سنت ها و آداب و رسوم مردم اسپانیا

سنت ها و آداب و رسوم مردم اسپانیا

گروه‌های اقلیتی از مستعمرات سابق به ویژه آمریکای لاتین و آفریقای شمالی و همچنین شمار کمتری از کشورهای آفریقای سیاه در اسپانیا ساکن هستند. همچنین شمار قابل توجهی از مهاجران آسیایی به ویژه مهاجرانی از خاورمیانه، آسیای جنوبی و چین و جمعیتی بزرگی از مهاجران بریتانیایی، آلمانی و فرانسوی در اسپانیا زندگی می‌کنند.

دیگر گروه اقلیتی بزرگ در اسپانیایی‌ها کولیها هستند که از قرن شانزدهم بدین سو وارد اسپانیا شده‌اند. جمعیت کولی‌ها در حدود ۷۰۰٬۰۰۰ نفر تخمین زده می‌شود.

آثار مذهب حتی در کوچکترین شهرهای اسپانیا دیده می شود به طوری که بزرگترین ساختمان هر شهر کلیسای آن شهر است و در شهرهای بزرگ اکثر کلیساهای جامع، موزه هستند.

سنت ها و آداب و رسوم مردم اسپانیا

خانواده به طور سنتی پایه و اساس ساختار اجتماعی در اسپانیاست که از حمایت مالی و اجتماعی بالایی برخوردار است. اگرچه در دهه های اخیر، داشتن خانه مشترک برای خانواده ها بسیار کمرنگ شده اما همچنان روابط خانوادگی جنبه مهمی از جامعه اسپانیاست.

سنت ها و آداب و رسوم مردم اسپانیا

 نامگذاری افراد در اسپانیا به این صورت است که نام کوچک و پس از آن نام خانوادگی پدر و در ادامه، نام خانوادگی مادر قرار می گیرد. نام میانی (middle name) در اسپانیا مفهومی ندارد اما نام کوچک معمولا ترکیبی از هر دو نام است مثل خوزه لوئیس. در یک قاعده کلی لقب “دون” و “دونا” در ادامه نام اول آورده می شود. برخلاف اکثر کشورها، نام زنان در هنگام ازدواج تغییر نمی کند.

سنت ها و آداب و رسوم مردم اسپانیا

رفتار مردم اسپانیا دوستانه است و در شرایط غیر رسمی در هنگام ملاقات یکدیگر را می بوسند. اگر برای شام به منزل یک اسپانیایی دعوت شدید، بردن هدیه ای مانند گل، شکلات و نوشیدنی بسیار شایسته است فقط حواستان باشد که هدیه را حتما کادوپیچ کنید. در خصوص گل دقت کنید که تعداد گل هایی که هدیه می دهید فرد باشد (به جز عدد ۱۳ که نشانه بدشانسی است). اگر میزبان شما فرزند خردسال دارد، هدیه ای برای او در نظر بگیرید.

سنت ها و آداب و رسوم مردم اسپانیا

تا زمانی که دعوت به نشستن نشده اید، بایستید چون ممکن است به صندلی خاصی راهنمایی شوید. تا پایان غذا خوردن، مچ دست خود را در لبه میز نگه دارید. تا میزبان شروع نکرده، غذا خوردن را آغاز نکنید. اگر غذا خوردنتان هنوز تمام نشده، کارد و چنگال را به صورت ضربدری در بشقاب بگذارید به نحوی که چنگال روی چاقو باشد.

سنت ها و آداب و رسوم مردم اسپانیا

اتمام غذا را با موازی گذاشتن کارد و چنگال در بشقاب خود نشان دهید و تا زمانی که میزبان از پشت میز بلند نشده، میز غذا را ترک نکنید.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما