۱۷ مورد از بهترین و زیباترین جاذبه های گردشگری اروپا

۱۷ مورد از بهترین و زیباترین جاذبه های گردشگری اروپا

از جزایر نروژ که بالاتر از حلقه قطب شمال قرار دارند تا کوهستان های پر از درخت رومانی، سواحل شنی و بادگیر ولز و دریاچه های یخی در بالکان، اروپا یک مکان پر از تنوع است. شهرهای تاریخی قاره اروپا و سواحل مدیترانه ای آن بسیاری از گردشگران را به این قاره جلب کرده اند اما بهترین مقاصد گردشگری اروپا بیشتر در نقاط دوردست قرار داشته و تنها برای مردم محلی و تعداد اندکی گردشگران جسور شناخته شده هستند. در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با ۱۷ مورد از زیباترین نقاط گردشگری قاره اروپا آشنا کنیم.

۱- دریاچه ایناری، فنلاند

۱۷ مورد از بهترین و زیباترین جاذبه های گردشگری اروپا

بالاتر از حلقه قطب شمال و نزدیک به مرز فنلاند با روسیه، دریاچه ایناری در تمام طول سال یک بهشت مجسم است. زمستان های برفی و تاریک آن را به ایده آل ترین مکان برای تماشای شفق های قطبی تبدیل ساخته است. سواحل پوشیده از درخت این دریاچه در طول فصل پاییز و تابستان به رنگ شعله های نارنجی در می آیند و می توانید از شنا کردن در کرانه های کم عمق اما سرد آن نهایت استفاده را ببرید. دریاچه ایناری به عنوان مرکز فرهنگ محلی سامی را می توان نماد دوردستی و سنتی بودن فنلاند دانست.

۲- جزایر لوفوتن، نروژ
بهترین جاهای دیدنی اروپا هنگام سفر با تور اروپاجزایر لوفتون در نروژ که از قله های بلند و نوک تیز، کندآب های عمیق و روستاهای رنگارنگ و زیبا تشکیل شده به خاطر زیبایی های دور از دسترس خود شناخته می شوند. این مجمع الجزایر که از ۷ جزیره اصلی با نام هایی با تلفظ دشوار تشکیل شده، جایی است که طبیعت بر همه چیز حکمفرما شده و عقاب های دریایی در آسمان پادشاهی می کنند. به لطف آب های با دمای ملایم ناشی از جریان گلف استریم، این مجمع الجزایر در نروژ در فصل تابستان به شکل باورنکردنی گرم است و به خاطر قرار گرفتن این جزایر در شمالی ترین نقطه کشور، در فصل تابستان شاهد غروب آفتاب نخواهید بود.
۳- اونست، جزایر شت لندز، اسکاتلند
۱۷ مورد از بهترین و زیباترین جاذبه های گردشگری اروپا

شمالی ترین جزیره مسکونی بریتانیا با نام اونست (Unst) یک مکان وحشی، صخره ای و خشن است که در آن دریا با سنگ ها برخورد کرده و مناظر خیره کننده ای را ایجاد کرده است. بخش سنگی اطراف جزیره در فصل جفتگیری و تخم گذاری به بهشتی برای مرغ های ماهی خوار تبدیل می شود و دوستداران پرندگان با استتار خود به عکس گرفتن از این مناظر خیره کننده می پردازند. تاریخچه این منطقه به دوران وایکینگ ها بازگشته و باستان شناسان عمارت های بزرگ و قبرستان های باستانی متعددی در این منطقه یافته اند که نشانگر تاریخ عمیق این منطقه و ارتباط آن با تاریخ اسکاندیناوی است.

۴- زاگوری، یونان
۱۷ مورد از بهترین و زیباترین جاذبه های گردشگری اروپا

در حالی که جزایر یونان به خاطر زیبایی شان همواره مورد تحسین بوده اند، مناظر مسحور کننده اصلی این کشور در خشکی همواره نادیده گرفته شده اند. با این وجود باید بدانید که یکی از زیباترین و منحصربفرد ترین رشت کوه ها در اروپا در یونان و در منطقه زاگوری، اپیروس واقع شده است. کوهستان پر از پرتگاه ویکوس گورج بهترین گزینه برای کوهنوردی در این منطقه است در حالی که کوه آستراکاس با قله های برف گرفته خود غروبی فراموش نشدنی داشته و نشان می دهد که یونان تنها یک گزینه گردشگری برای فصل تابستان نیست. در سفر به این منطقه نباید پل های سنگی زاگوری و به خصوص پل سه ستونی کالیگریکو در نزدیکی روستای کیپی را نادیده گرفت.

۵- آویگنون، فرانسه

بهترین جاهای دیدنی اروپا هنگام سفر با تور اروپابرای شهری که جمعیت آن زیر ۱۰۰ هزار نفر است وجود این همه جاذبه تاریخی و هنری باورکردنی نیست. هر ساله در ماه جولای یکی از بزرگترین رویدادهای هنری که برگزاری یک جشنواره است در این شهر صورت میگیرد.

۶- دره های یورکشایر دیلز، انگلیس
۱۷ مورد از بهترین و زیباترین جاذبه های گردشگری اروپا

دره های یورکشایر دیلز در واقع نهایت زیبایی رویایی انگلیس هستند. دره ها و خطوط باریک این منطقه با دیوارهای تمام سنگی، گزینه ای مناسب برای علاقمندان به دوچرخه سواری کوهستان است در حالی که تپه های کم ارتفاع و ملایم آن بدون توجه به شرایط جوی می تواند علاقمندان به پیاده روی را به خود جلب کند. شگفتی های طبیعی مانند غار گچی مالهام کوو (Malham Cove ) و گوردیل اسکار (Gordale Scar) این منطقه را به زیباترین بخش از جزایر بریتانیا تبدیل کرده است. بخش زیادی از این منطقه متعلق به پارک ملی یورکشایر دیلز بوده که خود یک جاذبه گردشگری منحصربفرد و وسیع است.

۷- کوهستان های آپوسنی، رومانی
۱۷ مورد از بهترین و زیباترین جاذبه های گردشگری اروپا

به عنوان بخشی از رشته کوه های کارپاتیان، کوهستان آپوسنی رازی فاش نشده و پنهان در اروپای شرقی است. این رشته کوه های بکر و دور از دسترس با جنگل های باستانی و غارهای گچ که در هر پیچ خود به یک رودخانه زیرزمینی منتهی می شوند، نماد مطلق زیبایی طبیعی هستند. در این نطقه از رومانی زمان متوقف است و جز نفس کشیدن در هوایی پر از بوی درختان کاج و تماشای حیات وحش کار زیادی برای انجام دادن نخواهید داشت. در میان درختان این منطقه شاهد رفت و آمد گرگ ها خواهید بود در حالی که عقاب ها در بالای سر شما به دنبال شکار هستند.

۸- دره لوآر، فرانسه
۱۷ مورد از بهترین و زیباترین جاذبه های گردشگری اروپا

کاخ های متعدد منطقه موسوم به دره لوآر (Loire Valley) همان چیزی هستند که شکوه این منطقه در مرکز فرانسه را به آن داده اند. کاخ های Chateau de Chambord و Chateau de Chenonceau مشهورترین کاخ های این منطقه هستند که پر از مناره های مخروطی، برج هایی برای تماشا، باغ های بزرگ و دریاچه هایی کوچک برای قایقرانی می باشند. همچنین باید به تاکستان های این منطقه اشاره کرد که برخی از بهترین ها در نوع خود در جهان به شمار می آیند.

۹- کوهستان پیکوس دِ یوروپ، اسپانیا

۱۷ مورد از بهترین و زیباترین جاذبه های گردشگری اروپا

اگر چه کوهستان پیکوس د یوروپ (Picos de Europa) در میان بهترین های رشته کوه های پیرنه قرار نمی گیرند اما این کوهستان ها برای علاقمندان به کوهنوردی و کسانی که از ارتفاع لذت می برند بسیار اغوا کننده و فریبنده جلوه می کنند. این رشته کوه که با لقب «دولومایت های اسپانیا» شناته می شوند از ساحل شمالی اسپانیا تا ۲۰ کیلومتری درون خاک این کشور کشیده شده اند. افراد علاقمند به پیاده روی نیز شبکه ای بی نظیر از پناهگاه های کوهستانی را همراه با بهترین مناظر و زیباترین طلوع آفتاب از روی قله های بلند آن در سپیده دم در این منطقه خواهند یافت.

۱۰- آدلبودن، سوئیس

۱۷ مورد از بهترین و زیباترین جاذبه های گردشگری اروپا

اگر چه آدلبودن مشهورترین دره در سوئیس به شمار نمی آید اما دارای یک فریبندگی و زیبایی محلی خاص است که شاید کمتر کسی تجربه کرده باشد. ابتدای این دره خانه برخی از بهترین کوهستان های آلپ برای علاقمندان به یخ نوردی است در حالی که آن هایی که علاقه ای به ماجراجویی های سرگیجه آور ندارند می توانند کفش های مخصوص برف خود را پوشیده و از جنگل های کاج و رودخانه های یخ زده منطقه لذت ببرند. در شب نیز آسمان منطقه شفاف و پر از ستاره است.

۱۱- ساحل هنه، جاتلند غربی، دانمارک

۱۷ مورد از بهترین و زیباترین جاذبه های گردشگری اروپا

ساحل هنه استرند (Henne Strand) در ساحل غربی جاتلند، دانمارک، در کنار تپه های شنی دورانی قرار گرفته است. در فصل تابستان ساحل این منطقه محل وزیدن دائمی باد بوده و به بهشت کسانی که به تپه های شنی علاقه دارند تبدیل می شود، با کیلومترها شن که فضایی وسیع را در اختیار بازدید کنندگان قرار می دهد. منطقه مجاور فیلسو که یک دریاچه احیا شده است نیز بهشت پرندگان بوده و برج هایی برای تماشا دارد که تماشا و عکس گرفتن از پرندگان بومی منطقه را میسر می سازند.

۱۲- پارک ملی جنگلی باواریان، آلمان

۱۷ مورد از بهترین و زیباترین جاذبه های گردشگری اروپا

پارک ملی جنگلی باواریان به عنوان اولین پارک ملی آلمان مشتاق پذیرفتن گردشگران ماجراجوست و با مسیرهای متنوع برای ماجراجویی در محیطی بکر به این افراد جایزه می دهد. در این منطقه بیش از ۱۸۶ مایل مسیر کوهنوردی و ۱۲۴ مایل مسیر دوچرخه سواری وجود دارد که در مرز آلمان با جمهوری چک با پارک ملی سوماوا متصل می شوند. در عمق جنگل های منطقه و دور از دسترس انسان، در محاصره درختان کاج و در ارتفاع ۱.۰۰۰ متر بالاتر از سطح دریا، یک دریاچه یخی آیینه ای قرار دارد که بهترین گزینه برای عکس گرفتن است.

۱۳- پارک ملی هوگ ولوو، هلند

۱۷ مورد از بهترین و زیباترین جاذبه های گردشگری اروپا

 پارک ملی هوگ ولوو (Hoge Veluwe National Park) با تپه های شنی پست و بلند، زمین های گرم و مناطق جنگلی به یک بهشت برای حیات وحش منطقه تبدیل شده است. این منطقه که در ابتدا در سال ۱۹۰۹ و به عنوان یک پارک خصوصی دایر شد در دهه ۱۹۳۰ به جایگاه یک پارک ملی ارتقا یافت. امروزه این پارک ملی به خاطر جمعیت انبوه گوزن، میش های و گرازهای وحشی اش در روی زمین و دارکوب ها و بوف های برفی اش در آسمان شناخته می شود.

۱۴- روستای یونیون هال، ایرلند

۱۷ مورد از بهترین و زیباترین جاذبه های گردشگری اروپا

روستای ماهیگیری یونیون هال که در عمق منطقه گلاندور هاربر در غرب کانتری کورک، ایرلند واقع شده، اوج فرهنگ و تمدن ایرلندی را به نمایش می گذارد. تپه های پوشیده از درخت اطراف آن بهترین مکان ها برای تماشای آب های منطقه بوده و علاقمندان به ماجراجویی های خاص نیز می توانند در سواحل نزدیک به روستا تنی به آب بزنند. این منطقه همچنین در احاطه خرابه های قلعه ها و دژهای باستانی قرار داشته و دایره سنگی درومبگ (Drombeg Stone Circle) نیز که تاریخچه آن به بیش از ۳.۰۰۰ سال قبل باز می گردد نیز در نزدیکی همین روستا واقع شده است.

۱۵- بارموث، ولز
۱۷ مورد از بهترین و زیباترین جاذبه های گردشگری اروپا

منطقه ساحلی بارموث که در کنار خلیج کاردیگان و روبروی رشته کوه های اسنودونیان واقع شده یک جواهر سنتی ولزی به شمار می آید. ساحل بارموث که از طریق راه آهن و با عبور از یک پل چوبی ۶۹۹ متری متعلق به سال ۱۸۶۷ میلادی در دسترس است یک ساحل زیباست که در تمام طول سال بازدید کنندگان خود را ناامید نمی سازد. اگر چه این منطقه در طول تابستان شلوغ می شود با فرا رسیدن پاییز و شروع وزیدن بادها، به بهترین گزینه برای تجربه یک روز بریتانیایی در هوای آزاد تبدیل می شود. در صورتی که آب های منطقه آرام باشند نیز امکان کرایه کردن قایق و گشت زدن در آب وجود دارد.

۱۶- دریاچه بوهینج، اسلوونی
۱۷ مورد از بهترین و زیباترین جاذبه های گردشگری اروپا

دریاچه بوهینج (Lake Bohinj) عموماً به خاطر دریاچه بسیار مشهور بلِد (Lake Bled) نادیده گرفته می شود اما بزرگ ترین دریاچه اسلوونی که در مرکز پارک ملی زیبایی تریگلاو واقع شده به همان اندازه زیبا و خیره کننده است. بازدید کنندگان می توانند در این منطقه دوچرخه کرایه کرده یا با پای پیاده در مسیر پیاده روی اطراف دریاچه قدم زده و از آبشار زیبای ساویکا یا روستای خیره کننده استارا فوزینا دیدن کنند. در این حین، کوهنوردها نیز می توانند در صورت مناسب بودن شرایط جوی به قلعه مجاور تریگلاو بروند.

۱۷- جزیره سوساک، کرواسی
۱۷ مورد از بهترین و زیباترین جاذبه های گردشگری اروپا

جزیره سوساک که در ساحل شمالی آدریاتیک کرواسی واقعی شده می تواند گزینه جایگزین مناسبی برای دیگر جزایر شلوغ منطقه باشد. این جزیره به لطف سواحل شنی و آب های کم عمق خود بهترین گزینه برای استراحت کردن و فعالیت های ساحلی است. این واقعیت که ساحل سوساک غیرقابل دسترس بوده و عملاً جاده ای ندارد باعث شده که این منطقه مکانی ایده آل برای فرار از شلوغی های دنیای مدرن باشد.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما