بهترین و بزرگترین باغ وحش های جهان

بهترین و بزرگترین باغ وحش های جهان

باغ وَحش محلی برای نگهداری حیوانات (اهلی و وحشی) است. در باغ وحش برای هر حیوانی قفسی را آماده کرده‌اند و اکثراً حیوانات را با جفتشان نگه‌داری می‌کنند؛ و برای برخی حیوانات هم زیستگاه مصنوعی ایجاد کرده‌اند.[۲] و امکان تماشای جانوران برای عموم مردم وجود دارد.

یک باغ وحش می‌تواند از بخش‌های زیر تشکیل شود:

بخش جانوران آبزی

بخش پرندگان

بخش جانوران دوزیست

و… که تمام اینها بستگی به وسعت مکان باغ وحش دارد.

باغ‌های وحش در شهرهای بزرگ دنیا به عنوان مراکز پژوهشی جانورشناسی نیز کاربرد دارند. معمولاً قفس‌های حیوانات درنده از میله‌های آهن محکم ساخته می‌شود و گاه نیز در اطراف محوطه زندگی این حیوانات استخرها و دریاچه‌های عمیق می‌سازند.

بهترین و بزرگترین باغ وحش های جهان

درباره قدیمی ترین باغ وحش های آمریکا و همچنین در سراسر جهان آشنایی دارید! باغ وحش ها در نقاط مختلف دنیا از جاذبه های گردشگری محبوب محسوب می شوند و بازدیدکنندگان بیشماری دارند، تعدادی از این باغ وحش ها از نظر وسعت و گونه های مختلفی که محافظت می کنند، در جهان نظیر ندارند و بازدید از این باغ وحش های برتر جهان را از آمریکا گرفته تا آسیا را به جهانگردان پیشنهاد می کنیم. 

۱ – باغ وحش سن دیگو (San Diego Zoo)

بهترین و بزرگترین باغ وحش های جهان

باغ وحش سن دیگو یکی از معروف ترین زیستگاه های حیوانات می باشد که می توانید یک خرس قطبی را در حال شنا تماشا کنید. بیش از ۳۷۰۰ گونه از حیوانات در باغ وحش سن دیگو که در پارک بلبوآ واقع شده، زندگی می کنند. پناهگاه این حیوانات تقریبا در زمین ۹۹ هکتاری گسترده شده است. در این حیات وحش فرصت مناسبی برای رشد و پرورش گونه های مختلف فراهم شده است. گفتنی است که این پارک فضای متفاوتی داشته و حیوانات را می توانید در فضای باز و بدون قفس، درون چاله ها و گودال ها یا اطراف درختها مشاهده نمایید.

۲ – وایلد وود دیسکاوری پارک (Wildwood Discovery Park)

بهترین و بزرگترین باغ وحش های جهان

وایلد وود دیسکاوری پارک باغ وحش بزرگی است که در ناحیه شمال شرقی کنت انگلستان واقع شده است و زیستگاه بیش از پنجاه گونه ی بومی انگلستان محسوب می شود. گربه های سیاه گوش خزداری که در گوشه و کنار پارک دیده می شوند از مشخصه های اصلی این باغ وحش می باشد. وایلد وود دیسکاوری پارک، حدود ۴۰ هکتار فضا دارد و بیش از ۲۰۰ گونه ی مختلف از تمام حیوانات جهان در این پارک وحش زندگی می کنند که برای نمونه می توان به سیاه گوش که از گونه ی گربه سانان وحشی می باشد اشاره کرد، این موجود یکی از حیوانات بومی جزایر انگلستان به شمار می رود.

۳ – باغ وحش سنترال پارک (Central Park Zoo)

بهترین و بزرگترین باغ وحش های جهان

باغ وحش سنترال پارک زیستگاه و جایگاه پلنگ های برفی می باشد. تنها ۶.۵ آکر از زمین های مزروعی به پارک اختصاص دارد و این باغ وحش از لحاظ اندازه کوچک بوده اما برترین و تاپ ترین جاذبه های حیات وحش را دارا می باشد. بیش از ۱۵۰ گونه ی متفاوت از حیوانات سراسر جهان را می توانید در این پارک مشاهده کنید که برای نمونه می توان به پستانداران و پرندگان تا حیوانات خزنده اشاره کرد.

۴ – باغ وحش برانکس (Bronx Zoo)

بهترین و بزرگترین باغ وحش های جهان

گردشگرانی که به نیویورک سفر می کنند بهتر است فرصت بازدید از این باغ وحش را از دست ندهند. کفش های مخصوص پیاده روی به همراه داشته باشید تا بتوانید طبیعت گردی کنید. برانکس بزرگ ترین باغ وحش در میان کلان شهر های جهان است که ۲۶۵ هکتار مساحت داشته و زیستگاه تقریبا ۶ هزار حیوان می باشد و ۶۵۰ گونه مختلف از حیوانات در این باغ وحش نگهداری می شوند.

۵ – باغ وحش ملبورن (Melbourne Zoo)

بهترین و بزرگترین باغ وحش های جهان

باغ وحش ملبورن یکی از قدیمی ‌ترین باغ وحش‌ های استرالیا است که در مرکز ایالت ویکتوریا واقع شده است و دارای نمایشگاه های متعدد برای بازدید از حیوانات است مانند نمایشگاه های زیر آبی، گلخانه ی پروانه ها، جایگاه خزندگان و غیره. برای تماشای لمور (گونه ای از میمون ها) از باغ وحش ملبورن بازدید کنید. این موجود با دم زیبای سفید و سیاه رنگش بومی جزیره ی ماداگاسکار می باشد و در کنار دیگر حیوانات این باغ وحش زندگی می کند. گفتنی است که باغ وحش ملبورن زیستگاه بیش از ۵۱۲۰ حیوان محسوب می شود و این زمین عجایب ۵۵ هکتار وسعت دارد.

۶ – باغ جانورشناسی یا باغ وحش برلین (Zoo Berlin)

بهترین و بزرگترین باغ وحش های جهان

باغ جانورشناسی برلین قدیمی ترین باغ وحش آلمان می باشد که در سال ۱۸۴۴ افتتاح شده است. این حیات وحش بزرگ زیستگاه مجموعه های بزرگی از حیوانات می باشد، ۲۰۵۰۰ حیوان در آن زندگی می کنند که شامل ۱۵۰۰ گونه ی مختلف حیوانات می شود. و این تعداد بسیار بالا باغ جانورشناسی برلین را به جامع ترین باغ وحش جهان تبدیل کرده است. گفتنی است که باغ وحش برلین یکی از پربازدید کننده ترین جاذبه های اروپا محسوب می شود.

۷ – باغ وحش دالاس (Dallas Zoo)

بهترین و بزرگترین باغ وحش های جهان

برای تماشای موجودات زیبایی مانند پنگوئن ها نیازی به سفر های قطبی ندارید و به راحتی می توانید آنها را در باغ وحش دالاس تماشا کنید. اگر این پنگوئن ها بومی آفریقا باشند دیگر مشکلی با آب و هوای دالاس نخواهند داشت. باغ وحش دالاس زیستگاه بیش از دو هزار حیوانات است که ۴۰۶ گونه ی مختلف این موجودات را شامل می شود. این باغ وحش یکی از جاذبه های اصلی توریستی در دالاس می باشد که تنها ۳ مایل از مرکز شهر فاصله دارد و در مساحت ۱۰۶ هکتاری گسترده شده است.

۸ – باغ وحش فیلادلفیا، (Philadelphia Zoo)

بهترین و بزرگترین باغ وحش های جهان

باغ وحش ها یکی از محبوب ترین جاذبه های دیدنی در میان مردم می باشد، اما باغ وحش فیلادلفیا مورد علاقه ی کودکان نیز می باشد. باغ وحش فیلادلفیا اولین و قدیمی ترین باغ وحش عمومی آمریکا بود که در سال ۱۸۷۴ تاسیس شد. پیر و جوان از این محیط و زیستگاه طبیعی استقبال می کنند. این باغ وحش قسمتی مخصوص کودکان دارد و همچنین دارای مرکز آموزشی خانواده ها نیز می باشد. بزرگ و کوچک می توانند از نزدیک موجودات دوست داشتنی مانند اسب ها، گوسفند ها و بز ها را نوازش کنند.

۹ – باغ وحش سائوپائولو (Sao Paulo Zoo)

بهترین و بزرگترین باغ وحش های جهان

باغ وحش سائوپائولو یکی از مهم ترین جاذبه های برزیل بوده و بزرگ ترین باغ وحش این کشور محسوب می شود. این باغ وحش در جنوب شهر سائوپائولو قرار گرفته است. مساحت پارک ۲۰۴ هکتار می باشد که زیستگاه بیش از ۳۲۰۰ حیوان محسوب می شود. این باغ وحش معروف در سال ۱۹۵۸ افتتاح شد و از آن دهه بر نگهداری از حیوانات بومی و در حال انقراض برزیل تمرکز داشت که برای نمونه می توان به حیوانات مارموزت ها گونه ای از میمون ها، حیوانات گربه سان گرمسیری و مکو ها گونه هایی از طوطی اشاره کرد.

۱۰ – باغ وحش سنگاپور (The Singapore Zoo)

بهترین و بزرگترین باغ وحش های جهان

باغ وحش سنگاپور یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری است که خانواده ها در آن به فیل ها می توانند غذا دهند. این حیات وحش بهترین باغ وحش جنگل های بارانی جهان به شمار می رود. باغ وحش سنگاپور در زمین های طبیعی جنگلی واقع شده است و دارای نمایشگاه های متعددی برای بازدید کنندگان می باشد.

۱۱ – باغ وحش ادینبرگ (Edinburgh Zoo)

بهترین و بزرگترین باغ وحش های جهان

باغ وحش معروف ادینبرگ در اسکاتلند واقع شده است و می توانید از بزرگ ترین پاندا ها بازدید کنید. این باغ در سال ۱۹۱۳ افتتاح شد و دارای جاذبه های منحصر به فردی می باشد. پاندای بزرگ بومی چین در این محل نگهداری می شود. این باغ اولین باغ وحش جهان است که از پنگوئن ها محافظت کرد.

۱۲ – باغ وحش سنت لوئیس (St. Louis Zoo)

بهترین و بزرگترین باغ وحش های جهان

باغ وحش سنت لوئیس یکی دیگر از معروف ترین زیستگاه های حیوانات در جهان است که دارای جاذبه های بیشماری می باشد. در این پارک می توانید کرگدن های سیاه رنگ و خرس های آفتابی را در کنار رودخانه تماشا کنید.

۱۳ – باغ وحش تورنتو (Toronto Zoo)

بهترین و بزرگترین باغ وحش های جهان

باغ وحش تورنتو با ۷۱۰ هکتار مساحت به عنوان بزرگ ترین باغ وحش کانادا شناخته شده است. این باغ وحش برای بازدید کنندگان بخش های مختلفی دارد و دارای بیش از ۴۵۰ گونه ی مختلف از حیوانات می باشد و زیستگاه بیش از ۵ هزار حیوان محسوب می شود.

۱۴ – باغ وحش و آکواریوم هنری دورلی (Omaha’s Henry Doorly Zoo & Aquarium)

بهترین و بزرگترین باغ وحش های جهان

باغ وحش و آکواریوم هنری دورلی ۱۳۰ هکتار مساحت دارد و به عنوان برترین و اولین باغ وحش جهان شناخته می شود و دارای بزرگ ترین مجموعه هایی از گربه ها در امریکای شمالی است. گفتنی است که حدود ۱۰۰۰ گونه مختلف از حیوانات در این باغ زندگی می کنند.

۱۵ – باغ وحش پکن ( Beijing Zoo)

بهترین و بزرگترین باغ وحش های جهانباغ وحش پکن با رودخانه های زیبا، حوضچه ها، گل و گیاهان و مراتع، گونه های بسیاری از حیوانات را در خود نگهداری می کند. و ۱۴۵۰۰ حیوان در این حیات وحش زندگی می کنند. این مجموعه از مهم ترین و جالب ترین زیستگاه های حیوانات جهان محسوب می شود.

۱ دیدگاه دربارهٔ «بهترین و بزرگترین باغ وحش های جهان»

  1. خداوند به هیچ وجه اجازه نداده که حیوانات وحشی را به اینطریق زندانی ابد بکنید، چون آنها هم در این دنیا خلق شده اند که در سطح عظیم و پهناور کرهٔ زمین بطور آزادانه و در جمع دیگر حیوانات، بصورت دلخواه خودشان زندگی کرده و گشت و گزار بکنند، نه اینکه با یک عمر ماندن در زندان تهیه شده بدست انسانها، شکنجه بکشند!!

    پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید