بهترین و معروف ترین رستوران و کافه ها در تورنتو

بهترین و معروف ترین رستوران و کافه ها در تورنتو

تورنتو یکی از شلوغ‌ترین شهرهای کشور کانادا و یکی از برجسته‌ترین شهرهای جهانی شمال آمریکا به شمار رفته و تنوع جوامع گوناگون را به خوبی می‌پذیرد. در این شهر فرهنگ‌های مختلفی در محله‌های مختلف به چشم می‌خورد. این جمعیت ترکیبی به غنای فرهنگ آشپزی شهر کمک قابل توجهی کرده است.

رستوران ارمنی مایریک (Mayrik)

بهترین و معروف ترین رستوران و کافه ها در تورنتو

“مایریک” کلمه ای به زبان ارمنی و محبت آمیزترین واژه ای است که ارمنی ها مادرانشان را با آن خطاب می کنند. رستوران مایریک هم بالطبع رستورانی ارمنی است که در بزرگداشت آشپزخانه ی مادران ارمنی و زحماتی بنا شده که آنها در طول سالیان در این آشپزخانه ها کشیده اند.

این رستوران که حال و هوای سنتی این آشپزخانه های قدیمی را با یک فضای مدرن تر ترکیب می کند، با مدیریت “آرام گابریالیان” (Aram Gabrielian) و تحت نظارت سرآشپز “سِبوه یاکوبیان” (Sebouh Yacoubian) اداره می شود. مایریک یکی از نشانه های جهانی شدن تورنتو به عنوان “شهر غذاها” است.

در مایریک وقتی غذای شما به اتمام می رسد، یک فنجان قهوه ی ارمنی به سبک سنتی و در یک کتری مسی آماده و در فنجانی زیبا و بدون دسته برایتان سرو می شود. اگر هوس خوردن غذاهای رنگارنگ ارمنی را در فضایی نه چندان سنتی کرده اید، حتماً به مایریک سری بزنید.

بهترین و معروف ترین رستوران و کافه ها در تورنتو

آدرس : ۱۵۸۰ Bayview Ave, Toronto, ON M4G 3B7, Canada

ساعات کاری : ۱۱:۳۰AM–۱۰:۳۰PM

اِسکاراموش (Scaramouche)

بهترین و معروف ترین رستوران و کافه ها در تورنتو

سالهاست که اسکاراموش به دلیل تعهد وفادارانه اش در تبدیل هر وعده ی غذایی به یک خاطره ی به یادماندنی در ذهن مشتریانش، مورد تحسین و تأیید مشتریان و منتقدین بسیاری بوده است.

سبک آشپزی ماهرانه ی سرآشپز و صاحب رستوران “کِیت فِروگِت” (Keith Froggett) که ترکیبی است از سادگی اما دقت و توجه به جزئیات، خود را در تمام غذاها نشان می دهد. در واقع خلاقیت از یک سو و پایبندی و احترام به آیین کهن آشپزی و به ویژه سبک کلاسیک آشپزی فرانسوی از سویی دیگر، هر دو شاکله ی اصلی غذاهای کیت هستند و به یک اندازه در روح بخشیدن به غذاها و فضای رستوران او دخیل می باشند.

فضای رستوران و صندلی های کنار پنجره خالق چشم اندازی شبانه و روح انگیز از خط افق تورنتوی زیبا و پهناور هستند. برای نشستن بر این صندلی ها باید از قبل میز را رزرو کرده باشید. مجموعه این عوامل در کنار هم، اسکاراموش را تبدیل به یکی از بهترین های شهر می کنند که شاید رقبای کمی را در سطح محبوبیت خود در تورنتو داشته باشد.

بهترین و معروف ترین رستوران و کافه ها در تورنتو

آدرس : ۱ Benvenuto Pl Suite G3, Toronto, ON M4V 2L1, Canada

ساعات کاری : ۵:۳۰–۹:۳۰PM (یکشنبه ها : تعطیل)

رستوران غذای دریایی و استیک نیواورلئان (New Orleans Seafood & Steakhouse)

بهترین و معروف ترین رستوران و کافه ها در تورنتو

رستوران غذای دریایی و استیک نیواورلئان، طعم و بوی اصیل غذاهای ایالت لوئیزیانا را مستقیماً به تورنتو می آورد. سرآشپز Mira Djurdjevic، مواد اولیه ی تازه را با ادویه های تندِ کجون ترکیب می کند تا خالق طعمی باشد که قطعاً رضایت شما را جلب خواهد کرد. بومی های کانادا عاشق فضا و جو صمیمی این رستوران، مهمان نوازی به سبک مردمان جنوب ایالت نیواورلئان و صدالبته غذاهای بی نظیر آن هستند. غذاهای پرطرفدار در منوی این رستوران، مرغ سیاه، ماهی تازه ی روز و میگوی روساریو است.

می توانید روزتان را با طعم دلچسب بشقاب ماهی مرکب کاجون، یک بشقاب از جامبالای معروف یا یک استیک Black Angus شروع کنید و در آخر شب دسر لذیذ موز و بستنی وانیلی (Banana foster) یا یک برش از پای گردو را نوش جان کنید. رستوران، ۶ روز در هفته و برای وعده ی شام با یک محیط دنج و آرام پذیرای مهمانان است.

بهترین و معروف ترین رستوران و کافه ها در تورنتو

آدرس : ۲۶۷ Scarlett Rd, York, ON M6N 4K9, Canada

ساعات کاری : ۵–۹PM (یکشنبه ها و دوشنبه ها : تعطیل)

 پیتزا لیبرتو (Pizzaria Libretto)

بهترین و معروف ترین رستوران و کافه ها در تورنتو

پیتزا لیبرتو در شهر تورنتو و ایالت اونتاریو قرار دارد و به پیتزاهای سبک ناپولی اش معروف است. این رستوران محیط مناسبی برای خانواده ها دارد و از مواد اولیه ی محلی و گوجه های ایتالیایی استفاده می کند. پیتزا لیبرتو هر روز در هر دو وعده ی نهار و شام دایر است و بیرون بر هم دارد.

منوی رستوران تنوع خوبی از پیتزاها و پیش غذاهای اصیل ایتالیایی، انواع سالادها و دسرها را در خود جای می دهد. پیتزا لیبرتو در سال ۲۰۱۳ نیز، رتبه ی سومین پیتزای برتر را به خود اختصاص داد. برای خوردن اصلی ترین پیتزاهای ناپولی حتماً به این پیتزافروشی دنج و قدیمی سری بزنید.

بهترین و معروف ترین رستوران و کافه ها در تورنتو

آدرس : ۲۲۱ Ossington AveToronto, Ontario M6J 2Z8, Canada

ساعات کاری : ۱۱:۳۰AM – 11:00PM

رستوران کانو (Canoe Restaurant)

بهترین و معروف ترین رستوران و کافه ها در تورنتو

این رستوران الهام گرفته از فضا، تاریخ و فرهنگ بومی و گسترده ی کشور کاناداست و با این حال، در این فضای اصیل، غذاها و بشقاب هایی کاملاً مدرن و مطابق با دیزاین های روزِ آشپزی دنیا سرو می شوند.

سرآشپز رستوران، جان هورن (John Horn) با تأمین کنندگان و کشاورزان مستقیماً در ارتباط است و به همین دلیل بهترین مواد اولیه را از سرتاسر کشور برای رستوران تأمین می کند. کانو بیش از ۲۰ سال است که در زمینه ی غذا و آشپزی فعالیت می کند و تا به امروز همیشه در زمینه ی خلاقیت از پرچم داران کشور کانادا بوده است.

این رستوران طبق نظر منتقدان در میان بهترین رستوران های شهر قرار دارد. فضای منحصر به فرد آن در بالای برج بلند TD، نمایی نفس گیر از شهر و دریاچه ی اونتاریو را در برابر دیدگان مهمانان قرار می دهد. طراحی داخلی رستوران، ساده ولی شکیل و مطابق مد روز است. همین مهارت در سبک آشپزی و دیزاین غذاهای سرآشپز جان هورن هم دیده می شود. کانو را می توان “هر آن چیزی که کانادایی است” تعریف کرد.

بهترین و معروف ترین رستوران و کافه ها در تورنتو

آدرس : ۶۶ Wellington St W, Toronto, ON M5K 1H6, Canada

ساعات کاری : ۱۱:۴۵AM–۲:۳۰PM, 5–۱۰:۳۰PM (یکشنبه ها و دوشنبه ها : تعطیل)

رستوران جرج (George Restaurant)

بهترین و معروف ترین رستوران و کافه ها در تورنتو

سرآشپز اجرایی و خلاق این رستوران، “لورنزو لوزتو” (Lorenzo Loseto) که برنده ی جایزه های آشپزی زیادی هم شده است، در این رستوران به طبخ غذاهایی می پردازد که فصلی، طبیعی و بومی هستند و با مواد غذایی قابل خرید از بازار روز تهیه می شوند و این تضمین ارائه ی تازه ترین غذاها در این رستوران است.

جورج را آشپز فصول و فرهنگ های مختلف می دانند. این به آن معناست که غذای این رستوران نه تنها از فصول سال و مواد اولیه ی متفاوت هر فصل، بلکه از تنوع محصولات و غذاها و سبک های اشپزی در فرهنگ های مختلف نیز متأثر می شود. این اصلِ مواد اولیه ی تازه و تنوع مواد از چند فرهنگ مختلف، در میزهایی که در این رستوران چیده می شوند به روشنی قابل تشخیص است.

مجموع این عوامل هستند که این رستوران را تا مرز بهترین بودن در تورنتو ارتقاء داده اند. برای ذائقه های گیاه خواری هم در اینجا بشقاب های لذیذی سرو می شود.

فضای بی نظیر واقع در مرکز شهر، مهمان نوازی و برخورد به شدت گرم و پذیرای پرسنل و وجود جنب و جوشی دلخواه، پدیدآورنده ی تجربه ای تکرارنشدنی در یک شب از مدت اقامت شما در کانادا خواهند بود. با تمام چیزهایی که گفته شد می توان حدس زد که این رستوران را در لیست برنامه ی سفر خود به کانادا قرار داده اید. این طور نیست؟

بهترین و معروف ترین رستوران و کافه ها در تورنتو

آدرس : ۱۱۱C Queen St E, Toronto, ON M5C 1S2, Canada

ساعات کاری : ۱۲–۲PM, 5:30–۹:۳۰PM (یکشنبه ها : تعطیل)

گو ایزاکایا (Guu Izakaya)

بهترین و معروف ترین رستوران و کافه ها در تورنتو

گو ایزاکایا یک رستوران اصیل و معروف ژاپنی در مرکز شهر تورنتو، واقع در ایالت اونتاریو است. منوی رستوران دارای تنوع خوبی از انواع بشقاب های ژاپنی است که یا به صورت کباب شده هستند و یا به صورت سرخ شده و به همراه غذاها نیز برنج یا نودل سرو می شود.

گو ایزاکایا محیط راحتی دارد با یک منوی متنوع که هم برای گیاه خواران مناسب است و هم رژیم های عادی. استارترها و غذاهای کلاسیک ژاپنی این رستوران نیز گزینه های خوبی برای انتخاب دارند. خلاصه اینکه برای هر کسی در گو ایزاکایا یک گزینه ی پیشنهادی خوب وجود دارد. طرفداران رستوران های ژاپنی اوقات خوشی را در این رستوران سپری خواهند کرد.

بهترین و معروف ترین رستوران و کافه ها در تورنتو

آدرس : ۱۳۱۴ Queen St W, Toronto, ON M6K 1L4, Canada

ساعات کاری : ۵:۳۰–۱۱PM

اوبژر دو پومیه (Auberge de Pommier)

بهترین و معروف ترین رستوران و کافه ها در تورنتو

اوبژر دو پومیه چون نگین و نمادی در شمال شهر تورنتو است که از سال ۱۹۸۷ پذیرای مهمانانش بوده است. این رستوران که اطراف بقایای کلبه های چوبی هیزم شکنان دهه ی ۱۸۶۰ میلادی ساخته شده، سادگی روستایی و پیچیدگی و ظرافت شهری و معاصر را در هم می آمیزد و یک شاهکار خلق می کند.

در زمستان با شومینه های هیزمیِ روشن و در تابستان با تراس پرگلش، مهمانان را غرق لذت و حال خوب می کند که از شلوغی شهر به آن پناه می آورند. اینجا را می توان یک رستوران مدرن فرانسوی دانست. اما هر دو شیوه ی آشپزی مدرن و سنتی کشور فرانسه در منوی این رستوران جایگاه خود را دارند.

منوهای فصلی این رستوران در بشقاب هایی که به زیبایی تزیین شده اند، ارائه می شوند. طبخ باکیفیت ترین غذاها و زیباترین تزئینات، خدمات مطلوب و فضای داخلی رستوران که به سبک فرانسوی و به زیبایی آماده شده، اوبژر دو پومیه را در زمره ی بهترین های تورنتو قرار می دهد.

بهترین و معروف ترین رستوران و کافه ها در تورنتو

آدرس : ۴۱۵۰ Yonge St, North York, ON M2P 2C6, Canada

ساعات کاری : ۱۱:۴۵AM–۲:۳۰PM, 5:30–۹PM (یکشنبه ها و دوشنبه ها : تعطیل)

خانه ی صدف رودنی (Rodney’s Oyster House)

بهترین و معروف ترین رستوران و کافه ها در تورنتو

خانه ی صدف رودنی یک رستوران غذای دریایی است که به صورت فصلی به ارائه ی بسیاری از غذاهای دریایی می پردازد. این رستوران از سال ۱۹۸۷ فعالیت خود را آغاز کرده و در زمینه ی غذاهای دریایی و به خصوص صدف دریایی، از معروف ترین های شهر است. این رستوران هم چنین خود را به عنوان فروشنده یا واردکننده ی غذاهای دریایی نیز مطرح کرده است. معروف است وقتی که به این رستوران می روید، در کم ترین زمان ممکن غذایی که سفارش داده اید را روی میز در مقابلتان می بینید.

بهترین و معروف ترین رستوران و کافه ها در تورنتو

آدرس : ۴۶۹ King St W, Toronto, ON M5V 1K4, Canada

ساعات کاری : ۱:۳۰AM–۱۱PM (یکشنبه ها : تعطیل)

دیدگاه خود را بنویسید