خرید ویلا در کلارآباد یا خرید زمین در کلارآباد شمال ؟

نویسنده:

حسین یوسفی

در تاریخ:

کلارآباد از توابع شهرستان عباس آباد و یک شهر ساحلی در استان مازندران به شمار می رود. این شهر دارای مبلمان شهری زیبایی است و در دوره های گذشته بعنوان شهر زیبا و سلامت انتخاب شده است. کلارآباد به دلیل نزدیکی به جاده ی چالوس و شهرک توریستی نمک آبرود مورد توجه افراد غیر بومی قرار گرفت و عده ی زیادی اقدام به خرید ویلا در کلارآباد کرده اند.

کلارآباد

کلارآباد دارای محله های مختلف خوشامیان، کلارآباد بالا، کلارآباد پایین، چارز، جیسا، اسپی رود، لاروسر، کیاده و شهرک امیر دشت است و بیشتر جمعیت بومی کلارآباد در کلارآباد بالا و خوشامیان سکونت دارند.

شهرک امیر دشت یکی از شهرک های زیبا و معروف استان مازندران است که در سال ۱۳۵۱ تاسیس شد. با وجود آنکه بیش از ۴ دهه از ساخت این شهرک می گذرد این شهرک همچنان به عنوان یکی از زیباترین و پرجاذبه ترین شهرک های شمال به شمار می رود. شهرک امیر دشت دارای پلاژ اختصاصی، زمین ورزش، زمین بازی بچه ها و سه پارک جنگلی می باشد. اگر به دنبال خرید زمین در متل قو هستید خرید ویلا در شهرک امیر دشت را می توان یک گزینه ی مناسب دانست.

روستای یال بندان سرا یکی از روستاهای زیبایی است که در 5 کیلومتری کلارآباد قرار گرفته است. وجود کارخانه ی چای در این روستا موجب گردش اقتصاد این منطقه گشته و این کارخانه، چای سبز را از روستاهای اطراف نیز خریداری می کند. وجود چند غار در حاشیه ی جنگل و همچنین کوچه هایی که به شالیزارهای برنج منتهی می شوند یکی از دلایلی است که افراد علاقه مند به خرید زمین در کلارآباد و خرید زمین در یالبندان می شوند.

امامزاده سید عبدالوافی یکی دیگر از جاذبه های گردشگری شهر کلارآباد است که هر ساله افراد زیادی برای بازدید از این مکان مذهبی راهی این شهر می شوند.

کلارآباد

کلارآباد در فاصله ی نزدیکی از جاده چالوس قرار گرفته و این مسئله موجب شده تا پایتخت نشینان به این شهر توجه ویژه ای داشته باشند. مشکلات و دغدغه های شهر نشینی و آلودگی صوتی و هوا باعث شده تا افراد در تعطیلات به شهرهای شمالی سفر کنند. نزدیکی شهر مقصد برای سفر به شمال یک عامل تاثیر گذار برای انتخاب آن شهر است. کلارآباد به دلیل برخورداری از این ویژگی یک انتخاب مناسب در بین شهرهای شمالی به شمار می رود.

اگر جزء افرادی هستید که علاقه ای به گذراندن وقت خود در جاده ندارند و میخواهید خیلی زود به ویلای خود در شمال برسید باید بگوییم از این نظر نیز کلارآباد گوی سبقت را ربوده و به دلیل نزدیکی به دو فرودگاه نوشهر و رامسر می تواند یک انتخاب مناسب باشد.

کلارآباد در همسایگی شهرک توریستی نمک آبرود قرار گرفته و این موضوع مزید بر علت شده تا ارزش زمین های این منطقه بالا باشد. بسیاری از افرادی که به دنبال خرید زمین در شمال هستند کلارآباد را به عنوان یک مقصد امن برای سرمایه گذاری در حوزه ی زمین و ملک انتخاب می کنند. در واقع می توان گفت که بیشتر شهرهای شمالی امروزه به مقصد بسیاری از سرمایه گذاران در حوزه ی ملک تبدیل شده است و کلارآباد توانسته در این میان خوش بدرخشد  و یک مقصد مناسب برای خرید زمین و خرید ویلا باشد.

در کنار زیبایی های جنگل و دریا که کلارآباد از آن بهره برده یکی دیگر از عواملی که کلارآباد را محبوب کرده وجود مراکز متعدد خرید در این شهر است. مراکز خریدی همچون ایران کتان، جین وست، پوشاک سالیان، مرکز تجاری بین المللی پانوراما و فروشگاه هایپر می، مورد توجه افراد بومی و غیر بومی زیادی قرار گرفته و افراد از شهرهای مختلف برای خرید به این مراکز مراجعه می کنند.

کلارآباد

جمعیت کلارآباد در ایام مختلف سال متفاوت است و در تعطیلات شاهد رونق بیشتر بازارها در این شهر هستیم. کلارآباد مورد توجه افراد غیر بومی قرار گرفته و این به خاطر ظرفیت پذیرش فرهنگ غیر بومی منطقه است و می تواند یک انتخاب مناسب برای افرادی باشد که منطقه ی غیربومی برایشان در اولویت قرار دارد.

از مهم ترین دلایلی که کلارآباد مورد توجه قرار گرفته، بکر بودن این منطقه و طبیعت زیبای آن است و وجود دو شهرک خوشامیان و امیر دشت نیز مزید بر علت شده تا افراد، این منطقه را برای سکونت و یا سفر انتخاب کنند. همه ی این عوامل دست به دست هم داده اند تا بتوانیم کلارآباد را یک مکان مناسب برای خرید ویلا یا خرید زمین در شمال بدانیم و با اطمینان بگویم که این شهر برای سرمایه گذاری در حوزه ی ملک بسیار مناسب است.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید