مناظر و چشم اندازهای طبیعی زیبا در آفریقا

مناظر و چشم اندازهای طبیعی زیبا در آفریقا

قاره آفریقا به سرعت در حال رشد به عنوان یک مقصد گردشگری در جهان است. کشورهایی همچون کنیا، تانزانیا، مصر و آفریقای جنوبی پلی به صنعت گردشگری این قاره محسوب میشوند که یک عصر جدید در این قاره رقم زده اند.

برای کشورهایی همچون کنیا مشارکت در صنعت توریسم درآمد قابل توجهی را به همراه داشته است. قطعا جاذبه های گردشگری مکان های محبوبی هستند چراکه حس خاصی به افرادی که از آن مکان ها دیدن میکنند میدهد و این غیر منطقی است که میراث های گرانبهایی چون این مکان ها را به رسمیت نشناسیم.

كوهستان ماندارا، كامرون

مناظر و چشم اندازهای طبیعی زیبا در آفریقا

برآمدگی هایی صخره ای از جنس ماده معدنی بازالت، كوهستان و بخش های آتشفشانی خالص، در شمال كامرون تركیب شده اند تا یك چشم انداز ماورایی كه گویی نمایی از فیلم جنگ ستارگان است را خلق كنند. هنگام غروب آفتاب و زمانی كه صخره ها و گیاهان به رنگ نارنجی درمی آیند نیز به طور ویژه جزء منظره های تماشایی به شمار می رود.

جمعیت متراكم از مردمان روستایی، بُعد خوشایند انسانی این مناظر و بخش های فوق العاده دیگر را تشكیل می دهند. خانه های ساخته شده با سنگ های گِرد با پشت بام هایی كاهگلی، تراس هایی زیبا و دام هایی سرگردان در اطراف آنها، تضادی كوچك را در چشم انداز اطراف دهكده رومسیكی ایجاد كرده، همان منطقه ای كه برای بسیاری از بازدیدكنندگان قابل دسترس است.

كوهستان های ونزوری، اوگاندا

مناظر و چشم اندازهای طبیعی زیبا در آفریقا

یكی از سه قلة رشته كوه های مرتفع در افریقا به نام كوه های استنلی، ارتفاعی بالغ بر 5109 متر دارد. قله های این رشته كوه ها پوشیده از برف هستند، و از قله ها كه پایین تر می آییم، مه غلیظ همه جا را فرا می گیرد و مسیرهای كوهنوردی به ندرت غیرلغزنده هستند. هنوز هم زمانی كه شرایط برای كوهنوردی مناسب باشند، این رویارویی با یخچال های طبیعی، آبشارها، سرزمین های مرتفع پوشیده از علف و جنگل های استوایی و بامبو، چشم اندازی را در فاصله زیادی از سطح زمین خلق می كنند كه در جهان بی همتا است. دامنه كوهستان پوشیده از مزارع كشت قهوه و مزارعی دیگر است.

دهانه آتشفشانی انگورونگورو، تانزانیا

مناظر و چشم اندازهای طبیعی زیبا در آفریقا

بزرگترین مخروط آتشفشانی غیرفعال در جهان، دارای 610 متر عمق بوده و 260 كیلومتر مربع را نیز تحت پوشش دارد، و در حد فاصل بین ارتفاعات آتشفشانی و دشت های سرنگتی واقع شده است. جنگل مونتان چسبیده به بخش كناری آن است، حال آنكه سطح این دهانه آتشفشانی، دارای چمنزارها و فضای سبز وسیع، چشمه های كوچك و دریاچه های نمكی است كه فلامینگوها در آنجا تغذیه می نمایند. منطقه تحت حفاظت در زمینه مراقبت از حیات وحش – كه شامل شیرها، كرگدن ها و یوزپلنگ های وحشی است – و دام های بومی ماسای منحصربفرد است.

تنگه رودخانه ماهی، نامبیا

مناظر و چشم اندازهای طبیعی زیبا در آفریقا

این تنگه با قرارگیری در قاره ای كه به خاطر عجائب طبیعی متعدد آن از شهرتی افسانه ای برخوردار است، در جنوبی ترین قسمت جنوبی نامبیا بسیار برجسته است: طولی معادل 160 كیلومتر، در برخی بخش ها عرضی به اندازه 27 كیلومتر و عمقی معادل نیم كیلومتر را دارا است. عجائب آن مشتمل بر تخته سنگ هایی پوسیده به رنگ قرمز، صخره های پیچ خورده و استخرهای میان صخره ای باطراوت است كه برای شنا كردن بسیار ایده آل می باشند. همچنین احتمالاً دلتان خواهد خواست كه بزهای كوهی و زرافه ها را از نزدیك ببینید. پس از یك روز كوهنوردی، با غوطه وری در داخل چشمه های آب گرم آی آیس، استراحت خوبی به عضلات خود بدهید.

فلات نیكا، مالاوی

مناظر و چشم اندازهای طبیعی زیبا در آفریقا

این پارك ملی سرزمین های كوهستانی مرتفع و پرپیچ و خم، به سمت شرق دره گرِیت ریفت متمایل می باشد. با رودخانه ها و آبشارهایی كه از میان آن عبور می كنند و تخته سنگ های عظیم الجثه ای كه به وفور در آن به چشم می خورند، به نوعی می تواند تصویری از بهشت را به مخاطب ارائه نماید. گل های وحشی بسیار زیبایی در منطقه یافت می شوند و در فصول بارندگی، نزدیك به 200 گونه از گل های اركیده ظاهر می شوند. پرندگانی جذاب به پرواز در می آیند و آواز می خوانند. چمنزارها مملو از زرافه ها و بزهای كوهی هستند؛ آنچه كمتر به چشم می خورد، جمعیت زیادی از پلنگ گربه های وحشی می باشد.

سینگی د بماراها، ماداگاسكار

مناظر و چشم اندازهای طبیعی زیبا در آفریقا

اكوسیستم های این پارك ملی، گیاهان خاصی كه در فصل زمستان برگ می ریزند، جنگل های استوایی، دشت های بی درخت، دره عمیق و باتلاق مانگرویی را در بر داشته و منزلگاه موجوداتی بومی همانند سوسمارهای كوچك، ماهی های عقابی و میمون های لمور می باشد. اما علت تماشایی بودن منطقه، وجود برجستگی های آهكی ناهمواری است كه صدها متر ارتفاع دارند و با انواع گیاهان بونسای تزئین گردیده اند. نردبان ها، پل های طنابی و مسیرهای پیاده روی به شما كمك می كنند تا بتوانید در اطراف این منطقه گردشی داشته باشید. گلوگاه های رودخانه مانامبولو، بسیار باشكوه است.

غارهای كانگو، افریقای جنوبی

مناظر و چشم اندازهای طبیعی زیبا در آفریقا

كوهستان سوارتبرگ در استان كِیپ غربی، با غارهایی كه در دل دارد، سوراخ سوارخ به نظر می رسند، به طوری كه معروف ترین آنها كانگو است،‌ غارهایی كه در آنها تونل ها و اتاق ها در عمقی معادل 4 كیلومتری در دل كوهستان ایجاد شده اند. ساختارهای آهكی فوق العاده در این منطقه، نام های با شكوهی همانند سوزن كلئوپاترا، پارلور بستنی و برج خم شده پیزا را به خود اختصاص داده اند. تورهای ماجراجویانه شما را به بخش های عمیق می برند، جاهائی كه شما بایستی از درون دودكش های صخره ای و تونل های تنگ و باریك پیچ و تاب بخورید.

شنزار ارگ چبی، مراكش

مناظر و چشم اندازهای طبیعی زیبا در آفریقا

توده های فرم دهی شده از شن های صحرای افریقا در اطراف دهكده مرزوگا در مرز الجزیره،‌ چشم اندازی تماشایی را ایجاد كرده اند كه با سوار شدن بر پشت یك شتر به آسانی قابل مشاهده هستند، اگرچه با سوار شدن به یك خودروی پیكاپ شاسی بلند نیز می توان این مناظر را نظاره گر بود. رد پای شترها ممكن است تنها علامت موجود در این چشم انداز باشند. برخی از تپه های نارنجی رنگ و سرزنده، طولی به درازای 20 كیلومتر و ارتفاعی 150 متری دارند. اگر به هنگام بارش باران بهاری در این منطقه حضور داشته باشید، احتمالاً بتوانید گل های نرگس و دسته فلامینگوها را كه به سمت دریاچه های كوچك در حال حركت هستند ببینید.

آبشارهای ویكتوریا، زامبیا / زیمباوه

مناظر و چشم اندازهای طبیعی زیبا در آفریقا

در منطقه ای كه رودخانه زمبزی، به اندازه 100 متر وارد گلوگاه باتوكا می شود، پدیده ای را به وجود می آورد كه مردمان محلی آن را دود رعد و برق زا خطاب می كنند. اسپری آب خارج شده در امتداد رود 2 كیلومتری، از فاصله 80 كیلومتر آن طرف تر نیز قابل مشاهده است. در كنار رودخانه قدم بزنید تا چشم اندازهایی پانورامیك از منطقه را مشاهده كرده و تجربه ای بسیار عمیق از آب های خروشان را بدست بیاورید. پروازهای نمایشی بسیار حیرت انگیز هستند. در طول شب و زمانی كه ماه كامل باشد، ماه كمان هایی غیرعادی را كه به وسیله مه و غبار تشكیل شده اند، مشاهده خواهید كرد.

دریاچه ناكورو، كنیا

مناظر و چشم اندازهای طبیعی زیبا در آفریقا

این دریاچه كم عمق با خاصیت قلیایی در دره ریفت كه به اندازه سفری حدوداً یك روزه با نایروبی فاصله دارد، با در برداشتن تعداد زیادی جلبك و خزه دریایی، فلامینگوهای زیادی را به سمت سواحل خود جذب می نماید. گاهاً میلیون ها فلامینگو در اینجا جمع می شوند، به نحوی كه موجی از این جانوران صورتی رنگ، تا جایی كه چشم كار می كند، دیده می شوند. مرغ ماهیخوار، حواصیل و ماهی عقابی افریقایی از دیگر گونه های پرندگان این منطقه به شمار می روند. سواحل این دریاچه، منزلگاه كرگدن های سیاه و سفید و پلنگ های در معرض خطر هستند.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما