یخچال طبیعی پریتو مورنو در آرژانتین

یخچال طبیعی پریتو مورنو در آرژانتین

یخچال طبیعی پریتو مورنو یخچالی طبیعی است که در پارک ملی لوس گلاسیارس در ایالت سانتاکروز کشور آرژانتین قرار دارد. این منطقه یکی از مناطق عمده جذب گردشگر در آرژانتین است. با رشد و تشکیل ۲۵۰ کیلومتر مربع یخ به طول ۳۰ کیلومتر، این یخچال یکی از ۴۸ یخچالی است که از منطقه یخی پاتاگونیای جنوبی تغذیه می‌شود که در رشته کوه آند قرار دارد و با کشور شیلی مشترک است. این منطقهٔ یخی، سومین ذخیرهٔ بزرگ آب شیرین جهان است. این یخچال طبیعی نامش را از فرانسیسکو مورنو گرفته است؛ کسی که در قرن نوزدهم میلادی پیشگام مطالعه روی بوم و سرزمین آرژانتین بود. این یخچال ۳۰ کیلومتر طول دارد و حدود ۷۳ متر از سطح آب بیرون آمده است.

یخچال طبیعی پریتو مورنو در آرژانتین

برای بازدید از  یخچال طبیعی پریتو مورنو باید به شهر ( ال کالافاته ) بروید شهری که در حدود ۸۰ کیلومتری این یخچال قرار دارد.

چیزی که پریتو مورنو را به یکی از منحصر به فرد ترین یخچال های طبیعی آمریکای جنوبی تبدیل کرده فعال بودن آن است. گردشگران در این مکان اغلب شاهد تماشای اتفاقاتی هیجان انگیز هستند و اگر صبور باشند می توانند یکی از ناب ترین صحنه های این یخچال که شکستن تخته های بزرگ یخ است را از نزدیک ببینند چرا که هر ۲۰ دقیقه یکبار تکه ای از یخ های این یخچال به داخل آب می افتد و با صدای مهیب خود، سکوت طبیعت را در هم میشکند و موج بزرگی به راه می افتد. به همین خاطر در بازدید از آن شانس این را دارید تا شاهد این پدیده طبیعی نادر و جالب باشد.

یخچال طبیعی پریتو مورنو در آرژانتین

علاوه بر این کسانی که جویایی هیجان بیشتری هستند می توانند با قایق یک مسیر را طی کنند و از نزدیک خودشان این یخچال ها را لمس کنند و همچنین در کنار دریاچه سکو هایی برای استراحت وجود دارد که می توانید در آنجا ساعت ها بنشینید، استراحت کنید و در آرامش مطلق مدت ها از تماشای این یخچال ها لذت ببرید.

اگر یک روز آفتابی به بازدید این منطقه رفتید در کنار دریاچه مسیر پیاده روی چوبی هست که در میان جنگلی سرسبز رد می شود و شما می توانید از آنجا بیش از پیش به تماشای یخچال های زیبا در میان آب های فیروزه ای بنشینید. این مسیر برای کسانی که اشتیاق عکاسی دارند هم بسیار مناسب است واقعا دیدن یک یخچال با ۷۰ متر ارتفاع هیجان انگیز است.

یخچال طبیعی پریتو مورنو در آرژانتین

اگر آنقدر ماجراجو هستید که دلتان نمی آید بدون رفتن به روی این یخچال پارک ملی را ترک کنید می توانید قبل از اینکه شخصا اقدام به رفتن به این پارک ملی کنید، در شهر «ال کالافاته» در تور ثبت نام کنید. شرکت های گردشگری زیادی هر روز برای بازدید از این یخچال طبیعی تورهای گردشگری برگزار می کنند. در این تور همراه یک گروه کوچک چند نفره سوار ماشین های شخصی می شوید و به پارک ملی می رسید. حالا وقتش است تا با دیدن اولین قایق در کنار دریاچه بر روی آن بپرید و بعد از نزدیک یک ساعت این یخچال باشکوه را در چند سانتی متری خودتان ببینید.

قسمت هیجان انگیز ماجرا همین جاست در این لحظه بهتان تجهیزات لازم برای یخ نوردی داده می شود و به روی سطح یخ می روید. اگر تا به حال یخ نوردی را تجربه نکردید مطمئن باشید یک تجربه فراموش نشدنی در انتظارتان است چون راه رفتن بر روی یکی از بزرگ ترین جاذبه های گردشگری آرژانتین می تواند هر کسی را سر ذوق بیاورد. حتی می توانید در تورهای چند ساعته ثبت نام کنید و به داخل غارهای یخی هم بروید. البته هزینه این تورها کمی بالا و حدود ۲۰۰ دلار است که شامل هزینه ورودی پارک و ناهار هم نمی شود.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما