11 جاذبه گردشگری برتر در هلند

11 جاذبه گردشگری برتر در هلند

هلند (Netherland و گاهی Holland) در همه جا با عنوان سرزمین آسیاب های بادی، کانال ها و لاله ها شناخته میشود و بازدیدکنندگان امروزی قطعا اینها را در بین بسیاری از جاذبه های گردشگری آن پیدا میکنند. اما در کنار باغ ها ی نفس گیر و دهکده های زیبا همچنین پایتخت پر جنب و جوش و مملو از موزه هایی که میراث غنی هنرمندان کشور (رامبراند ون گوگ) را نشان میدهد، پیدا می کنید.

قلعه ها و مناظر قرون وسطایی، یک پارک ملی 13800 هکتاری و یک سیستم کنترل جزر و مد وجود دارد که به عنوان یکی از عجایب هفت گانه دنیای مدرن نام گذاری شده است. همه این جاذبه و کارهایی که باید انجام شود در یک منطقه نسبتا جمع و جور قرار دارند و منظره کاملا مسطح است. (بالاترین ارتفاع به سختی به هزار فوت از سطح دریا میرسد.) بنابراین حداقل یک گشت و گذار به روش هلندی آسان است: با دوچرخه.

بسیاری از جوامع به طور فعال استفاده از قدرت پدال را تشویق میکنند و دوچرخه های رایگان را برای کشف مناظر فراهم میکنند. به هر حال شمایی که انتخاب میکنید هلند را ببینید، در یکی از دوستانه ترین و لیبرال ترین فرهنگ های اروپا زمان خوبی را سپری خواهید کرد. در زیر یک لیست کامل از جاهای دیدنی هلند را مشاهده میکنید که میتوانید در سفر خود از آنها دیدن کنید.

11 جاذبه گردشگری برتر در هلند

1) کانال های جوردام و آمستردام

کانال ها به همان اندازه جزو بخشی از مناظر شهری آمستردام و جذابیت های آن هستند. همان طور که در ونیز وجود دارد و بخشی از ماندگارترین خاطرات هر بازدید زمانی است که به کاوش در آبراه های شگفت انگیز شهر صرف می شود. در حالی که بسیاری از بهترین جاذبه های گردشگری آمستردام، از جمله بیشتر موزه ها و گالری های مهم هنری، با تور قایق و تاکسی های آبی به راحتی قابل دسترسی اند اما هیچ چیز نمیتواند جای قدم زدن در خیابان های کوچک و ساکت قرار گرفته در مسیرهای آبراه ها را بگیرد. جوردان به طور ویژه ای جذاب است، محله ای که در اوایل دهه 1600 برای خانه دار کارگران و مهاجرانی ساخته شده که به دنبال آزادی مذهبی در شهر به اینجا آمده اند. یکی دیگر از محله های ارزشمند Grachtengordel (کمربند کانال) است که دارای چندین پل کوچک و خانه های عجیب و غریب قرن هفدهم است. وقتی در خانه های 400 ساله قدم میزنید با نمونه هایی از معماری زیبا، فروشگاه های بوتیکی کوچک، کافه ها و باغ ها روبرو خواهید شد. به دنبال قایق های چوبی متصل شده در امتداد کانال ها بگردید.

11 جاذبه گردشگری برتر در هلند

2) کوکنهف

به هلند فکر میکنید و ناگزیر به گل های لاله، محبوب ترین گل این کشور خواهید اندیشید و یکی از زیباترین مکانهای بازدیدی در هلند این گل ها و سایر پیازهای گل های بهاری را به وفور تماشایی به نمایش میگذارند.

کوکنهف که از جهتی دیگر با عنوان باغ اروپا شناخته میشود، در حومه شهر لیس جایی که به طور گسترده “کمربند حبابی” هلند در نظر گرفته میشود قرار دارد. کوکنهف بزرگترین باغ عمومی جهان شامل بیش از 700 نوع لاله را به نمایش میگذارد که در ماه آوریل و مه به اوج خود میرسد. اما به لطف خانه های داغ تجاری گسترده، این نمایش تقریبا در تمام طول سال ادامه دارد. در اینجا، ردیف های بی پایان گل های لاله، به همراه هزاران گل سنبل، زعفران و نرگس زرد را مشاهده خواهید کرد.

11 جاذبه گردشگری برتر در هلند

3) موزه امپراطوری، آمستردام

موزه امپراطوری تماشایی (با نام موزه ملی هلند) در آمستردام از سال 1809 به جمع آوری آثار هنری و باستانی کمیاب پرداخته است. جای تعجب نیست که این مجموعه گسترده امروزه نزدیک به هفت میلیون اثر هنری از جمله 5000 نقاشی در بیش از 250 اتاق و یک کتابخانه گسترده با حدود 35000 جلد کتاب دارد. جدا از مجموعه بی نظیر استادان قدیمی، گزارشی جامع از پیشرفت فرهنگ و هنر در هلند که به طور ویژه در صنایع دستی سنتی هلندی و مجسمه های قرون وسطایی و هنر مدرن غنی است ارائه میدهد. آماده باشید تا بهترین قسمت های روز یا طولانی تر آن برای بازدید از گنجینه های بی پایان این موزه بگذرانید.

11 جاذبه گردشگری برتر در هلند

4) موزه آنه فرانک، آمستردام

زمانی که در آمستردام هستید بازدید از موزه آنه فرانک ضروری است. در پرینسنگرات خانه ای که خانواده آنه (Anne) در جنگ جهانی دوم در آنجا مخفی شده بودند (آنها پناهجویان یهودی فرانکفورت بودند)، جایی است که این دختر برجسته ترین خاطرات معروف خود را نوشت.

اگرچه او فقط دو ماه قبل از پایان جنگ فوت کرد اما میراث او از طریق سخنانش که در آن زمانه به 51 زبان ترجمه شده است همچنان دوام دارد. قسمت پشتی کاملا مرمت شده خانه ای که محل مخفی شدن خانواده فرانک بوده تا حد ممکن در حالت اولیه خود نگهداری شده  و یک اثر تاریخی سوزناک به یک قطعه غم انگیز از تاریخ جهانی و دختربچه ای شجاع که الهام بخش افراد در جهان است، تبدیل شده است.

11 جاذبه گردشگری برتر در هلند

5) موزه ونگوگ، آمستردام

با توجه به یکی از بزرگترین هنرمندان جهان، موزه دیدنی ونگوگ در آمستردام با رتبه 35 در بین موزه های هنری برتر در سطح جهان هر ساله تقریبا 1.5میلیون بازدید کننده را به خود جذب میکند. محل بزرگترین مجموعه نقاشی های ونگوک در جهان بسیاری از آنها توسط خانواده این هنرمند اهدا شده است. این گالری و موزه چشمگیر به طور ویژه ساخته شده تا بیش از 200 نقاشی و 700 نامه را در یک مجموعه گسترده به نمایش بگذارد. آثار معاصران ون گوک نیز در معرض نمایش است.

11 جاذبه گردشگری برتر در هلند

6) آسیاب های بادی کیندردیک

در رودخانه نورد بین روتردام و دور دشت دهکده معروف کیندردیک (بچه دایک) است که نام خود را از حادثه ای در جریان سیل روز سنت الیزابت در سال 1421، بعد از آنکه گهواره کودکی روی سیلاب پیدا شد، گرفته است. جاذبه بزرگ این روزها آسیاب های بادی قرن 18 است که به شدت حفظ شده اند. از مکانهای میراث جهانی یونسکو، آسیاب بادی کیندردیک است که بین سال های 1722 تا 1761 ساخته شده و بزرگترین بخش باقی مانده از آسیاب های بادی در هلند است. این ساختمان های باشکوه با بادبان های چشمگیر 92 فوتی خود که در اصل برای تخلیه سرزمین های فنلاند مورد استفاده قرار می گرفتند از ماه آپریل تا اکتبر به طور ویژه در روزهای Mill (عمل آسیاب) هنگام حرکت بادبان ها به روی عموم باز هستند.

11 جاذبه گردشگری برتر در هلند

7) پارک ملی هوگ ولوو

شاید برای شما عجیب باشد بدانید که هلند، یک کشور نسبتا کوچک، یکی از متنوع ترین برنامه های پارک ملی جهان را دارد. بزرگترین پارک ملی، هوگ ولوو، بین آرنم و آپلدورن میباشد که یکی از جاهای دیدنی هلند محسوب میشود. این پارک ملی با پوششی نزدیک به 13800 هکتار، بزرگترین ذخایر طبیعی در کشور و یکی از محبوب ترین مناطق سفر روزانه برای افراد محلی و گردشگران است. این منطق با داشتن جنگل های متراکم در شمال و یک پارک مجسمه ای جذاب، زمانی یک ملک و ذخیره شکاری کشور بوده و تا به امروز خانه بسیاری از گوزن های ماده و قرمز بوده است. بهترین قسمت حفاظت شده پارک شامل منطقه ای از تپه های شگرف در هم پیچیده با جنگل و بوته های قطع شده در جنوب و شرق است که با یخ های سفت آن تا 100 متر ارتفاع دارد.

همچنین اینجا یک منطقه محبوب برای تماشای پرندگان و پیاده روی و دوچرخه سواری است (استفاده از دوچرخه برای بازدید کنندگان رایگان است). برجسته ترین نکات این پارک زیبا برای بسیاری دلیلی که بسیاری از افراد اینجا را برای بازدید انتخاب میکنند، موزه برجسته کرولر – مولر(موزه امپراتوری کرولر – مولر) است که دومین مجموعه بزرگ جهان از آثار ون گوگ را در خود جای داده است. علاوه براین، این مجموعه شامل نقاشی های امپرسیونیست و اکسپرسیونیست از سزان، مانت، مونه و رنوار است. در بیرون از اینجا، یکی از بزرگترین باغ های مجسمه سازی اروپا آثاری از رودین، هپورث، دوبفت و دیگران را به نمایش میگذارد.

11 جاذبه گردشگری برتر در هلند

8) شهرهای جیسلمیر، زوائد زی

در میان زیباترین روستاهای هلند، دهکده های کوچکی در امتداد ای جسلمیر (Ijsselmeer) و دریاچه های آب شیرین که از بسته شدن ورودی دریا به زو ایدزی (Zuider zee) ایجاد شده اند قرار دارد. این شهرها در دوران طلایی آمستردام و زمان دسترسی به اقیانوس اطلس به عنوان مرکز ماهیگیری و تجارت رونق داشتند اما به دلیل خاموش شدن بندرگاه ها اهمیت خود را از دست دادند. به نظر میرسد زمان هنوز در روستای ماهیگیری مارکن و بندرهای ولندام و آنخ ویژن جایی که بسیاری از خانه های رنگارنگ به موزه و فروشگاه تبدیل شده اند، ایستاده است. آنخ ویژن بسیاری از ساختمان ها و صنایع دریایی خود را در موزه فضای باز زوایدزی حفظ کرده است، جایی که میراث فرهنگی و تاریخ دریایی منطقه زو ایدزی در آن حفظ شده است. در اینجا می توانید صنعتگران را که در محل کار خود مهارتهای دریایی قدیمی را یاد میگیرند، ببینید. در بندرگاه ولندام میتوانید مجموعه از قایق های چوبی رنگارنگ قدیمی را ببینید.

11 جاذبه گردشگری برتر در هلند

9) سد های دیدنی زلاند

زلاند با استفاده از دلتاهای رودهای راین، مائاس و رودخانه های شلت شامل جزایر و شبه جزیره های بیشمار در بخش جنوب غربی هلند است. بخش اعظم این منطقه از زمین هایی است که اخیرا در زیر سطح دریا شکل گرفته و بنابراین متکی به سد های چشمگیر و تکنیک های نوین پیشگیری از سیل است. هنگام مسافرت از این منطقه شواهدی از پروژه مهندسی موسوم به Delta works را مشاهده خواهید کرد. این سازه های عظیم، اساسا سدهای سلامتی، می توانند کنترل کنند چه مقدار آب از دریای شمال وارد مصب های اصلی منطقه شود. این پروژه بزرگ با استفاده از سدها، آبگیرها، موانع، آب بندها و موانع طوفان امواج، به عنوان یکی از هفت شگفتی جهان مدرن معرفی شده است.

11 جاذبه گردشگری برتر در هلند

10) والکنبرگ تاریخی

برای کسانی که بشدت به دنبال تاریخ باستان نیستند، هلند با داشتن تاریخ قرون وسطایی و حتی قبل تر از آن جای مناسبی نخواهد بود. والکنبرگ کوچک رمانتیک، در دره زیبای گئول تنها قلعه تپه ای کشور را در اختیار دارد. گذشته از استراحتگاه های تفریحی محبوب، دیگر جاذبه های بزرگ شهر شامل: تعداد زیادی غار و امکانات آبگرم در حمام آبگرم 2000، یکی از بزرگترین موسسات این چنینی در هلند میباشد. علاوه بر ویرانه های قلعه قرن دوازدهم روی سنگ باد (قلعه راک) همچنین کلیسای جالب سنت نیکلاس قرن چهاردهم وجود دارد. از دیگر نکات برجسته شامل: بازار معروف کریسمس (اواسط نوامبر تا 23 دسامبر) است که در غارهای مخملی برگزار میشود و پیچ و خم های گذرگاه قدیمی از قلعه عبور و به آن منتهی میشود.

11 جاذبه گردشگری برتر در هلند

11) قلعه دهار (De Haar)

در نزدیکی شهر قدیمی و دوست داشتنی اوترخت، چهارمین شهر بزرگ هلند، قلعه دهار، بزرگترین استحکام این کشور قرار دارد. این قلعه دیدنی که توسط معمار مشهور هلندی PJH Cuypers ساخته شده که به زمین زیادی احتیاج داشت (در یک پارک دیدنی 250 هکتاری قرار دارد) که تمام دهکده هار زوایلنز برای جا دادن آن مجبور به جابجایی شدند. در حالیکه مکان اصلی قلعه در قرن چهاردهم میلادی تاسیس شده است، اما قدمت این سازه جدید از سال 1892 میباشد و ارزش کاوش کردن دارد. در داخل، شما با مجموعه ای بی نظیر از عتیقه ها، مبلمان، نقاشی ها و پرده های نقش دار روبرو خواهید شد اما این باغ ها به همراه نماهای ظاهری قلعه هستند که جمعیت را جذب میکنند.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما