ارتفاعات گنتینگ هایلند از جاهای دیدنی پرطرفدار در مالزی

ارتفاعات گنتینگ هایلند از جاهای دیدنی پرطرفدار در مالزی

مالزی کشوری در جنوب شرقی آسیاست. این کشور دربرگیرنده ی دو ناحیه شرقی و غربی است. مالزی غربی بر روی شبه جزیره (peninsular) مالایی قرار دارد و شامل ۱۱ ایالت به انضمام کوالالامپور است، مالزی شرقی شامل ایالت صباح، ساراواک و یک جزیره ی کوچک به نام لابوآن است. مالزی به معنای مجمع الجزایر مالایو است و پایتخت آن شهر مدرن و دیدنی کوالالامپور است.

ارتفاعات گنتینگ هایلند از جاهای دیدنی پرطرفدار در مالزی

طبیعت سرسبز و زیبای مالزی باعث به وجود آمدن مکان های گردشگری بسیاری شده است، جاذبه هایی مانند : جزایر پرهنتیان، جزیره ردانگ، جزیره تیومان و تامان نگارا یا جنگل ملی مالزی که یکی از قدیمی‌ترین جنگل‌های جهان به‌ شمار می ‌رود و گردشگران بسیاری را جذب خود می کند. علاوه بر جاذبه های طبیعی، دیدنی های دیگری مانند برج های دوقلوی پتروناس، مجسمه ایستاده هندو و بلندی های گنتینگ هایلند نیز از جاذبه های منحصر به فردی هستند که در اینجا به یکی از آن ها خواهیم پرداخت.

مجموعه گنتینگ هایلند مالزی

ارتفاعات گنتینگ هایلند از جاهای دیدنی پرطرفدار در مالزی

Resorts World Genting که در ابتدا با نام Genting Highlands Resort شناخته می شد یک تفریحگاه و مجموعه تفریحی تپه ای است که در میان رشته کوه هایی زیبا و یک جنگل باشکوه قرار گرفته است، این مجموعه شامل هتل ها، رستوران ها، مراکز خرید، پارک های جنگلی و تفریحات مهییجی است که در قله کوه اولو کالی و در ارتفاع ۱۸۰۰ متری در نزدیکی مرز بین ایالات پاهانگ Pahang وسیلانگور Selangor مالزی واقع شده است. بی شک بلندی های گنتینگ به عنوان نخستین و معروف ترین تفرجگاه مالزی، مکان محبوبی برای گذراندن تعطیلات و فرار از گرما محسوب می شود. این جاذبه گردشگری توسط کمپانی گنتینگ مالزی اداره می شود و از کوالالامپور تا آن را می توان به وسیله ی ماشین یا تله کابین طی کرد. تله کابین Genting Skyway 3.38 کیلومتر طول دارد و در زمان افتتاح سریعترین سیستم تله کابین جهان و طولانی ترین سیستم تله کابین در جنوب شرقی آسیا بوده است.

تاریخچه

ایده یک تفرجگاه تپه ای در نزدیکی کوالالامپور در سال ۱۹۶۴ به در ذهن تان سری لیمگو تانگ Tan Sri Lim Goh Tong در سفر به ارتفاعات کامرون راه یافت. وی در حالی که از بالکن اتاق هتلش لذت می برد ، این ایده در ذهنش شکل گرفت. او تصمیم گرفت این تفرجگاه را در دل جنگل های بکر و سرسبز استوایی احداث کند.

او پس از مطالعه و بررسی کوالالامپور، محل این تفرجگاه را ۵۵ کیلومتری کوالالامپور مشخص کرد. برای رسیدن به این هدف شرکتی خصوصی به نام Genting Highlands تاسیس شد و پس از مدتی سری لیم توانست مالکیت موقت و پس از آن مالکیت کامل بخشی از زمین های شهر پاهانگ و شهر سیلانگور را بدست آورد.

ارتفاعات گنتینگ هایلند از جاهای دیدنی پرطرفدار در مالزی
در ۱۸ اوت سال ۱۹۶۵، یک تیم فنی و ساختمانی طرحی چهار ساله را برای تکمیل جاده دسترسی از گنتینگ سمپه تا قله Gunung Ulu Kali آغاز کردند. در ۳۱ مارس ۱۹۶۹، نخست وزیر مالزی، YTM Tunku Abdul Rahman تونکو عبد الرحمان، سنگ بنای اولین هتل این شرکت را بنا نهاد، این کار به منزله اتمام جاده دسترسی به Highlands Reort Genting بود. در سال ۱۹۷۱، اولین هتل این پروژه به نام Highlands در ارتفاعات جنتینگ هایلند با موفقیت به پایان رسید، هتلی که امروزه با نام Theme Park Hotel شناخته می شود. پس از افتتاح اولین هتل در سال ۱۹۷۱ ، Genting Highlands Resort همچنان به گسترش خود ادامه داد. این توسعه با هدف حفظ زیبایی طبیعی و بکر جنگل های بارانی همراه بود و پس از مدتی با افتتاح چندین هتل لوکس همانند هتل هایلندز، هتل ریزورت، هتل پارک plaza First World و سیستم حمل و نقل کابلی Genting Skyway در سال ۱۹۹۷ به یکی از مجهزترین مقاصد گردشگری جهان تبدیل شد.

دامنه های گنتینگ هایلند مالزی

ارتفاعات گنتینگ هایلند از جاهای دیدنی پرطرفدار در مالزی

دامنه های گنتینگ هایلند، جاذبه ای است که چشم انداز زیبا و بی همتایی را پیش روی گردشگران قرار می دهد. دامنه های کوهستانی گنتینگ هایلند با آب و هوایی مطبوع و جذاب و با تفریحات متنوعی را در خود جای داده است، نه تنها یکی از محبوب ترین تفرجگاه های مالزی و کوالالامپور به شمار می رود، بلکه برای گردشگران سراسر جهان نیز جذابیت دارد.

سرزمین عجایب پروانه ها

ارتفاعات گنتینگ هایلند از جاهای دیدنی پرطرفدار در مالزی

این سرزمین عجیب و دیدنی باغ وسیعی است که پروانه ها در آن از این سو به آن سو می روند. این پارک سرپوشیده یکی از جاذبه های محبوب مالزی و گنتینگ هایلند است. بخشی بزرگی از این پارک به مزرعه زنبورعسل اختصاص داده شده و یک زیست محیط واقعی از زندگی زنبورعسل، مراحل پرورش عسل و تهیه ی آن را برای علاقمندان به وجود آورده است. سرزمین عجایب پروانه ها هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب باز است.

عبادتگاه غاری چین سو

ارتفاعات گنتینگ هایلند از جاهای دیدنی پرطرفدار در مالزی

معبد غارهای چین سو؛ یک معبد چینی در ارتفاعات جنتینگ، پاهانگ، مالزی است. این معبد در مناطق دیدنی و ارتفاعات جنتینگ و در ارتفاع ۴,۶۰۰ پایی از سطح دریا واقع شده است. این معبد جایی است که افراد محلی اغلب مراسم مذهبی خود را در آن برگزار کرده و از فضای آرام آن لذت می برند.

این بنا به افتخار استاد Chin Chin Swee ، راهب بودایی از استان فوجیان ساخته شده است و یکی از نقاط دیدنی معبد ، یک پاگودای نه طبقه است که دارای تصاویری از بودا و هزاران چراغ برکت است. گردشگران می توانند از پله های منتهی به بالای برج صعود کنند، جایی که می توانند منظره ای پانوراما از بالای کوه را مشاهده کنند. در این معبد مجسمه های عظیم بودایی و مجسمه های گوانین وجود دارد، همچنین مجسمه های حیوانات پیچیده و کتیبه هایی از سنت ها و عقاید چینی باستان.

مرکز حفاظتی فیل کوالا گاندا

ارتفاعات گنتینگ هایلند از جاهای دیدنی پرطرفدار در مالزی

این جاذبه ی گردشگری پرطرفدار؛ یک مکان حفاظت شده و یک زیستگاه مناسب برای فیل های آسیایی است، در آن می توانید فیل سواری کنید یا طرز نگهداری از یک فیل را بیاموزید. بدون تردید این مرکز که در سال ۱۹۸۹ تاسیس شده، یکی از بهترین مناطق نگهداری فیل ها در جهان است.

گنتینگ اسکای وی

ارتفاعات گنتینگ هایلند از جاهای دیدنی پرطرفدار در مالزی

یکی از راه های رسیدن به ارتفاعات و تپه های گنتینگ هایلند، استفاده از تله کابین اسکای گنتینگ اسکای وی است. Genting Skyway هتل Gohtong Jaya و Resort را در ارتفاعات Genting Highlands به پاهانگ وصل می کند. ایستگاه پایینی آن در گوهتونگ جایا Gohtong Jaya ، واقع در ۵۱ کیلومتری شمال شرقی کوالالامپور است. این مسیر کابلی از فراز انبوه جنگل های گرمسیری می گذرد و یک چشم انداز بی نظیر از این جنگل زیبا را به نمایش می گذارد. علاوه برخط تله کابین اسکای وی، تله کابین آوانا اسکای وی نیز در این مسیر فعال است که از آن ها هم برای دسترسی به ارتفاعات می توان استفاده کرد.

مزرعه ی توت فرنگی گنتینگ

ارتفاعات گنتینگ هایلند از جاهای دیدنی پرطرفدار در مالزی

مزرعه اوقات فراغت توت فرنگی Genting Highlands یک جاذبه توریستی محبوب در Gohtong Jaya است که درست روبروی آپارتمان های ماوار و بونگا رایا واقع شده است. با این که تنها محصول این مزرعه توت فرنگی نیست و گل ها و گیاهان و سبزیجات ارگانیک نیز در آن کاشته می شوند، این مزرعه با این عنوان شناخته شده است. این مزرعه ی دلپذیر جایی است که در آن می توان یک بعدازظهر را به همراه خانواده سپری کرد و علاوه بر بازدید از مزرعه به چیدن توت فرنگی و خریداری آن پرداخت.

مزرعه هپی بی گنتینگ

ارتفاعات گنتینگ هایلند از جاهای دیدنی پرطرفدار در مالزی

این مزرعه ی منحصر به فرد و جالب توجه، مکانی است که تجربه ی شگفت انگیز قدم زدن در میان زنیور عسل ها را در اختیار شما می گذارد. همچنین مزرعه ی هپی بی گنتینگ دارای یک مزرعه ی پروانه ، کافی نت و فروشگاه های خرده فروشی است که محصولاتی مانند: گرده زنبور عسل ، ژله رویال ، بره موم و عسل طبیعی را با قیمت مناسب به فروش می رساند. غرفه هایی که هر روز در این مزرعه برپا می شود، مراحل کامل زندگی زنبورهای عسل را به نمایش می گذارند و شما می توانید زندگی کلونی زنبورهای عسل را از زمان ساخت لانه های زنبوری گرفته تا جمع آوری گرده و شهد از گیاهان و درختان مزرعه مشاهده کنید.

مزرعه ارکیده

ارتفاعات گنتینگ هایلند از جاهای دیدنی پرطرفدار در مالزی

World of Phalaenopsis Genting یک مزرعه در حال توسعه در ارتفاعات جنتینگ است ، جایی که بازدید کنندگان می توانند مجموعه ای از ارکیده های عجیب و غریب را پیدا کنند. این منطقه در حدود ۶۵۰۰ متر مربع مساحت دارد و بزرگترین پرورش دهنده گیاه فالنوپسیس Phalaenopsisدر مالزی است. بیش از ۳۹۰ گونه ارکیده در این مزرعه پرورش گل وجود دارد، ارکیده های لطیف و دلربایی با رنگ های صورتی ، زرد ، بنفش و سفید. دنیای Phalaenopsis نه تنها گل ها را به هتل ها و رستوران های لوکس در سراسر مالزی صادر می کند ، بلکه بازدید از مزارع آن نیز برای عموم آزاد است.

مزرعه اسب سواری آوانا

ارتفاعات گنتینگ هایلند از جاهای دیدنی پرطرفدار در مالزی

اگر از چراغ های روشن و هیاهوی دنیای مجازی ومدرن خسته شده اید ، می توانید قدم زنان به سمت یک کوه خنک بروید، در بالای یک اسب زیبا قرار بگیرید و از مناظر فضای سبز جنگل گرمسیری لذت ببرید. در واقع این فضای طبیعی و دلپذیر امکانی است که مزرعه اسب سواری آوانا در اختیار شما قرار می دهد و شما می توانید اسب سواری را در آن تجربه کنید.

فوکس ورد قرن بیستم

ارتفاعات گنتینگ هایلند از جاهای دیدنی پرطرفدار در مالزی

این مکان اولین پارک موضوعی (Theme Park) است که با الهام از فیلم های هالیوودی در ارتفاعات زیبای منطقه هایلندز کشور مالزی ساخته شده است و به جرات می توان گفت که این پارک به زودی به جاذبه ای بزرگ برای صنعت گردشگری منطقه جنوب شرق آسیا و حتی نقاط بیشتری از این قاره تبدیل خواهد شد. همچنین این پارک عظیم قرار است جای پارک تفریحی نمادین و سی ساله ای به نام جِنتینگ تم پارکGenting Theme Park) ) را که از سال ۲۰۱۳ تاکنون تعطیل است بگیرد.

مرکز خرید اسکای آونیو مال گنتینگ

ارتفاعات گنتینگ هایلند از جاهای دیدنی پرطرفدار در مالزی

مرکز خریدی است که در سال ۲۰۱۶ افتتاح شده است و همچون نگینی درخشان با ارائه ی خدمات متنوعی مانند مراکز خرید، فوت کورت، بار و سینما گردشگران را جذب خود می کند.

اسکای سمفونی گنتینگ

ارتفاعات گنتینگ هایلند از جاهای دیدنی پرطرفدار در مالزی

SkySymphony Genting با ارکستر منحصر به فرد خود و گرافیک های صوتی ، تصویری و متحرک در بالای گنتینگ، خریداران را متحیر می کند. این تجربه بصری خانوادگی و رایگان حدود ۱۵ دقیقه به طول می انجامد و هر دو ساعت بین ۱۰:۰۰ تا ۱۸:۰۰ و بعد از آن هر ساعت از ساعت ۱۸ تا نیمه شب انجام می شود و مکان آن در سطح ۱ مرکز خرید SkyAvenue است.

مرکز هنری و فرهنگی گنتینگ

ارتفاعات گنتینگ هایلند از جاهای دیدنی پرطرفدار در مالزی

مرکز فرهنگی هنری SeniKome Péng Hēng East Coast در ارتفاعات Genting تعداد زیادی از آثار فرهنگی ، منسوجات ، بازی های سنتی و صنایع دستی سواحل شرقی مالزی را به نمایش گذاشته است. این موزه بزرگ انتخاب خوبی است برای علاقه مندان به تاریخ و کسانی که می خواهند در مورد فرهنگ محلی مالزی بیشتر بدانند.

دیدگاه خود را بنویسید