بهترین جاهای ایران مخصوص کوله گردی

نویسنده:

حسین یوسفی

در تاریخ:

کوله‌گَردی سفر یا پیاده‌روی طولانی است که در آن گردشگر برای حمل پوشاک و وسایل خود از کوله‌پشتی استفاده می‌کند. برخی جوانان با کوله‌گردی و رایگان‌سواری گونه‌ای مسافرت ارزان‌قیمت را تجربه می‌کنند و پس از رسیدن به شهرهای سر راه در مسافرخانه و مهمان‌سرای جوانان اقامت‌های کوتاه دارند.

ایران دارای طبیعت، فرهنگ و تاریخ همه چیز تمام است و گشت و گذار در آن می تواند یکی از تجربیات پر ارزش باشد. در این مقاله، بهترین مکان ها برای کوله گردی را جمع آوری کرده ایم که در آن نمی توانید با دیگر مسافرین دیدار کنید، اما تنوع فرهنگی و جغرافیایی ایران و مردم آن را تجربه خواهید کرد

قشم و جزیره هرمز

بهترین جاهای ایران مخصوص کوله گردیجزیره ی کوچک هرمز پر از چشم انداز رویائی است که با سایه های قرمز، زرد و نارنجی نقاشی شده است، که رنگ ساحل با آب های خالص خلیج فارس متضاد است. این جزیره زادگاه و متعلق به گوزن و سایر حیوانات بومی آن منطقه است، این سرزمین بی نظیر یک رویا برای علاقه مندان به طبیعت و یک نقطه عطف برای کوهنوردانی است که برای بررسی رنگ های رویایی و شکل های سنگ اش به آنجا می روند. از جزیره ی هرمز می توانید با یک قایق کوچک (چوبی) که لنچ نام دارد به دیدار قشم دلفین شکل، جزیره شگفتی های هفتگانه، بروید.
خوزستان

بهترین جاهای ایران مخصوص کوله گردی

بازدید از استان خوزستان باید یکی از برنامه های اصلی سفر به ایران باشد، به شما تضمین می دهیم که از کوله گردی در خوزستان پشیمان نخواهید شد. گشت و گذار در اهواز، آبادان، خرمشهر، شوش و شوشتر به شما امکان می دهد که از سه سایت یونسکو بازدید کنید. سپس به مکان های دورتر مانند پامنار دلربا در دزفول یا شادگان حرکت کنید، جایی که تنوع جغرافیایی ایران و مردم نمونه است. توصیه می کنیم که برای گریز از دمای بالای تابستان در زمستان یا بهار، به این استان سفر کنید.

تهران

بهترین جاهای ایران مخصوص کوله گردی

وسوسه شده اید که به طور کامل تهران را ترک کنید؟ توصیه می کنیم این کار را نکنید. اگرچه دود و ترافیک سنگین شما را آزار خواهد داد، اما پایتخت ایران این روزها، به اندازه کافی دلایلی برای نگه داشتن بازدیدکنندگان دارد. تهران در تقاطع تاریخ و مدرنیته است، در نتیجه آن را یکی از بهترین مکان ها برای درک ساختار اجتماعی کشور می دانند.

در تهران می توانید از کافه ها و رستوران های مرسوم، موزه های تاریخی و مکان های فرهنگی پرطرفدار در حالی که ملاقاتی دوستانه با مسافران را تجربه می کنید، بازدید کنید. همچنین تهران نقطه ی رفتن به جاذبه های طبیعی نزدیک و دیگر شهرهای بزرگ است.

یزد

بهترین جاهای ایران مخصوص کوله گردییزد با انرژی مثبت خود، مردم مهربانش، مکان های نفس گیر و غذاهای محلی خوشمزه، یک بازدید برد-برد است. این شهر بیابانی به معماری شگفت انگیز بادگیر ها (سیستم خنک کننده هوای قدیم ) معروف است و به خاطر مکان های بسیاری که نشانه ی دین زرتشتی قدیم (که زمانی در یزد پرورش یافته) از جمله معابد آتش، برج خلوت و آتشکده ی چک چک که در در حومه شهراست، معروف است. مطمئن باشید که با دیگر کوله گردان در هتل هایی که قیمت های بسیار مناسبی دارند اوقات خوشی را سپری خواهید کرد و از کوچه های باریک و قدیمی شهر لذت ببرید. برای اقامت در یزد می توانید در هتل داد یزد اقامت کنید.

این مکان در سال 1760 توسط محمد تقی خان ساخته شده، که به عنوان خان بزرگ شناخته شده است. او همچنین ایجاد کننده ی اولین آبشارها و آوردن آب به این باغ معروف در یزد بود.

پالنگان

بهترین جاهای ایران مخصوص کوله گردی

روستای عمیق پالنگان در استان کردستان در یک دره شیب دار واقع شده است. خانه هایی که در امتداد صخره ها ساخته شده اند، به طوری که سقف یک خانه به عنوان حیاط خانه ی بالایی است.

با منظره ی خیره کننده ای از رودخانه و پل سنگی باریک، شما نه تنها غرق ضربان طبیعت خواهید شد، بلکه به طور کامل شما را از جهان مدرن حذف می کند، این ها احساساتی که ممکن است بخواهید بیشتر طول بکشد و باعث می شود پالنگان یک نقطه ی شروع عالی برای سفر جاده ای در اطراف استان باشد.

کویر مرنجاب

بهترین جاهای ایران مخصوص کوله گردی

مرنجاب تصویری از یک صحرای شنی استراتژیک را به نمایش می گذارد، این تصویر دلیلی است که مرنجاب را نقطه ی مورد علاقه کوهنوردان داخلی و خارجی ساخته است.

اگر به دنبال ماجراجویی هستید، می توانید یک کمپ بر پا کرده و آتشی روشن کنید تا بتوانید تمام شبتان را مشغول تماشای ستارگان شوید یا برای استراحت در کاروانسراهای قرن هفده سر بر بالین بگذارید. پیشنهاد ما این است که تور خود را با بازدید از دریاچه نمکی و شهر تاریخی کاشان که در نزدیکی قرار دارند ترکیب کنید.

شیراز

بهترین جاهای ایران مخصوص کوله گردیشیراز نه تنها یک مقصد توریستی در ایران است، بلکه یک مقصدی ایده آل و مناسب برای مسافران انفرادی و کوله گردان است. قلب تپنده ی ادبیات ایران، شیراز، که مقبره ی دو تن از بزرگترین شاعران کشور، حافظ و سعدی در این شهر واقع شده و هر ساله بسیاری از مردم محلی و خارجی ها از آن بازدید می کنند.

علاوه بر این، باغ های زیبای ایرانی و مسجد نصیر الملک، طعم و مزه زیبایی از فرهنگ را قبل از رفتن به شهر های باستانی پاسارگاد و پرسپولیس برای دوزهای سنگینی از تاریخ باستانی فراهم می کنند.
تبریز

بهترین جاهای ایران مخصوص کوله گردی

در اطراف شهر شمال غربی تبریز، تعداد زیادی از نقاطی است که کوله گردان می توانند برای آشنایی بهتر با فرهنگ منحصر به فرد آذربایجان، ترکیه و ارمنستان منطقه، از آن بازدید کنند.

ساختمانی با آجرهای قرمز، بازار تبريز، که در یونسکو ثبت شده است، مسلما در ایران زیباترین مسجد است و مسجد آبی در لیست مکان های برتر این شهر قرار دارد. در فاصله کوتاهی از تبریز روستای کندوان، که بیش از 700 سال قدمت دارد واقع شده است. رانندگی در جاده و دیدن برخی از کوه های با شکوه به سمت جلفا شما را به صومعه ارامنه سنت استفانوس، یکی دیگر از مکان های ارزشمند می رساند.

کوله‌گردان معمولاً به قصد دیدن طبیعت و پیمودن مسیرهای پیاده خارج از جاده به راه می‌افتند. کوله‌گردی به لحاظ تاریخی برای سفرهای کم‌هزینه، مستقل، و بین‌المللی استفاده شده‌است. عواملی که به‌طور سنتی باعث تمایز کوله‌گردی از انواع دیگر گردشگری می‌شود استفاده از حمل و نقل عمومی به عنوان وسیله سفر، خوابگاه‌های جوانان به جای هتل سنتی، زمان طولانی سفر در مقابل تعطیلات، مرسوم، علافه به ملاقات و مراوده با مردم بومی محلی در کنار دیدن مناظر و غیره‌است.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید