پل اورتون ، پلی عجیب برای خودکشی سگ ها در اسکاتلند

پل اورتون ، پلی عجیب برای خودکشی سگ ها در اسکاتلند

پل اورتون در نزدیکی میلتون اسکاتلند واقع شده است. در شمال شهر گلاسکو در اسکاتلند یک قلعه ی قرن نوزدهمی به اسم خانه اورتون وجود دارد خانه ای که بارها لوکیشن فیلم و حتی بیمارستان سربازان جنگ جهانی دوم بوده است. می توانید خودتان را صاحب این قلعه ی باشکوه تصور کنید اما شاید ندانید که در اطراف این فضای سبز آرام، رمز و رازی نهفته است که سال هاست همه را متعجب کرده است. با تاریخچه ای که این خانه دارد شاید فکر کنید اتفاقات ماورای طبیعی زیادی در آن می افتد اما اصلا این طور نیست! چیزی که این خانه را معروف کرده پلی به اسم اورتون است که در نزدیکی اش قرار دارد، پلی که در سال ۱۸۹۵ ساخته شد و سال ها بدون اینکه برای کسی خطری داشته باشد به حیاتش ادامه می داد! این پل بر روی بخش باریکی از یک رودخانه قرار گرفته و در واقع مسیر رسیدن به خانه اورتون است.

پل اورتون ، پلی عجیب برای خودکشی سگ ها در اسکاتلند

ویژگی که این پل را متمایز و عجیب تر از سایر پل‌ها می‌کند، گزارش‌های متعدد خودکشی سگ‌ها روی آن است، به گونه ای که در ۵۰ سال گذشته حدود ۵۰ سگ  دقیقا از یکه نقطه مشخص به پایین پل پریدند و خودکشی کردند.

در سال ۱۹۴۴ مردی کودکش را از روی پل اورتون به پایین پرت کرد و کمی بعد خودش هم از روی پل به پایین پرید و خودکشی کرد. بعد از خودکشی این مرد اسکاتلندی شایعات زیادی بر سر زبان‌ها افتاد، از جمله این‌که پل اورتون پل صراط در عالم برزخ است. همانند آن پل بعضی از رویش می‌گذرند، بعضی به پایین سقوط می‌کنند و بعضی هم هیچ‌گاه گذرشان به آن نمی‌افتد.

آیا سگ‌ها تصاویری را بر روی پل اورتون می‌بینند یا چیزهایی را حس می‌کنند که انسان‌ها قادر به دیدن و حس کردن آن‌ها نیستند؟! این سوالی است که در ماجرای خودکشی سگ‌ها در این پل هم‌چنان بدون پاسخ قطعی باقی مانده است!

تنها نظریه مطرح شده در پی این اتفاقات عجیب حس بویی جذاب و شاید رعب‌آور توسط سگ‌ها است؛ بویی که تنها سگ‌ها به واسطه حس بویایی بسیار قوی خود قادر به احساس آن می‌باشند و در نتیجه احساس همین بو و برای رسیدن به آن خود را از پل به پایین پرت می‌کنند.

پل اورتون ، پلی عجیب برای خودکشی سگ ها در اسکاتلند

خیلی از کسانی که حیوانات خانگی و به خصوص سگ دارند از اینکه حیوانات آن ها به حوالی این پل بروند وحشت دارند. حتی بر روی پل تابلوهایی هست که به صاحب سگ ها هشدار می دهد که در این مکان مراقب آن ها باشند. برای جلوگیری از مرگ این حیوانات افراد زیادی شرایط این پل را بررسی کرده اند اما هیچ دلیل مشخصی برای علت این رفتار عجیب پیدا نکرده اند. بعضی از این پریدن ها الگوی مشخصی دارد مثلا همه ی سگ هایی که به پایین می پرند سگ های پوزه دراز هستند و از قدیم به خاطر قدرت استثنائی بویایی شان برای شکار به کار می روند. از طرفی همه ی سگ ها در روزهای صاف و آفتابی آن هم از قسمت دو رمپ انتهایی سمت راست پل به پایین می پرند.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما