۵ مورد از عوامل نگرانی سفر و راه های پیشگیری آن

۵ مورد از عوامل نگرانی سفر و راه های پیشگیری آن

اضطراب قبل از سفر احساسی است که بسیاری از ما دست‌کم یک بار پیش از سفر تجربه‌اش کرده‌ایم و گاهی حتی ذوق و شوق سفر هم این احساس را از ما جدا نمی‌کند. بعضی از افراد انقدر استرسشان زیاد است که سفرشان را کنسل می‌کنند. در اینجا نگاهی داریم به اضطراب قبل از سفر و راه‌های مقابله با آن.

اضطراب قبل از سفر به خاطر آشنا نبودن با مقصد:

یکی از مواردی که باعث اضطراب قبل از سفر می‌شود آشنا نبودن با مقصد است؛ اینکه با خودت فکر می‌کنی نمی‌دانی به کجا می‌روی و چه چیزی منتظرت است. از بهترین راه‌ها برای آشناشدن با مقصد، خواندن وبلاگ‌هایی است که با محتوریت سفر نوشته می‌شوند. خواندن این وبلاگ‌ها می‌تواند دوباره شور و شوق سفر را درون شما زنده کند. علاوه بر این خواندن مطالبی درباره مقصدتان، شما را با محیطی که قرار است با آن روبه‌رو شوید آشنا می‌کند و باعث می‌شود بتوانید با اعتماد به نفس بیشتری وارد آن محیط شوید.

۵ مورد از عوامل نگرانی سفر و راه های پیشگیری آن

 اضطراب قبل از سفر و زمان‌بندی مناسب:

فکر کردن به کم‌آوردن وقت یا ترس جاماندن از پرواز یا قطار یکی دیگر عواملی است که باعث می‌شود مسافرها دچار اضطراب شوند. خوب است برای سفرتان و کارهایی که می‌خواهید در شهر مقصد انجام دهید برنامه داشته باشید. باز هم برمی‌گردیم به وبلاگ‌های سفرنامه‌ای، این وبلاگ‌ها به شما کمک می‌کنند بتوانید برای سفرتان برنامه کاملی بچینید. اپلیکیشن‌ها و نقشه‌های آنلاین هم از وضعیت راه‌ها و زمانی که در مسیر می‌گذرد اطلاعات خوبی در اختیارتان قرار می‌دهند. با این حال سعی کنید همیشه انعطاف‌پذیر باشید. راهکار جا نماندن از پرواز و قطار هم که واضح است! کافی‌ست زودتر حرکت کنید.۵ مورد از عوامل نگرانی سفر و راه های پیشگیری آن

اضطراب قبل از سفر و چمدان بستن:

برای بستن چمدان زمان بگذارید. هیچ استرسی بیشتر از این نیست که چند ساعت قبل از سفر یادتان بیفتد که هنوز به بانک نرفته‌اید و خرده‌ریزهای لازم را نخریده‌اید. چند روز زودتر همه چیز را آماده کنید. وبلاگ‌های سفرنامه‌ای اینجا هم به کمک شما می‌آیند و می‌توانید فهرستی از وسایلی که در مقصد ممکن است لازم شود تهیه کنید. و در نهایت اینکه تا جای ممکن وسایل اضافی برندارید، برداشتن وسایل اضافی استرس و دردسر حمل‌کردن و گم‌شدن را در پی دارد.

۵ مورد از عوامل نگرانی سفر و راه های پیشگیری آن

اضطراب قبل از سفر و دوری از خانواده و دوستان:

دورشدن از افرادی که بیشتر وقتتان را با آن‌ها می‌گذرانید و خبرنداشتن از حال آن‌ها می‌تواند باعث اضطراب شود. البته این روزها با استفاده از اینترنت و نرم‌افزارهای پیام‌رسان فاصله‌ای احساس نمی‌شود. می‌توانید با همراه داشتن یک مودم جیبی یا استفاده از اینترنت سیم‌کارت موبایلتان با خانواده‌تان مدام در تماس باشید.

۵ مورد از عوامل نگرانی سفر و راه های پیشگیری آن

اضطراب قبل از سفر و پذیرفتن آن:

ممکن است همه این کارها را انجام داده و باز هم اضطراب قبل از سفر را داشته باشید. در واقع همه افراد کم‌وبیش قبل از سفر فکر اتفاق‌های ترسناک و ناخوشایند از سرشان می‌گذرد. اینکه بیش از حد روی مقابله با اضطرابتان تمرکز کنید، تاثیر منفی دارد و باعث اضطراب بیشتر می‌شود. هر چقدر بیشتر سفر کنید کمتر دچار اضطراب قبل از سفر می‌شوید. سعی کنید سفرتان و لحظه‌های خوبی را که تجربه خواهید کرد تصور کنید و در راه با موسیقی‌هایی که همیشه به آن‌ها گوش می‌دهید به خودتان آرامش بدهید.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما