۲۰ جاذبه گردشگری برتر در پرتغال

نویسنده:

معصومه داعی

در تاریخ:

بازدید از پرتغال برای کشف یک مقصد گردشگری، بسیار متفاوت است. این کشور بیش از ۸۰۰ کیلومتر مرز ساحلی اقیانوس اطلس را در پی دارد. لیسبون ، پایتخت آن ، از یک مکان خیره کننده در نزدیکی دهانه رودخانه تاگوس برخوردار است. از اینجا ، دریانوردان حیرت انگیز در سده های پانزدهم و شانزدهم قایقرانی می کنند و سفرهای حیرت انگیز را کشف می کنند و پرتغال از آن زمان تاکنون یک سنت دریانوردی پر افتخار را پرورش داده است.

فضای داخلی پرتغال، رشته کوههای چشمگیر شمال را با دشتهای وسیعی از مناطق مرکزی آفتابی این کشور نشان میدهد. در جنوب ، برخی از بهترین سواحل اروپا به صورت خلیج های زیبا و آب های کم عمق و گرم قرار دارند.نقاط مختلف شامل روستاهای سنگی ساخته شده ، شهرهای جذاب و جهانی هستند که در آن کاخ ها و قلعه های تاریخی ، موزه ها و صومعه ها در انتظار کاوش می باشند.و سفر به پرتغال همچنین می تواند به معنای بازدید از جزیره حاشیه نیمه گرمسیری مادیرا – “جزیره باغ” – یا مجمع الجزایر جدا شده اما آرام آزور باشد.

۲۰ جاذبه گردشگری برتر در پرتغال

۱) صومعه جرونیموس ، لیسبون

بلم مترادف با عصر طلایی کشف پرتغال است.از سواحل حومه لیسبون بود که ناوگیران شجاع در سده های پانزدهم و شانزدهم ،قایقرانی در سفرهای طولانی و پرخطر را برای ترسیم آب های ناشناخته و نقشه برداری از مناطق جدید انجام می دادند.یکی از این دریانوردان ، واسکو دا گاما ، مسیر دریایی به هند را در سال ۱۴۹۸ کشف کرد و برای احترام به دستاوردهای او،پادشاه مانوئل اول بنای یادبودی را ساخت كه به سمبل ماندگار دوران شگفت انگیز فتح و گسترش كشور تبدیل شد.

امروزه، صومعه جرونیموس لیسبون یکی از ساختمانهای ارزشمند و قابل احترام در کشور است و بازدید از آن باید در دستور کار هر گردشگری قرار دارد.کلیسا و صومعه روح دوران را تجسم می کند و برخی از بهترین نمونه های معماری مانوئلین را که در هر نقطه از پرتغال یافت می شود ، نشان می دهد؛ تزئینات زیبایی که در بندر جنوبی یافت می شود ، بسیار جذاب است.در داخل ، ایوان زیبا به همان اندازه جذاب است.به طور کلی، کلیسا آرامگاه واسکو دا گاما و دیگر چهره های ملی ، از جمله لوئیس دی کامزه ، بزرگترین شاعر و وقایع نگار اکتشافات در پرتغال را در خود جای داده است.

۲۰ جاذبه گردشگری برتر در پرتغال

۲) اقیانوس لیسبون، لیسبون

اقیانوس آرام لیسبون با زیبایی های چشمگیر برای نشان دادن تنوع زیستگاهی اقیانوس ها در جهان، یک جاذبه محبوب برای بازدید خانوادگی میباشد. اینجا یکی از بهترین و بزرگترین اقیانوسهای اروپا است که دارای طیف گسترده ای از ماهی ها و حیوانات دریایی است.چهار بخش جداگانه از دریا و مناظر ، اکوسیستم های اقیانوس اطلس ، اقیانوس آرام ، هند و قطب جنوب را بازآفرینی کرده اند. یک مخزن مرکزی بزرگ که از سطوح مختلف قابل مشاهده است ، با کوسه ها ، پرتوهای نور و بسیاری از شگفتی های ریز و درشت و ساکنین اعماق اقیانوس پر شده است.

طراحی پلکسی گلاس شفاف به گونه ای است که گونه های گرمسیری کوچکتر که در آبزیگاه های جداگانه و در اطراف مخزن اصلی قرار دارند ، به نظر می رسد که با هم نوع های بزرگتر خود شنا می کنند.تکمیل کننده این منظره شگفت انگیز مناظر فضای باز است که در آن پنگوئن ها ، سمورهای دریایی و سایر پرندگان آوازخوان و پستانداران زیبا در هماهنگی مناسب با همدیگر زندگی می کنند.

۲۰ جاذبه گردشگری برتر در پرتغال

۳) کاخ ملی سنترا، ساحل لیسبون

مکان شگفت انگیز سنترا که در دامنه کوهستان های جنگلی قرار دارد ، دلایل کافی  برای بازدید از این شهر جذاب و مشهور دارد.

در واقع ، یونسکو این مقصد را به عنوان منظره فرهنگی میراث جهانی پذیرفته که از جمله آنها، زیبایی های آن و مجموعه ای از جاذبه های مهم و پر اهمیت تاریخی است که در شهر قدیمی و اطراف آن ، سنترا وله قرار دارد. سنترا محل تابستانی مورد علاقه پادشاهان و ملکه های پرتغال و مقصدی جذاب برای نویسندگان و شاعران بیشمار ، از جمله لرد بایرون و ویلیام بکفورد و پر از جاذبه های عاشقانه می باشد.شهر قدیمی پیچ و خم خطوط سنگی است که با خانه های شهری زیبا و نقاشی شده با رنگهای صورتی و خردلی و یاسی تزیین شده است.

خیابان های باریک یک میدان مرکزی بسیار زیبا را احاطه کرده اند که توسط کاخ ملی سنترا شگفت انگیز احاطه شده است.کاخ ملی سنترا  به راحتی با دودکش های مخروطی بزرگ شناخته می شود و قدمت آن به قرن چهاردهم باز میگردد که قدیمی ترین کاخ باقی مانده در پرتغال است. ساختمان در چند طبقه قرار گرفته است که به طور منظم چیده و تزیین شده اند و بسیاری از آنها یک موضوع منحصر به فرد را منتقل میکنند. بخش برجسته اتاق نشان با شکوه ، یک سالن گنبدی درخشان است که با نشان های ملی ۷۲ خانواده شریف پرتغالی آراسته شده است.

۲۰ جاذبه گردشگری برتر در پرتغال

۴) ساحل کایاک لیسبون

سفر به دریا به وسیله کایاک برای گشت و گذار در سواحل لیسبون باعث می شود که شانس یک سفر دریایی ارزشمند داشته باشید.

علاوه بر ارائه یک بعد از تجربه گردشگری، پارو زدن در خط ساحلی بهانه ای عالی برای ورزش در یک محیط نمکی و زیبا در دریا می باشد. در حقیقت مجاورت لیسبون با اقیانوس امکان انجام طیف گسترده ای از ورزش های هیجان انگیز در آب را به شما می دهد و کشف سواحل ، خلیج ها و خندق هایی که در منطقه بین پایتخت پرتغال و شهر تفریحی کاسکای واقع شده است روشی سرگرم کننده برای لذت بردن از یک روز در فضای آزاد است.

در خارج از منطقه ، آبهای شفاف و  در پارک طبیعی سرا آربیدا که مکان هایی مانند ستابول و سزیمبرا را شامل می شود ، منظره ای بی نظیر از صخره های دریایی با شکوه و باستانی را تشکیل می دهد که مملو از پرندگان است. بسیاری از خط ساحلی در اینجا در یک منطقه دریایی محافظت شده قرار دارد – پناهگاهی که در مرزهای آن ساحل بسیار زیبای ریبیرا کاوالو واقع شده است.

۲۰ جاذبه گردشگری برتر در پرتغال

۵) برج بلم، لیسبون

یکی از بهترین آثار تاریخی پرتغال و نماد لیسبون ، برج بلم به عنوان نماد عصر کشف و سفرهای اکتشافی در قرن پانزدهم و شانزدهم می باشد. این برج در سال ۱۵۲۱ به عنوان قلعه ای برای دفاع از رویکردهای رودخانه تاگوس ساخته شد و به عنوان شاهکار معماری نظامی در نظر گرفته می شود.

این نما در سبک ماندولین توسط فرانسیسکو دو آرودا طراحی شده ، ترکیبی از سنگ های زیبا حک شده است که با نقوش دریایی مانند طناب پیچ خورده و گوی زره ای طراحی شده است. یک گالری سرپوشیده جذاب رنسانس زیبایی طراحی آن را افزایش می دهد. اهمیت فرهنگی برج به حدی است که یونسکو آن را به عنوان میراث جهانی ذکر کرده است.

۲۰ جاذبه گردشگری برتر در پرتغال

۶) صومعه مسیح ، تامار

تامار قلعه ای قدرتمند و یکی از جاذبه های دیدنی تاریخی پرتغال، بر شهر دیدنی و جذاب مسلط است و از صومعه مسیح حفاظت میکند. صومعه مسیح که در سال ۱۱۶۰ به عنوان دفتر مرکزی شوالیه های تمپلار تاسیس شد ، به همان اندازه مرموز و ترسناک و میراث ماسونی آن ملموس و فریبنده است.

در مرکز آن ، چارولای قرون وسطایی ، کلیسای اصلی تمپلار است ، که به طرز غنی تزئین شده و از همه نمادهای عجیب و غریب مرتبط با نظم مسیح پرده برداری می کند. صومعه های قرن شانزدهم با تزیینات مانوئلین خود مسحور کننده اند وبا پله های مارپیچی پنهان خود ، موجب حیرت و آزار بازدیدکنندگان می شود. و پنجره های صومعه باشکوه مانوئلین که توسط مجسمه ساز، استاد دیگو آرودا طراحی شده است ، یکی از جذاب ترین جنبه های معماری هر بنایی است که در پرتغال یافت می شود.

۲۰ جاذبه گردشگری برتر در پرتغال

۷) کلیسای عیسی مسیح، براگا

کلیسای عیسی مسیح، بزرگترین پناهگاه مذهبی پرتغال، در۶ کیلومتری دامنه جنگلی در شرق براگا واقع شده و یکی از مهمترین اماکن زیارتی در این کشور است. این مجموعه دیدنی و جذاب با به وجود آوردن یک اثر تاریخی باروک اسکاداریا (راه پله) و کلیسای  عیسی ، دارای چندین نمازخانه تزئین شده با صحنه های مجسمه ای از مصائب مسیح ، چشمه های مستقر در نقاط مختلف در صعود طولانی و مجسمه های کتاب مقدس ، اساطیری و چهره های نمادین است.

صعود از قسمت پایین پله های گرانیتی زینتی به طول ۱۱۶ متر ، از یک راه مقدس شیب دار و بسیار آهسته انجام می شود و دارای نمازخانه هایی است که ۱۴ ایستگاه صلیب را نشان می دهد. راه پله سفید و درهم تنیده پنج حالته، پنج احساس مختلف را از طریق مجسمه ریز حک شده به تصویر می کشد. بخش پایانی پلکان سه فضیلت نماینده ای از ایمان ، امید و نیکوکاری است که به کلیسا منتهی می شود. تلاشهای شما با یک چشم انداز الهام بخش از حومه شهر نتیجه می دهد. برای فعالیت کمتر، یک مارپیچ طنابی از سال ۱۸۸۲ فقط در سه دقیقه بازدید کنندگان را به بالای صفحه می رساند.

۲۰ جاذبه گردشگری برتر در پرتغال

۸) پیاده روی در کوهستان گرا

سرا گرا رشته کوهی از زیبایی های جذاب است که در منطقه دورافتاده مینو در شمال پرتغال قرار دارد. این مکان در داخل پارک زیبای ملی پنه گرا قرار گرفته و یکی از پربازدیدترین مکان های پرتغال است که قله های گرانیتی ویژگی این پارک ملی زیبا را در بین بالاترین و پربازدیدترین جاذبه های کشور، تعریف می کنند.

کوه های گرا به عنوان یکی از بزرگترین جاذبه های طبیعی پرتغال، کوهنوردان و دوستداران فضای بیرون را به یکی از آخرین بیابان های بزرگ اروپا می کشاند، منظره ای محکم و ناهموار دارد و به دلیل دره های سرسبز و دریاچه های درخشان، مورد توجه است، روستاهای سنتی پراکنده، گیاهان و جانوران کمیاب و یک روش برای زندگی دارد که از بقیه مناطق کوهستانی کشور پنهان شده است. این منطقه توسط مسیرهای گرانیتی باستانی متلاشی شده است ، که برای پیاده روی ها یا برای یک پیاده روی کوتاه در سفر یک روزه چالش برانگیز مسیریابی شده است. بیشتر مسیرها ۱۰ تا ۱۶ کیلومتر و درجات مختلفی از طول را دارند.

۲۰ جاذبه گردشگری برتر در پرتغال

۹) دانشگاه کویمبرا

دانشگاه کویمبرا قدیمی ترین محل یادگیری پرتغال است که در سال ۱۲۹۰ توسط پادشاه دینیس تأسیس شد. توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی مورد تایید قرار گرفته است ، ساختمانهای تاریخی دانشگاه ولها یا همان دانشگاه قدیمی کویمبرا ، یک مربع مرکزی زیبا به نام قصر مدارس را احاطه کرده اند. بال های آلتا و صوفیه دانشگاه – یک محل اقامت سابق سلطنتی – به تعدادی از ویژگی های ستاره از جمله کتابخانه حیرت انگیز جوانا و یک کتابخانه زیبا تزئین شده که در سال ۱۷۱۷ توسط پادشاه جوجوو پنجم نصب شده است دسترسی دارد.

همچنین یک تور گردشگری به نمازخانه باشکوه میگوئل قرن ۱۶ می رود. کسانی که به ارتفاع می روند، می توانند از برج دیدنی ساعت قرن هجدهم با چشم انداز عالی از کویمبرا ، یکی از جذاب ترین شهرهای کشور ، صعود کنند.

۲۰ جاذبه گردشگری برتر در پرتغال

۱۰) موزه کالوست گلبنکیان ، لیسبون

گیمارا، زادگاه این ملت و جایی که اولین پادشاه پرتغال ، دام آفونسو تریاک ، در سال ۱۱۱۰ به دنیا آمد و زمانی پایتخت پادشاهی “پرتغال” بود. یونسکو به دلیل مجموعه ای از آثار تاریخی که در مرکز شهر قدیمی و در اطراف آن قرار گرفته اند، آن را به عنوان میراث جهانی شناخته است، این قلعه گیمارا  است که به بهترین وجه نمادی از نقشی است که این شهر در تعریف فرهنگ و سنت ملت بازی می کند، حتی در زندگی پرتغالی ها نیز نمایان شده است.

۲۰ جاذبه گردشگری برتر در پرتغال

۱۱) قلعه ده گویماراش

این قلعه که در اصل در قرن دهم ساخته شده است، دو قرن بعد به طور قابل ملاحظه ای توسط هنری بوگوندی گسترش یافت و در سطح بالای گرانیتی ، توسط یك نگهدارنده مرکزی، دژهای گسترده و برجهای مستحكم احاطه شده است. دام آفونسو در نمازخانه کوچک رومانسی سائو میگوئل، که دقیقاً در خارج از دیوارهای قلعه واقع شده بود ، تشییع شد و بازدیدکنندگان می توانند برای دیدن حوض کوچک، به فضای داخل بروند. پیاده روی در مسیرهای شیب دار لذت بخش است ، اما برای دیدن بهترین منظره ها، صعود را ادامه دهید.

۲۰ جاذبه گردشگری برتر در پرتغال

۱۲) برج کلیریوس ، اوپورتو

برج کلیریوس دوار و سوزن مانند ، یکی از نشانه های مشخص اوپورتو است. این برج باریک در فاصله ۷۵ متری خیابان ها و مشرف به شهر قدیمی قرار دارد و در قرن هجدهم توسط نیکولا نسونی ساخته شد و حس خیره کننده ای از باروک را نشان می دهد.

این برج به عنوان بخشی از کلیسای کلریگوس طراحی شد و ساخت آن در سال ۱۷۶۳ به پایان رسید و در آن زمان بلندترین ساختمان در اوپورتو بود. برای رسیدن به قله ، بازدید کنندگان باید از ۲۰۰ پله به طرف بالا صعود کنند ، اما هنگامی که منظره های باشکوهی از شهر و رودخانه دورو را می بینند، خستگی و سختی راه، همه فراموش می شود.

۲۰ جاذبه گردشگری برتر در پرتغال

۱۳) قلعه سائو خورخه، لیسبون

موقعیت فرماندهی آن، تاجگذاری یک تپه مشرف به منطقه شلوغ بایاکسا در (مرکز شهر) لیسبون ، قلعه سائو خورخه را به دیدنی ترین بنای تاریخی شهر تبدیل کرده است. پایه و اساس این قلعه چشمگیر از اواخر قرن دوازدهم میلادی به بعد بسیار مشهور است وقتی که پادشاه افونسوهنریاک این شهر را از مورها پس گرفت و کاخی بر فراز ویرانه های ارگ مرتفع آنها بنا کرد. در سال ۱۵۱۱، اقامتگاه سلطنتی با نبردهای محکم گسترش یافت و تقویت شد.

زمین لرزه بزرگ در سال ۱۷۵۵ بخش اعظمی از سازه را تحت تأثیر قرار داد ، و آنچه امروز باقی مانده است بیشتر نتیجه بازسازی آن است. کاوش در قلعه بسیار جالب است. بازدید کنندگان می توانند از مسیرهای فرعی و برجهای دژ مانند، قدم بردارند که یکی از آنها ، برج اولیس است که تصاویر مبهمی را از مناظر شهر بر روی دیواره های داخل خانه نشان می دهد. دیوارها، محوطه باستان شناسی را با بقایای کاخ اصلی آلک آندووا و پایه های باستانی موری احاطه کرده اند. تراس مشاهده در نزدیکی ورودی ، تماشایی ترین چشم انداز را از سراسر لیسبون و رودخانه ارائه می دهد.

۲۰ جاذبه گردشگری برتر در پرتغال

۱۴) کلیسای جامع و معبد رومی ، اوورا

شهر آفتابی اوورا در جنوب پرتغال و در استان آلنتجو واقع شده که یکی از جذاب ترین شهرهای این کشور است. رومیان اینجا را در  سال ۵۷ قبل از میلاد تأسیس كردند ، اما تحت حاکمیت موریش بود كه این شهر شروع به شكل گرفت ، پیچ و خم های آن از خطوط باریك و كوچه ها نمونه ای از طراحی شهری اسلامی هستند.

آشتی مسیحیان شاهد ساخت کلیسای جامع چشمگیر اوورا و یکی از چندین جاذبه بازدیدی خیره کننده در شهر قدیمی بود. این بنای مذهبی که در سال ۱۲۰۴ به نمایش گذاشته شد، سبک رومی  را با گوتیک و باروک تداخل می دهد و پس از ساخت فضای داخلی ، بازدید کنندگان می توانند تا پشت بام بالا روند ، که مناظر خارق العاده ای از اطراف ارائه می دهد. در نزدیکی این مکان نمادین ترین بنای اوورا ، معبد رومی است. این بنا که در قرن دوم یا سوم میلادی بنا شده، چشمگیر ترین ساختمان رومی در این کشور است. در حقیقت ، میراث تاریخی اوورا به گونه ای است که یونسکو این مقصد را به عنوان میراث جهانی معرفی کرده است.

۲۰ جاذبه گردشگری برتر در پرتغال

۱۵) آلنتجو سوار بر اسب

خواه به دنبال جریان باریک باشید،عبور از یک علفزار گلدار یا عبور از یک مسیر نرم و شنی، یکی از کارهایی که باید در آلنتجو انجام شود ، کشف منطقه با اسب است. این استان به دلیل روابط عاشقانه خود با اسب ها شناخته شده است، نژاد زیبا و ملایم لوسیتانو با این قسمت از پرتغال هماهنگی دارد ، به خصوص در شهرهایی مانند آلتر دو چائو که محل قرار گیری مزرعه گل میخ است.

زمان تعطیلات می توان از مسافرت در حومه شهر و یا در امتداد ساحل لذت برد ، به رهبری راهنمای متخصص که عملاً در این منطقه متولد شده، نیاز دارید. کامپورتا یک مقصد ساحلی محبوب است ، در سرزمین های داخلی ، به مکان هایی مانند آلکاسر سال در رودخانه سادو، و اورایک واقع در اعماق جنگلی کشور بروید.

۲۰ جاذبه گردشگری برتر در پرتغال

۱۶) کاخ ملی صومعه مافرا

کاخ ملی صومعه باشکوه مافرا، بر فراز روستای مافرا قرار گرفته و نمونه ای برجسته از مناطق تفریحی است. ابتدا تصور می شد که اینجا یک صومعه و کلیسای ساده است ،اما در سال ۱۷۱۷ توسط دووم ژائو پنجم به منظور احترام به تولد فرزند اول پادشاه شروع به کار کرد. اما از آنجا که ثروت برزیل خزانه های سلطنتی را نابود کرد، این پروژه شکل جدیدی به خود گرفت و سرانجام ، یک کاخ بزرگ باروک ساخته شد ، که با وسایل تزئینی جذاب و آثار هنری بی شماری تزئین شده است.

یک تور گردشگری امکان دسترسی به صومعه ، کاخ ، کلیسا و قصر را فراهم می کند. از بخش های برجسته می توان به کتابخانه کفپوش مرمر اشاره کرد که در آن بیش از چهل هزار کتاب کمیاب و گرانبها ،کتابهای چوبی به سبک روکوکو – یکی از مهمترین مجموعه  نسخه های خطی و ادبیات در اروپا، اشاره کرد.

۲۰ جاذبه گردشگری برتر در پرتغال

۱۷) کلیسای سانتو آنتونیو و موزه شهرداری ، لاگوس

موزه شهرداری در لاگوس عجیب ترین مجموعه باستان شناسی و مردم نگاری را در الگاروه برگزار می کند. نمایش شگفت آور صنایع دستی محلی ، عتیقه ها و آثار باستانی، فرهنگ و میراث متنوع منطقه را نشان می دهد و شامل مواردی مانند یک محراب است که از چوب پنبه ساخته شده و همچنین یک مدل مقیاس واقع بینانه از یک دهکده افسانه ای الگاروه را شامل می شود.

بخش برجسته دیگر اثر چشمگیر ورمیکولاتوم موزاییک شده است که در سال ۱۹۳۳ توسط بنیانگذار موزه ، دکتر خوزه فورموزینو کشف شد. گردش با بازدید از کلیسای سانتو آنتونیو و فضای داخلی خیره کننده آن، مملو از آثار حک شده زینتی و تابلوهای تزئینی کاشی کاری شده به پایان می رسد. توجه داشته باشید که این موزه برای بازسازی تا ژانویه ۲۰۱۹ بسته است.

۲۰ جاذبه گردشگری برتر در پرتغال

۱۸) قلعه سیلوس

به عنوان Xelb ( کردی: خباب)، سیلوس زمانی پایتخت موریش الگاروه بود و اعراب این منطقه را الغرب می نامیدند. در اوایل قرن دوازدهم، این شهر به عنوان مرکز یادگیری شناخته شد، مکانی که نویسندگان، فیلسوفان و جغرافیدانان اسلامی در آن جمع شده بودند. برای محافظت از ساکنان ، مورها قلعه ای مستحکم را در موقعیتی مرتفع و مشرف به شهر بنا کردند.

این قلعه که بعدها توسط صلیبیون اسیر شد ، امروزه به عنوان یادآور دائمی تسلط موری ها و مسیحیان، به طور مجدد ثبت شد. اینجا چشمگیرترین بنای تاریخی الگوروه است و دیوارهای عظیم ماسه ای قرمز رنگ آن، شهر زیبای سیلز را در زیر رودخانه با درخشش چشمگیری تشکیل داده است. در اوایل ماه اوت از جشنواره های سالانه قرون وسطایی که در خارج از قلعه های مستحکم برگزار می شود، بازدید کنید و لذت ببرید.

۲۰ جاذبه گردشگری برتر در پرتغال

۱۹) خط پستی مرزی، الکوتیم

این خط مرزی که اسپانیا و پرتغال را پوشش می دهد و در حال حاضر تنها خط پستی مرزی جهان می باشد، یکی از بهترین و اصلی ترین جاذبه های گردشگری در این کشور است. این خط با اتصال سانلوکار دی گوادینا در استان هولوا اسپانیا، با الکوتیم در شمال الگوروه دور، ۷۲۰ متر را پوشش می دهد و به دو کشور در رودخانه گسترده و حیرت انگیز گاویانا می پیوندد.

شرکت کنندگان با تجهیزات ایمنی کامل، صعود می کنند، آنها صعود خود را از روی سکوی پرواز در بالای رودخانه مشرف به دهکده آرام سانلوکار، آغاز می کنند. با عبور از رودخانه با سرعتی بین ۷۰ تا ۸۰ کیلومتر در ساعت، به معنای واقعی کلمه در طول زمان پرواز می کنند و به دلیل اختلاف زمانی بین دو کشور در یک ساعت به مقصد می رسند. این یک هیجان واقعی است، یک تجربه بازدید کننده متفاوت از الگروه ، و هر روز امکان پذیر نیست، که بتوانید در کمتر از یک دقیقه با سفر از یک کشور به کشور دیگر برسید.

۲۰ جاذبه گردشگری برتر در پرتغال

۲۰) کاخ بولسا، اوپورتو

از جذابیت های پربازدید کننده اوپورتو می توان به ساختمان سابق بورس اوراق بهادار شهر ، کاخ زیبای بولسا، اشاره کرد. این کاخ توسط بازرگانان، در اواسط قرن نوزدهم در محلی که قبلاً صومعه سائو فرانسیسکو در آن قرار داشت ساخته شد و در مرزهای شهر قدیمی قرار دارد، از این رو از میراث جهانی یونسکو محسوب می شود.

فضای داخلی خیره کننده نشان دهنده ثروتی است که در آن زمان در شهر وجود داشت و گشت و گذار در تالارها و گالری های زینتی، عظمت و ثروت این کاخ سلطنتی را نمایان می کند. اتاق عربی، این ظرافت و زیبایی را به نمایش می گذارد. این سالن باشکوه، با الهام از آلهامرا در گرانادا، به سبک موریایی در رنگ های آبی و طلایی تزئین شده است که مانند غار علاءالدین میدرخشد.

سایر بخش های برجسته و پربازدید پرتغال

اندازه نسبتاً كوچك كشور به معنای آن است كه می توان دیگر مکانهای عالی را بدون نیاز به مسافرت خیلی دور به راحتی کشف کرد. لیسبون با همه جاذبه های توریستی برجسته خود اولین مقصد محبوب بیشتر مردم است.اگر در شمال سفر می کنید ، پورتو را از دست ندهید. اینجا دومین شهر بزرگ پرتغال است و دارای فرهنگ و تاریخ منحصر به فرد خود است.

یکی دیگر از بخش های برجسته شمال، گیمارا است که به عنوان زادگاه ملت شناخته می شود و براگا به خاطر معماری بی نظیر خود همیشه ارزش بازدید را دارد. اگر در مناطق مرکزی سفر کنید ، از تامار با ویژگی سنتی آن، مانند شهر اوورا ، پایتخت آلنتجو، لذت خواهید برد. سواحل عالی این کشور، در تمام سال دلپذیر است و در الگوروه، در نزدیکی برخی از استراحتگاه های تفریحی و افسانه ای قرار گرفته اند. در حقیقت ، پرتغال جنوبی نیز به دلیل مناطق ممتاز خود مانند پایتخت منطقه ای فارو، همچنین لاگوس ، تاویرا و پورتیمو شناخته شده است.

همچنین به یاد داشته باشید که جزایر پرتغال یک تجربه سفری کاملاً متفاوت را ارائه می دهند. درباره فانچال در مادیرا و پونتا دلگادا در آزورس اطلاعات بیشتری کسب کنید.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید