بهترین جشن ها و فستیوال ها در یونان

نویسنده:

حسین یوسفی

در تاریخ:

اگر نگاهی به تقویم یونانی بیندازید؛ فستیوال‌های بی‌شماری را خواهید دید، در واقع مردم این کشور همیشه آماده ی برگزاری بهترین جشن ها هستند؛ حداقلش این است که هر یونانی دو جشن تولد دارد، یک بار در روز تولد واقعی‌اش و دفعه‌ی بعد، در روز تولد انسان مقدسی که از روی او نام گذاری شده است!

روستاها و جزیره‌های یونان، هر یک فستیوالها و جشنواره‌های خودشان را دارند که غالباً با سبزیجات تازه ی خانگی و موسیقیِ سنتی خاص آن ناحیه جشن گرفته می‌شود. جشن‌های ویژه و باشکوه، مانند روز عید پاک یا فستیوال‌های فرهنگی، همیشه برگزار می‌شوند و شما هرگز از یک اتفاق جشن گرفتنی دور نیستید. این پنج جشنواره قطعاً از آنهایی هستند که ارزشش را دارند تا سفرتان به یونان را مطابق آنها تنظیم کنید.

اگر به دنبال بهشت رویایی در قلب تاریخ و هنر و اندیشه هستید بهترین مقصد یونان می باشد.همه ساله گردشگران بسیار زیادی از سراسر دنیا برای بازدید از آثار تاریخی ، مذهبی ،معماری و فستیوال های جذاب یونان به این کشور سفر سفر می کنند .در اینجا قصد داریم برخی از فستیوال های مهم این کشور را به شما معرفی کنیم:

 Athens & Epidaurus Festival

بهترین جشن ها و فستیوال ها در یونان

فستیوال Athens & Epidaurus Festival که در ماه های Jun  تا Augest برگزار می شود ، جشنواره ایست که شبهای تابستانتان را دل انگیز و جادویی می کند. این فستیوال که بیش از 60 سال است در سراسر یونان برگزار می شود سراسر رقص و موسیقی و تئاتر می باشد. طی این جشنواره ی باشکوه بهترین موسیقیدان ها در فضای باز کنسرت های بسیار عالی برگزار می کنند ، نمایش های تراژدی از یونان باستان در آکروپلیس برگزار می شود و همچنین در سراسر شهر بخصوص میدان اصلی شهر صدای دلنواز موسیقی اصیل و ملی یونان شنیده می شود.

Athens open air festival

بهترین جشن ها و فستیوال ها در یونان

در سال های اخیر فستیوال فیلم فضای باز آتن به یکی از معروفترین فستیوال های فیلم تبدیل شده و یکی از دلایل عمده ی شهرت این فستیوال این است که در طول زمان برگزاری این جشنواره تمام سایتهای باستان شناسی، موزه ها،مراکز اصلی شهر،پارکها ، میادین و حتی پیاده روها به محل اکران فیلم تبدیل می شود و سراسر شهر رنگ و بوی سینمایی به خود می گیرد.

Tesaloniki international film festival

بهترین جشن ها و فستیوال ها در یونان

فستیوال فیلم تسالونیکی یکی از معروفترین جشنواره های جنوب شرقی اروپاست که طی آن سازندگان نو ظهور فیلم از سراسر دنیا به رقابت می پردازند . در واقع این فستیوال از سال 1960 تحت عنوان هفته ی فیلم یونانی شروع به کار کرد و با پیشروی هایی که طی این سالها داشت ، در سال 1992 تبدیل به فستیوال فیلم بین المللی شد. فستیوال فیلم تسالونیکی روز به روز پیشرفته تر شده و امروزه با اضافه شدن بخش فیلم های فیلم سازان مستقل مرزهای جوامع بین المللی را درنوردیده است.

I festia festival

بهترین جشن ها و فستیوال ها در یونان

یکی از مهم ترین رویدادهای سانتورینی که خیلی اتفاقی شروع شد فستیوال آی فسیتا می باشد. زمانی که در سال 1991 یک کنسرت موسیقی و آتش بازی همزمان اجرا شد،کم کم آتش بازی به خاطر جذابیت زیادی که داشت منجر به برگزاری یک فستیوال جداگانه شد که در آن نور افشانی و آتش بازی همراه با کنسرت های موسیقی و رقص و رویدادهای هنری دیگر است. این فستیوال که با انفجارهای نورانی اش شبهای سانتورینی را به روز تبدیل می کند، همه ساله در ماه سپتامبر برگزار می شود و هزاران بازدیدکننده را به خود جذب می کند .

Kalymnos Climbing Festival

بهترین جشن ها و فستیوال ها در یونان

اگر ذهنیتتان نسبت به جشنواره فقط غذا و یا رشته های هنری مثل موسیقی و رقص و آواز می باشد باید جشنواره ی کوهنوردی Kalymnos را به شما معرفی کنیم.

این رویداد که همه ساله برای صعود کوهنواردان به قله ی کوه برگزار می شود یکی از معروفترین فستیوال های ورزشی یونان می باشد و طی آن علاقمندان بسیار زیادی از سراسر جهان را به خود جذب می کند.

Orthodox Easter

بهترین جشن ها و فستیوال ها در یونان

فستیوال اورتودوکس یا همان عید پاک همه ساله بین مارچ و اپریل برگزار می شود و طی آن مردم سراسر یونان با روشن کردن شمع و آتش بازی این رویداد را جشن می گیرند ، کودکان در خیابان ها سرود می خوانند و پول و تخم مرغ جمع می کنند ، مردم کلیساها را تزیین می کنند و در انتهای شب با سرو کردن گوشت بره عید را جشن می گیرند.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید