هفته ها طول می کشد تا آنچه را که در فلورانس وجود دارد، بازدید کنید. تقریبا هر یک از ده ها كلیسای آن یك جاذبه گردشگری در شهر كوچكتر خواهد بود. برخی از دیدنی های آن دربین نمادهای شناخته شده ایتالیا از جمله – پونته وکیو ،  مجسمه داوود  میکل آنژ ، گنبد برونلسکی و کل شهر نمایشی از دوره رنسانس ایتالیا و جنبش هنری اومانیستی می باشد که اروپا را از قرون تاریک خارج کرد.

اما حتی در میان چنین مجموعه ای برجسته از کاخ ها ، کلیساها ، موزه ها و نقاط دیدنی ، برخی از آنها از بقیه برجسته ترند. همانطور که همه چیز را برای بازدید از فلورانس در نظر میگیرید و روزهای گردش خود را برنامه ریزی می کنید، نمی خواهید آثار برجسته ای را که فلورانس را به یکی از مشهورترین شهرهای ایتالیا تبدیل کرده، از دست بدهید.

15 جاذبه گردشگری برتر در فلورانس

1) کلیسای جامع سانتا ماریا  فیور و میدان دوومو

میدان دوومو و ساختمانهایی که مجموعه کلیسای جامع آن را تشکیل می دهند،متشکل از برخی از بزرگترین گنجینه های هنری ایتالیا در یک منطقه نسبتا کوچک می باشند.هنگام گردش در تعمیدگاه، برج ناقوس ، کلیسای جامع و موزه، برخی از مشهورترین شاهکارهای هنری و معماری بزرگترین هنرمندان رنسانس ایتالیا از جمله گیبرتی ، برونلسکی، دوناتلو، گیتوو میکل آنژ می باشد.

گردش را با قدم زدن در اطراف میدان شروع کنید تا از نمای  بیرونی تزئین شده با سنگ مرمر لذت ببرید ، سپس به داخل هر بنا بروید تا از نزدیک آثار هنری شیشه ای رنگ آمیزی شده را که در همه جا قرار دارند، ببینید.
اگر انتظار برای خرید بلیط در صف های طولانی ، به خصوص در روزهای گرم برایتان جالب نیست، تور دومو در فلورانس و صعود از گنبد برونلسکی را آنلاین بخرید. این تور 2.5 ساعته شامل  بازدید از کلیسای جامع، گنبد، تعمیدگاه، همچنین هزینه های ورودی و گزینه هایی برای  بازدید از موزه اپرا در دومو که بر عهده شما است، می باشد.

15 جاذبه گردشگری برتر در فلورانس

2) تعمیدگاه سنت جان

از هر جهت ، در داخل یا بیرون ، تعمیدگاه هشت ضلعی قرن دوازدهم یک اثر هنری بی نظیر است. با وجود نمای مرمر، معرق کاری های داخلی  و آثار هنری ، شایستگی بازدید را دارد. اما تابلوهای برنزی با شکوه که گیبرتی برای درهای روبروی کلیسای جامع ایجاد کرده بود، به تنهایی برتر از همه است.

هیچ کجا چنین کارهای نفیس برنزی که در این دروازه ها​​وجود دارد را ندارد. برای بازدید بهتر و دیدن برخی از گنجینه های ساخته شده برای تعمیدگاه،از موزه اپرا در دومو، موزه کلیسای جامع بازدید کنید.

15 جاذبه گردشگری برتر در فلورانس

3) میدان میکل آنژ

این تراس بهاری که اغلب با میدان میکل آنژ اشتباه گرفته می شود به طوری که گاهی اوقات به عنوان ماده اصلی گردشگری شهر نیز شناخته می شود ، در قسمت بالای شهر یک توقفگاه ضروری برای اتوبوس های گردشگری  و مکانی است که همه عکس های مربوط به کارت پستال های کلیسای جامع از آنجا گرفته می شود. در فصول شلوغ گردشگری ، بهترین زمان برای لذت بردن از آرامش نسبی آنجا ، اواخر بعد از ظهر یا اوایل عصر است ؛در غروب آفتاب نیز منظره بسیار دوست داشتنی دارد.

اگرچه از گنبد کلیسای جامع یک منظره 360 درجه ای از فلورانس خواهید داشت، اما فقط از این تراس می توانید درک کنید که گنبد برونلسکی چگونه بر مرکز شهر مسلط است. هیچ ارتفاع دیگری نمیتواند این منظره دلپذیر از شهر را که شامل پونته وکیو، میدان وکیو، صلیب مقدس و سایر نقاط دیدنی می باشد ، به شما نشان دهد. در اینجا می توانید قدم بزنید ، از حاشیه رودخانه در میان باغ ها بالا بروید، یا از اتوبوس 12 یا 13 استفاده کنید. در حالی که اینجا هستید ، به سمت کلیسای سان مینیاتو مونت بروید یا در اتوبوسی که به کلیسا برمی گردد، بمانید.

15 جاذبه گردشگری برتر در فلورانس

4) کاخ و گالری یوفیزی

کمتر کسی جایگاه یوفیزی را در میان تعداد کمی از موزه های برتر هنری جهان می شناسد. مجموعه های آن از نظر تنوع و کیفیت بی نظیر اند و حتی اگر به هنر علاقه ندارید ، باید از نقاشی های برجسته اینجا بازدید کنید. شما در مورد  اینکه چگونه نقاشان قرن 14 تا 16 فلورانس ، چهره هنر غربی را تغییر دادند،بیشتر خواهید فهمید همانطور که تغییر تصاویر بیزانس به تصاویری از زندگی و مناظر را  از آثار هنرمندان دوره رنسانس خواهید دید.

ساختمان گسترده ای که در حاشیه رودخانه امتداد دارد یکی از کاخ های خانواده مدیچی بود، اما محل اقامت آنها نبود بلکه به عنوان مکانی برای دفاتر دولتی ، مطالعات علمی و بخشی از مجموعه هنری در حال توسعه در نظر گرفته شده بود. هشت ضلعی تریبونا،یکی از زیباترین فضاهای این مکان به طور ویژه برای نمایش با ارزش ترین نقاشی ها و جواهرات فرنسسکو مدیچی استفاده می شد. به جای صف های طولانی برای ورود می توانید به طور مستقیم از تور آنلاین آکادمی فلورانس و گالری یوفیزی که مانند یک تور راهنما به شما اجازه ورود میدهد استفاده کنید.

15 جاذبه گردشگری برتر در فلورانس
5) میدان سیگنوریا و لوجیا لانزی

این میدان وسیع از ابتدای قرن چهاردهم و حتی قبل تر از آن ، مرکز قدرت فلورانس بوده است ، زیرا بقایای شهر اتروسک و روم در زیر پیاده رو آن یافت شده است. امروزه این مکان که مملو از افراد محلی و گردشگران می باشد مرکز اجتماعی و محل مورد علاقه برای ملاقات ها است.

  آب و هوای رم ایتالیا

در مرکز آن آبنمای نپتون، در طرف رو به کاخ وچیو که دولت شهر در آنجا می باشد، قرار دارد. در مقابل دیوار یوفیزی که انتهای میدان را تشکیل داده لوجیا لانزی، یک گالری مجسمه سازی روباز با آثار قابل توجه قرار دارد. مشهورترین اینها، قدم زدن با رهبر مدوسا  اثر مشهور بنوتو سلوینی  می باشد.با رئیس در جلوی کاخ وچیو یک کپی از مجسمه داوود میکل آنژ قرار دارد.
15 جاذبه گردشگری برتر در فلورانس
6) گالری آکادمی

مجسمه داوود مشهورترین اثر میکل آنژ ، در سراسر فلورانس کپی شده است ، اما در این موزه هنری ، اصل آن را پیدا خواهید کرد. متاسفانه ، در نتیجه حمله به مجسمه ، اکنون در پشت شیشه قرار گرفته، اما همچنان اثری الهام بخش است. مجسمه داوود تنها اثر میکل آنژ و تنها شاهکار مهم در اینجا نیست.

در مجسمه هایی که در همان گالری نشان داده شده است ، می توانید میکل آنژ را در محل کار تماشا کنید که مجسمه ناتمام چهار برده ای را می بینید که به دنبال یک مقبره در روم در حال آزاد کردن سنگ مرمر هستند. در اینجا اثر سنت متیو میکلانژ برای کلیسای جامع فلورانس که ناتمام است را می بینید.اگر قصد داشته باشید دیگر مجموعه گالری های یوفیزی را ببینید حتما می خواهید از سایر گالری های اینجا بازدید کنید تا آثار برجسته قرن سیزدهم تا شانزدهم هنرمندان فلورانس را ببینید. اثر مدونا ساندرو بوتیچلی اثری برجسته است.با خرید آنلاین تور دو موزه هنری برجسته: آکادمی فلورانس و گالری یوفیزی که مانند یک تور راهنما شما را مستقیم به ورودی می برد در زمان صرفه جویی کنید.

15 جاذبه گردشگری برتر در فلورانس

7) مقبره های سان لورنزو و میکلانژ

مدیچی از بهترین استعدادها برای ساخت کلیساهای خانوادگی و نمازخانه های خاکسپاری استفاده کرد: برونلسکی  برای کلیسا و میکل آنژ برای نمازخانه که به یادگارهای برترین شاهزادگان اختصاص داده شد.هر دو هنرمند قبل از اتمام کار در گذشتند ، اما کلیسای برونلسکی طبق نقشه او تکمیل شد.

نمازخانه میکل آنژ ، به نام مقدس جدید  در واقع  هرگز به پایان نرسید. اما کاری که او به سرانجام رساند یکی از دستاوردهای برتر جهانی در مجسمه های مرمری به حساب می آید. هنگام گردش در کلیسا ،آثار مقدس قدیمی، مقدس جدید، نمازخانه شاهزاده و کتابخانه لورنزیانا و  آثار سایر استادان دوره رنسانس از جمله دوناتلو و لیپی را خواهید یافت.

15 جاذبه گردشگری برتر در فلورانس

8) کاخ وچیو (کاخ سیگنوریا)

تاریخ ، هنر و قدرت انعکاس در اتاق های نفیس و گالری های بزرگ این قلعه شبیه کاخی در مرکز شهر فلورانس است. از اینجا ، شهر / جمهوری اداره می شد، و خانواده قدرتمند مدیچی از هنرمندان و معماران بزرگ روز خواستند تا دفاتر و آپارتمان های آنها را طراحی و تزئین کنند. مطمئناً در یکی از تورهای رایگان ثبت نام کنید ، بنابراین برخی از گذرگاههای مخفی را که خانواده مدیچی برای جابجایی در بین اتاق ها استفاده می کردند، مشاهده خواهید کرد. در زمان عصر برای صعود به سقف و دیدن منظره غروب خورشید از شهر بازگردید. (بلیط خود را نگه دارید)

15 جاذبه گردشگری برتر در فلورانس

9) صلیب مقدس

صلیب مقدس در پشت نمای هندسی مرمر توسکانی ، کلیسای مملو از هنر و مقبره برخی از بزرگترین نام آوران  فلورانس است. در میان گنجینه های آن ، بسیاری از نقاط دیدنی هنر رنسانس دیده می شود. به طور ویژه از نمازخانه بردی با برخی از نقاشی های دیواری گیتو و در مجاورت نمازخانه پریزی ، آثار بیشتری را که الهام بخش میکل آنژ و ماساچیو بود بازدید کنید. مسیح مصلوب از دوناتلو یکی از بهترین نمونه های اومانیسم رنسانس در فلورانس به حساب می آید.

نقاشی های دیواری در نمازخانه بارونسلی بزرگترین آثار تادو گادی می باشد. اما مشهورترین اثر صلیب با شکوه چیمابوئه ،یکی از اولین کسانی که سبک های سخت بیزانس را به سبک های طبیعی رنسانس تغییر داد و بر بزرگترین هنرمندانی که پیرو او بودند تأثیر گذاشت، می باشد. در شبستان مقبره های میکل آنژ ، گالیله ، گیبرتی ، آهنگساز جیاچینو روسینی ، حتی ماکیاولی را خواهید یافت.

15 جاذبه گردشگری برتر در فلورانس

10) پل وچیو
پل وچیو شاید شناخته شده ترین نماد فلورانس باشد و طاق های زیبای آن که از فروشگاه ها بالاتر آمده ، مطمئنا یکی از زیباترین صحنه های شهر است. در این پل از قدیم مغازه های طلا فروشان فلورانس قرار داشته است، و پیاده روی در سراسر پل نظم خیره کننده جواهرات  را نشان می دهد. اما بیشتر گردشگران متوجه گنجینه پنهان در بالای سرشان نخواهند شد.

هدف اصلی پل اتصال دو سمت آرنو بود و خانواده مدیچی ازآن برای عبور از دفاتر خود در کاخ وچیو و آپارتمان های آنها که در کاخ پیتیتی قرار داشت، نیاز داشتند. بنابراین معمار واساری وظیفه ساخت گذرگاهی را داشت كه آن را گذرگاه شاهزاده می نامیدند ، اما در حال حاضر بیشتر با نام گذرگاه واساری  شناخته می شود. شما می توانید خطوط این گذرگاه را از پنجره های بالای فروشگاه ها ببینید. این فقط یک راهرو نیست؛ پوشش دیوارهای آن مجموعه ای ارزشمند از تصویر چهره هاست که عمدتا از چهره هنرمندانی چون رامبراند ، لئوناردو داوینچی ، رافائل ، میکل آنژ و ولاسکوئز می باشد.
15 جاذبه گردشگری برتر در فلورانس
11) کاخ پیتیتی و باغ های بابولی
با یک روز بازدید از مجتمع کاخ پیتیتی (و شما می توانید همه چیز را در یک روز ببینید) آنچه را که در فلورانس قرار دارد از جمله: گالری هنری برجسته ، کاخ مدیچی، صنایع دستی فلورنتین ، موزه ها ، تاریخ ، آپارتمان های سلطنتی و  باغ های برتر ایتالیا را خواهید دید. اگر نمی خواهید یک روز کامل را در آنجا سپری کنید، حداقل برای بازدید از آپارتمان های سلطنتی و اتاق های مجلل، جایی که در آن نقاشی هایی از رافائل ، تیتیان ، روبنز ، تینتورتو و سایر استادان را پیدا خواهید کرد، به کاخ بروید – این مجموعه نه در سبک گالری بلکه به عنوان دکوراسیون اتاق ها برای سرگرمی و نمایش،طراحی شده و رقیب کاخ یوفیزی می باشد.

  خانه های 6 هزار تومانی در اولولای ایتالیا !

در پشت کاخ باغ های بابولی امتداد دارند. به  گفته دوک کوزیمو او هیچ هزینه ای را برای این کار صرف نکرده و نتیجه الگویی برای باغ های سلطنتی در سراسر اروپا از جمله ورسای شد. باغ ها هنوز هم به زیبایی آراسته شده و از تراس هایی که منظره شهر را نشان می دهند بالا می روند. در سراسر باغ آبنماها و مجسمه ها ، یک غار مصنوعی حک شده در دامنه تپه ، پلکان مارپیچ، بسترها، حتی یک آمفی تئاتر در گودال معدنی که از برداشتن سنگ ها برای ساختن کاخ باقی مانده، قرار دارد.

15 جاذبه گردشگری برتر در فلورانس

12) سانتا ماریا نولا

اگرچه این کلیسای دومینیکن دارای نمای راه راه آشنا از سنگ مرمر همچون چندین کلیسای دیگر در فلورانس دارد، اما در اینجا کاملاً متفاوت است؛ طرح های منحنی زیبا، تقلید از پنجره ها و ردیف های طاق های برجسته در طبقه پایین آشکار است. این آثار هنری در داخل با برخی از بهترین نقاشی های دیواری شهر ، از آثار استادانی چون ماساچیو، گیتو، دومنیکو گیرلاندایو، لیپی، پائولو اوچلو ادامه دارد و اگر اینها کافی نبود، یک نمازخانه جامع با نقاشی های دیواری از آثار آندره دی بونیوتو و برخی از بزرگترین آثار هنری قرن چهاردهم ایتالیا در آنجا وجود دارد.

علاوه بر نقاشی های دیواری یک منبر مرمر طراحی شده توسط برونلسکی ، صلیب چوبی ، تسبیح مدونا از واساری، و یک اثر برنزی از لورنزو گیبرتی وجود دارد. در داروخانه صومعه تاریخی، جایی که دارو ها و لوسیون های گیاهی فروخته میشد، توقف کنید.

15 جاذبه گردشگری برتر در فلورانس

13) سان مینیاتو مونت

منظره منبت کاری شده سنگ مرمر سبز و سفید سان میناتو مونت، ارزش یک پیاده روی کوتاه از سمت مکان مورد علاقه فلورانس ، میدان میکل آنژ، را دارد(یا می توانید با اتوبوس به اینجا بیایید.) اولین بار بود که از این اثر نمایشی که به محبوب ترین نمای تزئینی تبدیل شد، در فلورانس استفاده  می شد. اما برخلاف نماهای بعدی ، به یک منبت کاری طلایی بزرگ تبدیل شد. نمای ایوان به معماری کلاسیک روم باز می گردد و منبت کاری ها به طور مجزا الهام گرفته از طرح های بیزانس اند و هر دو بر ترکیبی از سبک معماری جدید توسکان رومی تاثیر می گذارند.

در داخل، یک شبستان باز وسیع، با کف موزائیکی و سقف چوبی رنگی قرار دارد که به یک نمازخانه باشکوه رنسانس که در یک سقف براق آبی و سفید مایل به قرمز قرار دارد، ختم می شود. بیشتر معرق کاری های سبک بیزانس، منبر مرمر کاری شده قرن دوازدهم و صفحه تزیین شده گروه کر برجسته هستند ، اما خزانه برتر از همه اینها است. دیوارهای خزانه به وسیله تابلوهایی از شاهکار قرن 14 اسپینلو آرتین و، زندگی سنت بندیکت، پوشانده شده است. این مکان در بین مجلل ترین اتاق های فلورانس و مساوی با اتاق های هر کاخ می باشد.

15 جاذبه گردشگری برتر در فلورانس

14) موزه ملی کاخ بارجلو

چهار شاهکار هنری میکل آنژ به تنهایی دلیل کافی برای قرار دادن کاخ بارجلو در لیست سفر شما در فلورانس می باشند.این کاخ مملو از آثار دوناتلو، دلا روبیاس، چلینی، برونلسکی، گیبرتی و هنرمندان توسکایی قرن 14 تا 16 به همراه یک اتاق از عاج های منبت کاری شده و مجموعه ای از کاشی های صورتی می باشد. یک اتاق کامل مملو از آثار طلایی و مینا کاری شده مختص فلورانس در دوره رنسانس می باشد. اهمیت بر هنرهای تزئینی و مجسمه سازی، بارجلو را از سایر موزه های هنری فلورانس جدا می کند.

15 جاذبه گردشگری برتر در فلورانس

15) بازار مرکزی: بازار غذا فلورانس

اگر فکر میکنید که فلورانس تنها یک موزه بزرگ در فضای آزاد است، وقت آن است که برخی از مردم  فلورانس را که کارهای روزمره خود را انجام می دهند ملاقات کنید. بهترین مکان برای یافتن آنها در بازار بزرگ مواد غذایی ،در بازار مرکزی است. برای رسیدن به آنجا باید از غرفه های خیابانی عبور کنید که همه چیز را از وسایل پلاستیکی ارزان گرفته تا “صنایع دستی ایتالیایی” که به طور عمده در آسیا تولید می شوند، می فروشند.

در میان  رایحه گیاهان تازه، گل ها و محصولات زراعی، زنانی را می بینید که در حال خرید مواد شام امشب خود هستند. روغن زیتون خوب توسکانی ، زیتون ، میوه های شیرین و شیرینی بادامی های لذیذ هدیه ای برای پذیرایی از اهل خانه اند.

  کلیسای جامع فلورانس ، یکی از شاهکارترین بناها از دوره رنسانس

برای گردش در فلورانس کجا اقامت کنیم؟

جاذبه های فلورانس از کلیسای جامع (میراث جهانی یونسکو)، تعمیدگاه، و برج ناقوس گیتو گرفته تا موزه ها و باغ های کاخ پیتیتی روبروی رودخانه آرنو ، در فاصله کمی از هم قرار دارند. و مکانهای زیادی برای اقامت مرکز تاریخی وجود دارد. در اینجا برخی از هتل های برتر فلورانس قرار دارند.

هتل های لوکس:

در مجاورت کلیسای جامع و برخی از بهترین مرکز های خرید، هتل برونلسکی اتاقهای مهمان را در یک ساختمان تاریخی با برج قرون وسطایی بازسازی کرده است. خدمات فوق العاده ، چشم اندازی از دومو و صبحانه ی خوی بر جذابیت آن افزوده است. نزدیک به جاذبه های تفریحی و دورتر از خیابان های شلوغ در مناطق اصلی گردشگری ، اتاق های هتل فیرنز چهار فصل چشم اندازی از فلورانس و باغ های آن دارند. هتل فیرنز که به دلیل خدمات  بی نظیر خود مشهور است ، در کنار رودخانه آرنو مشرف به پل وچیو با فاصله یک بلوک از گالری یوفیزی قرار دارد.

هتل های میان رده ای:

هتل اسپادای کنار کلیسای جامع و نزدیک ایستگاه سانتا ماریا نولا ، دارای اتاق های بالکن دارمی باشد. مهمانان هتل برچلی از صبحانه رایگان و چشم اندازی از رودخانه آرنو و پل وچیو، نمای سنگی از یوفیزی و طراحی های خیابان های خرید لذت می برند. هتل خانوادگی داوان ذاتی، در مرکز تاریخی نزدیک میدان سیگنوریا و کلیسای جامع ، صبحانه رایگان و ایوان های آرام بدون  آسانسور دارد.

هتل های ارزان تر:

هتل های خانوادگی کاسکی در نزدیکی سن لورنزو ، کاخ خانواده مدیچی از ریکاردی و تعدادی رستوران قرار دارد. هتل سانتا کروس در یک مکان تاریخی بین سانتا کروس و میدان سیگنوریا قرار دارد که شامل صبحانه های رایگان و کاپوچینو می باشد اما آسانسور در این هتل وجود ندارد و کارکنان آن برای حمل چمدان کمک می کنند. هتل اروپا که در یک ساختمان  قرن شانزدهم نزدیک به سن لورنزو و میدان ریکاردی قرار گرفته و اتاق هایی بزرگ دارد که برخی از آنها منظره ای از کلیسای جامع دارند.

گردشگری و نکات: چگونه بهترین بازدید را از فلورانس داشته باشیم؟

گردش در اطراف:

می توانید با تور گردشگری فلورانس که در 18 نقطه از بهترین جاذبه های شهر از جمله مناظر دیدنی بالای شهر از میدان میکل آنژ توقف می کند در زمان و انرژی خود صرفه جویی کنید. می توانید برای بازدید از تورهای 1، 2 یا 3 روزه با اتوبوس های روباز که نمای 360 درجه از شهر ارائه می دهند را  انتخاب کنید.

سفر یک روزه به توسکان:

تپه های آفتابی  و روستاهای زیبا در نوک تپه ،در مجاورت شهر فلورانس و تور یک روز به توسکان یک راه عالی برای دیدن بخش های برجسته این شهر است. یک راهنما با تجربه شما را در یک شرایط عالی و مجهز به سیئنا، جیمینگانو و پیزا هدایت می کند. این تور شامل یک ناهار سه روزه، هزینه ورود به کلیسای جامع سیئنا و نقشه دقیق از مقصد های گردشگری است.

سفرهای روزانه سینک تره:

اگر می خواهید دیگر جاذبه های معروف ایتالیا را به برنامه سفر خود اضافه کنید، سفر روزانه نیمه خصوصی از فلورانس به سینک تره گزینه مناسبی است. روستاهای سرسبز و صخره ای را که در این ساحل خیره کننده و در میان آب های مانارولا و ورنازا امتداد دارند را ببینید. این تور یک روزه شامل گردش در روستاها و پرداخت هزینه های ورودی برای مسیرهای پیاده روی ساحلی ، حمل و نقل رفت و برگشت در یک مینی ون مجهز، قایق سواری و میان وعده می باشد.
برای اطمینان از خدمات شخصی مناسب، این تور فقط برای گروه های کوچک و حداکثر هشت نفر ارائه می شود. برای چشم اندازی بی نظیر و یکی از بهترین تجربه ها در ایتالیا، در یک مسیر 5.5 کیلومتری از سینک تره با استفاده  از تورهای پیاده روی یک روزه سینک تره از فلورانس، از پیاده رو های بین شهری مشهور عبور کنید. این تور هدایت شده شامل 40 دقیقه قایق سواری در امتداد ریوریا ، سفر با قطار بین شهرها، زمانی برای شنا و حمل و نقل از فلورانس با اتوبوس های مجهز می باشد. دیگر مکان های دیدنی برای بازدید در نزدیکی فلورانس در قلب توسکانی، فلورانس با برخی از بهترین مکان های  پر بازدید ایتالیا احاطه شده است.

برخی از این مکان ها مانند پراتو و پیستویا با سفرهای روزانه از فلورانس قابل دسترسی هستند و کمی دورتر از آنها شهر زیبای لوکا قرار دارد. برج معروف پیزا ، یکی از بهترین جاذبه های گردشگری ایتالیا است. در جنوب پیزا شهر بندری قدیمی لیورنو است در شمال آن برخی از بهترین سواحل ایتالیا در حوالی ویارجو قرار دارند. در بین کارهایی که باید در ایتالیا انجام دهید پیاده روی در امتداد ساحل سینتره است. شهر زیبای قرون وسطایی سیئنا در جنوب فلورانس قرار گرفته و از اینجا می توانید به شهرهای تپه ای سان جیمینیانو و ولترا بروید. در شمال فلورانس، بولونیا، پایتخت غذای ایتالیا با قطار در حدود نیم ساعت فاصله دارد.

منبع : planetware
نویسنده

تنها در ماجراجویی است که بعضی از مردم موفق به شناختن خودشان می شوند.

یک نظر بنویسید