chiado فقط ۱۰ دقیقه پیاده روی است. اگر نمی خواهید از مترو استفاده کنید می توانید سوار تراموای شماره ۲۸ و یا اتوبوس های شماره ی ۷۲۸، ۷۳۷، ۷۳۵، ۷۵۹ و ۷۹۴ شوید. طاق روآ آگوستا از ساعت ۹ صبح تا ۷ شب باز است و اگر می خواهید به داخل آن بروید باید ورودی پرداخت کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما