معرفی پارک ملی کوری بوری در تایلند

معرفی پارک ملی کوری بوری در تایلند

پارک ملی کوری بوری (Kuri Buri)، یکی از مهترین جاذبه‎های طبیعی تایلند با جاذبه‌های زیبا و دیدنی است. ورود گردشگران به این مکان با اتومبیل های شخصی کاملا آزاد می‌باشد. به محض ورود به این منطقه باید از تورهای داخلی آن استفاده نمایید تا از مکان ها و مسیر های امن با همراهی لیدر تور عبور کنید و بیشتر از زیبایی‌های این پارک لذت ببرید.

معرفی پارک ملی کوری بوری در تایلند

پارک ملی کوی بوری در سال ۱۹۹۹ میلادی بر روی تپه های Tenasserim در استان Prachuap Khiri Khan تاسیس شد. جنگل های آن شامل درخت های همیشه سبز، خشک و مرطوب می شود که از جمله آن ها می توان به درختان  Dipterocarpus tuberculatus، Hopea odorata، Terminalia chebula و گونه های مختلف نخل اشاره کرد.

پارک ملی کوری بوری به عنوان یکی از مناسب ترین مکان ها برای زندگی فیل ها و گاومیش های هندی شناخته شده است. می توانید بیش از ۹۹% اطمینان داشته باشید که در روزی که برای بازدید از پارک انتخاب می کنید چند فیل را از نزدیک خواهید دید.

معرفی پارک ملی کوری بوری در تایلند

فیل ها در کنار دریاچه زیبای پایانگ در حال بازی و آب تنی هستند که می توانید در کنار آن ها عکس ها جالبی بگیرید. البته شرایط دیدار با این فیل ها بسیار حساس است و گردشگران باید اصول ایمنی را رعایت کنند.

پارک ملی کوری بوری خانه بزرگ ترین جمعیت گاومیش های هندی است.  تعداد آنهاچیزی در حدود ۱۰۰ راس تخمین زده می شود، در سراسر کشور تایلند است. جمعیت فیل های پارک نیز  حدود ۳۲۰ زنجیر است.

اگرچه تنوع پستاندارانی که در پارک زندگی می کنند خیلی بالا نیست و قابل مقایسه با جمعیت آن ها در پارک های اطراف مانند پارک ملی کانگ کراچان (Kaeng Krachan National Park) نیست، اما احتمالا به خاطر قابلیت دسترسی آسان به فضای بازش یکی از بهترین مکان هایی است که می شود در آن به تماشای گونه های انقراض در حال زندگی در پارک نشست. پستانداران وحشی مانند گاومیش هندی ، فیل ها، شغال طلایی، لئوپارد، گوزن، bantengs، لانگورها (نوعی میمون لاغر اندام) در پارک ملی دیده می شوند. برخی از پرندگان که می توانید به راحتی در کوی بوری آن ها را پیدا کنید عبارتند از، قرقاول پشت آتشی، سبزقبا، بازمنقار آسیایی.

معرفی پارک ملی کوری بوری در تایلند

دیدار از فضای سبز به طور کلی زیر باران لذت خاصی دارد بنابراین اردیبهشت ماه تا آبان ماه فصل رویایی و بارش برای این پارک است اما اگر فکر می کنید باران برایتان دست و پا گیر است برنامه این سفر را برای خرداد و تیر در نظر بگیرید که از بارش خبری نیست و هوا گرم است و خشکی آن بر روی صورتتان حس می شود.

کوری بوری دارای یک اقامت گاه و مرکز بازدیدکنندگان است که دارای امکانات اولیه می باشد، در پارک هیچ رستورانی وجود ندارد. امکان اجاره چادر در مرکز بازدید کنندگان برای اقامت در شب همراه با تجهیزات لازم وجود دارد.

تور ها به صورت پیاده روی سرویس دهی نمی کنند بلکه برای استفاده از آن ها می بایست از خودرو های وانت یا WD4 استفاده کرد. البته شرایط به گونه ای است که می توانید به راحتی شب را در آن جا سپری کنید البته شرط آن اجاره چادر یا خانه های امن چوبی در این منطقه می‌باشد.

معرفی پارک ملی کوری بوری در تایلند

به بازدید کنندگانی که تمایل دارند به تماشای حیات وحش در طی یک سفر روزانه بنشینند، توصیه می شود که به طور مستقیم به یک ایستگاه با نام Huai Leuk بروند، این ایستگاه بسیار دور از مرکز بازدید کننده و در سمت شمال آن است. علائم واضح و روشن مسیریابی از مرکز بازدید کنندگان به سمت منطقه تماشای حیات وحش وجود دارد. هنگامی که در Huai leuk قصد راندن خودرو را دارید حتما باید از قبل آن را به عنوان سافاری با دفتر پارک هماهنگ کرده باشیددر غیر این صورت وسایل نقلیه اجازه تردد در پارک را ندارند.

جاذبه های کوری بوری

منطقه تماشای حیات وحش: ناحیه تماشای حیات وحش Hueai Luek منطقه ای است که کمی پایین تر از ایستگاه Huai Luek قرار دارد و می توانید با راهنماهای محلی برای سفرهای خصوصی با سافاری های شخصی به آن جا بروید. سافاری ها سقف ندارند و پس حتما چتر همراه داشته باشید. اگر بخواهید هر سافاری برای گردش تمام گروه ۸۵۰ بات هزینه خواهد داشت. در ایستگاه پارکینگ، سرویس بهداشتی و مرکز استراحت بازدیدکنندگان وجود دارد.

آبشارهای دانگ ما فی: آبشاری ۱۵ طبقه که تا چندی پیش امکان بازدید از آن برای عموم وجود داشت اما مدتی قبل به دلیل مشکلاتی که هنگام عبور از ۱۱ کیلومتر صعب العبور و گذراندن شب در جنگل برای آن ها پیش آمد بازدید همگانی آن ممنوع شد.

دیدگاه خود را بنویسید