چگونه در پروازهای طولانی بخوابیم

نویسنده:

معصومه داعی

در تاریخ:

در طول سال ها، ترفندهایی را برای خوابیدن در هواپیما، پروازهای طولانی، پروازهای کوتاه یا هر سفری که در آن به آرامش نیاز است، پیدا کردم. سال های زیادی سفر کردم و به عقیده من، بدترین قسمت پروازهای طولانی تطبیق دادن خود با اختلاف زمان نیست. این است که این سفرها مانع خواب شما می شوند. تاخیر در پرواز می تواند یک یا دو روز شما را از تعطیلات عقب بیندازد و باعث اتلاف وقت با ارزش شما شود.

چگونه در پروازهای طولانی بخوابیم

بعد از گذراندن چند هفته از زندگی ام در هواپیما، من فهمیدم که اگر در بخشی از پروازتان استراحت کنید، مشکل اختلاف زمانی به سرعت رفع می شود. نمی توانم قول بدهم که بهترین خواب زندگیتان باشد. اما حتی یک خواب کوتاه بهتر از هرگز نخوابیدن است. یک یا بیشتر این روش ها را امتحان کنید.

صندلی کنار پنجره را رزرو کنید. صندلی های کنار پنجره در مقابل دیواره هواپیما قرار دارند که می توانید به آنها تکیه کنید. فضای بیشتری در این حالت خواهید داشت و از فرد کناری فاصله گرفته و راحت تر خواهید بود. مسافران در صندلی های میانی و راهرو توسط دیگران اذیت می شوند.

سعی کنید یک جای خالی در کنار خود داشته باشید. این کار ممکن است با توجه به روش جدید شرکت های هواپیمایی که برای هر فرد یک فضای قابل دسترس در نظر گرفته اند غیر ممکن باشد، اما ارزش این را دارد که شب قبل به نقشه صندلی ها نگاه کنید. مشکل این است که صندلی های کنار پنجره اول رزرو می شوند، بنابراین رزرو صندلی کنار پنجره با فضای خالی معمولا آسان نیست.

پرواز بدون توقف رزرو کنید. افراد از پروازهای طولانی 10 ساعته یا بیشتر وحشت دارند، اما در حقیقت شما تمایل دارید که یک خواب کافی در پروازهای طولانی داشته باشید تا اینکه بخواهید در پروازهای کوتاه تر از شش ساعت یا پروازی که توققف دارد، بخوابید.

چگونه در پروازهای طولانی بخوابیم

کفش و لباس راحت بپوشید. پا برهنه نباشید. باعث مزاحمت برای دیگران می شود. اگر لازم است جوراب های راحت بیاورید.

مطمئن شوید که سگک کمربندتان قابل مشاهده است. در غیر این صورت، اگر پرواز دچار مشکلات هوایی شود، خدمه پرواز موظف هستند مشکلتان را رفع کنند.

غذایتان را کم کنید. هیچ چیز بدتر از این نیست که در یک پرواز دوساعته به خاطر شام، استراحتتان قطع شود. روی استراحتتان تمرکز کنید و فقط استراحت کنید. می توانید در پایان پرواز غذا بخورید. اگر برای خوابیدن نیاز دارید تا چیزی بخورید، یک میان وعده میل کنید.

فیلم تماشا نکنید. برای تماشای نتلفیکس زمان دارید. در پرواز بخوابید تا تمام روز اول تعطیلاتتان هدر نرود.

از گوش گیر استفاده کنید. به خاطر دلایل آشکار این کار را انجام دهید.

از هدفون، به خصوص هدفون هایی که صدا را حذف می کنند، استفاده کنید. زیرا اگر در نزدیکی شما کودکان نشسته باشند، گوش گیر به اندازه کافی مناسب نیست.

با هدفون هایتان موسیقی ملایم گوش کنید. این کار از شما در مقابل سرو صدای ناگهانی محافظت می کند. من دوست دارم از موسیقی کلاسیک هواپیما استفاده کنم زیرا در این موسیقی ها کلمات یا ریتم های قابل پیش بینی برای تمرکز روی آن وجود ندارد.

صفحه نمایش پشت صندلی را خاموش یا آن را روی نقشه پرواز تنظیم کنید. تغییر الگوهای صفحه نمایش هواپیما باعث آزار شما می شود.

خسته سوار هواپیما شوید. شب قبل، دو ساعت خواب را تمرین کنید، فقط دو ساعت نه بیشتر. این کار برای پروازهای طولانی که مدت زمان زیادی نیاز دارید تا به زمان استراحت همیشگی خود برسید، خوب است. برای پروازهایی که زمان محدودی دارند، مانند پرواز 5 ساعته از نیویورک به پاریس این کار می تواند کمی خطرناک باشد.

چگونه در پروازهای طولانی بخوابیم

در چنین پروازهایی از آنجا که می دانید زمان کافی برای به دست آوردن آنچه که نیاز دارید، نخواهید داشت فقط سعی کنید هر اندازه که می توانید زمان ذخیره کنید.

قرص ملاتونین همراه داشته باشید. ملاتونین هورمونی است که به طور معمول بدن برای خواب از آن استفاده می کند. چند ساعت قبل از پرواز از این قرص استفاده کنید. این کار یک کمک است، اما اگر تمایل به خوابیدن ندارید مصرف این قرص مشکلی ایجاد نمی کند. این قرص را از خانه همراه خود بیاورید زیرا در بعضی کشورها فروخته نمی شود.

پتو را روی سرتان بکشید. برای من اهمیتی ندارد که مردم فکر کنند این کار عجیب است و عکس من را به عنوان مسافر خجالتی برای دیگران بفرستند. با این کار من سرحال به مقصد می رسم در حالی که آنها خسته و بی حوصله هستند. ویژگی شخصیتی من کمک می کند تا نسبت به این تصورات بی تفاوت باشم.

این کار یک موضوع روانشناسی است. یا شاید برای کاهش نور باشد. یا شاید برای مصرف بیش از حد کربن دی اکسید. هرچه که باشد، گاهی اوقات این کار جواب می دهد.

از ماسک خواب با بالش گردن استفاده کنید. این ها هرگز به من کمکی نکردند اما ممکن است برای شما نتیجه متفاوت داشته باشند.

وسیله ای نرم از اتاق خوابتان همراه بیاورید. حتی وسیله ای کوچک مانند بالش، باعث می شود تا مغز شما زمان خواب احساس کند که در خانه است. این کار به خصوص برای کودکان مناسب است.

چگونه در پروازهای طولانی بخوابیم

لوسیون همراه داشته باشید. برخی افراد با رایحه عطرهای: اسطوخودوس، بابونه، رز، ترنج و چوب صندل به آرامش می رسند. این کار ممکن است توسط فرد کناریتان بی ادبی تلقی شود. همه افراد بوی عطرها را تحمل نمی کنند.

یک نوشیدنی گرم بخورید. چای گیاهی (بابونه یا اسطوخودوس) عالی می باشد، و به راحتی می توانید از خدمه پرواز بخواهید برایتان آب گرم بیاورند تا چای درست کنید. از مصرف کافئین اجتناب کنید، و البته چای سبز کافئین دارد.

ماهیچه هایتان را در حد توان محکم کنید. این کار را 30 ثانیه انجام داده و بعد از آن 10 ثانیه استراحت کنید. چهار بار این کار را تکرار کنید. سپس با چشم های بسته استراحت کنید. من نمی دانم این کار چرا برای برخی مفید است. شاید این فشار، اندورفین هایی که در بدن کار می کنند را آزاد کند.

چمدانتان را از زیر صندلی بیرون آورده و پاهایتان را روی آن قرار دهید. این کار زمانی مناسب است که بعد از چند ساعت زانوهایتان درد می گیرند، همچنین این کار بدن را به حالت جنینی نزدیک می کند که بسیاری از ما وقتی در خانه هستیم، به همین شکل می خوابیم. ( لوازمی را در کیفتان بگذارید که به راحتی آسیب نمی بینند و می توانند وزن پاهایتان را تحمل کنند.)

چمدانتان را روی پاهایتان قرار دهید. بله، این یکی دیگر از کارهایی است که باعث می شود عجیب به نظر برسم اما در حقیقت من باهوش هستم. همه ما می دانیم که درجه شیب متوسط صندلی های هواپیما تقریبا عمودی است. یک کیف خوب باعث می شود به آن تکیه دهم، دست هایم را روی آن بگذارم و زمانی که می خوابم، تکیه گاه من می باشد. شما احتمالا سعی کرده اید که روی میز سینی تکیه کنید و نتیجه عکس گرفته اید. این کار نیز شبیه همان اصل است اما نتیجه بهتر دارد.

چگونه در پروازهای طولانی بخوابیم

نوشیدنی. این ایده برای همه افراد و برای آبرسانی بدن مناسب نیست. اما برای بعضی افراد، یک یا دو کوکتل جواب می دهد. برخی پزشکان هشدار می دهند که مصرف الکل کیفیت خواب را کاهش می دهد، اما من هرگز یک خواب عمیق واقعی در هواپیما نداشتم، بنابراین از هر چیزی برای آرامش استفاده می کنم.

قانون من: اجتناب از مصرف آبجو زیرا باعث می شود اغلب به سرویس بهداشتی بروم، و فقط یک یا دو نوشیدنی زیرا وقتی در هوا هستید، الکل اثرات قوی تری دارد. اگر نوشیدنی مصرف کردید، روز بعد اثرات آن را احساس خواهید کرد. فقط مقداری نوشیدنی برای استراحت مصرف کنید.

پروازتان را برای رسیدن به مقصد در اواخر بعد ازظهر برنامه ریزی کنید. در این روش اگر به اندازه کافی نخوابید، همچنان در آن شب وقت کافی برای استراحت قبل از شروع سفر خواهید داشت.

وقتی در همه کارهایتان شکست خوردید، به خود بگویید تنها کاری که باید انجام دهید این است که چشمانتان را ببندید و در آرامش استراحت کنید. بی قراری را تمام کنید، ذهنتان را از پرواز دور کنید و بدانید که استراحت بدون هیچ حرکتی، بهتر از هر چیز دیگری است. از آنجا که فشار خود را از دست داده اید، ممکن است بخوابید.

از داروهای خواب آور لذت نبرید. داروهای خواب آور به همراه نوشیدنی دستور خوبی برای آرامش مطلق و دوری از شرایط سفر می باشند. مصرف این داروها زمانی که کریستین ویگ در گروه ساقدوش ها بود بسیار جالب بود، اما در زندگی واقعی می تواند منجر به اختلال در کنترل وسیله نقیله، مشکلات تنفسی و فوریت های پزشکی شود. کلروفوم نیز عموما در نقطه TSA بدن، اثر نامطلوب دارد.

چگونه در پروازهای طولانی بخوابیم

هر روشی که استفاده کنید، هدف این است که هرچه سریع تر خودتان را با اختلاف زمانی تطبیق دهید. سعی کنید زمانی به مقصدتان برسید که بدانید برای بیدار ماندن در روز اول شانس ورزش کردن را دارید و دو یا سه ساعت قبل از آغاز گردش بخوابید. اگر این کار را انجام دهید از روز دوم تقریبا حالت طبیعی خواهید داشت. حتی اگر کاری عجیب به نظر می رسد، آن را انجام دهید.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید