عجیب ترین جاذبه های گردشگری جهان (عجایب هفت گانه طبیعی دنیا)

نویسنده:

حسین یوسفی

در تاریخ:

زمین شگفتی های طبیعی حیرت آوری را در خود گنجانده است که تنها درصد کمی از مردم تا به امروز، تجربه بازدید از آنها را داشته اند.

یک نظرسنجی محبوب جهانی، هفت مکان را به عنوان مناظر زیبا و دیدنی اعلام کرده است که از سایر اماکن امتیاز بیشتری کسب نموده اند. این ۷ شگفتی طبیعی جهان شامل شفق قطبی، گرند کانیون، پاریکوتین، قله اورست، بندر ریودوژانیرو، آبشار ویکتوریا و صخره بزرگ مرجانی می شود.
بسیاری از این عکس هایی که از طبیعت گرفته شده، برای نمایش وسعت هر یک از این پدیده ها، نیاز به نمای هوایی دارند. برخی از کاشفان، مهاجران و بازدیدکنندگان گاه سفر به یکی از این عجایب هفت گانه طبیعی را در لیست سفر خود قرار می دهند.

شفق قطبی

عجیب ترین جاذبه های گردشگری جهان (عجایب هفت گانه طبیعی دنیا)

شفق قطبی برای گردشگرانی که به نیمکره شمالی مسافرت می کنند به جاذبه دیدنی مبدل گشته است. شفق قطبی به طور طبیعی پدیده ای است که از نمایش پدیدار شدن نور در آسمان شب به وجود می آید. شفق قطبی، درخشش پراکنده ای در افق شمالی است. کاوشگران، موج های شفق قطبی را به عنوان یک پدیده الکتریکی توصیف می کنند که با نزدیک شدن به قطب مغناطیسی واقع در جزایر قطب شمال کانادا، افزایش می یابد.
بیشتر تماشاگران، با حیرت ایستاده و به رقص شفق قطبی در آسمان شب خیره می شوند. متأسفانه شفق های قطبی به طور تصادفی ظاهر می شوند و این امر یک تجربه بسیار نادر است که فقط بومیان منطقه به طور منظم آن را تجربه می کنند. احتمال دیدن آنها در اوایل ماه بهار و پاییز افزایش می یابد.

گراند کانیون

عجیب ترین جاذبه های گردشگری جهان (عجایب هفت گانه طبیعی دنیا)

گراند کانیون یک مجموعه گسترده و دیدنی، واقع در ایالت آریزونا است. این مکان در حقیقت یک دره طبیعی ایجاد شده توسط رود کلرادو می باشد که به عنوان یکی از عجایب ۷ گانه طبیعی جهان شناخته می شود. منظره رنگارنگ گرند کانیون، تصویری زیبا و بی بدیل را در پیش روی بازدید کنندگان قرار داده است که در هیچ کجای دنیا نمی توان مشابه آن را یافت.
یکی از دیدنی ترین مناظر پیش روی همه در گرند کانیون، یک قله بزرگ است که در تقاطع سه جاده خاکی از جمله سنت جورج، کلرادو سیتی و بنای یاد بود بهار قرار دارد. طول هر جاده خاکی به طور متوسط ۶۰ مایل می باشد. سفر با هلیکوپتر خصوصی به همراه تور در گراند کانیون، تجربه ای فراموش نشدنی را برای شما در زندگی فراهم می کند.

پاریکوتین

عجیب ترین جاذبه های گردشگری جهان (عجایب هفت گانه طبیعی دنیا)گاه مسافران مشتاق نیز درباره پاریکوتین اطلاعاتی ندارند، چرا که این شگفتی طبیعی در میکوچون مکزیک قرار دارد. این آتشفشان مخروطی شکل یکی از عجایب ۷ گانه طبیعی جهان می باشد که مانند آتشفشان های دیدنی نظیر یلو استون نامگذاری شده است. پاریکوتین، آخرین بار در سال ۱۹۲۵ فوران کرد.
این مکان دیدنی یکی از عجایب هفت گانه طبیعی جهان می باشد، زیرا بشر شاهد تولد و شکل گیری سریع آن بوده است. گردشگران در سفر ۱۲ مایلی خود به بالای آتشفشان، باید پیاده روی کرده و یا اسب سواری کنند. کوهنوردان از میان سواحل شنی و مزارع گدازه اطراف آتشفشان رد می شوند. بازدید کنندگان می توانند با برنامه ریزی به مدت یک شبانه روز و یا دو روز در این مکان اقامت کنند. علاوه بر این، افراد می توانند در هر زمان از سال به سفر به پاریکوتین بپردازند.

آبشار ویکتوریا

عجیب ترین جاذبه های گردشگری جهان (عجایب هفت گانه طبیعی دنیا)

آبشار ویکتوریا در جنوب آفریقا و در امتداد مرزهای زامبیا و زیمبابوه قرار دارد. این آبشار تماشایی از رودخانه زامبیزی جریان می گیرد. برخی افراد، آبشار ویکتوریا را بزرگترین منبع ریزش آب در جهان می دانند. کاوشگران می توانند با استفاده از مسیری که از لیوینگ استون و آبشار ویکتوریا می گذرد، به زیمباوه برسند. گردشگران همچنین می توانند با گرفتن یک هلیکوپتر یا تور میکرولیتی، آبشار را از بالا تماشا کنند تا به طور کامل از تصویر هوایی این مکان لذت ببرند.
بازدیدکنندگان علاوه بر این، ضمن داشتن تجربه بازدید از این مکان شگفت انگیز آبی در طول زندگی، می توانند شانس خوبی برای دیدن فیل ها، کرگدن ها، زرافه ها و سایر حیوانات وحشی داشته باشند.

گردشگران معمولاً در فصول بارانی که بین اواخر نوامبر تا اوایل آوریل است، به آبشار ویکتوریا سفر می کنند. فصول خشک برای سفر کسانی که به دنبال ساحل صخره ای و منظره ای زیبا هستند، ایده آل می باشند.

قله اورست

عجیب ترین جاذبه های گردشگری جهان (عجایب هفت گانه طبیعی دنیا)قله اورست ارتفاع تقریبی ۲۹۰۰۰ پا دارد. کوه اورست در محدوده رشته کوه های هیمالیا و در مرز نپال و تبت چین قرار گرفته است. کوهنوردان این کوه را یکی از مرتفع ترین نقاط روی زمین می دانند. با این حال، اورست بلندترین کوه جهان نبوده و این عنوان به aeK anuaM در هاوایی تعلق دارد.
بازدید کنندگان گاه می توانند یک پرواز خصوصی را در اطراف کوه برای تماشای منظره هوایی هیجان انگیز این منطقه ترتیب دهند. کوهنوردان می توانند با رفتن به دامنه کوه، چشم انداز کاملی از آن را مشاهده نمایند. علاوه بر این، کوهنوردان و گردشگران باید معمولاً ماه های اکتبر و نوامبر، که بارش برف در منطقه کمتر است را برای سفر انتخاب کنند.

صخره بزرگ مرجانی

عجیب ترین جاذبه های گردشگری جهان (عجایب هفت گانه طبیعی دنیا)

بزرگترین صخره مرجانی در جهان که توسط ارگانیسم های زنده ایجاد شده است، بیش از نهصد جزیره و تقریباً سه هزار صخره جداگانه را شامل می شود و یک اکوسیستم متنوع می باشد. غواصان، غواصی را بهترین فرصت برای دیدن صخره بزرگ مرجانی حاوی ماهی های رنگارنگ، مرجان ها و زندگی دریایی می دانند.
شناگرها و غواصان می توانند بر روی یک قایق پنتون سوار شوند تا به صخره بزرگ مرجانی برسند. بازدید کنندگان گاه فرصت استفاده از تورهای مختلف به همراه قایق های کروز را دارند تا اقامت یک روزه را در نزدیکی این صخره زیبا تجربه نمایند.

بندر ریو دوژانیرو

عجیب ترین جاذبه های گردشگری جهان (عجایب هفت گانه طبیعی دنیا)بندر ریو دوژانیرو با کوه های گرانیتی برجسته، از جمله کوه Sugar Loaf، قله Corcovada و تپه Tijuca احاطه شده است. این مکان توسط فرسایش ناشی از اقیانوس اطلس ایجاد شده است. گردشگران می توانند با پرواز توسط هلیکوپتر خصوصی، بندر ریو دوژانیرو را از بالا تماشا کنند تا منظره هوایی بی نظیر آن را از فراز آسمان نظاره گر باشند.
برخی از بازدید کنندگان، صعود به صخره های اطراف را برای تماشای بندر ریودوژانیرو انتخاب می کنند. روش سنتی دیدن این شگفتی طبیعی، سفر به بالاترین نقاط اطراف قله های گرانیتی است که مشرف به بندر هستند. این امر منظره ای دیدنی از سواحل زیبا که در داخل بندر قرار دارند را به تصویر می کشد. فعالیت های گردشگری این منطقه شامل والیبال، برنامه های و مسابقات ورزشی می شود.

سایر شگفتی های جهان

فهرست گردآوری شده ای از دوران باستان تا به امروز وجود دارد که شگفت انگیزترین عجایب جهان از جمله دست سازهای بشر را شامل می شود. به عنوان مثال، ۷ شگفتی دوران باستان مبتنی بر کتاب هایی بوده که توسط افراد مطرح یونانی ثبت گردیده است. برخی از این ویرانه های باستانی عبارتند از: اهرام بزرگ جیزا، مجسمه زئوس در المپیا ، کولوس رودس و فانوس دریایی اسکندریه.
عجیب ترین جاذبه های گردشگری جهان (عجایب هفت گانه طبیعی دنیا)یک سازمان غیر دولتی بین المللی به نام lanoitanretnL MADEC، عجایب ۷ گانه جهان زیر آب را معرفی کرده است که شامل پالائو، دریاچه بایکال، دریای سرخ شمالی، جزایر گالاپاگوس و دریاچه های عمیق دریایی می شود. هفت عجایب دنیای صنعتی شامل tsaE taerG SS، پل بروکلین، کانال پاناما و سد هوور است.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید