کلیسای سکره کر در قلب شهر پاریس

کلیسای سکره کر در قلب شهر پاریس

کلیسای مقدس سکره کر در قلب شهر پاریس کشور فرانسه یکی از سازه‌های بلند این شهر محسوب می‌شود که بر فراز تپه مون مارتر ساخته شده است. این مکان تاریخ پیچیده‌ای را از زمان بت‌پرستی قرون وسطی تا انقلاب فرانسه پشت سر گذاشته است و امروزه به عنوان یک مرکز فرهنگی در این شهر شناخته می‌شود.

کلیسای سکره کر در قلب شهر پاریس

کلیسا اسامی زیادی دارد که می توان به مونس مارتیس (Mons Martis) اشاره کرد که به معنای (کوهی از مریخ) است، بعدا به مسیحی (مونت مارتر) یا کوه شهید (Mount of the Martyr) تبدیل شد. (سکره کر) به معنای قلب مسیح مقدس است که بیانگر عشق بی پایان او به انسانیت است.

معماری کلیسای سکره کر

این کلیسا را بین سال‌های ۱۸۷۵ تا ۱۹۱۴ بر روی تپه‌ی مون مارتر به ارتفاع ۱۳۰ متر و به سبک معماری رومانسک بیزانسی بنا کرده‌اند. برای ساخت آن چاه های با بیش از ۳۰ متر عمق کندند. شکل کلیسا از دور شبیه به صلیب به نظر می رسد که در چهار طرف گنبد مرکزی آن، چهار گنبد کوچک تر قرار دارند. ارتفاع گنبد اصلی ۸۳ متر است و از بالای آن می توان منظره ای فوق العاده از شهر پاریس و حومه اش را تماشا کرد.

کلیسای سکره کر در قلب شهر پاریس

ظاهر سفید تمیز این ساختمان عمدتا به دلیل سنگی است که از معادن Château-Landon گرفته شده است. با توجه به آب و هوای مرطوب، کلسیت موجود در سنگ به کار رفته یکی از نقاط ضعف کلیسا است چرا که در این هوا تغییر رنگ می دهد و ظاهر سفید تمیز آن را کمی مایل به قهوه ای نشان می دهد.

از بالای گنبد سکره کر که توسط پله ها برای عموم مردم قابل دست رس است می توانید منظره ای فوق العاده زیبا از شهر پاریس و حومه آن تا لا دیفنس، برج ایفل، برج مونپارنس، پانتئون، بویز د وینسنس،  Buttes-Chaumont  وBasilica Saint-Denis را مشاهده کرد. تقریبا می توان گفت که تمامی نقاط دیدنی و جذابیت های پاریس هنگامی که بر بالای گنبد ایستاده اید در برابر چشمانتان هستند و می توانید برای دقایقی چند به زیبایی های بی پایان این شهر خیره شوید و از تماشای آن لذت ببرید.

کلیسای سکره کر در قلب شهر پاریس

بزرگترین زنگ فرانسه در کمپانی نصب شده است. در سال ۱۸۹۵ آنکی در Cast-in-the-Paccard بازی کرد و آن را به عنوان یک حضور توسط چهار دپارتمان Savoie داده شد. به دلیل ریشه آن به عنوان  Savoyarde شناخته شده است، اما نام واقعی آن Françoise Marguerite است. زنگ دارای قطر ۳ متر و وزن ۱۸۸۳۵ کیلوگرم است. و می تواند ۱۰ کیلومتری شنیده شود.

کلیسای سکره کر در قلب شهر پاریس

پذیرا بودن بیش از ۱۱٫۵ میلیون نفر بازدید کننده (گردشگران و زائران هر ساله) کلیسای سکره کر دومین کلیسای ممتاز فرانسه است که پس از کلیسای ناتردام میزبان بیشترین بازدید کننده از سراسر جهان است. دسترسی به داخل کلیسا رایگان است، اما هزینه ورود به خزانه و صعود به گنبد جداگانه دریافت می شود.

کلیسای سکره کر در قلب شهر پاریس

با بازدید از این کلیسا، علاوه بر دیدنِ ساختمان کلیسا، به‌ راحتی و بدون پرداخت هزینه‌ اضافی می ‌توان به بهترین و کامل ‌ترین منظره از شهر پاریس دست‌ یافت. هم ‌چنین می ‌توان از لوکوموتیو‌های توریستی که برای دیدن محله‌ مونمارتر، درست روبروی کلیسا قرار داده شده، استفاده کرد.

زمان زیادی را صرف گردش در کلیسا کنید  و از فضای پرنشاط و گروه‌های موسیقیی که همیشه در حال نواختن موسیقی‌های قدیمی فرانسوی هستند نهایت لذت را ببرید. در ضمن در نظر داشته باشید که تعداد پله ‌ها بسیار است. اگر فردی با سن بالا همراه شما است، حتما از کابین ‌های ریلی‌ا که از مسیر زیبایی هم می ‌گذرد برای بالا رفتن استفاده کنید. هر روز از ساعت ۶ صبح تا ۱۰:۳۰ شب امکان بازدید از کلیسا وجود دارد.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما