۱۰ مورد از بهترین قلعه های کشور سوئیس

نویسنده:

حسین یوسفی

در تاریخ:

به خاطر این مناظر کوهستانی دلربا و دهکده های حیرت انگیز که انگار از کتاب داستان ها تراوش میکنند، نادیده گرفتن سوئیس دشوار است. قله های پوشیده از برف کوه های آلپ، دریاچه های آبی درخشان، دره های سبز، یخچال های طبیعی و دهکده های تماشایی کنار دریاچه این کشور محصور در خشکی را با یک زیبایی افسانه ای آراسته میکنند.

سابقه ی طولانی مدت کشور سوئیس در بی طرفی نظامی باعث شده است تا قلعه هایش با وجود بودن در مرکز اروپا به خوبی محافظت شوند. از قلعه های زیبا گرفته تا دژهای محکم٬ قلعه های سوئیسی در میان پربازدیدترین جاذبه های سوئیس هستند. فرقی نمی کند که سفر شما به کشور سوئیس شما را به سمت شهرهای ساحلی و یا روستاهای عجیب و غریب آن در کوه های آلپ بکشاند٬ به هر حال شما قطعا قلعه ی زیبایی را در نزدیکی خود پیدا می کنید. بیشتر آن ها در دوران قرون وسطا ساخته شده اند و چشم انداز کمیابی از برگشتن به گذشته را برای شما به همراه دارند.
۱۰. Spiez Castle
۱۰ مورد از بهترین قلعه های کشور سوئیسیکی از قدیمی ترین قلعه های سوئیس٬ Castle Spiez می باشد و در سال ۹۳۳ ساخته شده و در آن زمان بیشتر منطقه ی غرب سوئیس توسط ایتالیا اداره می شد. ساخت و سازهای اصلی در طی شش قرن بعدی ادامه پیدا کرد و این به شما فرصتی را می دهد تا تنوع سبک های مختلف معماری را مشاهده کنید.

برای مثال٬ کلیسای قلعه ی قدیمی٬ نمونه ی خوبی از سبک رومی است. اتاق دادگاه در ارتفاع Renaissance Era ساخته شده است. قسمت جنوبی نیز در قرن ۱۸ به طور استادانه و در سبک باروک ساخته شده است.
۹. Castello di Montebello
۱۰ مورد از بهترین قلعه های کشور سوئیساین قلعه در تپه های Bellinzona در Ticino قرار دارد و یکی از سه دژی است که زمانی از شهر باستانی محافظت می کرده است. این قلعه در قرن ۱۴ ام ساخته شده و در قرن ۱۵ به وضعیت کنونی آن درآمده است. اکنون قلعه ی Castello di Montebello خانه ی موزه ی اجتماعی است که شامل مصنوعات باستان شناسی دفن شده مربوط به دوره ی ماقبل تاریخ در منطقه می باشد. گردشگاه های قلعه در میدان جنگ که به خوبی محافظت شده اند٬ چشم انداز زیبایی از شهر به شما ارائه می دهند.
۸. Vufflens Castle
۱۰ مورد از بهترین قلعه های کشور سوئیساین قلعه مربوط به قرن ۱۵ می باشد و برای برج محکم مرکزیش شناخته شده است. این یکی از بهترین نمونه های دژهای ساخته شده در اواخر قرون وسطی می باشد.

اگرچه ساختار آجری آن با برج های مربعی ماموتی خود٬ به طور خصوصی نگه داشته می شوند و برای بازدیدکنندگان عمومی باز نیست ولی شما می توانید شکوه و جلال آن را از اطراف شهر مشاهده کنید. در فاصله ی کمی تا ساحل شمالی دریاچه ی ژنو قرار دارد و قدم زدن در تاکستان های نزدیک آن به شما مناظر زیبای دلپذیری را ه همراه دارد.
۷. Rapperswil Castle
۱۰ مورد از بهترین قلعه های کشور سوئیساین قلعه٬ توسط دریاچه ی زوریخ از سه طرف احاطه شده است. شهر قدیمی Rapperswil نقش مهمی در کنترل گذر کشتی ها بر روی آب ایفا می کرد. با گذشت زمان٬ اینجا نیاز به بازسازی پیدا کرد و در سال ۱۸۷۰ توسط یک مهاجر لهستانی به نام Count Wladyslaw Vroel-Plater بازسازی شد.

وی قلعه را بازسازی کرد و آن را به عنوان موزه ی ملی لهستانی بازگشایی کرد. با رفتن به تور این موزه می توانید نگاهی اجمالی به طراحی های داخلی اتاق ها و سیاه چال ها بیاندازید. همگی آن ها به شکوه قرون وسطایی خود بازگردانده شده اند.
۶. Castelgrande
۱۰ مورد از بهترین قلعه های کشور سوئیسقدیمی ترین قلعه از سه قلعه ای که بر روی تپه های شهر Bellinzona می باشد. Castelgrande در مکانی ساخته شده که در قرن چهارم برای اولین بار تقویت شده بود. اینجا به خوبی و به علت وجود برج های سیاه و سفید آن٬ به راحتی قابل شناسایی است. این قلعه ی مربوط به قرون وسطی که به تازگی بازسازی شده است٬ بر روی سطح صافی در بالای تپه و نزدیک به مرکز شهر واقع است. علاوه بر پله های بالا رونده ی موجود در این مکان٬ جدیدا آسانسور تعبیه شده که بالا رفتن از تپه ها و اکتشاف قلعه را بسیار آسان ساخته است. این مکان در تمامی طول سال باز است و دو رستوران و یک محوطه ی حیاط دارد و مکانی بسیار عالی برای داشتن یک پیک نیک گرم است.
۵. Tourbillon Castle
۱۰ مورد از بهترین قلعه های کشور سوئیس

در امتداد قله ی یک کوه سنگی بر فراز شهر Sion٬ خرابه های Tourbillon Castle که تاریخ آن به قرن ۱۳ برمیگردد. زمانی که کلیسای کاتولیک رومی در منطقه ی جنوبی بوجود آمد٬ اینجا به عنوان محل اقامت اسقف اعظم ساخته شد. اگرچه قلعه در سال ۱۷۸۸ به آتش کشیده شد٬ یک کلیسای کوچک مربوط به قرن ۱۵ با تزئینات بر روی آن که با آبرنگ نقاشی شده است درخشندگی خود را حفظ کرده است. بالا رفتن از Tourbillon Castle کار سختی است ولی نماهای دیدنی برج و بارو٬ ارزش طی کردن این مسیر سخت را دارد.

۴. Aigle Castle
۱۰ مورد از بهترین قلعه های کشور سوئیساین قلعه در تاکستان های نزدیک به ساحل جنوب شرقی دریاچه ی ژنو واقع شده است. Aigle Castle در اواخر قرن ۱۲ توسط شوالیه های Aigle ساخته شده است. استحکامات مانند دیوار جدا کننده و محوطه ی مرکزی در قرن ۱۳ اضافه شده است. در دهه ی ۱۹۷۰ شهردار Aigle قلعه را بازسازی کرد و آن را به عنوان موزه ی درخت انگور و شراب بازگشایی کرد. بازدید کردن از موزه٬ به شما فرصتی برای دیدن کار هنری نقاشی شده ی قرون ۱۶ و ۱۷ را می دهد.
۳. Oberhofen Castle
۱۰ مورد از بهترین قلعه های کشور سوئیسبا وجود پرتاب شدید آب ها به بالا در دریاچه ی Thun در برن٬ این قلعه یکی از جذابیت هایی است که به سختی می توان در مقابل آن مقاومت کرد. ساخت و ساز در این قلعه ی برجکی در دهه ی ۱۲۰۰ شروع شد و برای قرن ها ادامه پیدا کرد و اکنون به این شکل و به عنوان یکی از دسته بندی های سبک های معماری دیده می شود.

اتاق ها و باغ های به خوبی محافظت شده ی قلعه٬ اکنون به عنوان یک موزه ی زنده برای لذت بردن بازدیدکنندگان مورد استفاده قرار می گیرد. از ویژگی های برجسته ی آن می توان به اتاق نشیمن مخصوص سیگار کشیدن و کلیسای کوچک مزین شده با نقاشی های آبرنگ اشاره کرد.
۲. Tarasp Castle
۱۰ مورد از بهترین قلعه های کشور سوئیسبر روی تپه ای واقع شده و نمایی بر روی دهکده ی کوچکی با همین نام دارد. این قلعه در قسمت شرقی سوئیس و بین مرزهای اتریش و ایتالیا قرار دارد. قسمت هایی از این سازه به قرن ۱۱ برمی گردد٬ زمانی که تحت حکومت اتریشی ها بوده است. امروزه این دژ به طور خصوصی نگه داری می شود ولی همچنان شما می توانید تعداد زیادی از اتاق هایی که به زیبایی نیز احیا شده اند٬ مثل نیایشگاه قلعه را با رفتن به تورهای برنامه ریزی شده ببینید. زمینه ی قلعه نیز نمایی از دریاچه ها و کوه های آلپ را در منطقه ی Engadine دارا می باشد.
۱. Chateau de Chillon
۱۰ مورد از بهترین قلعه های کشور سوئیساین مکان پر بازدیدترین ساختمان تاریخی در کشور سوئیس می باشد و بر روی جزیره ی ساحلی سنگی در دریاچه ی ژنو واقع شده است. از قرن ۱۲ تا قرن ۱۶ عبور و مرور بر روی دریاچه تحت نظارت Counts of Savoy بوده است. با داشتن دیوار بلند بیرونی و وجود چند برج٬ یادآور قصرهای درون کتاب داستان ها می باشد. با این حال٬ این قلعه زمان زیادی از طول عمر خود را به عنوان زندان حکومتی خدمت کرده است. قطعا شما می خواهید چند ساعت را برای اکتشاف حیاط ها٬ سالن های بزرگ و اتاق خواب ها که باعث شده اند Chateau de Chillon معروف ترین قلعه ی کشور سوئیس بشود٬ کنار بگذارید.

مسافران به خاطر مناظر شگفت انگیز آن به اینجا می آیند اما مجذوب جاذبه های فرهنگی آن می شوند. در طول تاریخ، شهرهایی مانند زوریخ، ژنو و لوزان موزه ها و گالری های برجسته و ساختمان های تاریخی را ارائه داده و جشنواره های مشهور موسیقی را برگزار میکردند.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید