11 جاذبه گردشگری زیبای سان مارینو

نویسنده:

سمیرا هادی

در تاریخ:

سان مارینو کشوری است در جنوب اروپا که در شبه‌جزیره ایتالیا و در بخش شرقی کوه‌های آپنین واقع شده‌است. پایتخت آن شهر سان مارینو است. سان مارینو سومین کشور کوچک اروپاست.

نتیجه تصویری برای پرچم سان مارینو

این کشور کاملاً در درون ایتالیا قرار گرفته، و در میان دو استان امیلیا رومانیا و مارکه محصور شده‌است. کوه تیتانو با بلندای ۷۴۹ متر، بلندترین مکان این کشور است. سان مارینو آب و هوای مدیترانه‌ای، تابستان‌های گرم و زمستان‌های معتدل دارد.

تاریخ سان مارینو

این کشور کوچک به دلیل انزوایش و رودر رو قرار دادن همسایگان قومی، خود مختاری اش را حفظ کرده‌است. استقلال کشور را ناپلئون (۱۷۹۷)، کنگرهٔ وین (۱۸۱۵) و پادشاهی جدید ایتالیا (۱۸۶۲) به رسمیت شناختند. در ۱۹۵۷ «انقلابی» روی داد که دولت کمونیست – سوسیالیستی را که از ۱۹۴۵ بر سر کار بود برکنار کرد.

مردم: مردم سان مارینو از نژاد ایتالیایی هستند. کشور سان مارینو ۳۰۵۰۰ نفر جمعیت دارد که در حدود هزار نفر از آنان خارجی و بیشتر شهروند کشور ایتالیا هستند.

زبان: زبان ایتالیایی زبان رسمی سان مارینو است.

دین: بیشتر مردم سان مارینو پیرو آیین کاتولیک رم هستند.

جاهای دیدنی سان مارینو

1. قلعه ها

شاید معروف ترین تصویری که از سان مارینو در ذهن گردشگران نقش بسته دو قلعه باشکوه و تاریخی ست که بر روی قله تیتانو جای گرفته اند. قلعه های گوایتا (Guaita) و کستا (Cesta) که هر کدام برج هایی برای تمشای چشم اندازهای اطراف، ساحل دالماسی و کوهستان اپنینی دارند. قدمت گوایتا، قدمی ترین قلعه به قرن ۱۳ برمی گردد و در قلعه کستا هم موزه ای از اسلحه های قدیمی برپا شده است. روی کوه و اطراف قلعه کاملا توریستی ست و مغازه ها و کافه های زیادی برای استراحت وجود دارد.

11 جاذبه گردشگری زیبای سان مارینو

2. برج مونتاله

برج مونتالی یکی از سه برج روی قله تیتانو است که در فاصله کمی از دو قلعه معروف قرار دارد. با اینکه متاسفانه بر خلاف دو برج دیگر روی کوه، بازدید از داخل این برج ممکن نیست اما چشم اندازهای رسیدن به این برج آنقدر زیباست که پیشنهاد می کنیم حتما به کنار برج بروید و معماری اش و همینطور چشم اندازها را تماشا کنید. این برج که درست بر روی قله قرار دارد در قرن ۱۴ ساخته شده و زمانی از آن به عنوان زندان استفاده می شد.

11 جاذبه گردشگری زیبای سان مارینو

3. کوه تیتانو

به غیر از مسیری که برای رسیدن به برج ها ساخته شده مسیرهای دیگری هم برای طبیعت گردی در این کوه هست که شما را به میان جنگل های انبوه می برد و چشم اندازهای دیگری از شهر را به شما نشان می دهد. بر روی کوه نیمکت های سنگی هست که می توانید بر روی آن ها بنشینید و از چشم اندازها لذت ببرید. از آن جایی که این کوه در ارتفاع ۷۵۰ متری سطح دریا قرار گرفته آب و هوای خنک و لذتبخشی دارد.

11 جاذبه گردشگری زیبای سان مارینو

4. موزه شکنجه سان مارینو

مجموعه موزه شامل بیش از صد ابزار شکنجه مختلف است که حتی در قرون وسطی مورد استفاده قرار می گیرد. برای هر وسیله یک کارت با توضیحات دقیق از مکانیزم استفاده از آن متصل می شود. تمام ابزار شکنجه در حالت کار است و نه نگاه اول به نظر کاملا بی گناه تا زمانی که شما کتابچه راهنمای این یا آن ابزار شکنجه را بخوانید. اکثر این نمایشگاه ها در قرن 15-17 ایجاد شد.

این موزه هر روز از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر کار می کند و در ماه اوت تا 12 ظهر کار می کند.

11 جاذبه گردشگری زیبای سان مارینو

5. موزه دولتی سان مارینو

این موزه، موزه هنر و معماری و باستان شناسی است. تابستان ها از 8صبح تا 8 شب و زمستان ها از 9 صبح تا 5 عصر فعالیت میکند.

6. موزه فرانسیس مقدس 

یک مجموعه هنری در یک ساختمان با قدمت چند قرنی جمع آوری شده است. تابستان ها از 8صبح تا 8 شب و زمستان ها از 9 صبح تا 5 عصر فعالیت میکند.

7. میدان آزادی

میدان آزادی یا پیاتزا دلا لیبرتا Piazza della Liberta یکی از معروف ترین جاهای دیدنی سان مارینو به شمار می رود. از این میدان، می توانید چشم اندازهای روستایی اطراف را تماشا کنید؛ شاهد تعویض نگهبان ها باشید و ساختمان شهرداری سن مارینو San Marino را که پالاتزو پوبلیکو Palazzo Pubblico نام دارد و مشهورترین بنای این شهر محسوب می شود، ببینید. در روزهایی که شورای شهر تعطیل است، می توانید وارد پالاتزو پوبلیکو Palazzo Pubblico شوید. وقتی به درون این بنای فوق العاده رفتید، از اتاق های آن دیدن کنید و نامه افتخار آمیزی که آبراهام لینکلن Abraham Lincoln برای این شهر فرستاده را ببینید.

11 جاذبه گردشگری زیبای سان مارینو

8. کلیسای جامع سان مارینو

این کلیسای نئوکلاسیک در اوایل قرن ۱۹ بر روی ویرانه های یک کلیسای قدیمی و کوچکتر ساخته شد. داخل کلیسا به سبک کلیساهای جامع کلاسیک طراحی شده: یک سالن اصلی به همراه دو ردیف صندلی در امتداد محراب ها، محراب هایی که به خاطر نقاشی ها و مجسمه ها واقعا ارزش بازدید دارند.

11 جاذبه گردشگری زیبای سان مارینو

9. شهر Borgo Maggiore

اینجا که از روستایی خواب آلود به شهری مدرن تبدیل شده یکی از بزرگ ترین مناطق شهری و جاذبه های سان مارینو است و بیشتر از همه به بازارهای خیابانی اش معروف است که هر پنج شنبه ها از صبح زود تا ساعت ۲ ظهر برپا می شود. قدمت اولین بازاری که در این شهر برپا شده به قرن ۱۳ برمی گردد در گذشته در این بازار چارپایان زیادی فروخته می شدند اما امروز اینجا به محل فروش محصولات لبنی تازه و صنایع دستی تبدیل شده است.

11 جاذبه گردشگری زیبای سان مارینو

10. شهر دوگانا

در بازدید از جاذبه های سان مارینو اگر اهل خرید باشید نباید دیدن از شهر دوگانا را از دست بدهید. شهر دوگانا در شمال سان مارینا در نزدیکی مرز ریمینی قرار دارد و معنی اسم آن «خانه سنت ها» ست. مسافران زیادی در این شهر توقف می کنند تا سری به مراکز خرید معروف آن بزنند و صنایع دستی و سوغاتی خرید کنند.

11. فستیوال ها

فستیوال ها هم یکی از مهمترین جاذبه های سان مارینو هستند، اگر از شرکت در فستیوال ها لذت می برید و ماه تیر و مرداد را برای سفر به سان مارینا انتخاب کرده اید در این صورت در این کشور فستیوال های شاد و مهیج زیادی برگزار می شود که شمارا با فرهنگ سان مارینو آشنا می کند. اگر به سراغ فستیوال روزهای قرون وسطی بروید غذاها، بازی ها، هنرها و صنایع دستی باستانی را می شناسید.

زمان مورد نیاز برای بازدید از سن مارینو

شهر سان مارینو San Marino بسیار کوچک است؛ بنابراین تنها یک روز برای بازدید از آن نیاز دارید. حتی می توانید در سفری که به شهر بولونیا دارید، برای یک بازدید یک روزه به این شهر بیایید، چرا که این دو شهر تنها دو ساعت با هم فاصله دارند. بعلاوه از شهر فلورانس و توسکانی نیز این امکان را دارید که به یک سفر دو روزه به سان مارینو San Marino بیایید. البته این مسیر سه ساعت زمان می برد. اما بهرحال، اقامت شبانه در سان مارینو San Marino می تواند تجربه ای بسیار لذت بخش و خاطره انگیز باشد. می توانید یک شام مفصل و شاهانه نوش جان کنید، غروب آفتاب را تماشا نمایید و از سکوت خیابان های شهر بعد از پراکنده شدن گردشگران براساس راهنمای سفر به سان مارینو لذت ببرید.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید