سنت ها و آداب و رسوم مردم مجارستان

سنت ها و آداب و رسوم مردم مجارستان

مجارها مردمانی سخت کوش با میل بقای بالا هستند. اگر می‌خواهید درباره عادات و رسوم این کشور اطلاعاتی به دست بیاورید تا از گاف‌های اجتماعی پرهیز کنید. اگر بپرسید که مجار‌ها چطور آدم‌هایی هستند، جواب دادن به این سؤال کار آسانی نیست زیرا پیدا کردن یک تیپ شخصیتی رایج در بین مردم مختلف این کشور کار دشواری است.

سنت ها و آداب و رسوم مردم مجارستان

همه مجارها بلوند یا قد بلند نیستند یا حتی شاخصه‌های مشترک زیادی ندارند. پس زمینه‌های گوناگون متعددی پشت مردم این کشور وجود داشته که همین سبب تفاوت‌های مختلف می‌شود. این همه تنوع از زمان استقرار مجارها در حوضه کارپات شروع شد. در آن زمان آن‌ها عادت کردند با ساکنین قبلی همان سرزمین زندگی کرده و حتی بعدتر با تارتارها، ترک‌ها و بسیاری اقوام دیگر نیز کنار آمدند. همه این عوامل سبب مشاهده زمینه‌هایی از ترک‌ها، اسلواکی‌ها، آلمانی‌ها، کروات‌ها، صربی‌ها، یهودیان، روس‌ها یا حتی رومانیایی در این سرزمین می‌شود. حتی در زبان این کشور نیز اشاراتی از واقعیت نامبرده را می‌توانید ببینید.

خانواده در مجارستان مرکز ساختار اجتماعی است. نسل های مختلف خانواده اغلب با یکدیگر زندگی می کنند به گونه ای که پدربزرگ ها و مادربزرگ ها نقش مهمی را در رشد (بزرگ کردن) نوه ها به عهده دارند.

سنت ها و آداب و رسوم مردم مجارستان

مجارستانی ها از دوستانشان توقع دارند که اطلاعات شخصی زندگی خود را با ایشان به اشتراک بگذارند. پس اگر هر زمان احساس کردید که سوالات شخصی از شما پرسیده می شود، بدانید که این موضوع بخشی از پروسه شناخت شماست.

سنت ها و آداب و رسوم مردم مجارستان

هم مردان و هم زنان با دست دادن به یکدیگر خوشامد گویی می کنند ولی همیشه مردان هستند که منتظر می مانند تا خانم ها پیش قدم شوند. جالب است بدانید مردان قدیمی تر هنوز هم در مقابل خانم ها تعظیم می کنند.

سنت ها و آداب و رسوم مردم مجارستان

در هنگام بازدید از یک شرکت، لازم نیست هدیه ای با خود ببرید ولی اگر به منزل یک مجارستانی دعوت شدید، گل یا یک بسته شکلات کادوی مناسبی است. البته اگر خواستید گل ببرید دقت کنید که تعداد گل ها حتما فرد باشد البته به جز عدد ۱۳ که در باور مجارها ۱۳ بدشانسی می آورد. همچنین شما می توانید هر نوع گلی که دوست دارید انتخاب کنید البته پیشنهاد می کنیم گل نیلوفر، داوودی و رز قرمز هدیه ندهید!

سنت ها و آداب و رسوم مردم مجارستان

سنت‌ ها و باورهای مجارستان

مردم مجارستان اعتقاد خاصی به ارزش‌های خانوادگی دارند. می‌توانیم به جرئت بگوییم که مرکز ساختار اجتماعی این کشور را خانواده می‌سازد و برای اعضای خود حمایت مالی و احساسی فراهم می‌کند. در مجارستان نسل‌های خانواده‌های بزرگ با هم زندگی کرده و اکثراً هوای همدیگر را دارند. معمولاً یک خانواده از والدین، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها و اغلب دو فرزند تشکیل می‌شود.

در زمینه روابط معمولاً مردم این کشور زمانی طولانی را صرف می‌کنند تا احساسات را تغذیه کرده و آن را تقویت کنند. برای آن‌ها هرگز کسی نمی‌تواند جای کس دیگری را بگیرد. شاید بتوان ادعا کرد که در هر زمانی می‌توانید روی دوستان مجار خود حساب کنید و البته آن‌ها هم همین انتظار را از شما دارند. مجارها روابط را مانند یک سرمایه اجتماعی می‌بینند و از آن مراقبت می‌کنند. اگر با یکی از مردم این کشور دوست شدید و از شما درباره اطلاعات خصوصی سؤال کردند، تعجب نکنید! در اینجا دوستان از هم انتظار دارند که اطلاعات و جزئیات خصوصی را در میان گذاشته و این را بخشی از روند آشنایی می‌دانند.

سنت ها و آداب و رسوم مردم مجارستان

زنان مجار مادرهای فداکار و همسرهای وظیفه شناسی هستند و معمولاً در زمینه حمایت از خانواده تابع ارزش‌های سنتی عمل می‌کنند. آن‌ها شیرینی پزهای حرفه‌ایeavar بوده و در هنرهای آشپزی بسیار تبحر دارند. اغلب زنان به طور سنتی بعد از زایمان، کار بیرون از خانه را چند سالی رها کرده و به تربیت و رشد فرزندان می‌پردازند و زمانی که کودکان به سن مهدکودک (۳ سالگی) رسیدند دوباره به کار برمی‌گردند.

سنت ها و آداب و رسوم مردم مجارستان

نکاتی جالب درباره عادات و رسوم مردمان مجارستان

 • خانواده مرکز نظام اجتماعی مجارستان را تشکیل می‌دهد.
 • پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها نقش مهمی در تربیت نوه‌ها به عهده دارند.
 • نسل قدیمی مردم این کشور ممکن است هنوز هم در مقابل خانم‌ها تعظیم کنند.
 • اگر برای میزبان گل خریدید، دقت کنید تعداد گل‌ها فرد باشد اما حتماً حواستان باشد که عدد فرد ۱۳ را انتخاب نکنید!
 • مجارها در رابطه با آداب و رسوم غذاخوری بسیار رسمی هستند.
 • آداب و رسوم سر میز در این کشور هم شبیه به سایر کشورهای اروپایی است.
 • هرگز قبل از خانم میزبان شروع به خوردن نکنید.
 • هرگز آرنج خود را روی میز نگذاشته و در کل زمان صرف غذا دست‌هایتان باید پیدا باشد.
 • لیوانی که خالی باشد همیشه دوباره پر می‌شود پس اگر دیگر نوشیدنی نمی‌خواهید، لیوانتان را نیمه پر رها کنید.
 • معاشرت کردن در بین مردم مجارستان یکی از بخش‌های جدایی ناپذیر ساختن رابطه است.
 • در زمان حضور در این کشور می‌توانید انتظار دعوت شدن به شام و رویدادهای فرهنگی متعددی را داشته باشید.
 • مجارها قرارهای حضوری و گپ و گفت‌های رو در رو را به نوشتن یا روابط مجازی ترجیح می‌دهند.
 • مجارها نسبت به افراد توداری که مایل به در میان گذاشتن افکار و جزئیات خصوصی خود نیستند بد بین می‌شوند.
 • آن‌ها به ارتباط چشمی به عنوان نشانی از صداقت نگاه می‌کنند و اگر کسی موقع صحبت به چشم‌هایشان نگاه نکند به او مشکوک می‌شوند.
 • بد نیست بدانید پوشیدن شلوارک در شهر کمی غیرمعمول به شمار می‌رود.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما