جاذبه های گردشگری نیجر

جاذبه های گردشگری نیجر

نیجر به صورت رسمی جمهوری نیجر، کشوری است در غرب قاره آفریقا. نیجر با مساحتی برابر با ۱٬۲۶۷٬۰۰۰ کیلومترمربع، یک کشور محصور در خشکی است که حدود ۸۰ درصد از مساحت آن توسط بیابان‌ها پوشیده شده‌است. این کشور در تاریخ ۳ اوت ۱۹۶۰ میلادی، رسماً از فرانسه اعلام استقلال کرد. نیجر سرزمینی صخره‌ای و عمدتاً شن‌زار است. این کشور یکی از فقیرترین کشورهای جهان به‌شمار می‌رود. با این وجود دارای منابع نفتی و معادن سنگ اورانیوم است. این کشور از جنوب با نیجریه و بنین، از غرب با بورکینافاسو و مالی، از شمال با الجزیره و لیبی و از شرق با چاد همسایه‌است. کشور در میان دو منطقه آب هوایی استوایی ساحل غرب آفریقا و صحرای بزرگ قرار دارد. بیشتر این سرزمین صخره‌ای و شن زار می‌باشد.

نتیجه تصویری برای پرچم نیجر

تاریخ نیجر

یکی از اولین امپراتوری‌هایی که در نیجر شکل گرفت امپراتوری سنغای است که یکی از بزرگترین امپراتوری‌های قاره آفریقا است. در قرن نوزدهم میلادی ارتباط این کشور با جهان غرب آغاز شد. ارتباطی که در نهایت به مستعمره شدن این کشور منجر شد. ابتدا انگلیسی‌ها برای کشف سر منشأ رودخانه نیجر به این منطقه سفر کردند و بعدها فرانسوی‌ها این کشور را مستعمره خود کردند. سرانجام نیجری‌ها در روز ۱۸ دسامبر ۱۹۵۸ اعلام استقلال کردند. البته جامعه بین‌الملل و فرانسه این استقلال را تا سال ۱۹۶۰ به‌طور کامل به رسمیت نشناخت.

مردم، دین و اقتصاد

جمعیت این کشورحدود ۲۰/۶ میلیون نفر با میانگین سنی ۱۶٫۴ سال است.

بیش از ۹۵ درصد از مردم نیجر مسلمان هستند.

تولید ناخالص داخلی این کشور ۸٫۹۹۸ میلیارد دلار است. بر اساس آمارهای سال ۱۹۹۵ میلادی ۷۰ هزار نفر نیروی کار این کشور را تشکیل می‌دهند که ۶۰ درصد آن‌ها در بخش دولتی مشغول به کار هستند. ۶۳ درصد از مردم آن زیر خط فقر زندگی می‌کنند و نرخ تورم نیجر در سال ۲۰۰۴ میلادی ۰٫۲ درصد اعلام شد.[نیازمند منبع] محصولات صادراتی آن شامل سنگ اورانیوم، احشام، لوبیا و پیاز است که به کشورهای فرانسه (۳۴٫۸ درصد)، آمریکا (۲۶٫۶ درصد)، نیجریه (۱۸٫۳ درصد) و روسیه (۱۱٫۳ درصد) صادر می‌شود.[نیازمند منبع] محصولات وارداتی آن شامل مواد غذایی، ماشین‌آلات، وسایل نقلیه، نفت و مواد پتروشیمی و غلات است که از کشورهای آمریکا (۱۴٫۱ درصد)، فرانسه (۱۲٫۱ درصد)، چین (۷٫۸ درصد)، نیجریه (۷٫۷ درصد)، پولینزی فرانسه (۷٫۷ درصد) و ساحل عاج (۴٫۹ درصد) وارد می‌شود.

جاهای دیدنی نیجر

کوهستان آیر

کوه‌های آیر و یا همان آیر ماسیف به شکل یک توده مثلثی در شمال کشور نیجر در یک صحرا قرار دارند. ارتفاع این کوهستان از ۵۰۰ متر شروع می‌شود و در ۹۰۰ متر که بلندترین ارتفاع به حساب می‌آید به پایان می‌رسد. بر اساس تحقیقاتی که باستان شناسان انجام دادند این منطقه در گذشته قابل توجه بوده و دارای پیشینه‌ای بسیار قدیمی است. یک نوع سگ شکاری در محدوده کوهستان آیر وجود دارد که اکنون به دلیل خطرات جانبی از طرف انسان‌ها، خطر انقراض او را تهدید می‌کند. با اینکه ارتفاع این کوهستان و بارندگی کم است، منطقه آیر به عنوان یک منطقه سر سبز در بیابان‌ها و صحراهای اطراف به شمار می‌رود و به طور گسترده‌ای گیاهان آن را پوشانده‌اند.

جاذبه های گردشگری نیجر

موزه ملی نیجر

موزه ملی نیجر در سال ۱۹۵۹ تأسیس شد. در این موزه گردشگران می‌توانند با تاریخ نیجر، فرهنگ فرانسوی-نیجریایی مردم بومی در این موزه آشنا شوند. این موزه همچنین بخش‌های مختلفی مانند مرکز تحقیقات زبان‌شناسی، مرکز تاریخ، فرهنگ و سنت‌های شفاهی و یک باغ وحش دارد. در این موزه نمایشگاه‌ها و رویدادهای موقت نیز برپا می‌شوند. هر ساله گردشگران علاقه‌مند به تاریخ و فرهنگ افریقا برای بازدید از این موزه راهی نیجر می‌شوند.

 شهر تیمیا

در شهر تیمیا می‌توانید از آبشارهای فصلی، شهر تاریخی اَسوده و قلعه تاریخی فرانسوی‌ها بازدید داشته باشید.

شهر آگادز

در شهر بزرگ آگادز نیز دیدن مسجد تاریخی آگادز را از دست ندهید.

دیدگاه خود را بنویسید