15 جاذبه گردشگری برتر سوئیس

نویسنده:

معصومه داعی

در تاریخ:

به خاطر این مناظر کوهستانی دلربا و دهکده های حیرت انگیز که انگار از کتاب داستان ها تراوش میکنند، نادیده گرفتن سوئیس دشوار است. قله های پوشیده از برف کوه های آلپ، دریاچه های آبی درخشان، دره های سبز، یخچال های طبیعی و دهکده های تماشایی کنار دریاچه این کشور محصور در خشکی را با یک زیبایی افسانه ای آراسته میکنند. در میان دره های کوهستانی و دریاچه هایی که جزو تفرجگاه های بین المللی سطح جهانی قرار دارند؛ لیستی از کارهایی که باید انجام شود شامل پیاده روی، دوچرخه سواری، کوهنوردی، پاراگلایدر، اسکی و سورتمه سواری میباشد.

مسافران به خاطر مناظر شگفت انگیز آن به اینجا می آیند اما مجذوب جاذبه های فرهنگی آن میشوتد. در طول تاریخ، شهرهایی مانند زوریخ، ژنو و لوزان موزه ها و گالری های برجسته و ساختمان های تاریخی را ارائه داده و جشنواره های مشهور موسیقی را برگزار میکردند.

پایتخت، برن یک شهر قدیمی قرون وسطایی خیره کننده در کنار رودخانه است. آلمان، ایتالیا، اتریش و فرانسه با سوئیس هم مرزند و زبان و آداب و رسوم آنها به این کشور چند فرهنگی القا شده است. از معماری ایتالیایی نخلستان تیچینو گرفته تا گویش سوئیسی –آلمانی و لهجه لاتینی برگرفته از رومانیایی –سوئیس گاهی اوقات مانند چندین کشور در یک کشور احساس میشود. همه اینها در یک دسته بندی جذاب و دقیق که به خاطر آن مشهور شده، قرار دارد. سفر خود را برنامه ریزی کرده و فهرست ما از بهترین جاذبه های توریستی سوئیس، در بهترین مکان ها گردش کنید.

15 جاذبه گردشگری برتر سوئیس

1) ماترهورن

ماترهورن، قله نمادین سوئیس، یکی از مرتفع ترین کوه های آلپ میباشد. این قله افسانه ای هم مرز با ایتالیا به ارتفاع 4478متر میرسد و چهره طرف شیبدار آن در راستای نقاط قطب نما میباشد. اولین صعود به طرز غم انگیزی در سال 1865 وقتی که 4کوهنورد هنگام سقوط جان خود را از دست دادند پایان یافت. امروزه، هر تابستان هزاران کوهنورد با تجربه به اینجا می آیند.

در دامنه این قله، روستای زیبای زرمات، یک اقامتگاه  بین المللی برتر با کالسکه های اسب سواری، کلبه های چوبی جذاب و هتل و رستوران های درجه یک قرار دارد. برای حفظ کیفیت هوا و محیط آرام، وسیله نقلیه موتوری در روستا ممنوع است. در زمستان اسکی بازان میتوانند از بیش از 300 کیلومتر سراشیبی دامنه پایین بروند. در تابستان، شنا و تنیس و همچنین پیاده روی، دوچرخه سواری و کوهنوردی در کوه های اطراف تفریحاتی محبوب اند. اسکی یخچال های تابستانی نیز موجود است.

15 جاذبه گردشگری برتر سوئیس

2) جانگفراوجوت، قله اروپا

یکی از محبوب ترین کارها در شهر زیبای برنزی اوبرلند، سفر با قطار به جانگفراوجوت “قله اروپا” با یک تراس مشاهده و رصدخلنه علمی در ارتفاع 3454 متری میباشد. طولانی ترین یخچال اروپا، یخچال بزرگ آلتچ از جونگفراوجوت آغاز میشود که یک میراث جهانی یونسکو است. جاده معروف ایجر از ایستگاه های یخچال های طبیعی ایجر گرفته تا آلپیگلن به دامنه صخره های رو به شمال پیوسته است.

سایر مسیر های پیاده روی معروف شامل: راه پانوراما در جاده آفتابی به سمت شیب اول جنوبی، Gletscherschlucht (دره یخچال های طبیعی) و Opfelchuechliweg، دنباله ارتفاعی از هولنشتاین تا براندنگ از طریق مزارع گل، مراتع و جنگل های کوهستانی میباشد. برای فعالیت کمتر میتوان اتومبیل های کابلی و قایق ها را به سمت  مناظر مورد نظر دره لاوتربرنن برانید. گریندلوالد زیبا یک روستای یخچالی در منطقه جونگفراو و   یک پایگاه عالی برای ماجراجویی داخل کوه های اطراف میباشد.

این منطقه در پایه کوه های پوشیده از برف قرار دارد و یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین استراحتگاه های سوئیس است. در بالای این دره کوهستانی برج تاجی شکل Wetterhorn و چهره شمالی ایجر، یکی از دراماتیک ترین و دشوارترین مکان ها برای صعود در این سیاره قرار دارد. در میان کوه های دو یخچال جذاب گریند لواند قرار دارد. برای منظره های بهتر، فالورن در فاصله 2681متری چشم اندازهای نفس گیری از قله های عظیم را ارائه میدهد.

15 جاذبه گردشگری برتر سوئیس

3) اینترلیکن (Interlaken)

اینتر لیکن یکی از استراحتگاه های تفریحی تابستان سوئیس میباشد که میان دریاچه تون در غرب و دریاچه برنز در شرق واقع شده است. در مرکز شهر هاتمته، شگفتی برنامه ریزی شهری با 35هکتار فضای باز قرار دارد. باغ های گل، هتل ها و کافه ها با مناظر خیره کننده کوهستان ههوگ، بلوار اصلی اینجا را احاطه کردع اند. قله های بزرگ برج ایجر، مونچ و جونگفرا و در بالای شهر موقغیت های عالی برای تفریحات کوهستانی فراهم میکنند. پیاده روی، کوهنوردی و قایق رانی از اقدامات اصلی در اینجاست.

بیش از 45 راه آهن کوهستانی، اتومبیل های کابلی، صندلی و آسانسور اسکی بازدیدکنندگان را به حومه شهر منتقل میکنند و فرصت های زیادی را برای تماشا از بالا ارائه میدهند. در زمستان اسکی بازان و اسنوبوردها میتوانند از میان استراحتگاه های اطراف و اسکی صحرایی در امتداد شبکه گسترده جاده انتخاب کنند.

در تابستان، پاراگلایدرها از بیتنبرگ – نیدرورن پرش کنند. برای دیدن مناظر از ارتفاعات پایین تر سوار قایق موتوری های کشتی تفریحی در اطراف دریاچه شوید.

15 جاذبه گردشگری برتر سوئیس

4) لوسرن

یک دریاچه آبی درخشان را که توسط کوه ها احاطه شده، شهر قدیمی قرون وسطایی بدون ماشین، پل های پوشیده شده، تفرجگاه های ساحلی، ساختمان های نقاشی شده و میدان های آفتاب خورده با چشمه های فورانی را تصور کنید. تعجب ندارد که که لوسرن (به آلمانی،لوزرن) بهترین مکان برای گردشگران است.

این شهر اصلی سوئیس که به دلیل کنسرت های موسیقی اش معروف است، نوازندگان مشهور، رهبران ارکستر و ارکسترها را به جشنواره های سالانه موسیقی بین الملل جلب میکنند. مرکز فرهنگ و همایش، یکی از سالن های کنسرت برتر جهان میباشد. یکی از مشهورترین نقاط دیدنی این شهر پل نمازخانه است که در قرن 14 ساخته شده است.

در یک پارک کوچک بنای معروف شیر، مجسمه ای عجیب و غریب از یک شیر در حال مرگ قرار دارد که افتخار مرگ قهرمانانه نگهبان سوئیسی هنگام حمله به توئریلی ها در انقلاب فرانسه را ارج مینهد. علاقه مندان به تاریخ از موزه حمل و نقل پاریس با نمایشگاه های گسترده در همه اشکال حمل و نقل از جمله، سفرهای هوایی و فضایی، لوکوموتیو راه آهن سیاره نماها لذت میبرند. برای دیدن مناظر زیبای لوسرن، رشته کوه ها و دریاچه ها، قایق را به سمت دیتچبرگ (Dietdchiberg) در شمال دریاچه لوسرن برایند از کوه پیلاتوس (Pilatuse) بر روی راه آهن برقی بالا بروید یا به ریگی (Rigi) یک نقطه با چشم انداز مشهور بروید.

15 جاذبه گردشگری برتر سوئیس

5) دریاچه ژنو

دریاچه ژنو، بزرگترین دریاچه کوهستانی اروپا، در مرز های سوئیس/فرانسه قرار گرفته است و در سواحل برخی از شهرهای معروف سوئیس جریان دارد. شهر ژنو (در فرانسهGeneve و در آلمانGenf) بین قله های زیبا و پوشیده از برف، در نقطه ای که رون به دریاچه ژنو ریخته میشود واقع شده است.

این “پایتخت صلح” فرانسوی زبان مقر اروپایی سازمان ملل است و ترکیبی دلپذیر از زندگی فرانسوی و ساختار سوئیسی را به نمایش میگذارد. تفرجگاه ها، پارک ها و باغ ها دریاچه ها را احاطه کرده و شهر قدیمی مکانی دوست داشتنی برای قدم زدن در میان ساختمان های تاریخی است.  “جت آب” چشمه ای در دریاچه ژنو که آب را تا 150متر در هوا پرتاب میکند یک مکان مشهور میباشد.

جاذبه های فرهنگی شامل خانه اپرا و تئاتر بزرگ است که اقدامات بین المللی را انجام میدهند. همچنین در این دریاچه، در حدود 62کیلومتری ژنو ، لوزان با چشم اندازهای زیبا از مناطق اطراف و دریاچه با فاصله زیاد از کوه های آلپ قرار دارد. در شهر قدیمی قرون وسطایی با کافه ها و فروشگاه های زیبا و کلیسای جامع خیره کننده گوتیک قدم بزنید. مونترو در دریاچه ژنو در دامنه کوه آلپ، میزبان جشنواره معروف جهانی جاز مونترو در ماه ژوئن/ژوئیه است.

15 جاذبه گردشگری برتر سوئیس

6) قلعه چیلون، مونترو

در سواحل دریای ژنو در نزدیکی مونترو قلعه چیلون قرن ها الهام بخش هنرمندان و نویسندگان بوده است. لرد بایدون، ژان ژاک روسو و ویکتورهوگو از جمله افرادی هستند که درباره این گنجینه معماری نوشتند. از قرن دوازدهم میلادی هنگامی که قلعه مقر کنت ها و دوک های ساوی بود، متشکل از 25 ساختمان بود که در اطراف سه حیاط قرار داشتند. بخش های برجسته شامل: تالارهای بزرگ با چشم اندازهای باشکوه از دریاچه ژنو؛ اتاق های زیرزمینی گوتیک، نمازخانه تزئین شده با نقاشی های قرن چهاردهم و یک اتاق دامنه، اتاق خوابی که توسط دوک ساوی اشغال شده با نقاشی های دیواری قرون وسطایی.

15 جاذبه گردشگری برتر سوئیس

7) سنت موریتس

دریاچه های آیینه ای، یخچال های طبیعی، قله های باشکوه، جنگل های کوهستانی و پرتوهای آفتاب سنت موریس را به یکی از مقاصد برتر کوهستانی جهان و یکی از موارد ضروری فهرست گردشگری شما در سوئیس تبدیل کرده است. هتل های لوکس و رستوران های گران قیمت از نظر ارزش در این شهر تفریحی که میزبان دو المپیک زمستانی بوده، برابرند.

این شهر در یک دره کوهستانی 1800 متری از سطح دریا قرار گرفته و به دو بخش تقسیم میشود: سنت موریتزدورف که در یک تراس آفتابی مشرف به دریاچه سنت مورتیس قرار دارد. بخش دیگر شهر دریاچه سنت مورتیزبد در سطح دره، یک تفرجگاه درمانی با اقامتگاه ارزان تر میباشد. حیطه ورزش های زمستانی از اسکی، اسنوبورد، اسکیت و سورتمه سواری در طول مسیر معروف 1.2 کیلومتری Cresta Run اجرا میشود. در تابستان، پیاده روی، دوچرخه سواری و ورزش های آبی فراوان است.

اسکی یخچال های طبیعی نیز در تابستان موجود است. علاوه بر همه این مناظر تماشایی کوهستانی، سنت مورتیس یک تقاطع فرهنگی است. رومانیایی، آلمانی، ایتالیایی، فرانسوی و انگلیسی همه در مناطق اطراف صحبت میشوند. اشاره به زبان های مختلف بازدیدکنندگان و مهاجران بین المللی رده بالا نیاز نیست.

15 جاذبه گردشگری برتر سوئیس

8) برن

پایتخت سوئیس، برن، در یک مکان خیره کننده در شبه جزیره ای از رودخانه آاره واقع شده و جذابیت های قدیمی جهان را نشان میدهد، همچنین این شهر قدیمی قرون وسطایی میراث جهانی یونسکو است. با قدم زدن در خیابان های سنگفرش شده بازدیدکنندگان میتوانند کلیسای جامع سوئیس با چشم انداز آن از روی برج، فواره های قرن شانزدهم، برج ساعت قرون وسطایی Zytglogge با عروسک های متحرک و 6 کیلومتر گذرگاه خرید که توسط افراد محلی به آن لوبن (خانه زمستانی) گفته میشود را میتوانند کاوش کنند.

باغ گل رز (Rosengarten) مناظر زیبایی از مرکز شهر قدیمی را ارائه میدهد. برن دارای جاذبه های گردشگری بسیاری از جمله موزه های عالی است که در انتظار کشف شدن هستند. دوستداران هنر از گالری های چشمگیر از جمله موزه مرکز پائول کلی، بزرگترین مجموعه آثار جهان توسط این هنرمند مشهور و موزه هنر برن (Kumstmuseum) بازدید میکنند. بازارهایی را که در Bundes plazz (میدان پارلمان) با منظره ساختمان های پارلمانی زیبا که به سبک رنسانس (Bundeshaus) برگزار میشود از دست ندهید. خانواده ها همچنین از بازدید از پارک خرس ها لذت خواهند برد.

15 جاذبه گردشگری برتر سوئیس

9) دریاچه لوکانو و تیچینو

دریاچه لوگانو در مرز سوئیس/ایتالیا در تیچینو، تنها بخش رسمی ایتالیایی زبان سوئیس است که طعم مزه داری از مدیترانه را ارائه میدهد. مرکبات، انجیر، نخل خرما و انار در آب و هوای معتل اینجا شکوفا میشوند حتی اگر قله های پوشیده از برف در فاصله ای نزدیک باشند.

در شهرهای اطراف دریاچه لوگانو و دریاچه مگگیور در غرب، احساس معماری ایتالیایی میدان ها و علاقه به غذاهای خوب که از مرزهای ایتالیا از جنوب، شرق و غرب نشات میگیرد، غیرقابل انکار است. بازدیدکنندگان میتوانند از روی یک کشتی بخار سفید و یا اجاره یک قایق در منطقه گردش کنند. در نمای کلی، مونت سن سالواتور یکی از دیدنی ترین مناطق را از طرف روستاها، دریاچه ها و قله های پوشیده از برف ارائه میدهد.

لوگانو، مرکز مالی و بزرگترین و مهم ترین شهر تیچینو یک تفریحگاه محبوب تابستانی است. شمال غربی لوگانو، واقع در شهر آفتابی لوکارنو در دریاچه مگگیور است، زندگی در دریاچه سوئیس با روزهای گرم، باغ های شکوفا و نخلستان ها، یک زندگی نیمه گرمسیری می باشد. در بلینزونا، پایتخت کانتون، سه قلعه باشکوه از مکان های میراث جهانی شونسکو می باشد.

15 جاذبه گردشگری برتر سوئیس

10) زوریخ

زوریخ بزرگترین شهر سوئیس، قطب اصلی حمل و نقل و نقطه اصلی آغاز سفر برای گردشگران است. این شهر در انتهای شمال غربی دریاچه زوریخ و بر روی رودخانه لیمات قرار دارد. فرا تر از نمای بی پایان آن، این پایتخت بانکداری ثروتمند دارای یک مجموعه غنی از گنجینه های فرهنگی است.

مکان عالی برای شروع تور پیاده روی خیابان های سنگفرش شده شهر قدیمی، با فروشگاه های زیبا، کافه ها و گالری های آن است. مسیر طولانی بهنفراستراسه (Bahnhofstrasse) یکی از بهترین بخش های خرید اروپاست که با فروشگاه های طراح و فروش مد، ساعت و جواهرات مرتبط است. با فاصله گرفتن از بوتیک ها، بازدیدکنندگان میتوانند بیش از 50 موزه و 100 گالری هنری و بسیاری دیگر از جاذبه های گردشگری را پیدا کنند. کاستهاوس زوریخ، موزه برتر هنرهای زیبا با مجموعه ای برجسته از هنر قرون وسطی تا به امروز است. بخش مورد علاقه دیگر موزه ریتبرگ، با تمرکز بر هنر غیر اروپایی با آثاری بسیار از چین، هند و آفریقا میباشد.

با یک پیاده روی کوتاه از ایستگاه اصلی زوریخ، موزه ملی سوئیس تاریخ فرهنگی آن را در یک محوطه گوتیک نشان میدهد. خانواده ها باغ وحش زوریخ را با وجود پارک فیل، نمایش پنگوئن و عمارت ماداگاسکار دوست خواهند داشت. برای دیدن منظره و چشم اندازی از شهر و حومه آن، با قطار از شهر به کوه اوتیلبرگ بروید.

15 جاذبه گردشگری برتر سوئیس

11) آبشار های راین

با فاصله 150 متر، آبشارهای راین در شافهاوزن بزرگترین سقوط در اروپای مرکزی اند. بهترین زمان برای بازدید در طول ماه ژوئن و ژوئیه زمانی است که بر کوهستان ذوب میشود و آبشارها متورم اند و از یک طاق 21 متری از سنگ آهک ژوراسیک ریزش میکنند. سفرهای قایقی به سمت راین و سکوهای مشاهده در دو طرف رودخانه منظره ای عالی از سقوط را نشان میدهند.

15 جاذبه گردشگری برتر سوئیس

12) پارک ملی سوئیس

پارک ملی سوئیس در دره انگادین (Engadine) قدیمی ترین اندوخته آلپ، در سال 1914 تاسیس شده است. این پارک درست در مرز با ایتالیا قرار دارد و بیش از 170کیلومتر مربع از شکاف های گلدار، رودخانه های سریع و پرتگاه های آهکی را شامل میشود. این منظره به ویژه در زمستان، هنگامی که کوه های جنگلی در یک لایه برفی پوشانده شده اند، چشم گیر و با منظره هایی از مسیرهای اسکی صحرایی خیره کننده هستند. دوستداران طبیعت میتوانند این منطقه را در شبکه وسیعی از جاده ها کشف کنند؛ اگرچه قطع این مسیرها به منظور حفظ اکوسیستم های طبیعی ممنوع است. این پارک خانه بیش از 5000 گونه از حیوانات وحشی از جمله موش خرما، گوزن قرمز، شوکا، بز کوهی، روباه و بیش از 100 گونه از پرندگان میباشد.

15 جاذبه گردشگری برتر سوئیس

13) خط ریلی آلبولا/برنینا

یکی از معدود خطوط ریلی در جهان که به عنوان فهرست میراث فرهنگی جهانی یونسکو معرفی شده است خط آلبولا/برنینا در راه آهن راتیان است که یک سفر باشکوه را ارائه میدهد، آنرا از دست ندهید. این مسیر در تمام مناظر آلبولا و برنینا امتداد دارد و 122 کیلومتر از آن را پوشش میدهد و در طول مسیر تقریبا از 200 پل، کوه های گرا و بندن و تعدادی تونل و پل راه آهن عبور میکند. سوار این قطار شدن به معنای صندلی های چشم انداز داری است که به مناظر کوهستانی دست نخورده از جمله پیز برنینا، بالاترین کوه آلپ های شرقی با ارتفاعی بیش از 4000 متر مشرف میشوند. این قطار در تمام سال کار میکند و منظره ها درتابستان همانند زمستان جذاب اند.

15 جاذبه گردشگری برتر سوئیس

14) قلعه اوبرهوفن

درست در ساحل دریاچه تون و در محاصره یکی پارک 2.5 هکتاری، این قلعه قرن سیزدهم یکی از نفس گیر ترین ها در سوئد است. از آنجا که قلعه اوبرهوفن در طول قرن ها بارها دستخوش تغییراتی شده و صاحبان جدید اتاق هایی را به آن اضافه کردند، نتیجه یک ترکیب جادویی از سبک های مختلف است: ساختمان های برنزی، سبک باروک، نماهای سبک رمانتیک و مناطق جدید جذاب الهام گرفته از پروسی (از جمله کتاب خانه و اتاق بخار). این قلعه همچنین دارای یک موزه زنده است که نشانگر روزگار و زندگی جوامع فئودالی است که از قرن شانزدهم تا نوزدهم قلعه (و اطراف آن)  را خانه مینامند.

15 جاذبه گردشگری برتر سوئیس

15) گراندکانیون سوئیس

Ruinaulta (همچنین به عنوان “گراندکانیون سوئیس” نیز شناخته میشود) یک تنگه عمیق است که توسط مراتع وسیع و صخره های جنگلی احاطه شده است. این یخچال بیش از ده هزار سال پیش ایجاد و در سوئیس شرقی واقع شده است، زمانی که یخچال های طبیعی عصر یخبندان عقب نشینی کرد منجر به زنجیره ای از رویدادها شد که نتیجه آن رانش شدید صخره ها در این دره بود.

درحالیکه رودخانه راین در میان دیوارهای صخره ای در حال عبور بود  این تنگه با آب پر شد. امروزه گراندکانیون سوئیس نه تنها یکی از زیباترین مناطق سوئیس، بلکه مقصدی مناسب برای کوهنوردان، تماشاچیان پرندگان و دوستداران طبیعت است. این امکان وجود دارد که در بین ماه های اکتبر و مه قایق سواری سریع و السیر داشته باشید یا یک قایق رانی یا کایاک را برای مسیری آرامتر با منظره های خیره کننده از صخره های شیبدار در اطراف خود اجاره کنید.

 

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما