6 نکته برای فرار از جمعیت توریست‌ها در استانبول

استانبول با جمعیتی بیش از 14 میلیون نفر، شهری بسیار شلوغ است. ترافیک، خیابان‌های شلوغ و حمل و نقل عمومی برخی از عواملی هستند که باعث می‌شوند استانبول کاملاً آشفته و پر هرج و مرج به نظر برسد. با این حال، هنوز هم گوشه‌های پنهانی وجود دارد که مسافران می‌توانند در آنجا از تنهایی خود لذت ببرند. در اینجا چند نکته در مورد این موضوع که چگونه از شلوغی دوری کنید آورده شده است.

6 نکته برای فرار از جمعیت توریست‌ها در استانبول

کاوش در روزهای هفته و صبح زود

اگر اولین بار است که در استانبول هستید و فقط باید تمام مناظر مهم مانند: ایا صوفیه یا کاخ توپکاپی را ببینید، سعی کنید هرچه زودتر و در روزهای هفته به آنجا بروید تا از شلوغی زیادی که معمولاً در بعد از ظهر در مناطق توریستی رخ می‌دهد، دور شوید. حضور در آنجا در ساعات اولیه به این معنی است که شما از گردشگران بین المللی که هنوز در هتل‌های خود در حال صبحانه خوردن می‌باشند، دوری می‌کنید. اگر بیخیال تعطیلات آخر هفته بشوید، با توده‌‌ای از توریست‌های داخلی که به دیدن مناظر دیدنی استانبول میایند برخورد نمی‌کنید.

6 نکته برای فرار از جمعیت توریست‌ها در استانبول

در اطراف محله‌های دور افتاده پرسه بزنید

سلطان احمد ممکن است جایی باشد که همه‌ی دیدنی‌های اصلی در آنجا نهفته است. با این حال، استانبول محله‌های بسیار دیگری با ساختارهای تاریخی یا رستوران‌های جدیدی دارد که همگی چندان شناخته شده نیستند. یکی از بهترین مکان‌ها برای گردش، محله‌ی بالات است. که در بهترین حالت، تنها تعداد کمی از گردشگران، در حال عکاسی از خانه‌های زیبای ارتدوکس یونان و همچنین کلیسای جامع پدرسالار استانبول و دبیرستان مجلل بالات می‌باشند. محله‌های دیگری که ارزش دیدن را دارند شامل: ینیکوی، تِشویکیه، مُدا، آکارِتلِر، آرناووت کوی و امیرگان است.

  بهترین راه‌های رفت و آمد و گشت زدن در استانبول

6 نکته برای فرار از جمعیت توریست‌ها در استانبول

از مناظر دیگر دیدن کنید

تاریخ استانبول وسیع و متنوع است، به این معنی که دارای مکان‌های تاریخی در هر گوشه می‌باشد. لازم نیست تمام توجه خود را به مکان‌های دیدنی خاصی متمرکز کنید، زیرا مکان‌های بسیار دیگری از خانه‌ی قبلی لئون تروتسکی در بیوک آدا گرفته تا کلیسای پاماکاریستوس برای بازدید در سطح شهر وجود دارند.

6 نکته برای فرار از جمعیت توریست‌ها در استانبول

بخش آسیایی را ببینید

بسیاری از گردشگران هیچگاه در بخش آسیایی گشت و گذار نمی‌کنند، زیرا آن‌ها  این بخش را اکثراً مسکونی می‌‍‍‍پندارند. در محله‌ی مُدا که کافه‌ها، رستوران‌ها و مغازه‌های تازه افتتاح شده دارد، گم شوید. با کشتی به اُسکُدار رفته و سپس از آنجا با اتوبوس به ساحل بروید ( یا در کنار تنگه‌ بسفر قدم بزنید) و از محله‌های آرام و زیبای کوزگون گوک، چنگل کوی و قندیلی دیدن کنید.

6 نکته برای فرار از جمعیت توریست‌ها در استانبول

به جزایر سفر کنید

اگر نمی‌خواهید در کشتی با انبوهی از مردم وقت بگذرانید، بهتر است که بیخیال آخر هفته‌های خود بشوید و خیلی زود به جزیره بروید. یکی از جزایر کمتر شناخته شده مانند: هیبلی آدا یا بورگاز آدا را انتخاب کرده و در چشم اندازهای بی‌نظیری که مملو از عمارت‌های دوره عثمانی است و نیز معدود کافه‌ها و رستوران‌هایی که تازه  باز شده اند، پرسه و گشت بزنید. اگر قصد دارید به بویوک آدای محبوب بروید، پس دوچرخه اجرا کنید و از مرکز شهر شلوغ دور بشوید تا کُنج‌های دور افتاده ی این جزایر را کشف کنید.

6 نکته برای فرار از جمعیت توریست‌ها در استانبول

در فصل پُرکار سفر نکنید

برای بازدید، در ماه‌های بین ژوئن و سپتامبر (بین تیرماه و مهرماه)  به استانبول سفر نکنید، زیرا فصول توریست‌ها می‌باشد (به خصوص ماه ژوئن (تیر) که تعداد توریست‌ها زیاد می‌شود). عاقلانه است که از استانبول در طول تابستان نیز دیدن نکنید، زیرا درجه حرارت و رطوبت به قدری بالا است که می‌تواند غیرقابل تحمل باشد. در طی فصول بهار یا پاییز هنگامی که هوا معتدل است و هیچ کس در آن اطراف نیست به استانبول سفر کنید و لذت ببرید.

منبع : theculturetrip
نویسنده

مسافرت، در جوانی، بخشی از کسب معلومات است. در پیری، بخشی از تجربه. (فرانسیس بیکن)

یک نظر بنویسید