معرفی 14 جاذبه گردشگری برتر در انگلستان

معرفی 14 جاذبه گردشگری برتر در انگلستان

انگلیس، یکی از پربازدید ترین کشورهای جهان، فرصت های بیشماری را برای بازدید و انجام دادن کارها ارائه میدهد. بخشی از جزایر زیبای بریتانیا، این کشور کوچک اما با نفوذ، با تاریخ شگفت انگیز، شهرهای هیجان انگیز و سنت های فرهنگی غنی از بین میرود. اماکن تاریخی از هر دوره ای در این کشور قرار دارند، از مگالیت های ماقبل تاریخ و اماکن روم باستان گرفته تا قلعه های قرن های قدیمی و مراکز شهرها که قدمت آنها به قرون وسطا بازمیگردد. همچنین به راحتی میتوان از انگلستان با وجود مقصد های گردشگری که با قطارها و اتوبوس ها با یکدیگر در ارتباط اند، به اطراف این کشور دسترسی پیدا کرد.

چه استفاده از ماشین و چه استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی را برای سفر به این کشور انتخاب کنید، مطمئن باشید تجربه ای فراموش نشدنی خواهید داشت.

معرفی 14 جاذبه گردشگری برتر در انگلستان

۱) استون هنج

استون هنج، در ۱۰ مایلی شمال سالیزبری در دشت سالیزبری مشهورترین بنای تاریخی ماقبل تاریخ اروپاست. (این مکان به حدی مشهور است که بازدیدکنندگان برای اطمینان از ورود به آن باید به موقع بلیط تهیه کرد.)

نمایشگاهی در مرکز عالی بازدیدکنندگان صحنه ای را برای بازدید قرار داده و از طریق تجربیات صوتی-تصویری و بیش از ۲۵۰ شیء باستانی توضیح میدهد که مگالیت ها چگونه برپا شدند و درباره چگونگی زندگی آنها هنگام استقرار در این شهر بین ۳۰۰۰ تا ۱۵۰۰ سال قبل از میلاد صحبت میکند.

پس از پیاده روی در اطراف سنگ های عظیم، به ماکت های معتبر از خانه های نوسنگی مراجعه کنید تا با ابزارها و لوازم خانگی روزمره نوسنگی ها آشنا شوید چرا که داوطلبان مهارتهای خود را از ۴۵۰۰ سال پیش نمایش میدهند. اگرچه نمیتوانید در طول ساعات عادی آغازین داخل حلقه رفته و در میان سنگ ها پرسه بزنید، اما میتوانید در اواخر شب یا اوایل صبح اجازه دسترسی به حلقه ها را از طریق میراث انگلیسی که مدیریت سایت را انجام میدهد، رزرو کنید.

معرفی 14 جاذبه گردشگری برتر در انگلستان

۲) برج لندن

زندان، کاخ، طاق گنج، رصدخانه و نمایشگاه جانوران، همه این کارها را برج لندن انجام داده است. این مکان که مهم ترین ساختمان انگلستان در نظر گرفته میشود، به اندازه کافی کار برای بازدید و انجام شدن وجود دارد که بازدیدکنندگان را ساعت ها مشغول نگه میدارد. قلعه مرکزی برج سفید است. در سال ۱۰۷۸ توسط ویلیام فاتح ساخته شده و محل استقرار نمایشگاه های شگفت انگیزی مانند خط پادشاهان قدیمی ترین جاذبه توریستی جهان (۱۶۵۲) با نمایش های قابل توجه از زره های سلطنتی میباشد.

از دیگر نکات برجسته میتوان به نمایشگاه شگفت انگیز جواهرات تاج پادشاهی، تور های کلاسیک یومان واردر، ضرابخانه سلطنتی، و نمایشگاه ها و نمایش هایی پیرامون زندانی ها و اعدام ها اشاره کرد. روی هم رفته،  برج لندن حدود ۱۸ هکتار از زمین ها را پوشش میدهد، بنابراین جست و جو های بسیاری در اینجا انجام میشود.

معرفی 14 جاذبه گردشگری برتر در انگلستان

۳) حمام های رومی و حمام های شهر جرجیا

اگر فقط برای بازدید از یک شهر کوچک در انگلیس فرصت دارید، نمیتوانید جایی بهتر از وان را پیدا کنید. این شهر بسیار زیبا، جاذبه های خارق العاده بیشتری از آنچه که در یک روز میتوانید از آنها بازدید کنید، ارائه میدهد.

درحالیکه بیشتر به دلیل حمام های باشکوه ۲۰۰۰ساله رومی که در اطراف چشمه های آبگرم جوان کننده ساخته شده، معروف است اما به همان اندازه به دلیل خانه های شهری عسلی رنگ شهر جورجیا مانند خانه های واقع در هلال سلطنتی معروف است. حدود ۵۰۰ ساختمان شهر از اهمیت تاریخی یا معماری برخوردارند، واقعیتی که در نتیجه آن به تمام شهر عنوان میراث جهانی اعطا شده است. وان موقعیت مکانی ایده آلی را برای کشف برخی از مناطق حیرت انگیز انگلستان از جمله دره ایوان، تپه های مندیپ و تعداد بیشماری از نقاط برجسته سامرست ایجاد میکند.

معرفی 14 جاذبه گردشگری برتر در انگلستان

۴) موزه بریتانیا

موزه بریتانیا با مجموعه ای از آثار باستانی که در بین بهترین های جهان قرار دارد، بیش از ۱۳ میلیون اثر هنری از آشور، بابل، مصر، یونان، امپراطوری روم، چین و اروپا را در اختیار دارد. از معروف ترین آثار باستانی، تیله های الگین از دوران پارتنون در آتن و سنگ روزتا هستند اما بسیاری از آثار برجسته دیگر برای نمایش در این مکان وجود دارد. مجموعه مصر باستان بزرگترین مجموعه در خارج از قاهره است و ذخایر نقره روم که در سال ۱۹۴۲ در سوفولک کشف شد و از قرن چهاردهم به نام گنجینه مایلدنهال شناخته میشود، چیزی کم نظیر است.

معرفی 14 جاذبه گردشگری برتر در انگلستان

۵) صومعه یورک و ایالت تاریخی یورکشایر

صومعه برجسته یورک در کلیسای انگلستان، تنها در کلیسای جامع کانتربری از لحاظ اهمیت در جایگاه دوم قرار دارد.

این مکان در مرکز شهر یورک واقع شده و توسط خانه ها و فروشگاه های نیمه چوبی، اتاق های انجمنی قرون وسطایی و کلیساها احاطه شده است. به نوبه خود، خیابانهای عاشقانه یورک توسط سه مایل از دیواره های مجلل شهر و محیط اطراف، در بالای آن قدم بزنید. وقتی آنجا هستید، از موزه ملی راه آهن، یکی از پربازدیدترین جاذبه های توریستی انگلستان بازدید کنید. یورک پایگاه خوبی برای کشف حومه شهر، به ویژه زیبایی ناهموار، خلیج های یورکشایر و دشت های شمالی یورک میباشد. در جاهای دیگری از یورکشایر، برخی از زیباترین شهرهای تاریخی انگلستان، از جمله دورهام و بورلی را خواهید یافت.

معرفی 14 جاذبه گردشگری برتر در انگلستان

۶) باغ وحش چستر

باغ وحش چستر واقع در شهر آپتون، تنها با فاصله چند مایل از شمال مرکز شهر چستر، از دیدنی ترین جاذبه های انگلستان در خارج از لندن و مورد علاقه خاص خانواده ها میباشد. بیش از ۱۱۰۰۰حیوان که حدود ۴۰۰گونه مختلف را نشان میدهند در این مکان ۱۲۵هکتاری زندگی میکنند اما جذابیت باغ وحش با محوطه باغ های پرشور و مجلل بیشتر دوستداران حیوانات را جذب میکند. شما میتوانید برای رسیدن به بخش های برجسته شامل: جزیره شامپانزه، استخر پنگوئن، بزرگترین خانه گرمسیری اروپا از زمین های گسترده در سیستم مونوریل باغ وحش بازدید کنید. وقتی در چستر هستید، زمانی را برای پیاده روی روی دیوارهای آن، که در نوع خود به خوبی محافظت شده اند، بگذارید و دیگر ویژگی های متمایز چستر: پیاده رو های پرپیچ و خم در امتداد سنگ ها و ساختمان های نیمه سنگی متعلق به قرن ۱۴ را ببینید.

معرفی 14 جاذبه گردشگری برتر در انگلستان

۷) منطقه دریاچه پارک ملی

منطقه دریاچه پارک ملی با مسافتی حدود ۹۰۰ مایل مربع یکی از مقصدهای مورد بازدید گردشگران انگلستان است. با دارا بودن ۱۲ دریاچه از بزرگترین دریاچه های کشور و بیش از ۲۰۰۰ مایل از حق راه همچنان در انتظار کشف شدن است. تعجبی ندارد که این منطقه با مناظر باشکوه و صحنه هایی شبیه به نقاشی الهام بخش بخش های دیگری است. کارهای دیگری که باید انجام شود شامل بازدید از سقوط از پارک از جمله قله اسکافل (۳۲۱۰ پا) مرتفع ترین کوه انگلستان، شهرها و دهکده های کوچک و دوستداشتنی مانند گراسمر، و همچنین گردش با قایق در دریاچه ویندرمر (دریاچه بادگیر) و آب های عالی میباشد.

معرفی 14 جاذبه گردشگری برتر در انگلستان

۸) کلیسای جامع کانتربری

کلیسای جامع کانتربری، میراث جهانی یونسکو در قلب شهر تاریخی که نام آنرا در خود جای داده واقع شده و محل استقرار اسقف اعظم کانتربری و مهد مسیحیت در انگلستان است. همه چیز از زمانی شروع شد که سنت آگوستین نخستین اسقف در سال ۵۹۷، آنگلو ساکسونهای بت پرست را به اینجا آورد. اما چیزهای بسیار بیشتری از کلیسای جامع در این شهر قرون وسطایی زیبا وجود دارد. کانتربری با دارا بودن مرکز خریدهای بزرگ، گالری ها و کافه ها، و جاذبه های آنکه بر انگلستان دوران قرون وسطی و گذشته رومی این شهر متمرکز است، یک مقصد تفریحی و مکان فرهنگی مشهور است.

معرفی 14 جاذبه گردشگری برتر در انگلستان

۹) پروژه عدن

پروژه باورنکردنی عدن مجموعه ای از زیست بوم های مصنوعی منحصر به فرد شامل مجموعه شگفت انگیزی از گیاهان سراسر جهان میباشد. این مجتمع در معادن باز پسگیری شده کورنوال واقع شده و از گنبدهای عظیمی تشکیل شده که بیشتر شبیه گلخانه های عظیم ایگلوشکل (کلبه اسکیموها) میباشد. در هر یک از این خانه ها هزاران گونه مختلف گیاهی از محیط زیست های گرمسیری و مدیترانه قرار دارد. پروژه عدن، علاوه براین نمایش های خیره کننده از زندگی گیاهی، میزبان تعداد بسیاری از رویدادهای هنری و موسیقی خارق العاده است.

معرفی 14 جاذبه گردشگری برتر در انگلستان

۱۰) کاتس وولد

کاتس وولد حدود ۷۸۷ مایل مربع و بخش هایی از زیباترین ایالت های انگلستان از جمله: گلوسترشایر، آکسفورد شایر، ویلتشایر، سامرست، وکسترشایر و وارشایر را شامل میشود و همه اینها درخواست میکنند تا کشف شوند. منطقه ای معین شده با زیبایی های برجسته طبیعی به دلیل زیستگاه های مرتعی آهکی و جنگل های با رشد قدیمی راش، زیبایی کاتس وولد ارتباط زیادی با دهکده ها و شهرهای زیبای آن مانند قلعه کامب، چیپنیگ نورتون و تتبری دارد. مانند بسیاری از بخش های انگلستان، کاتس وولد برای پیاده روی کاملا مناسب است. به خصوص در طول مسیر کاتس وولد، یک پیاده رو ۱۰ مایلی با چشم اندازهای تماشایی از دره سورن و واله اوشام وجود دارد.

معرفی 14 جاذبه گردشگری برتر در انگلستان

۱۱) گالری ملی

گالری با نمایش یکی از جامع ترین نقاشی های جهان، دومین موزه پربازدید لندن است. مقطع تقریبا کاملی از نقاشی اروپایی در سال های ۱۲۶۰ تا ۱۹۲۰، به ویژه در مدارس ایتالیایی و مسترهای هلند در قرن ۱۵ و ۱۶ بسیار قوی است. در گالری های ایتالیایی به دنبال آثاری از فرا آنجلیکو، گیتو، بلینی، بوتیچلی، کورجیو، تیتان، تینتورتو، ورونیه و به ویژه تصویر مریم مقدس و کودک اثر لئوناردو داوینچی باشید.

آن وجان با پتسیت، عیسی مسیح بر بالای صلیب اثر رافائل و مقبره اثر میکل آنژ میباشد. در گالری های آلمان و هلند آثاری از دورر، وان دایک، فرانس هالس، ورمیر و رامبراند و در میان هنرمندان قرن ۱۸ تا سال ۱۹۲۰ هوگارت، انلدز، سارجنت، گنسزبورو، کنستابل و ترنر برجسته اند. آثار فرانسوی شامل کارهای انیگرس، دلاکروویکس، داو میر، مونه(از جمله آبگیر لیلی)، مانت، دگاس، رنوار و سزان میباشد.

معرفی 14 جاذبه گردشگری برتر در انگلستان

۱۲) قلعه وارویک

اگر به دنبال گردش به یادماندنی از یک خانواده انگلیسی هستید، جایی که بینش جالبی از زندگی در دوران قرون وسطی ارائه بدهد، کاری بهتر از بازدید از قلعه وارویک نمیتوانید انجام دهید. این قلعه چشمگیر واقع در شهر زیبای وارویک در رودخانه ایوان، بیش از ۹۰۰ سال بر منظره و تاریخ این منطقه حاکم شده است. امروزه این مکان به عنوان زمینه وقایع و مباحث مربوط به قرون وسطی، از جشنواره های پرهیجان تا نمایشگاه ها و کنسرت ها فعالیت میکند. وارویک یک پایگاه عالی است که از طریق آن میتوانید در کاتز وولدز و شهرهای اطراف مانند استرافورد، بالای ایوان، لیورپول و منچستر به راحتی گردش کنید.

معرفی 14 جاذبه گردشگری برتر در انگلستان

۱۳) تیت مدرن

زمانی که تیت مدرن در ژوئن ۲۰۱۶، ۱۰ طبقه گسترش یافته جدید خود را افتتاح کرد و ۶۰ درصد به فضای گالری افزوده شد، تعداد بازدیدکنندگان تقریبا یک چهارم افزایش یافت و آن را به یکی از جاذبه های گردشگری انگلستان تبدیل کرد.

تیت مدرن در میان بزرگترین موزه های هنری معاصر و مدرن جهان، طیف گسترده ای از بیان هنری شامل: نقاشی، آثار کاغذی، مجسمه، فیلم، نمایش ها، تاسیسات و اشکال دیگر بیان هنری را ارائه میدهد. در میان هنرمندان مشهور به نمایش گذاشته شده در این مکان میتوان به پیکاسو، دالی، ماتیس و مودیلیانی اشاره کرد. برای دیدن نماهای ۳۶۰درجه از آسمان لندن و رودخانه تیمز در سطح بسیار پایین تر حتما به سطح مشاهده بروید.

معرفی 14 جاذبه گردشگری برتر در انگلستان

۱۴) موزه های سلطنتی گرینویچ

گرینویچ، پایگاه نیرو دریایی سلطنتی انگلستان در پایین دست پل برج قرار گرفته و بزرگترین بخش حفاظت شده معماری و پارک تاریخی انگلستان در آن نگهداری میشود. هرچند عاشقان امور دریایی قطعا به گرینویچ جذب خواهند شد، اما در آنجا چیزهای بسیار بیشتر از کشتی ها و قایق ها وجود دارد. نکته برجسته برای بیشتر بازدیدکنندگان، برش سارک، آخرین کستی تندرو باقی مانده قرن ۱۹ از تجارت پر سود چای بین چین و بریتانیا است. برش سارک که در سال ۱۸۶۹ ساخته شده یکی از بهترین و سریع ترین کشتی های روز خود بود که شما میتوانید برای کشف این کشتی تندرو از شکل سر آن تا قسمت ملوانان در زیر عرشه جست وجو کنید.

نمایشگاه های مرکز کشف گرینویچ بیش از ۵۰۰ سال در تاریخ دریایی را نشان میدهد. در خانه ملکه موزه ملی دریانوردی بزرگترین موزه در نوع خود در سطح جهان است و نیروی دریایی سلطنتی از دوران تودورها تا جنگ های ناپلئونی را نشان میدهد. پارک گرینویچ که قدمت آن به قرن ۱۵ برمیگردد و یکی از قدیمی ترین ۸ پارک سلطنتی لندن است از باغ ها و پیاده روهای زیبا پر شده،ودر اینجا رصدخانه سلطنتی قدیمی و خط نصف النهار که توسط یک میله فولادی در کف ساختمان نصف النهار مشخص شده است را خواهید یافت. این صفر نصف النهار از طول جغرافیایی جهان را به نیمه شرقی و غربی تقسیم میکند و میتوانید با یک پا در هر نیمکره بایستید.

دیگر مقصدهای ضروری برای بازدید در انگلستان و نزدیک آن بعد از بازدید از جاذبه های لندن شاید بخواهید بیشتر شهرهای بزرگ انگلیس مانند منچستر، لیورپول، بیرمنگام و بریستول را ببینید که دسترسی به همه اینها با قطار آسان است. در حالت دیگر میتوانید به ولز بروید تا از پایتخت پرشور آن کاردیف بازدید کنید. اگر در حال بازدید از باغ وحش چستر هستید به شمال ولز و یا شاید به پارک ملی اسنودونیا بروید. در شمال انگلیس اسکاتلند دارای ارتفاعات باشکوه و شهرهای غنی از هنر گلاسکو و ادینبورگ است. با «Chunnel» و افزایش سرعت خود هنگام عبور از کانال انگلیسی یورواستار میتوانید تنها در دو و نیم ساعت در پاریس باشید.

دیدگاه خود را بنویسید