مشهورترین دیوارهای جهان + تصاویر

مشهورترین دیوارهای جهان + تصاویر

در قدیم یکی از اقدامات محافظتی، ساخت دیوار بود تا منطقه از حملات دشمنان، همسایگان و یا حتی عده ای از مردم محلی در امان باشد. رفته رفته شیوه محافظت با گذشت زمان تغییر کرد اما این دیوار همچنان بعنوان یک آثار باستانی باقی مانده که در ادامه به ۶ مورد از مشهورترین هایشان اشاره خواهیم کرد.

۱. دیوار بزرگ چین

نام این دیوار را مطمئنا بارها شنیده اید. این دیوار بزرگ را برای حفاظت از چین در مقابل مهاجمان مغول، تقریباً در سال ۲۴۶ سال قبل از میلاد ساختند. این هیولای سنگی حدود ۹۰۰۰ کیلومتر طول دارد البته همراه با موانع طبیعی در قالب تپه ها و رودخانه ها طول آن به ۲۰ هزار کیلومتر و تا ارتفاع ۱۰ متر می رسد.

مشهورترین دیوارهای جهان + تصاویر

۲. دیوار برلین

دیوار برلین در سال ۱۹۶۱ در هنگام جنگ سرد در آلمان ساخته شد. آلمان شرقی برای اینکه از فرار مردمش به غرب شهر جلوگیری کند این دیوار را در وسط برلین ساخت و موفق شد به خواسته خود برسد. ۵۰۰۰ نفر تلاش کردند که از آن فرار کنند به همین دلیل تعدادی از آن ها کشته شدند، در سال ۱۹۸۹ پس از سقوط شوروی این دیوار هم از بین رفت. امروزه بر روی باقی مانده های این دیوار نقاشی های زیبایی کشیده شده که به عنوان موزه شناخته می شود و افراد زیادی به تماشای نقاشی های آن می نشینند.

مشهورترین دیوارهای جهان + تصاویر

۳. دیوار آدریانو انگلیس

این دیوار مرز انگلیس و اسکاتلند است که در سال ۱۲۲ میلادی توسط امپراتور روم شروع به ساخت شد به همین دلیل آدریانو نام گرفت چون نام امپراتوری آن زمان بود.هدف از ساخت این دیوار ،حفاظت از اموال رومیان از حملات قبیله های اسکاتلندی بود.این دیوار سنگی به طول ۱۷ کیلومتر و عرض حدود ۳ متر و ارتفاع ۴ متر است.در این دیوار ۱۶ قلعه بزرگ و تعداد زیادی برجک قرار دارد.

۴. دیوار هادریان

دیوار هادریان بین کشورهای اسکاتلند و انگلستان قرار دارد. رومن ها برای اینکه از ورود قبایل اسکاتلندی به کولونی خود بریتانیا جلوگیری کنند این دیوار را ساختند. دیوار هادریان باستانی از جنس سنگ و کلوخ است، در قرن دوم پس از میلاد مسیح درست شده و از دریای ایرلند تا دریای شمال امتداد می یابد. طول آن ۷۳ مایل و طولانی ترین دیوار اروپا است. امروز فقط قسمت هایی از آن را می توان دید اما با این وجود گردشگران زیادی را از سراسر جهان به خود جلب می کند.

مشهورترین دیوارهای جهان + تصاویر

۵. دیوارهای تروا

دیوارهای تروا در شمال غربی ترکیه قرار دارد و در قرن سیزدهم قبل از میلاد بنا شده اند.از قدیمی ترین دیوارهایی هستند که همچنان سالم باقی مانده اند و گردشگران زیادی از آن ها بازدید می کنند. جاییکه این دیوارها در آن قرار دارد دارای ارزش تاریخی زیادی است. دلیل ساخت این دیوار این بوده که از تروای افسانه ای محافظت شود، ساکنان این شهر موفق شدند با این دیوار ۱۰ سال در برابر محاصره شهر مقاومت کنند.

مشهورترین دیوارهای جهان + تصاویر

۶. دیوار هندی کومبالگاره

این دیوار حدود ۴۰ کیلومتر طول دارد که در ایالت راجستان هند واقع و در زمان حکومت کومبالگاره در سال ۱۱۴۳ ساخته شده است. این دیوار برای حفاظت از منطقه و زمین های بارور از دست قبایل سرگردان ساخته شد و دارای ۷ دروازه که طبق افسانه ها قبر روحانی کومباکارنی در درب اصلی قرار دارد. در افسانه ها گفته شده بلافاصله پس از شروع ساخت یک رعد و برق دیوار را تخریب و روحانی برای تقویت دیوار خود را قربانی کرده است.

دیدگاه خود را بنویسید