14 جاذبه گردشگری برتر در استرالیا

14 جاذبه گردشگری برتر استرالیا

استرالیا سرزمین رویاها است. از افسانه‌های مقدس بومی، هنگامی که روح بزرگ صخره های مرجانی، جنگل های بارانی و بیابان های قرمز سوخته را فرا می گرفت تا مسافران استرالیا را به عنوان مقصد رویایی خود توصیف کنند، سرزمین پایینی استرالیا سزاوار همه زیبایی ها است. استرالیا کوچکترین قاره و بزرگترین جزیره جهان، تقریبا به اندازه ایالات متحده است اما با جمعیتی به اندازه ایالت نیویورک و برخی از عجیب ترین حیوانات وحشی در این سیاره نیز در استرالیا وجود دارند. استرالیا همچنین سرزمینی با تضادهای حیرت انگیز و زیبایی های دیدنی است.

در امتداد ساحل، می توانید شهرهای چند فرهنگی شلوغ، جزایر شنی گسترده، جنگل های باستانی بارانی و یکی از هیجان انگیزترین شگفتی های طبیعی سیاره زمین، صخره مرجانی بزرگ، را کشف کنید. در صحرای استرالیا، پارک های ملی ناهموار و بیابان های سرخ بهترین سفرهای ماجراجویانه را ارائه می دهند. همه این موارد را با مردم با احساس و دوستانه تجربه کنید، و جای تعجب نیست که استرالیا امتیاز بالایی را در لیست برترین های سراسر جهان بدست آورد. با فهرست ما از جاذبه های برتر استرالیا، ماجراجویی خود را آغاز کنید:

۱) خانه اپرای سیدنی

14 جاذبه گردشگری برتر در استرالیا

با گفتن “سیدنی، استرالیا” بیشتر مردم به خانه اپرا فکر می کنند. این ساختمان معروف به شکل صدف های بزرگ یا بادبان های برافراشته، در بن لونگ سیدنی در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد و یکی از نمادهای معماری بزرگ جهان است. مکان این ساختمان خیره کننده است. آب از سه طرف این سازه را احاطه کرده، و باغ های گیاه شناسی سلطنتی آن را با جنوب هم مرز می کنند. م

عمار دانمارکی، یورن اوتزون برای طراحی خود در یک رقابت بین المللی برنده شد اما پس از مشکلات فنی و مالی از این پروژه کنار رفت. سرانجام ساخت و ساز در سال ۱۹۷۳ با هزینه ای ده برابر بودجه اولیه به پایان رسید. در این زمان که اوتزون کشور را ترک کرده بود هرگز برای دیدن آفریده باشکوه خود بازنگشت. امروزه، می توانید در اینجا از یک اجرا لذت ببرید؛ در یکی از رستوران ها غذا بخورید؛ یا در تور گشت و گذار ساختمان، که شامل تئاترها، استودیوها، یک سالن کنسرت، اتاق های نمایشگاه و یک سینما می باشد، شرکت کنید.

اما از فاصله دور چشم انداز بنا، چشمگیرتر است. یکی از بهترین مکان های عکاسی از خانه اپرا صندلی خانم مک کواری در باغ های گیاه شناسی سلطنتی می باشد، یا می توانید برای یک چشم انداز زیباتر، یک سفر دریایی یا سفر با کشتی داشته باشید.

 ۲) پارک دریایی صخره مرجانی بزرگ

14 جاذبه گردشگری برتر در استرالیا

صخره مرجانی بزرگ که از فضای بیرونی قابل مشاهده است، در فهرست میراث جهانی و یکی از بزرگترین سازه های زنده در کره زمین است. پارک دریایی صخره مرجانی بزرگ در سال ۱۹۷۵، برای محافظت از اکوسیستم های ضعیف، که شامل بیش از ۳۰۰۰ صخره مرجانی؛ ۶۰۰ جزیره قاره ای، از جمله گروه زیبای ویتسوندای؛ ۳۰۰ ساحل مرجانی کوچک؛ و جزایر جنگلی ساحلی می باشد، تاسیس شد. این پارک یکی از هفت عجایب دنیای طبیعی است و به طول ۲۳۰۰ کیلومتر در امتداد ایالت کوئینزلند، در سواحل شرقی استرالیا امتداد دارد (این فاصله بین مکزیک و ونکوور است).

غواصی در این آب ها بسیار تماشایی است. مجموعه حیرت انگیز زندگی دریایی شامل مرجان های نرم و سخت، بیش از ۱۶۰۰ گونه ماهی گرمسیری، کوسه ها، پستاندار دوگانگ، دلفین ها، لاک پشت ها، پرتوهای نور و صدف های غول پیکر می باشد. اگر ترجیح می دهید در خشکی بمانید، صخره ها را از ایستگاه های مشاهده زیر آب و قایق های شیشه ای پایین مشاهده می کنید. در سرزمین اصلی، توده سنگ ها، بندر داگلاس و ساحل آیرلی (هوایی) اصلی ترین نقاط برای شروع گردش هستند.

۳) پارک ملی اولورو-کاتا جوتا

14 جاذبه گردشگری برتر در استرالیا

اولورو (با نام قدیمی صخره آیرز) در مرکز سرخ استرالیا، یکی از هیجان انگیزترین شگفتی های طبیعی در این کشور است. این تک سنگ قرمز چشمگیر که محور اصلی پارک ملی اولورو-کاتا جوتا را تشکیل می دهد، یک میراث جهانی است و به طور مشترک توسط پارک های استرالیا و صاحبان زمین های سنتی، مردم آنانگو، اداره می شود.

در گویش بومی محلی اولورو به معنای “مکان سایه” است و از دشت اطراف تا ارتفاع ۳۴۸ متر بالا می آید که بخش عمده آن در زیر سطح زمین پنهان است. همچنین در پارک سنگ های گنبدی قرمز رنگ به نام کاتا جوتا(اولگاس) وجود دارد. هنگام غروب خورشید در آسمان، گردشگران برای تماشای رنگهای اولورو و کاتا جوتا که در تابش نور تغییر می کنند،جمع می شوند. یک راه عالی برای بازدید از این اماکن مقدس، پیوستن به یک تور با هدایت راهنمایان و جنگل بانان بومی است.

۴) پل بندر سیدنی

14 جاذبه گردشگری برتر در استرالیا

پل بندر سیدنی در کنار خانه اپرا، یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری استرالیا است. این شاهکار چشمگیر بزرگترین پل طاقدار فلزی در جهان است که با عنوان “کت هانگر” نامیده می شود. کار ساخت این سازه در سال ۱۹۳۲، ۴۰ سال قبل از خانه اپرای سیدنی به پایان رسید. این پل ۵۰۰ متر طول دارد و تا ارتفاع ۱۳۴ متری بندر بالا می رود و شمال ساحل سیدنی را به منطقه تجاری اصلی متصل می کند. علاوه بر مسیر پیاده روی، دو خط راه آهن نیز از بالای پل و همچنین هشت خط برای تردد جاده ها در مسیر ترافیک قرار دارد که می توان جهت حرکت هر خط را برای تطبیق ترافیک تغییر داد.

یکی از مهمترین کارهایی که باید در سیدنی انجام داد، صعود به بالای پل است که در آنجا می توانید از چشم اندازهای دیدنی و جذاب از بندر و شهر لذت ببرید. برای مرور کلی در مورد تاریخ و ساخت پل، از موزه اسکله جنوب شرقی بازدید کنید. جالب اینجاست که پائول هوگان، مشهور به تمساح داندی، قبل از اینکه یک ستاره بین المللی شود، به عنوان نقاش روی این پل کار می کرد.

۵) پارک ملی کوه های آبی

14 جاذبه گردشگری برتر در استرالیا

پارک ملی زیبا کوه های آبی یک میراث جهانی یونسکو، در ۸۱ کیلومتری غرب سیدنی قرار دارد و یک سفر روزانه محبوب از این شهر محسوب می شود. نام مه آبی این پارک خیره کننده، از تعداد زیادی درختان اکالیپتوس نشات گرفته و بیش از ۶۶۴۰۰۰ هکتار بیابان، از جمله دره های چشمگیر، آبشارها، صخره های رنگی بومی و ۱۴۰ کیلومتر مسیر پیاده روی محافظت می کند. مشهورترین جاذبه های این پارک، سازه های صخره ای ماسه سنگی برجسته به نام سه خواهر می باشند.

از دیگر بخش های برجسته می توان به راه آهن کاتومبا، تندترین راه آهن جهان اشاره کرد که مسافران را از طریق تونل کنار صخره درون یک جنگل بارانی باستانی، پل هوایی، راه آهن برقی و مسیر پیاده روی زیبا که همه آنها منظره ای از جنگلهای متراکم را ارائه می دهند، به پایین دره جیمسون می برد. پیاده روی، بندبازی، صخره نوردی، دوچرخه سواری در کوهستان و اسب سواری همه از فعالیت های محبوب در پارک هستند.

۶) ملبورن

14 جاذبه گردشگری برتر در استرالیا

ملبورن، دومین شهر بزرگ استرالیا، یک توقفگاه محبوب در بسیاری از برنامه های سفر به استرالیا است، مخصوصا برای دوستداران فرهنگی. گالری ها، تئاترها، رستوران ها، فروشگاه ها و احساس اروپایی ملبورن، جاذبه های اصلی این شهر پیشرفته در رودخانه یارا است.

این شهر همچنین یک شهر سبز است که پارک ها، باغ ها و فضاهای باز تقریبا یک سوم کل مساحت آن را اشغال می کنند. بخش های برجسته این شهر شامل باغ های گیاه شناسی سلطنتی؛ میدان فدراسیون؛ گالری ملی ویکتوریا؛ و زمین کریکت ملبورن، است که در آن طرفداران ورزش می توانند کریکت را در تابستان و فوتبال استرالیایی را در زمستان تماشا کنند.

گردشگران برای خرید به گذرگاه سلطنتی زیبا در خیابان بورک، و خیابان چاپل؛ مرکز خرید مرکزی ملبورن؛ و فروشگاه ملکه ویکتوریا، که بیش از یک قرن است میوه، سبزیجات، لباس و صنایع دستی را می فروشند، می روند. در شرق، ملبورن بیشتر تا دامنه های زیبای دندنونگ و در جنوب تا شبه جزیره مورینگتون، جایی که بسیاری از افراد محلی برای مسافرت های روزانه و استراحت ساحلی به آنجا می روند، گسترش می یابد.

۷) ساحل بوندی

14 جاذبه گردشگری برتر در استرالیا

اجسام برنز شده، شن های روشن، گشت وگذار و موج سواری، همه اینها را باهم در یکی از معروف ترین ساحل ها در جهان به دست آورید. ساحل بوندی با ماشین تنها ۱۵ دقیقه از مرکز شهر فاصله دارد و یکی از قدیمی ترین باشگاه های موج سواری دنیا را در خود جای داده است. همچنین یک مکان عالی برای پیاده روی ساحلی یا پیک نیک است و جمعیت زیادی از گردشگران و افراد محلی در اینجا جمع می شوند تا کریسمس و زنگ ناقوس را در سال جدید جشن بگیرند.

یک راه عالی برای لذت بردن از منظره دریا، قدم زدن در مسیر پیاده روی ساحلی بوندی تا برونته است که از انتهای جنوبی ساحل آغاز می شود و تا شش کیلومتر در امتداد صخره های ماسه سنگی خط ساحلی ادامه دارد. فروشگاه ها، کافه ها و رستوران ها در کنار خیابان این خط معروف ساحلی قرار دارند. از دیگر جاذبه های این ساحل می توان به یکشنبه بازارها، استخر اقیانوس و پارک اسکیت اشاره کرد. هنگام شنا در بوندی مراقب باشید.

جزر و مد های شدید امواج، به خصوص در انتهای این خط ساحلی به طول یک کیلومتر، غالبا شناگران مبتدی را به دریا می کشانند، بنابراین شناگران باید بین پرچم ها بمانند. و این امر دلیل آن است که آئوس یک برنامه تلویزیونی واقعی به نام نجات بوندی ساخت.

۸) پارک ملی دینتری

14 جاذبه گردشگری برتر در استرالیا

پارک ملی دینتری، منطقه گرمسیری مرطوب در میراث جهانی، در کوئینزلند شمالی دور واقع شده و یکی از قدیمی ترین اکوسیستم های روی زمین محسوب می شود.

این منطقه متعلق به اهالی بومی کوکو یالانجی شرقی است و بسیاری از ویژگی های طبیعی آن دارای اهمیت معنوی زیادی هستند. این پارک شامل دو بخش اصلی است: دره ماسمان، جایی که آب های شفاف از تخته سنگهای گرانیتی عبور می کنند، و دهانه تریبیولیشن، یکی از زیباترین مکان ها برای بازدید در استرالیا، جایی که جنگل های بارانی با صخره هایی در امتداد سواحل شنی سفید رنگ دریای مرجانی برخورد می کنند.

این بخش خیره کننده ساحل یکی از معدود مکان های جهان است که دو مورد از غنی ترین اکوسیستم های زمین با هم ترکیب شده اند. تنوع زیستی حیرت انگیز این پارک شامل بیش از ۱۸۰۰۰ گونه گیاهی و طیف گسترده ای از گونه های جانوری از جمله کاسواری، تمساح، پروانه غول پیکر اولیس آبی رنگ و کانگورو درخت مخفی بنت می باشد. شهر تفریحی بندر داگلاس، درست در جنوب پارک، یک پایگاه عالی برای سفر بیابانی در پارک است.

۹) جزیره فریزر

14 جاذبه گردشگری برتر در استرالیا

جزیره فریزر در فهرست میراث جهانی، بین بوندابرگ و بریزبن در ساحل شرقی استرالیا، بزرگترین جزیره شن و ماسه ای در جهان و یکی از بهترین تفریحات فضای باز در استرالیا است، مخصوصا برای علاقه مندان به رانندگی. در کنار ساحل بادی هفتاد و پنج مایلی، می توانید توده های کشتی های زنگ زده، صخره های ماسه سنگی رنگی کلیساها و استخرهای سنگی مملو از ماهی به نام استخرهای شامپاین را ببینید.

از بخش های برجسته داخلی می توان به نهرها و دریاچه های آب شیرین، که برخی از آنها از چشمه ها نشات می گیرند، و برخی دیگر در میان تپه های شنی بلند قرار دارند، و جنگل های بارانی کهن مملو از تنوع شگفت انگیز گیاهان و حیوانات، اشاره کرد.

کوسه ها، دلفین ها و نهنگ ها در این آبها قرار دارند و جانوران این جزیره شامل اسب های وحشی، دینگوها، خفاش ها، گلایدرهای قندی و بیش از ۳۰۰ گونه پرنده می باشد. دسترسی به جزیره فریزر از ساحل رنگین کمان و خلیج هروی با کشتی امکان پذیر است. از آنجایی که این جزیره هیچ جاده بسته ای ندارد، استفاده از وسایل نقلیه چهارچرخ ضروری است.

۱۰) پارک ملی کاکادو

14 جاذبه گردشگری برتر در استرالیا

پارک ملی کاکادو، در قسمت انتهایی بالا یا قلمرو شمالی، در فهرست میراث جهانی و یکی از مناطق بیابانی بزرگ در کره زمین است. کاکادو با مساحتی بیش از ۱۹۸۴۰ کیلومتر مربع، بزرگترین پارک ملی استرالیا و دومین پارک بزرگ جهان است. در مرزهای آن جنگل های بارانی موسمی، مرداب های بیابانی، رودخانه ها، دره ها، صخره های رنگی کهن، تالاب ها و آبشارها و همچنین تنوع حیرت انگیز حیوانات وحشی قرار دارند.

علاوه بر بسیاری از پستانداران، خزندگان و ماهی ها، بیش از ۳۰۰ گونه مختلف از پرندگان در اینجا قرار دارند، و تمساح های آب شیرین و آب شور هر دو در تالاب ها در کمین اند. شما می توانید اکوسیستم های متنوع این پارک را با به صورت زمینی، هوایی، دریایی یا پیاده از طریق شبکه گسترده مسیرهای پیاده روی کشف کنید. توجه داشته باشید که در فصل مرطوب (نوامبر تا آوریل) به دلیل جاری شدن سیلاب های سنگین بسیاری از جاده ها و جاذبه های تفریحی تعطیل می باشند.

۱۱) جاده اقیانوسی بزرگ

14 جاذبه گردشگری برتر در استرالیا

جاده اقیانوسی بزرگ، یکی از برترین مقصدهای توریستی با مسیرهای جذاب، در استرالیا می باشد. این جاده که در دوران رکود اقتصادی برای ایجاد اشتغال ساخته شد، ۳۰۰ کیلومتر در امتداد ساحل جنوب شرقی استرالیا، از شهر توریستی تورکی تا شهر آلانسفورد، در نزدیکی وارنمبول در ایالت ویکتوریا امتداد دارد.

از جاذبه های برتر در امتداد جاده پارک ملی بندر کمپبل است، که با سازه های سنگی بادی و موج دار به عنوان دوازده فرستاده، پل لندن، گذرگاه، و دره دریاچه ارد شناخته می شود. با یک تور هوایی (با هلیکوپتر)، این صخره ها هنگام گشت و گذار از اقیانوس جنوبی، مانند قطعات یک پازل غول پیکر به نظر می رسند. از دیگر بخش های برجسته در امتداد جاده می توان به شهر تفریحی و محبوب لورن و پارک ملی اوتوی، منطقهای با جنگل های انبوه اکالیپتوس، جنگل های سرخسی بارانی، مسیرهای پیاده روی، و آبشارها، می باشد.

۱۲) منطقه بروم و کیمبرلی

14 جاذبه گردشگری برتر در استرالیا

منطقه بروم در غرب استرالیا، زمانی پایتخت مروارید دنیا بود و در حال حاضر یک شهر توریستی پررونق و دروازه ورود به منطقه جذاب کیمبرلی است. ساحل کابل با ماسه های سفید بی نظیر و آب فیروزه ای یکی از بهترین سواحل استرالیا و بهترین جاذبه توریستی در این منطقه است و شتر سواری هنگام غروب خورشید یکی از محبوب ترین کارهایی است که اینجا انجام می شود.

سایر بخش های برجسته شامل موزه تاریخی بروم؛ پارک تمساح بروم؛ و راه پله ای به ماه، پدیده ای در شرایط خاص بین مارس و اکتبر، جایی که مهتاب باعث ایجاد توهم نوری از راه پله های منتهی به ماه می شود، می باشند. از بروم می توانید به منطقه ناهموار و دورافتاده کیمبرلی و جاذبه های طبیعی خارق العاده آن مانند آبشار افقی، دهانه لویک، جاده رودخانه گیب، پارک ملی پورنولوو (جنگل ییلاقی) و آبشارهای خیره کننده میچل برسید.

۱۳) جزیره کانگورو

14 جاذبه گردشگری برتر در استرالیا

طبیعت جزیره کانگورو در شبه جزیره فلوریو استرالیای جنوبی، بی نظیر است. کانگوروها در امتداد سواحل پودری جست و خیز می کنند، شیر دریایی ها و پنگوئن ها در آب های زلال زندگی می کنند، و کوالاها به درخت اوکالیپتوس معطر چسبیده اند.

غواصی نیز عالی است. شما می توانید اژدهای دریایی را در آب های معتدل، و بسیاری از خرابه های کشتی ها در خارج از دریا را ببینید. صخره های بادگیر برجسته، معروف به سنگ های قابل توجه و طاق دریاسالار در پارک ملی فلیندرز چیس از دیگر ویژگی های بارز این جزیره اند و همچنین می توانید مسیرهای پیاده روی فراوانی را در امتداد صخره های دریایی بلند در جنگل های بکر مشاهده کنید. وعده های غذایی نیز دلپذیر هستند.

پنیرهای خامه ای، عسل لوزیا و غذاهای دریایی تازه در رستوران های محلی سرو می شوند. برای رسیدن به اینجا، می توانید مستقیما از آدلاید به جزیره پرواز کنید یا با کشتی از دهانه جرویس در شبه جزیره فلوریو به اینجا بیایید.

۱۴) کوه گهواره ای-پارک ملی دریاچه سنت کلر

14 جاذبه گردشگری برتر در استرالیا

پارک ملی کوه گهواره ای دریاچه سنت کلر یک گنجینه ملی گردشگری و مکان مورد علاقه دوستداران طبیعت است. دریاچه های درخشان، قله های دالریت دندانه دار، تپه های کوهستانی و جنگل های متراکم، بیابان سرد و یخ زده این منطقه را نشان می دهند و کوه اوسا ۱۶۱۶ متری یکی از ویژگی های بارز پارک و مرتفع ترین نقطه در تاسمانی می باشد.

همانطور که ممکن انتظار دارید، پیاده روی در اینجا فوق العاده است. قسمت های مورد علاقه شامل مسیر پیاده روی ویندورفر، یک حلقه شش کیلومتری از جنگل های متراکم و مسیر پیاده روی دریاچه کبوتر با چشم اندازهای دیدنی از کوه گهواره (۱.۵۴۵ متر) می باشند.

در قله کوه گهواره، و می توانید منظره ای خیره کننده از ارتفاعات مرکزی را ببینید. کوهنوردان باتجربه می توانند مسیر زمینی معروف ۸۰ کیلومتری را که از جنوب دره گهواره تا دریاچه خیره کننده سنت کلر، عمیق ترین دریاچه استرالیا، امتداد دارد را ببینند. در میان بسیاری از گونه‌های حیات وحش عجیب و شگفت انگیز، به شیاطین تاسمانی (نوعی جانور گوشتخوار)، رحمها( جاندار پستاندار شبیه خرس)، کانگورو قد کوتاه، پادملون (کانگورو کوچک) و پلاتیپوس نیز توجه کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما