15 مکان گردشگری برتر در ایتالیا

15 مکان گردشگری برتر در ایتالیا

به گفته ویکی پدیا، ایتالیا در مرکز دریای مدیترانه واقع شده‌است، دریایی که تولد تمدن‌های بسیاری را بخود دیده‌است. ایتالیا دارای تاریخی غنی از تماس‌ها و تبادلاتی می‌باشد که بر مردم، اقتصاد و فرهنگش تأثیر گذاشته‌است.

فنیقیها، یونانیها، کارتاژها، اعراب و نورمنها از جمله مللی می‌باشند که در طول سده‌ها با تأثیر گذاشتن بر فرهنگ محلی ایتالیا، باعث گردیده‌اند تا ایتالیا به‌طور فوق‌العاده‌ای غنی از آثار معماری و هنری می‌باشد. بر اساس محاسبه‌ای که یونسکو انجام داده، بیش از نیمی از میراث فرهنگی جهان در کشور ایتالیا واقع شده‌است، کشوری کوچک که مساحتش فقط ۰/۲۵ ٪ از کل خشکی‌های جهان است.

نشانه‌های باقی‌مانده از گذشته، آثار هنری و تنوع فوق‌العاده طبیعت در شبه جزیره ایتالیا از جمله عوامل جذب توریست به این کشور می‌باشد که امروزه یکی از توریستی‌ترین کشورهای جهان به‌شمار می‌آید.

ایتالیا، به عنوان زادگاه امپراطوری روم و رنسانس، جای تعجب ندارد که مملو از شاهکارهای هنری و معماری باشد یا اینکه بیشتر از هر کشور دیگری در جهان دارای اماکن فرهنگی میراث جهانی یونسکو باشد. اما بهترین جاذبه های ایتالیا برای گردشگران فقط هنر و معماری نیست، این کشور شامل دریاچه ها، کوه ها و یک ساحل شگفت انگیز است که به آن جاذبه های طبیعی خارق العاده ای میبخشد. این لیست از برترین مکانها برای بازدید فقط آغاز کارهای برجسته برای دیدن و انجام دادن در ایتالیا است.

15 مکان گردشگری برتر در ایتالیا

۱) کولوسئوم

برای مسافرانی که از ایتالیا میگذرند، بازدید از کلوسئوم ضروری است. این ساختمان به عنوان محلی برای نمایش های عمومی و حتی نبردهای دریایی ساخته شده بود و یک کف چوبی داشت که ۸۳ متر در ۴۸ متر بود. در زیر آن دو طبقه از تونل ها، اتاق ها، سلول ها و گذرگاه های گلادیاتورها، کارگران، حیوانات وحشی و انبار قرار دارد. امروزه، این ساختار در تضاد آشکار با توسعه مدرنی که آنرا احاطه کرده میباشد و یادآور برجسته دوران باستان و تاریخ گسترده روم است.

15 مکان گردشگری برتر در ایتالیا

۲) کانال های ونیز

سوار شدن گوندولا (قایق ونیزی) از طریق کانال های ونیز، سنتی است که مسافران قرن ها از آن لذت میبرند. ونیز شهر جزایر است و کانال های آن از مدت ها پیش خیابان های اصلی بودند که به وسیله هزارتوی معابر باریک به هم وصل می شدند. پوشش کانال ها ساختمان های قدیمی هستند که صدها سال نسبتا بدون تغییر مانده اند و به جذابیت های عاشقانه آن می افزایند. کانال بزرگ معروف ترین آبراه و یکی از عکاسی ترین مکان های ونیز است. بهترین راه برای دیدن بسیاری از کاخ های بزرگ که جبهه آنها رو به آب هستند سوار شدن قایق موتوری (Vaporetto) در امتداد کانال بزرگ است.

15 مکان گردشگری برتر در ایتالیا

۳) پومپی

آتشفشان کوه وسوویس که به طرف بقایای باقی مانده از شهر تخریب شده بعداز سال ۷۹ میلادی میباشد، هنوز دود میکند. اما همین فوران بسیاری از گنجینه های شهر از جمله: نقاشی های دیواری، معرق و مجسمه هایی که بعداز خنک شدن در گدازه ها محصور شده بودند را حفظ کرده است. چندین قرن حفاری: بقایای خانه ها، بازارها، حمام ها، معابد، تئاترها، خیابان ها و بقایای انسانی را آشکار کرده است. بازدیدکنندگان میتوانند در این مکان گشت و گذار کنند، در خیابان های قدیمی که توسط رد پای ارابه ها آسیب دیده اند قدم بزنند و مهندسی را که بیش از ۲۰۰۰ سال پیش توسط رومی ها مورد استفاده قرار گرفت، مشاهده کنند.

15 مکان گردشگری برتر در ایتالیا

۴) برج کج پیزا

برج کج پیزا در واقع تنها یکی از جاذبه های بسیار جذاب در شهر پیزا است. اما شهرت آن که از نقصش به دست آمده، شهرت جهانی دارد. کار روی برج در دهه ۱۱۰۰ آغاز شد و فرورفتگی که به سمت کج سدن منتهی شد، از زمانی شروع شد که برج به طبقه سوم رسید. پیش از بازگشت به کار در دهه ۱۹۹۰، پیش بینی شد که تا سال ۲۰۰۰ سرنگون شود. امروزه بازدیدکنندگان میتوانند برای منظره شگفت انگیز بالای شهر از پله کان های برج بالا بروند. برج کج که با نام برج تکیه گاه نیز شناخته میشود، در پیازادی میراکولی (Piazza dei Miracoli) قرار گرفته است، فضایی که آنرا با کلیسای جامع رومی در سانتاماریا آسانتا و یک تعمیرگاه ساده به اشتراک میگذارد. هریک از این ویژگی های برجسته، آثار هک شده سنگ قرون وسطایی است.

15 مکان گردشگری برتر در ایتالیا

۵) دریاچه کومو

دریاچه کوم یکی از مناطق دیدنی ایتالیا است که توسط کوه هایی احاطه شده و در شهرهای کوچک و زیبا قرار گرفته است. این دریاچه که از زمان رومی ها پاتوق ثروتمندان بود و بسیاری از ویلاها و کاخ های بسیار زیبا در کنار سواحل جنگلی آن قرار دارد که بسیاری از آنها توسط باغ هایی که به روی عموم باز هستند احاطه شده است. آب و هوای معتدل که ساحل دریاچه را برای باغ ها ایده آل میکند، با ویژگی هایی شبیه آب و هوای مدیترانه یک کشش و جاذبه برای گردشگران میباشد. در کنار شهرهای تفریحی اطراف دریاچه، صومعه قرن یازدهم وجود دارد.

15 مکان گردشگری برتر در ایتالیا

۶) ساحل آمالفی

ساحل آمالفی، میراث جهانی یونسکو، کششی خیره کننده از ساحل در امتداد شبه جزیره سورنتین، جنوب ناپل و سورنتو میباشد. شهر های تپه ای به طور مخاطره آمیزی در امتداد سراشیبی کوهستان که به سمت دریا میریزد، ساخته شده اند. شهرهای اصلی در امتداد این ساحل “آمالفی” و پوزیتانو با کلیسای جامع گنبدی و رنگی آن میباشد. میتوانید در ساحل برای چشم اندازهای مختلف از ساحل های تقریبا عمودی و دراماتیک از طریق جاده ها یا سفرهای کوتاه بین شهری به وسیله قایق، گردش کنید.

15 مکان گردشگری برتر در ایتالیا

۷) کلیسای جامع سانتاماریا دل فیور فلورانس

با توجه به یکی از بهترین کلیساهای جامع جهان، دوومو سانتاماریا دل فیور یا کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیور برافق فلورانس مسلط است.این کلیسای جامع بین قرن سیزدهم و پانزدهم ساخته شده و معروف ترین قطعه آن گنبد خارق العاده ای است که در سال ۱۴۳۴ توسط فیلیپو برونلشکی کامل شد. برج ناقوس کلیسای جامع در نزدیکی کلیسای جامع پیازا دل دوومو واقع شده و پوشیده از سنگ مرمر سادخ طرح معماری رومانیایی توسکانی میباشد. طراحی شده توسط گیتو، مناره ها ۸۲ متر ارتفاع دارند که میتوان از آنها صعود کرد. ۴۱۴ پله آن به یک سکوی دید خارق العاده از منظره های شهر منتهی میشود. روبروی دوومو (Duomo) یک تعمیدگاه با شکوه است که به خاطر درهای قاب گذاری شده برنز خود مشهور است.

15 مکان گردشگری برتر در ایتالیا

۸) سینک تره

سینک تره یک منطقه ساحلی زیبا با تپه های شیب دار و صخره های بی نظیر مشرف به دریای مدیترانه است. می توان به ۵ روستای زیبای مونتروسو: الماره، ورنازا، کوریگلیا، مانارولا و ریوماگیگور که از طریق مسیرهای پیاده روی به یکدیگر متصل میشوند، با چند وسیله دسترسی پیدا کرد: یک راه آهن که از طریق پرتگاه های اصلی تونل میشود تا در شهر ظاهر شود.

با یک جاده باریک در بالای تپه. پیاده روی در بین روستاها یکی از محبوب ترین کارهایی است که انجام میشود زیرا این امکان را به مسافران میدهد تا از مناظر لذت ببرند. شهرهای کوچک احساس روستاهای ماهی گیری دنیای قدیمی را حفظ کردند و حتی در مواجهه با گردشگری مدرن احساس دور بودن را ارائه میدهند.

15 مکان گردشگری برتر در ایتالیا

۹) شهر واتیکان

واتیکان محل استقرار برخی از ارزشمندترین هنرهای دنیا و مجموعه های هنری است. محور اصلی کلیسای بزرگ سنت پیتر است، با مقبره سنت پیتر و یکی از غم انگیز ترین آثار میکلانژ، پیتا. در خارج از میدان سنت پیتر پاپ خطاب به پیروانش صحبت میکند. کلیسای سیستین به دلیل نقاشی های دیواری و سقفی میکلانژ مشهور است و در موزه واتیکان آثار بسیاری از مشهورترین هنرمندان ایتالیا را مشاهده خواهید کرد.

15 مکان گردشگری برتر در ایتالیا

۱۰) گالری اوفیزی

اوفیزی علاوه براینکه یکی از برجسته ترین موزه های هنری جهان است، یک تاریخچه یک مرحله ای از هنر رنسانس ایتالیا است. اگرچه این مجموعه شامل آثاری از استادان بزرگ هنری غرب است، اما بزرگترین گنجینه آن مجموعه نقاشی هایی است که قدم به قدم تحول نقاشی را که از قرن چهاردهم تا شانزدهم رخ داده نشان میدهد. دراینجا اولین آزمایش ها با چشم انداز را خواهید دید، همچنین برخی از پرتره های اولیه را به عنوان نقاشی های فراتر از هنر دینی و برخی از اولین استفاده های پیشینه طبیعت گرایانه و منظره در هنر دینی را مشاهده خواهید کرد. حتما مشهورترین اثر اوفیزی، تولد ونوس (زهره) اثر بوتیچلی را مشاهده خواهید کرد.

15 مکان گردشگری برتر در ایتالیا

۱۱) کلیسای سنت مارک

یکی از مهم ترین مکان های گردشگری ونیز کلیسای سنت مارک است. بیشتر بازدیدکنندگان در ونیز خود را در میدان معروف پیازا سان مارکو، مقابل کلیسا پیدا میکنند و به نمای اصلی غربی نگاه میکنند. این ساختمان به خودی خود با ترکیبی از سبک های معماری متاثر از امپراطوری بیزانس یک اثر هنری است که نشان دهنده ارتباطات تجاری طولانی ونیز با شرق است. از نکات برجسته فضای داخلی موزاییک ها و محراب های مرتفع است که از طلا و جواهرات پوشیده شده است. در کنار کلیسا، کاخ Doge قرار دارد که مملو از شاهکارهای ارزشمند هنر ایتالیاست.

15 مکان گردشگری برتر در ایتالیا

۱۲) معبد

معبد، بقایای فوق العاده ای که از دوران روم به خوبی حفظ شده و دستاوردهای باورنکردنی معماری امپراطوری روم را نشان میدهد. نسبت های دقیق ساختمان با ارتفاع برابر با قطر و پرتو نوری که از بالای گنبد به داخل اتاق نفوذ میکند ویژگی منحصر به فردی به اتاق میبخشد. پادشاهان ایتالیایی، رافائل نقاش رنسانس و سابر بزرگان ایتالیا در معبد دفن شده اند.

15 مکان گردشگری برتر در ایتالیا

۱۳) تالار روم

تالار روم ممکن است کمی تخیل لازم  داشته باشد تا دقیقا درک شود که این منطقه چگونه به نظر میرسد. با این حال در اهمیت تاریخی آن به عنوان قلب امپراطوری روم نمیتوان اغراق کرد. ستون ها، سازه های جزئی و پایه های معابد سابق، سالن های بازار، دربارها و ساختمان های عمومی به روم باستان که هزار سال در  اینجا استاده بود ادای احترام میکنند.

15 مکان گردشگری برتر در ایتالیا

۱۴) کلیسای میلان

کلیسای جامع باشکوه میلان در شهر سانتا ماریا ناسنتس “ایل دوومو” نزدیک به افراد محلی یکی از بزرگترین کلیساهای جهان و احتمالا بهترین نمونه در هر نقطه پر زرق و برق از سبک گوتیک است. نمای تندیس آن (نمای بیرونی کلیسای جامع دارای ۲۲۴۵ مجسمه سنگ مرمر است) و ۱۳۵ ضخامت سنگی حکاکی شده که سقف را تاج گذاری میکند اولین جلوه را ایجاد میکنند که وقتی داخل میشوید تقویت میشوند.

۵۲ ستون بی نظیر از سقف بلند سوله پشتیبانی میکنند و دیوارهای آن توسط بزرگترین پنجره های شیشه ای جهان تزئین شده اند. از نکات برجسته شبستان، مقبره جیاکومو پارا دیزی و یک شمعدان بزرگ قرن دوازدهم است. در زیر محراب مرتفع سردابه و نمازخانه هشت ضلعی با محفظه طلایی سان کارلو بورومئو میباشد. زیر پیازا دل دوومو و رسیده به پله ها در نزدیکی ورودی پایه های یک تعمیدگاه قرن چهارم و قصر سلطنتی قرار دارد. آسانسور شما را به سمت پشت بام میبرد، جایی که میتوانید در میان قله های سنگی حک شده در ارتفاع بسیار بالا قدم بزنید.

15 مکان گردشگری برتر در ایتالیا

۱۵) کاپری

غار آبی یکی از مکان های دیدنی در تمام ایتالیا است. اما دلایل دیگری نیز برای یک سفر کوتاه با قایق از ناپل، سورنتو یا ساحل آمالفی به جزیره افسانه ای کاپری وجود دارد. جزیره پرشیب صخره ای از دریای آبی رنگ بیرون زده و صخره های ناهموار آن از گیاهان سبز و استوایی نرم شده است. غار آبی تنها یکی از غار های دریایی است که صخره ها آنرا قطع کرده و بهترین راه برای دیدن اینها به همراه سه اثر سنگی در ساحل جنوبی معروف به فاراگلیونی با یک سفر قایقی در اطراف جزیره است. چندین ویلا و باغ به روی گردشگران باز است و مسیر های پیاده روی دعوت به گردشگری میکنند. تقریبا در هر جای جزیره میتوانید از دیدن مناظر خوب اطمینان داشته باشید.

دیدگاه خود را بنویسید