مشهورترین سواحل گوا

مشهورترین سواحل گوا

گوا که به زیبا ترین و پاک ترین شهر هند شهرت یافته، دارای طبیعت بکر و بی نظیری است که باعث شگفتی گردشگران تور گوا می شود. این شهر بندری زیبا، گسترده ترین سواحل هندوستان را دارا بوده که سواحل گوا نامیده می شوند و تا به امروز سهم بسیاری در جذب گردشگران تور گوا داشته اند. سواحل گوا از سواحل تفریحی گوناگونی تشکیل شده که بسیاری از گردشگران را ساعت ها جذب خود می کند و باعث می شود لحظات مفرحی را در آن ها سپری کنند. در ادامه ما را همراهی کنید تا با تعدادی از بهترین سواحل گوا آشنا شوید.

ساحل پالولیم – Palolem Beach

این ساحل که یکی از زیباترین سواحل گواست شکلی شبیه هلال ماه دارد و در احاطه درختان نخل سرسبز، سواحل ماسه ای سفید و چشم اندازهای خیره کننده است. در این ساحل انواع تفریحات و سرگرمی ها انتظارتان را می کشد می توانید در میان مناظر زیبا قدم بزنید و یا سوار قایق شوید و قایق سواری در سواحل زیبای گوا را تجربه کنید. این ساحل هم مثل دیگر سواحل گوا تعداد زیادی کلبه های ساحلی دارد که می توانید در آن استراحت و یا اقامت کنید و در رستوران هایش طعم غذاهای دریایی و محلی هند را بچشید.  ساحل حدود ۱٫۶ کیلومتر طول دارد و اگر در انتهای آن بایستید شکل هلال آن را کاملا می بینید. ساحل نسبتا کوچک است و به راحتی می توانید پیاده در آن گشت وگذار و بیشتر قسمت های آن را کشف کنید.

مشهورترین سواحل گوا

ساحل میرامار – Beach  Miramar

ساحل میرامار با پوششی از جنس شن و ماسه های نقره ای رنگ، از محبوب ترین سواحل گوا بین گردشگران تور گوا محسوب می شود. این ساحل ۲ کیلو متری حدودا در ۳ کیلو متری منطقه پانجیم واقع شده است.

نتیجه تصویری برای ساحل میرامار

ساحل پاتنم – Patnem

این ساحل یکی از خاص ترین سواحل گواست چون موقعیت آن که در میان دو صخره قرار گرفته و این باعث شده تا کاملا آرام و به دور از هیاهو باشد و در آن آرامش واقعی را تجربه کنید. اما با وجود اینکه ساحل در میان صخره ها پنهان شده تا جاذبه ها و تفریحات ساحل پالولم فاصله چندانی ندارد.

مشهورترین سواحل گوا

ساحل بوگمالو – Bogmalo Beach

این ساحل که در بین سواحل گوا، به غروب های دل انگیز زرد و نارنجی رنگ شهرت یافته، به زیبایی عکس هایی است که از آن می بینید. این ساحل حدودا در ۵ کیلو متری فرودگاه بین المللی دابولیم (Goa International Airport) واقع شده است. جالب است بدانید این ساحل در ابتدا به عنوان محل ماهیگیری و امرار معاش مردم بومی این منطقه استفاده می شد.

مشهورترین سواحل گوا

ساحل آگوندا – Agonda

این ساحل در شمال ساحل پالولم قرار دارد وجواهر واقعی سواحل در جنوب گواست. ساحل از سواحل شلوغ شمال ایالت پنهان مانده و به مانند گنجینه ای سربه مهر می ماند. طبیعت آرام و ساکت این ساحل به زیبای های ذاتی اش اضافه شده و روستای کوچک و سنتی ماهی گیری که در نزدیکی آن قرار دارد آن را تبدیل به یکی از سواحل فرهنگی گوا کرده است.

مشهورترین سواحل گوا

ساحل آنجونا – Anjuna

ساحلی شاد که به خاطر محبوبیتش گردشگران بیشتری را نسبت به دیگر سواحل به خود می کشاند. این ساحل در شمال گوا و در فاصله ۱۷ کیلومتری مرکز گوا قرار دارد و به خاطر همین دسترسی راحت است که گردشگران زیادی گشت و گذار در این ساحل را انتخاب می کنند. در روزهای چهارشنبه در کنار این ساحل بازار برپا می شود که می توانید از آنجا سوغاتی های اصل بخرید و از موسیقی هایی که در هنگام غروب آفتاب در ساحل نواخته می شود لذت ببرید.

مشهورترین سواحل گوا

ساحل کولوا – Colva

این ساحل از سواحل پرطرفدار مردم هند است و به خصوص در ماه مهر (اکتبر) زمانی که زوار در مسیر رسیدن به کلیسای کولوا هستند پر از گردشگر می شود. اینجا مقصدی مناسب برای تماشای تاثیر استعماری پرتغالی ها در گوا هست و در آن معماری های جذابی را که از پرتغالی ها به جای مانده است می بینید. این ساحل برای گردشگران غربی چندان محبوبیت ندارد و این به معنی این است که در آن چندان هیاهو و شلوغی گردشگران را نمی بینید. این باعث شده که این ساحل همچنان بکر و دست نخورده باقی بماند و بتوانید در آن فرهنگ هندی را کاملا لمس کنید.

دیدگاه خود را بنویسید