کوه های کارپات ، جاذبه ای طبیعی در اوکراین

کوه های کارپات ، جاذبه ای طبیعی در اوکراین

اوکراین از آن دست کشورهای اروپایی است که اقلیم و طبیعت منحصر به فردی دارد و با وجود کوه‌های کارپات به مقصد مورد علاقه بسیاری از کوهنوردان تبدیل شده است. این کوه‌ها به صورت یک کمان به طول ۱۵۰۰ کیلومتر در قاره اروپا و در حوزه کشورهای اوکراین، لهستان، جمهوری چک، اسلواکی، رومانی و صربستان کشیده شده است.

کوه های کارپات ، جاذبه ای طبیعی در اوکراین

کوه های کارپات دومین کوه بزرگ اروپا می باشد (بزرگ ترین کوه اروپا اسکاندیناوی است). اروپای شرقی یکی از نقاط تفریحاتی و مسافرتی جهان است که در بین جهانگردان و گردشگران محبوبیت بالایی دارد، این کوه ها جزو یکی ازبهترین زیستگاه برای حیوانات اهلی و وحشی و گیاهان می باشد به گونه ای که یک چهارم گونه های گیاهی اروپا را در خود جای داده است که این مسئله موجب شده، حیوانات زیادی دراین کوه های عظیم و زیبا زندگی کنند. عمده حیوانات کوه های کارپات خرس های قهوه ای، بزهای کوهی، گرگ و سیاه گوش ها هستند که بیشرین آنها در نواحی رومانی و کمترین در نواحی جمهوری چک می باشند، این گونه حیوانات به این کوه ها حیاتی دو چندان بخشیده اند و باعث چرخ زیستی فوق العاده ای شده اند، در زمان های کهن که انسان ها بصورت قبیله ای و محلی زندگی می کردند حیوانات در فرهنگ و عقاید آنها تاثیر بسزایی داشت و قبایل به ارواح محافظ حیوانات اعتقاد بسیاری داشتند و حیوانات را در زندگی خود شریک می کردند.

کوه های کارپات ، جاذبه ای طبیعی در اوکراین

کوه های کارپات اوکراین با جنگل ها، رودخانه ها، دریاچه ها، مراتع بلندپایه، شهرها و روستاها در منطقه پوشیده شده است . این منطقه فرهنگ، تمدن و تاریخ غنی دارد . همچنین برای تعطیلات تابستانی، راه رفتن، سوار شدن، کوه نوردی وکاوش بسیار مناسب است. اردوگاه های مجهز، پناهگاه های مسافرین، مسیرهای پیاده روی و مناطقش بسیار نادر است. نقشه های جغرافیایی از مسیرهای پیاده روی در استراحتگاه ها یا از ساکنین محلی که مسکن را برای گردشگران فراهم می کنند، تهیه می گردد. آب آشامیدنی به طور گسترده ای از کوه ها و رودخانه ها در دسترس است. دوچرخه‌سواری نیز از دیگر تفریحات هیجان‌انگیز گردشگران در این منطقه است پیشنهاد می‌کنیم آن را از دست ندهید.

کوه های کارپات ، جاذبه ای طبیعی در اوکراین

اگر از کارپات بازدید می کنید، شما خود را در یک کولاک شدید یا هیپوترمیای خشن ببینید. کارپات ها از داشتن دمای نسبتا خفیف در زمستان بهره مند می شوند. کمترین دمای زمستان حدود منفی ۱۰ تا ۱۵ درجه سانتیگراد است. در تابستان، آب و هوا گرم و دلپذیر است. در طول سال، کارپات مقدار بسیار کمی از بارش ۸۰۰ تا ۱۵۰۰ میلی متر (از این رو این از نظر پوشش گیاهی و پرورش گیاه بسیار غنی می باشد) را دارد . با این حال، این بارندگی به طور مساوی در تمام طول سال پخش شده است.

چگونه به کارپارت سفر کنیم؟

اگر یک ماشین و یک نقشه داشته باشید، رفتن به کوه های کارپات اصلا دشوار نیست. “Marshrutka” (تاکسی ون ها) نیز با قیمت های بسیار کم موجود است. راه آهن اوکراین مسیرهای متعددی را راه اندازی کرده است که می تواند گردشگران را تقریبا از هر شهر بزرگ در کشور به این منطقه ببرد. قطارهای یکروزه از کیف تا Uzhhorod، که می تواند شما را به قسمت شمالی کارپات  اوکراین از جمله Slavsko (یکی از مناطق برجسته برای اسکی در اوکراین) ببرد، این تنها مسیری است که به طور منظم راه آهن شما را به آنجا می برد . شما همچنین می توانید قطار سرعت کیف به Lviv را که هر شب در ساعت ۹ از کیف حرکت می کند را سوار شوید. هنگامی که شما در Lviv هستید، می توانید در عرض ۲-۳ ساعت از”marshrutka” با  ۳ تا ۱۰ دلار به کوه ها برسید.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما