تونل اقاقیا در ژاپن معروف به ویستریا

تونل اقاقیا در ژاپن معروف به ویستریا

هر ساله در فصل بهار مسافرانی از سرتاسر جهان به ژاپن می آیند تا شکوفه های گیلاسی شکل این کشور را ببینند، اما این فصل شکوفه های زیاد حیرت انگیز دیگری را نیز به همراه می آورد.

الته ناگفته نماند این گل در کشور ما به نام گل اقاقیا معروف است و به اندازه ای زیبا است که هر جای جهان باشد آن مکان را زیبا و دلنشین می کند.
ویستریا که در ژاپنی به نام فوجی شناخته می شود، شاید تنها دومین گل معروف ژاپن باشد، اما با توجه به توانایی اش در خم و آویزان شدن می تواند مسیرهای تونلی آبی، صورتی، بنفش و سفید ایجاد کند که گردشی رنگارنگ را برای بازدیدکنندگان به ارمغان می آورد.

در حالی که دوره های اوج شکوفه زدن می تواند وابسته به دما تغییر کند، بازدیدکنندگان خوش شانس ممکن است بتوانند در یک سفر هم زمان شکوفه های گیلاسی و میستریا را با هم ببینند.تونل اقاقیا در ژاپن معروف به ویستریا

ویستریا معمولا حوالی اواخر آوریل و اوایل ماه می شکوفه می زند، البته با اندکی تفاوت که در بعضی گونه ها وجود دارد.
بطور مثال، ویستریای قرمز کم رنگ معمولا حدود اواسط تا اواخر آوریل به شکوفه کامل می رسد، در حالی که ویستریای سفید در اوایل می و ویستریای کیبانا در اوایل تا اواسط می شکوفه می دهد. با دانستن این زمان ها اگر می خواهید از زیبایی تحسین برانگیز این شکوفه ها لذت ببرید در زمان مناسب برای رزرو هتل اقدام کنید.
پارک گل های آشیکاجا تنها مکانی در ژاپن است که تونلی از ویستریای کیبانا دارد که بازدیدکنندگان می توانند از زیر آن عبور کنند. همچنین محل بیش از ۳۵۰ درخت مختلف ویستریا است که شکوفه هایی از بنفش کم رنگ و صورتی تا بنفش و سفید و زرد کم رنگ را شامل می شود.
تونل اقاقیا در ژاپن معروف به ویستریااین پارک همچنین درخت ویستریایی ۱۵۰ ساله دارد و بیش از ۵۰۰۰ بوته ی ازالیه در آن است که می توان زیبایی همه را یکجا تحسین نمود.
جشنواره ی ویستریا از ۱۳ آوریل تا ۱۹ می جریان دارد که هزینه ی ورودی آن از ۹۰۰ تا ۱۸۰۰ ین (حدود ۸ تا ۱۶ دلار) برای بزرگسالان و بین ۵۰۰ تا ۹۰۰ ین (حدود ۴ تا ۸ دلار) برای کودکان بسته به روز بازدید است.
از ۱۹ آوریل تا ۱۲ می، بازدیدکنندگان می توانند عصرها به این پارک سر بزنند تا نمای خیره کننده ای از درختان ویستریا که در شب روی آنها نورپردازی شده را ببینند. بستنی و خوراکی های با مضمون ویستریا نیز در پارک موجود است.
تونل اقاقیا در ژاپن معروف به ویستریاتونل محبوب دیگری نیز در باغ ویستریای کاواچی در کیتاکیوشو وجود دارد. این پارک ۲۲ گونه ی مختلف از ویستریا را در خود جای داده که شکوفه دهی آنها از انتهای آوریل تا اواسط می است. برای ورود به باغ های خصوصی کارت عبور ویژه نیاز است.
دو تونل این پارک به یکدیگر می رسند و تشکیل گنبدی بزرگ را می دهند و برای گذر از زیر آن دریایی از رنگ ها را خلق می کنند.
بازدیدکنندگان باید از قبل، بین ۲۰ آوریل و ۶ می، بلیط ورود به این پارک پر طرفدار را تهیه نمایند. قیمت ها از ۵۰۰ ین (حدود ۴ دلار) برای هر نفر آغاز می شود و می تواند شامل هزینه ای اضافی بسته به روز بازدید و شرایط گل دهی باغ باشد.
تونل اقاقیا در ژاپن معروف به ویستریاپارک در پائیز نیز پر طرفدار است، زمانی که درختان افرا و برگ های پائیزی تصویری منحصر بفرد از برگ ها را روی زمین خلق می کنند.
تعداد زیادی از پارک ها هستند که مناظر عالی را ارائه می دهند، از جمله پارک Tennogawa و Shirai Omachi Fuji، که بر روی کوهپایه در نزدیکی ایستگاه پلیس هیوگو در ناحیه ی کانسایی ژاپن قرار دارد.
در پارک Shirai Omachi Fuji، بعضی از درختان ویستریا تا ۵ فوت ارتفاع رشد می کنند و هنگام تاب خوردن در باد منظره ی بی نظیری می سازند.
حتی معابد و مکان های مقدس کشور هم از این تصاویر رنگارنگ در بهار بی بهره نمانده اند.
زیارتگاه Kameido Tenjin در توکیو مقصدی محبوب برای دیدن ویستریا است، چون ویستریای بنفش رنگ آن در تعداد انبوه از داربستی که در کنار برکه قرار دارد آویزان است و انعکاس رنگارنگی در آب ایجاد می کند.
تونل اقاقیا در ژاپن معروف به ویستریاویستریا در این مکان در طول دوره ی ادو در ژآپن (۱۶۰۳ تا ۱۸۶۷ میلادی) کاشته شده و امروزه در طی جشنواره ی زیارتگاه Kameido Tenjin که از ۱۴ آوریل تا ۶ می طول می کشد، محلی ها و گردشگران را به خود جذب می کند.
ویستریا در کیوتو در مکان هایی از جمله معبد Byodoin نیز پر طرفدار است. این معبد که در یوجی واقع است، داربست های ویستریای متعددی دارد که بعضی از درختانش ۲۸۰ سال قدمت دارد. بعضی از مرتفع ترین آنها تا یک متر ارتفاع رشد کرده اند که ظاهری مانند آبشار بنفشی طبقه طبقه را به تصویر می کشد.
در کیوتو مکان جذاب دیگری نیز برای تماشای ویستریا وجود دارد که می تواند باعث شگفتی شود. برای چندین روز در سال، تصفیه خانه ی فاضلاب کامیتوبا به مردم اجازه ی تماشای ویستریا را می دهد. تونلی ۱۲۰ متری از ویستریا که بازدیدکنندگان می توانند در آن پیاده روی کنند. امسال این بازدید از ۲۶ الی ۲۸ آوریل از ۱۰ صبح تا ۴ بعد از ظهر خواهد بود.
تونل اقاقیا در ژاپن معروف به ویستریاالبته ژاپن تنها زادگاه شکوفه های ویستریا نیست. این گل ها در مکان های متعددی شکوفه می دهند، از جمله در داخل آمریکا باغ های لانگ وود پنسیلوانیا و پارک مرکزی نیویورک را می توان نام برد.
در ایرلند شمالی و انگلیس نیز می توان از نماهای زیبای این درختان لذت برد.
اگر احیانا در حال بازدید از ژاپن طی جشنواره ی فوجی شیبازاکورا بودید، تماشای شکوفه های ویستریا را از دست ندهید.
تونل اقاقیا در ژاپن معروف به ویستریااز اواسط آوریل تا انتهای می، پای کوه فوجی توسط حدود ۸۰۰۰۰۰ شیبازاکورا (نوعی خزه ی گل دار) در رنگ های متنوع پوشیده و آراسته می شود.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما