17 جاذبه گردشگری برتر دانمارک

17 جاذبه گردشگری برتر دانمارک

بسیاری از جاذبه های گردشگری دانمارک به ویژه در سال های اخیر برای مخاطبان جهانی آشکار شده است. بال اروپایی اسکاندیناوی دارای سواحل باشکوه، قلعه های افسانه ای زیبا، آب و هوای معتدل، شهروندان خونگرم و یک زندگی شاد است که در میان مردم مسری است. سریال های تلویزیونی  Smash Borgen ستاره ای از جاذبه های کپنهاگ به ویژه ساختمان های باشکوه پارلمان کریستینسبورگ را نمایش داد. به طور مشابه با همکاری دانمارکی/سوئدی برونن: Beronen  (پل)، پلOresund را که یک شاهکار مهندسی است و این دو کشور را از طریق ریل و جاده به هم متصل میکند، به دنیا نمایش داد. برای دوستداران ادبیات بازدید از اودنسه(Odense) زادگاه استاد داستان نویسی هانس کریستین آندرسن ضروری است.

اعتبار اقتصادی دانمارک در سراسر این کشور آشکار است. در کپنهاگ، استفاده از دوچرخه بر اتومبیل پیشی گرفته و شاید بهترین روش برای بازدید و کشف این شهر کم نظیر و زیبا است. مهم تر از همه اینها، غذاهای فوق العاده است، ناهار خوری های خوب دانمارکی راه را برای رسیدن به بهترین غذاهای اسکاندیناوی آسان میکنند.

این مطلب یکی از بهترین و کاملترین مجموعه ها برای معرفی جاذبه های گردشگری دانمارک است پس اگر قصد سفر به این کشور را دارید مطالعه آن را از دست ندهید.

17 جاذبه گردشگری برتر دانمارک

۱) باغ های تیوولی (Tivoli)، کپنهاگ

هنگام بازدید از کپنهاگ بسیاری از بازدیدکنندگان خطی مشی را برای بازدید از این فضای تفریحی نمادین در نظر میگیرند. از تاریخ ۱۸۴۳، تیوولی یکی از پارک های معروف دنیای دیزنی است که در آن میتوانید طیف وسیعی از جاذبه های گردشگری از جمله ترن هوایی، چرخ وفلک، تئاتر های عروسکی، رستورانها، کافه ها، باغ ها، غرفه های غذاو حتی یک سالن کنسرت به سبک موری ها (اهل شمال آفریقا) را پیدا کنید. تیوولی که در سراسر جهان شناخته شده، در فیلم های بی شماری ظاهر شده است و نمادی واقعی از شهر میباشد. در شب، نمایش های آتش بازی آسمان را روشن میکنند در زمستان برای کریسمس باغ ها را با چراغ ها تزئین میکنند. تابستان میتوانید شب های جمعه به رایگان در کنسرت های راک شرکت کنید.

17 جاذبه گردشگری برتر دانمارک

۲) نیهاون، کپنهاگ

نیهاون ( بندر جدید) ، ستاره تعداد بیشماری از تصاویر و کارت پستال های شهر، مکان خوبی برای قدم زدن یا به دست آوردن چیزی از کافه فرهنگ کپنهاگ است. این مکان که در قسمت پشت کاخ آمالینبورگ (Amalienborg) قرار گرفته، زمانی بخش ناشناخته ای از زمین بندرگاه بود اما با وجود خانه های رنگارنگ، رستورانها و کشتی های بزرگ که برخی از آنها اکنون موزه هستند، شانس زندگی مجدد را به دست آوردند. نیهاون در حال حاضر جزو یک چهارم جاهای دیدنی دانمارک و در نتیجه مقصد مهمی برای توریست ها و افراد محلی است. اگر به ماجراجویی علاقه دارید میتوانید از اینجا به سوئد یا به یک سفر دریایی دلپذیر برای دیدن مناظر بروید.

17 جاذبه گردشگری برتر دانمارک

۳) موزه ملی دانمارک (Nationalmuseet)، کپنهاگ

با ده دقیقه پیاده روی از باغ تیوولی به موزه ملی (Nationalmuseet) میرسید که به تاریخ و فرهنگ دانمارک اشاره میکند. در این موزه مجموعه بی نظیری از آثار باستانی دانمارک از جمله: کالسکه قدیمی دو هزار ساله خورشید، ظروف چینی و نقره ای دانمارکی و تزئینات کلیسای کوتیک و رومنسک (رومی) نمایش داده میشود. در مجموعه برجسته ای دیگر لباس های قرن ۱۸ و ۱۹ و مبلمان های عتیقه ارائه شده است. تکمیل کننده سفر به تاریخ دانمارک نمایشگاهی قوم شناختی

با اقلامی از گرینلند، آسیا، آفریقا و موارد دیگر است. در موزه کودکان، کودکان کارهای زیادی برای انجام دادن خواهد داشت. آنها میتوانند لباس های دوران قبل را بپوشند، از کشتی وایکینگ (جنگجویان اسکاندیناوی) بالا بروند و از کلاسی به سبک سالهای ۱۹۲۰ بازدید کنند.

17 جاذبه گردشگری برتر دانمارک

۴) گالری ملی دانمارک (موزه Statens برای Kunst)، کپنهاگ

گالری ملی دانمارک، بزرگترین مجموعه هنری دانمارکی را در خود جای داده است. نمایشگاه های اولیه زمانی در کریستینسبورگ قرار داشتند اما در اواخر قرن نوزدهم به مکان فعلی منتقل شدند.

یک امتداد داخلی بزرگ نه تنها فضا را گسترش داده بلکه باعث نفوذ نور ظبیعی به داخل موزه شده است. این موزه بیش از ۷۰۰ سال هنر اروپایی و اسکاندیناوی را پوشش داده و نقاشی های استادان هلندی، پیکاسو و ادوارد مونک را به دیگران ارائه میکند.

جای تعجب نیست که مجموعه زیبا از هنر دانمارکی نیز در معرض نمایش هستند. کافه به طور خاص مکانی خوشایند و دلپذیر برای استراحت و دوری از محیط اطراف است.

17 جاذبه گردشگری برتر دانمارک

۵) کاخ کریستینسبورگ، کپنهاگ

کرسی دولت دانمارک را در جزیره کوچک Slot sholmen ، مرکز دانمارک خواهید یافت. کریستینسبورگ با داشتن بیش از ۸۰۰ سال قدمت، پایگاه قدرت پادشاهی دانمارک است و در حال حاضر محل استقرار پارلمان، دفتر نخست وزیری و دیوان عالی کشور است. طرفداران مجموعه تلوزیونی برگن (Borgen) با این محیط آشنا خواهند بود. هنوز چندین بخش از این مکان توسط خاندان سلطنتی استفاده میشود و بسیاری از آنها به روی عموم باز هستند. اسقف آبسالون استحکامات شهر را در سال ۱۱۶۷ بنا کرد و بازدیدکنندگان میتوانند از ویرانه های قلعه اسقف که در قرن ۱۴ ویران شده بود و همچنین دژ قرون وسطایی بازدید کنند.

17 جاذبه گردشگری برتر دانمارک

۶) کاخ فردریکسبورگ و موزه تاریخ ملی کپنهاگ

کاخ خیره کننده فردریکسبورگ در اوایل قرن ۱۷ توسط پادشاه کریستین چهارم ساخته شد و از سال ۱۸۷۸ میزبان موزه تاریخ ملی دانمارک میباشد. مجموعه های این موزه بر آثار هنری که تاریخ کشور را نشان میدهد تمرکز دارند و شامل مجموعه ای از چهره های نقاشی شده، عکاسی و چاپ میباشد. این موزه به عنوان نگینی ارزشمند در بین جاذبه های گردشگری دانمارک جا دارد. در موزه بازدید کنندگان میتوانند در فضای داخلی قلعه از اتاق هایی که قبلا مختص اشراف بود بازدید کنند. نمای بیرونی کاخ و زمین های آن شامل نکات برجسته مانند چشمه نپتون، یک جفت برج گرد که زمانی توسط منشی دادگاه و کلانترها اشغال شده بود و یک تصویر زیبا که خدایان مریخ و ونوس (زهره) را که در نمای عمارت ملاقات کنندگان قرار دارد، نشان میدهد. گردشگران میتوانند آزادانه در مسیرها و باغ های مختلف اطراف این کاخ رنسانس گردش کنند.

17 جاذبه گردشگری برتر دانمارک

۷) خانه لگو( Lego)، بیلوند

خانه لگو در بیلوند، زادگاه لگو آجری نمادین، یک جاذبه خانوادگی است که تمام سنین از آن لذت خواهند برد. کسانی که بودجه کافی به این کار اختصاص دادند یا فقط به سرعت در حال عبور از این مکان هستند از مناطق آزاد که شامل ۹ زمین بازی، ۳ میدان در فضای باز، درخت زندگی و یک یک درخت ۱۵ متری لگو با جزئیات کامل استقبال خواهند کرد.

گردشگران می توانند انتخاب کنند که بلیط های ورودی برای کشف منطقه تجربه را بخرند که هر کدام از آنها نمایانگر رنگ های آجری کلاسیک هستند: قرمز نشان خلاقیت، سبز نشان بازی، آبی نشان چالش های شناختی و زرد نشان احساسات. بازدیدکنندگان همچنین این فرصت را دارند که در مورد تاریخچه لگو و بنیانگذار آن اطلاعاتی کسب کنند.

17 جاذبه گردشگری برتر دانمارک

۸) پل اورسوند (Oresund) ، کپنهاگ

دهه ها در برنامه ریزی و اغلب کاری بحث برانگیز در نهایت پل اورسوند به سرعت به نماد اسکاندیناوی تبدیل شد. این پل در فاصله ۱۰ کیلومتری کپنهاگ قرار دارد و شما میتوانید در سراسر آن از ماشین یا قطار استفاده کنید. پل از قسمت دانمارکی، به عنوان تونل شروع به کار میکند تا با پرواز های فرودگاه کپنهاگ تداخل نداشته باشد. این سازه هشت کیلومتری در سال ۱۹۹۹ افتتاح شد و اکنون جزیره نیوزلند، بزرگترین جزیره دانمارک، و دانمارک را به ساحل غربی سوئد به ویژه به بندر مالمو (Malmo) سومین شهر بزرگ سوئد متصل میکند. طرفداران Scandi-nor میدانند که پل اورسوند اخیرا رسوایی جهانی زیادی به بار آورده است به طوری که محور اصلی این درگیری در سریال دانمارکی / سوئدی«پل» است.

17 جاذبه گردشگری برتر دانمارک

۹) موزه روباز لینگبی (Frilandmuseet) ،کپنهاگ

در فاصله بیش از ۱۵ کیلومتری خارج از کپنهاگ موزه روباز لینگبی، بخشی از موزه ملی دانمارک، قرار دارد که بازدید از آن بسیاری از بازدیدکنندگان دانمارک ضروری است. این «موزه زنده» که ۳۵ هکتار را اشغال کرده شامل خانه های زراعی معتبر، ساختمان های کشاورزی، خانه و کارخانه های سراسر کشور است. همچنین نژادهای قدیمی حیوانات اهلی، باغ های بزرگ تاریخی برای گردش، خانه های هوایی قدیمی از شلسویگ-هولشتاین و سوئد و مکانهای تفریحی متعدد وجود دارد. حتی میتوانید در اطراف زمین ها سوار کالسکه شوید.

17 جاذبه گردشگری برتر دانمارک

۱۰) شکاف کرونبورگ، Helsingor

قلعه کرونبورگ تنها، مجموعه هملت شکسپیر نیست بلکه یک میراث جهانی یونسکو است. در نتیجه بالاترین صورت حساب را مناظر دیدنی هلسینگور دارد. حتی کسانی که فقط یک علاقه گذارا به گردشگری دارند حتما می خواهند از این مکان بازدید کنند. با نزدیک شدن به آن ساختار با شکوه ساختمان قابل رویت است به طوری که نمی توانید آنرا از دست دهید. شکل فعلی بنا از سال ۱۶۴۰ (یعنی حدود ۳۸۰ سال) قدمت دارد. اگرچه قبل از آن نیز چند قلعه دیگر وجود داشت. این قلعه به مدت یک قرن یا بیشتر به عنوان پادگان نظامی استفاده میشد و در سال ۱۹۲۴ بازسازی شد. در ضلع جنوبی، محل عبادت قلعه را پیدا خواهید کرد در آتش سوزی سال ۱۶۲۹ سالم ماند و دارای یک ساختمان داخلی رنسانس با حکاکی های چوب آلمانی است. ضلع شمالی شامل سالن بزرگ و یا تالار شوالیه است در حالیکه در ضلع غربی پرده های نقش دار نفیس به نمایش گذاشته شده است.

17 جاذبه گردشگری برتر دانمارک

۱۱) قلعه اگسکوف،کارنستروپ

قلعه افسانه ای اگسکوف در یک فضای زیبا با فاصله کمتر از ۳۰ دقیقه از اودنسه قرار دارد و بهترین قلعه محافظت شده در اروپاست. ساختار باشکوه رنسانس این بنا همان طور که امروزه نیز مشاهده میشود در سال ۱۵۵۴ به پایان رسید و در ابتدا برای اهداف دفاعی ساخته شده بود. در طول قرن ها، این قلعه بارها دستخوش تغییر شده و بعدها به شکل امروزی درآمد. در سال ۱۹۵۹ زمین ها به روی عموم باز شد و از آن زمان تا به امروز مرمت و پیشرفت های زیادی صورت گرفت. از جاذبه های این قلعه موزه اتومبیلی که در سال ۱۹۶۷ افتتاح شد، پیاده روی و تورهای گردشگری می باشند. تالار ضیافت قلعه بسیار مجلل است. بازدید از اگسکوف به عنوان جاذبه گردشگری دانمارک یک روز فوق العاده، به ویژه برای خانواده هاست.

17 جاذبه گردشگری برتر دانمارک

۱۲) موزه هانس کریستین اندرسن، اودنسه

بدون شناخت هانس کریستین اندرسن نمیتوانید به دانمارک سفر کنید. داستان های افسانه ای این موزه در بافت جامعه دانمارک یافت میشود. قدمت موزه به سال ۱۹۰۸ برمیگردد و با نمایش آثار هنری، طرح ها و یادداشت های اندرسن به زندگی و کار او میپردازد. گوش دادن به پست ها و تعاملات، سخنان نویسنده را زنده میکند و تالار گنبدی با صحنه هایی از زندگی نامه اندرسون با نام داستان من تزئین شده است. در جنوب غربی کلیسای جامع اودنسه در Munke mollestrade ،خانه کودکی هانس کریستین اندرسن (Barndomshjem آندرسن) را که اکنون بخشی از موزه است را پیدا خواهید کرد.

17 جاذبه گردشگری برتر دانمارک

۱۳) موزه کشتی وایکینگ (Vikingeskibsmuseet)، روسکیلد

موزه کشتی وایکینگ در روسکیلد این فرصت بی نظیر را در اختیار گردشگران میگذارد که ببینند وایکینگ ها در ابتدا چگونه قایق های خود را میساختند و کشتی سازان مدرن چگونه کشتی های کشف شده را ترمیم و بازسازی کردند. این محوطه قایقی که در کنار موزه قرار دارد از روش های سنتی برای تولید دوباره و ترمیم قایق های قدیمی استفاده میکند. داخل موزه بازدیدکنندگان با دوران وایکینگ ها و نقش اصلی زندگی دریایی در فرهنگ و بقای مردم آشنا میشوند. سالن کشتی وایکینگ در نمایشگاه مرکزی، دارای پنج کشتی است که توسط وایکینگ ها برای ایجاد مانع در روسکیلد فیجر استفاده میشد. پس از جست و جوهای فراوان و پر دردسر در زیر آب، کشتی ها ترمیم شده و در معرض نمایش قرار داده شدند. یکی از جدید ترین موارد اضافه شده به این موزه تجربه پیشرفته«صعود بر روی زمین» (Climb Abroad) است. جایی که گردشگران به عمق زندگی در کشتی وایکینگ پی میبرند.

این تجربه تعاملی با لباس مناسب برای کسانی که میخواهند در آن شرایط غواصی کنند کامل است و همچنین فرصتی است برای جست و جو در اتاق ها و ملزومات کشتی ها و حتی تغییرات حسی، چرا که شما در طول سفر در شب  و روز با انواع شرایط آب و هوا و دریای ارام  یا طوفانی مواجه خواهید شد.

17 جاذبه گردشگری برتر دانمارک

۱۴) دن گامل بای (Den Gamle By) آرهوس

موزه تاریخی زندگی آرهوس، دن گامل بای، نه تنها امکان بازسازی مجدد یک دوره زندگی در تاریخ دانمارک، بلکه سه دهه متمایزرا برای بازدیدکنندگان فراهم میکند. در این موزه که به ۳ بخش تقسیم شده نمایش هایی از زندگی در دانمارک را در اواسط قرن ۱۹، سال های ۱۰۲۰ و ۱۹۷۴ پیدا خواهید کرد. هر جزئیاتی از معماری و جاده ها گرفته تا مشاغل و سبک زندگی و کسب و کارها و زندگی مفسران نشان میدهد که چگونه با گذشت زمان زندگی و همچنین شیوه هایی که برخی از سنت ها مقدس می شمردند، تغییر کرده است.

علاوه بر بخش زندگی تاریخی، دن گامل بای دارای چندین موزه مجزا از جمله: موزه ۱۹۲۷، موزه پوستر دانمارک، موزه اسباب بازی ها و گالری هنرهای تزئینی میباشد. در همین نزدیکی در حومه هجبورگ، موزه «موزگارد» با ایجاد نمایشگاهی نمایشی عمیق در مورد پیشرفت فرهنگی دانمارک از زمان عصر حجر، عصر برنز، عصر آهن و به ویژه قرون وایکینگ ها ارائه میدهد.

17 جاذبه گردشگری برتر دانمارک

۱۵) برج گرد (Rundetarnb)، کپنهاگ

برج گرد (Rundetarn) دارای چشم اندازی عالی و ۳۶متر ارتفاع است که در سال ۱۶۴۲ به عنوان یک رصدخانه ساخته شد. در این برج یک مجموعه کوچک مرتبط با ستاره شناس مشهور دانمارکی تیکو براهه خواهید یافت. اما برجسته ترین قسمت آن سکوی مشاهده است که با یک شیب مارپیچی میتوان به آن رسید. ۲۵ متر بالاتر از سطح زمین یک سطح شیشه ای معلق قرار دارد که از طریق آن نه تنها پشت بام شهر کپنهاگ بلکه میتوانید به هسته قلعه نیز نگاه کنید. یک پیاده روی کوتاه در اطراف شهر قدیمی شما را به Grabrodretorv یکی از زیباترین میدان های شهر می رساند.

17 جاذبه گردشگری برتر دانمارک

۱۶) کاخ آمالینبورگ، کپنهاگ

در محله فردریکستادن (Frederiksstaden)کپنهاگ،کاخ آمالینبورگ و باغ های آرام آن در کنار آب قرار دارد. ۴ کاخی که در ابتدا اقامتگاه اشراف بودند، روی میدان قرار گرفته اند. خاندان سلطنتی دانمارک این کاخ پس از آتش سوزی کاخ  کریستینبورگ در سال ۱۷۹۴ اشغال کردند که همچنان به عنوان کاخ زمستانی آنها باقی مانده است. کاخ عای همسان یک هشت ضلعی را تشکیل میدهند که ادعا میشد این طراحی مبتنی بر برنامه هایی برای یک میدان در پاریس است، و بعد ها به میدان کونکورد (Concorde) تبدیل شد. این ساختمان به سبک روکوکو و ترکیبی از دو سبک آلمانی و فرانسوی ساخته شده است.

سربازان گارد سلطنتی در لباس های خرسی و یونیفرم آبی رنگ یک شکل خاصی برای بازدیدکنندگان هستند.

17 جاذبه گردشگری برتر دانمارک

۱۷) مسیر فرسوده دانمارک، جزایر فارو (Faroe)

پادشاهی دانمارک شامل دو کشور مستقل است، جزایر دور افتاده فار و گرینلند. جزایر فارو (جزایر گوسفندی) در فاصله ۶۰۰ کیلومتری ساحل غربی نروژ، یک مجمع الجزایر متشکل از ۱۸ جزیره دور افتاده است. این جزیره از سواحل صخره ای پرشیب، چمن زارها و تپه های پوشیده از مه و غبار که در اعماق زمین نفوذ میکنند تشکیل شده است.

جریان خلیج (Gulf Stream) دمای هوا در خشکی و دریا را تعدیل میکند و تنوع زندگی دریایی از جمله وال ها، نهنگ ها و بسیاری از گونه های ماهی را شامل میشود. ماهیگیران به اینجا می آیند تا قلاب های خود را در آب های شفاف و خنک بگذارند و پرندگان کوهستانی میتوانند برخی از ۳۰۰ گونه جانداران مانند پوفین ها را صید میکند.

سفر با قایق به صخره های پرنده وستماننا (Vestmanna) برجسته و جذاب است. همچنین در جزایر فارو در فصل تابستان چندین جشنواره با صحنه های زنده موسیقی برگزار میشود. در شمال و شمال شرقی Eyst uroy یکی از بزرگترین جزایر این مجمع الجزایر با تعداد بسیاری از جزایر کوچکتر قرار دارد.

کلاکسویک (Klaksvik) دومین منطقه بزرگ فار با داشتن بندر های طبیعی محصور شده با تپه های زمرد، در بوردوی(Bordoy) قرار گرفته است. از جاذبه های گردشگری میتوان به موزه تاریخی و کلیسای مسیحیان(مسیحیان-Kirkjan)و قایقی آویزان از سقف آن اشاره کرد که این قایق تنها مورد از ۴ مورد بازگشته در امنیت از شب طوفانی زمستان سال ۱۹۲۳ است. برای دسترسی به فار

میتوانید در طول سال از فرودگاه کپنهاگ به جزیره Vagar پرواز کنید و یا با یک کشتی از چند بندر دانمارکی به تور شاوون پایتخت جزیره استریموی بروید.

 

 

 

 

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما