حقایق تاریخی برج لندن در انگلستان

برج لندن، حقایق و تاریخ انگلستان

انگلیس، یکی از پربازدید ترین کشورهای جهان، فرصت های بیشماری را برای بازدید و انجام دادن کارها ارائه میدهد. بخشی از جزایر زیبای بریتانیا، این کشور کوچک اما با نفوذ، با تاریخ شگفت انگیز، شهرهای هیجان انگیز و سنت های فرهنگی غنی از بین میرود. در بین این همه جاذبه های گردشگری انگلستان، برج لندن خودنمایی میکند.

حقایق تاریخی برج لندن در انگلستان

قدمت ۹۰۰ ساله قلعه که در مرکز لندن به دلیل نگهداری زندانیهای مشهور و بدنام و نگهداری جواهرات ارزشمند قابل توجه است. از قلعه و برج لندن در طول تاریخ استفاده های زیادی می شد، بطوریکه تا اوایل قرن نوزدهم اقامتگاه سلطنتی بود و تا سال ۱۸۳۵ بعنوان یک مناره از آن استفاده میشد. بطوریکه طی سال های پس از آن بعنوان سربازخانه سربازان از آن استفاده می کردند و تا قرن ۱۷ نیز از آن به عنوان اقامتگاه سلطنتی استفاده می شده است.

این مکان که مهم ترین ساختمان انگلستان در نظر گرفته میشود، به اندازه کافی کار برای بازدید و انجام شدن وجود دارد که بازدیدکنندگان را ساعت ها مشغول نگه میدارد.

حقایق تاریخی برج لندن در انگلستان

استحکامات اوایل ساختمان برج

ویلیام فاتح اولین نوع بنا پس از فتح لندن در A.D. 1066 ایجاد کرد. مهاجم نورمن فاقد پشتیبانی در بین مردم شهر بود و او می ترسید که ساکنان آن بتوانند او را بیرون بیندازند.

ویلیام پویاتر ، نویسنده قرن یازدهم که توصیف ویلیام فاتح و فتوحات او بود، نوشت: “دژهای خاصی در شهر علیه سرسختی جمعیت گسترده و شدید ساخته شده است.” اینها شامل آنچه که اکنون “برج سفید” نامیده می شود، بنای داخلی قلعه است که نام خود را به نمای بیرونی داده است و در قرن سیزدهم توسط پادشاه هنری سوم سفید شده است.

مورخ برج ، جفری پارل در کتاب خود “برج گذشته و حال لندن” (انتشارات ساتون ، ۱۹۹۸) می نویسد که این برج پس از زمان ویلیام فاتح حدود ۲۵۰ سال گسترش یافته است. و امروز، مجموعه ساختمانها و استحکامات این مجموعه بیش از ۱۲ هکتار است.

حقایق تاریخی برج لندن در انگلستان

زندانیان مشهور و شکنجه شدنهایشان

در طول تاریخ این برج بعنوان زندان برای زندانی کردن طیف گسترده ای از زندانیان استفاده می شد، از پادشاهان مخلوع گرفته تا جنایتکاران متداول. زندانیان شامل لیدی جین گری بودند که حدوداً یک قرن در قرن شانزدهم قبل از اسیر شدن توسط مری اول، در حدود یك هفته ملكه بود.

همچنین در این زندان دو شاهزاده به نامهای ادوارد و ریچارد ۱۲ و ۹ ساله بودند که فرزندان ادوارد چهارم بودند (درگذشت ۱۴۸۳). به نظر می رسد آنها دیگر هرگز برج را ندیده اند و برخی فکر می کنند توسط ریچارد سوم، دایی آنها که تاج و تخت را برای خودش گرفته است، کشته شدند.

دو تن از همسران هنری هشتم، آن بولین و كاترین هوارد، هر دو زندانی و بعدا اعدام شدند. هنری هشتم، که انگلستان را به یک کشور پروتستان تبدیل کرد، همچنین تعدادی روحانی مخالف متعهد به برج و متعهد به قتل برجام و بعداً کشته شدند، از جمله مشاور سابق وی توماس مور.

یکی دیگر از زندانیان برجسته گای فاوکس بود که در سال ۱۶۰۵ با منفجر کردن باروت در انبارهای مجلس اقدام به منفجر کردن مجلس اعیان و پادشاهان کرد. او در برج زندانی شد و شکنجه شد.

حقایق تاریخی برج لندن در انگلستان

“استفان پورتر” مورخ در کتاب “برج لندن:” می نویسد: “پادشاه مجاز به استفاده از شكنجه بر فوكس است، كه ابتدا از روشهای ملایم استفاده می شود و اگر او  همكاری نكرد، وحشیانه تر عمل می كرد.

وی خاطرنشان می کند، سفیر ونیزی، نیکوولو مولین نوشت: “به مدت دو روز پی در پی تحت فشار زیاد و فجیع ترین شکنجه ها بدون گفتن چیزی جز این که توطئه گران تعداد دوازده نفر بودند که نام های آنها را هم ذکر نمی کرد و دقایقی بعد اعدام شد.

یکی از بهترین توصیف های شکنجه از جان جرارد، یک جانی است که در سال ۱۵۹۴ در زمان قیام مذهبی زندانی شد. او بعداً فرار کرد و زنده ماند تا از داستان شکنجه شدن در آنچه که به نظر می رسد زیرزمین برج سفید است، بگوید.

جواهرات تاج و گنجهای دیگر در برج لندن

امروزه جواهرات تاج یکی از محبوب ترین جاذبه های برج لندن است. جواهرات شامل تاجهایی است که توسط پادشاه در تاجگذاری و در هنگام افتتاح پارلمان پوشیده شده است.

پورتر خاطرنشان می کند که استفاده از برج به عنوان مخزن گنج های سلطنتی با جدیت در سال ۱۳۰۳ شروع شد، هنگامی که تعدادی از گنج ها از  سنت پیتر در وستمینستر به سرقت رفت. گنجینه های باقیمانده برای حفظ و نجات به برج، که به شدت محکمترین نقطه در لندن بود، آورده شد. یک خانه جواهرات جدید در ضلع جنوبی برج سفید در سال ۱۵۰۸ ساخته شده است.

بخش عمده ای از دوره های سلطنتی در اواسط قرن ۱۷th نابود شد، هنگامی که انگلیس برای مدت کوتاهی به جمهوری تبدیل شد. تیم قدیمی از محققان در وب سایت رسمی برج لندن می نویسد: “قدیمی ترین قطعه Regalia [امروز زنده مانده است] قاشق مسح مسخره قرن دوازدهم است که برای مسح کردن حاکم با روغن مقدس استفاده می شد. جدا از سه شمشیر تاج گذاری فولادی (شمشیر عدالت موقت، عدالت معنوی و رحمت)، این تنها قطعه ای است که از نابودی جنگ پیش از جنگ داخلی رجالیا در سالهای ۱۶۴۹-۵۰۵۹ جان سالم به در برد.

حقایق تاریخی برج لندن در انگلستان

امروز برج لندن یکی از معروف ترین قلعه های جهان است و هم اکنون یک میراث جهانی است که سالانه بیش از ۲ میلیون بازدید کننده را به خود جذب می کند. خطر اصلی سایت امروز شورشیان ، ارتش های خارجی یا سقوط بمب ها نیست (خسارت بمب در طول جنگ جهانی دوم رخ داده است) بلکه اگزوز خودروها است. این مشکلی است که می تواند برج سفید را به رنگ زرد تبدیل کند، کاری که هیچکدام از تهدیدات قبلی نمی توانست انجام دهد.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما