38 نکته برتر سفر بعد از 9 سال سفر به دور دنیا

نویسنده:

معصومه داعی

در تاریخ:

اکنون 9 سال از زمانی که برای سفر به دور دنیا همه چیز را فروخته و آمریکا را ترک کرده ام می گذرد. نکات برتر این مقاله به شما کمک می کنند تا پولتان را پس انداز و سفری عالی داشته باشید. در مورد چگونگی سفر به جهان کنجکاو هستید؟

38 نکته برتر سفر بعد از 9 سال سفر به دور دنیا

من 9 سال به دور دنیا سفر کردم. و نکات مفیدی از سفرهایم در اختیار دارم تا به اشتراک بگذارم. سفر من از جایی آغاز شد که از کارم استعفا داده و یک بلیط رفت برای پرواز از میامی به گواتمالا خریدم، به جایی که نمی شناختم رفتم و با شروع یک ماجراجویی در سراسر جهان، بیشتر زندگی گذشته ام را رها کردم.

تجربه بسیار سختی بود، به بیش از 50 کشور سفر کردم، با افراد زیادی ملاقات کردم و از زمان اولین سفر چیزهای زیادی آموختم. ماجراجویی های زیادی داشتم مانند: قایق سواری در سراسر آمریکا، اردو زدن در گرینلند، پیاده روی در سراسر افغانستان و موارد دیگر. جهان معلم شگفت انگیزی است.

در نهایت نوشتن درباره سفرهایم را به یک وبلاگ سفری موفق تبدیل کردم و به عنوان بخشی از کار رویایی ام، به طور منظم به سفر کردن ادامه دادم. اما برای جشن سالگرد مسافرت ( سالگرد سفر) هرساله این متن راهنما را به مجموعه جدیدی از بهترین نکات سفر به روز می کنم تا به شما برای پس انداز پول، در امان ماندن، الهام بخشی به دیگران برای ورود به یک کشور و اکتشاف دنیا کمک کنم. و در صورت تمایل نکات مربوط به سفرهای مورد علاقه خود را در قسمت پایانی و در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

بهترین نکات سفر: راهنمای بی انتها

38 نکته برتر سفر بعد از 9 سال سفر به دور دنیا

سفر را آسان و جذاب در نظر بگیرید.

 1. صبر بسیار مهم است

کارهایی که نمی توانید کنترل کنید را انجام ندهید. زندگی کوتاه تر از آن است که هر لحظه بخواهید نگران و عصبانی باشید. اتوبوس را از دست دادید؟ نگران نباشید، اتوبوس دیگری نیز هست. دستگاه خودپرداز پولی ندارد؟ عالی است.

یک سفر جاده ای بی برنامه به شهر دیگر داشته باشید و آن را کشف کنید. بعضی اوقات اتفاقات غیر منتظره ای رخ می دهد. فقط نفس عمیق بکشید و به این فکر کنید که می توانست بدتر از این باشد.

 1. زود بیدار شوید تا با جمعیت روبرو نشوید

برای بازدید از بهترین جاذبه ها با کمترین جمعیت، قبل از طلوع آفتاب بیدار شوید. به خاطر نور مناسب این زمان، زمانی جادویی برای عکاسی می باشد و معمولا تعامل با افراد محلی که برای فعالیت روزانه خود آماده می شوند، آسان تر است.  آیا عکس های زیبای اینستاگرامی را می خواهید؟ باید قبل از دیگران به آنجا بروید. همچنین مناطق بکر در زمان صبح خطر کمتری دارند. افراد پرکار قابل اعتماد صبح زود بیدار می شوند؛ کلاهبرداران، مجرمان و دزد ها صبح می خوابند.

 1. زندگی های روزانه اطرافتان را ببینید

38 نکته برتر سفر بعد از 9 سال سفر به دور دنیا

اگر می خواهید احساس واقعی یک مکان را درک کنید، من توصیه می کنم چند ساعت در پارک یا یک خیابان شلوغ بنشینید و زندگی روزمره ای که در مقابلتان در جریان است را ببینید. ذهن خود را آرام کنید و به جزئیات اتفاقات اطراف خود دقت کنید. عطرها، رنگ ها، تعاملات افراد و صداها. این کار نوعی مدیتیشن است و چیزهایی را می بینید که هرگز به آن ها توجه نکرده بودید.

 1. گاهی به خودتان لبخند بزنید

مطمئنا هنگام سفر به مکان های جدید، بارها شبیه دلقک ها به نظر می رسید. به جای خجالت کشیدن، به خود لبخند بزنید. نترسید و زندگی را خیلی جدی نگیرید. آرام باشید! زمانی که راننده اتوبوس را مجبور کردم توقف کند تا بتوانم کنار جاده مشکلم را برطرف کنم، تمام افراد گواتمالایی که در اتوبوس بودنند، به من خندیدند. به اتوبوس برگشتم و با آنها خندیدم که باعث شد تا با افراد جدید دوست شوم.

 1. آرام تر حرکت کنید تا از سفرتان لذت ببرید

لطفا سعی نکنید تا از 6 کشور در طول 6 هفته بازدید کنید. همه اتفاقات خوب زمانی رخ می دهند که وقت کافی برای کاوش بگذارید. فعالیت هایی را یاد می گیرید که در کتاب راهنمایتان نوشته نشده و با افرادی ملاقات می کنید که دوست دارند اطراف را به شما نشان می دهند. من با اطمینان می گوسم که هیچ کدام از بهترین تجربه های سفرم در چند روز اول رخ نداده اند. برای اینکه بیشترین لذت را ببرید، در مکان های کمتر مدت زمان بیشتری را بگذرانید. من قول می دهم که زمان بهتری داشته باشید.

 1. فعالیت های داوطلبانه

این نکته را در نظر بگیرید که هنگام سفر، بخشی از وقت خود را صرف انجام فعالیت های داوطلبانه با ارزش کنید. این کار نه تنها یک تجربه با ارزش است بلکه، اغلب وقتی دوستان جدیدی در این کار پیدا می کنید باعث می شود تا چیزهای بیشتری درباره کشور و مردم آن یاد بگیرید. در سایت Grassroots Volunteering می توانید درباره بهترین فعالیت های داوطلبانه در سراسر دنیا تحقیق کنید. فعالیت مراقب باشید و حتما تحقیق کنید زیرا کلاهبرداران زیادی وجود دارند.

 1. عکس های مسافرتی زیادی بگیرید

38 نکته برتر سفر بعد از 9 سال سفر به دور دنیا

به این نکته دقت کنید. ممکن است این مکان و افراد را تنها یکبار ببینید. با گرفتن عکس های زیاد، آنها را به خاطر بسپارید. از اینکه شبیه یک توریست به نظر برسید نگران نباشید. عکس های خوب بهترین سوغاتی اند. هیچ هزینه ای ندارند، به راحتی به اشتراک گذاشته می شوند و فضای زیادی را در چمدانتان اشغال نمی کنند. همچنین عکس های زیادی از خودتان بگیرید، بعدها می فهمید که این عکس ها مهم تر از عکس های دیگرتان هستند. فقط یادتان باشد وقتی عکس گرفتید، حتما از منظره پشت سرتان لذت ببرید.

 1. نا امید نشوید

هیچ چیز غیر ممکن نیست. اگر برای انجام کاری یا رفتن به جایی مشکل دارید، تسلیم نشوید. شاید شما هنوز راه حل درست را پیدا یا با فرد مناسب ملاقات نکرده اید. به کسانی که می گوسند این کار انجام نمی شود گوش ندهید. پشتکار داشته باشید.

نمی توانم به شما بگویم چندین بار به من گفته اند کاری که می خواهم انجام دهم غیر ممکن است، فقط برای اینکه اثبات کنند این کار اشتباه است چراکه من به آنها گوش نمی دهم و تلاش می کنم. بدترین چیزی که می تواند رخ بدهد چیست؟ شکست پایان دنیا نیست.

 1. از راحتی فاصله بگیرید

سعی کنید کارهایی را انجام دهید که در حالت عادی باعث نگرانی شما می شوند. هرچه بیشتر تلاش کنید، نگرانیتان کمتر می شود. کوهنورد نیستید؟ بیشتر کوهنوردی انجام دهید. برای صحبت با یک غریباه مشکل دارید؟ با همه صحبت کنید. از غذاهای عجیب می ترسید؟ عجیب ترین غذای ممکن را بخورید. دلیل انجام این کار هنگام مسافرت این است که همه چیز تغییر می کند، تجربه جدید/ سخت بعدی چیست؟ هیچ کس نمی داند شما کی هستید، می توانید از خودتان فرد دیگری بسازید.

 1. روشن فکر باشید

38 نکته برتر سفر بعد از 9 سال سفر به دور دنیا

سبک زندگی یا آداب و رسوم افراد دیگر را به خاطر اینکه با شما تفاوت دارند، قضاوت نکنید. به نظرات مخالف گوش دهید. تصور اینکه بقیه اشتباه می کنند و نظر شما درست است، بسیار خودخواهانه می باشد. همدلی را تمرین کنید و خودتان را جای بقیه بگذارید. امکانات، نظرات، مذاهب، آداب و رسوم و علایق مختلف را بپذیرید. سوال بپرسید.

شما نباید با همه موافق باشید، اما حتما چیزهای جدید از افرادی که در طول سفر با آنها ملاقات می کنید، یاد خواهید گرفت.

 1. هدف خود رزا فراموش کنید.

اگر می خواهید بخشی از یک شهر که افراد در آنجا زندگی و کار می کنند را ببینید، باید به آنجا بروید. بهترین راه پیاده رفتن است بدون اینکه بدانید دقیقا به کجا می روید. اسم هتلتان را بنویسید تا درصورت نیاز با تاکسی برگردید، سپس یک مسیر را انتخاب و راه بیفتید. بیش از حد نگران رفتن به مناطق خطرناک نباشید زیرا افراد محلی قبل از اینکه به آنجا برسید، به شما هشدار می دهند. و شما هرگز نمی دانید که در سفر بعدیتان چه چیزهای شگفت انگیزی کشف می کنید.

 1. انعطاف پذیر باشید و بیش از حد برنامه ریزی نکنید

وقتی از من می پرسند که چند روز باید در یک کشور یا شهر باشند، پاسخ نمی دهم. واقعیت این است که من نمی دانم شما از چه چیزی لذت می برید یا با چه کسی ملاقات می کنید.

من فکر می کردم که یک یا دو هفته در نیکاراگوئه می مانم، اما 4 ماه ماندم زیرا آنجا را بسیار دوست داشتم. نظر من انتخاب یک نقطه برای شروع سفر، انجام یک یا دو فعالیت و انتخاب یک نقطه برای پایان سفر است. سپس اجازه دهید کائنات بقیه کارها را انجام دهد. انعطاف پذیر باشید و اگر در طول مسیر چیزهایی یاد گرفتید، امکان تغییر در برنامه سفرتان را ایجاد کنید.

 1. کلمات خارجی یاد بگیرید

38 نکته برتر سفر بعد از 9 سال سفر به دور دنیا

برای بازدید از یک کشور خارجی نیازی به تسلط کامل بر زبان آن نیست. اگرچه یاد گرفتن بعضی از عبارت های محلی می تواند تجربه سفرتان را ارتقا ببخشد. سلام، متشکرم، لطفا، از دیدنتان خوشبختم، ببخشید، متاسفم، “میتونم عکستان را داشته باشم” تعدادی از عبارت های مورد علاقه من هستند.

عدم برقراری ارتباط در سفر می تواند آزار دهنده باشد، اما یادتان باشد این مشکل شماست نه دیگران. فریاد زدن باعث نمی شود تا مکزیکی ها انگلیسی بفهمند. از زبان اشاره استفاده کنید، از روی گوشی همراهتان تصویر مربوطه را نشان دهید، یا از گوگل کممک بگیرید.

 1. کارت های اعتباری و بانکی اضافی همراه خود داشته باشید

اگر اطلاعات کارت بانکیتان سرقت شود می تواند بسیار بد باشد، به خصوص اگر این اتفاق هنگام بازدید از یک کشور خارجی رخ دهد. از کارتتان مسدود یا دزدیده شد یا کارتتان در دستگاه خودپرداز کار نکرد، دچار مشکل می شوید.

مگر اینکه کارت اضافی همراه خود داشته باشید. من همیشه علاوه بر کارت اعتباری پشتیبان، کارت های اعتباری یا بانکی حساب دوم را نیز همراه خود دارم و در جایی غیر از کیف پولم نگه می دارم. با این کار، اگر کیف پولتان دزدیده شود یا دستگاه کارتتان را نپذیرد، همچنان می توانید در طول سفر به پول دسترسی داشته باشید.

 1. آدرس هتلتان را یادداشت کنید

گاهی اوقات بعد از بازی با گوشی در طول پرواز طولانیتان، شارژ باتری تمام می شود. و اگر آدرس هتل محل اقامتتان را یادداشت نکرده باشید، چگونه می خواهید به راننده تاکسی آدرس را بگویید یا نشان دهید؟ هرچند که مسخره به نظر می رسد، من این کار را چندین بار انجام داده ام که کمی ناخوشایند است.

خوابتان می برد یا فراموش می کنید که گوشی همراهتان را شارژ کنید. من توصیه می کنم بعد از چک کردن اتاقتان، شماره و آدرس هتل را یادداشت کنید.

 1. کتابی درباره آن کشور بخوانید

38 نکته برتر سفر بعد از 9 سال سفر به دور دنیا

قبل از سفر به یک کشور جدید، توصیه می کنم یک کتاب خوب درباره آن بخوانید تا اطلاعات کمی درباره تاریخ و فرهنگ آن کسب کنید. می توانید از کتاب راهنمای Lonely Planet یا یک رمان مشهور از نویسنده محلی مقصدتان استفاده کنید. اگر قبل از بازدید از مقصدتان، اطلاعاتی درباره آن کسب کنید تجربه سفری بهتر و رضایت بخش خواهید داشت. نگران نباشید، هنوز چیزهای جدید زیادی کشف خواهید کرد، اما برای این کار پایه و آمادگی خواهید داشت.

 1. کمی ولخرجی و تفریح داشته باشید

من طرفدار سفر با بودجه مشخص هستم، زیرا به شما اجازه می دهد تا بیشتر سفر کنید و تجربه های جذاب بیشتری نسبت به محل زندگیتان داشته باشید تا اینکه بخواهید، پولی که به سختی به دست می آورید را برای وسایل غیر ضروری هدر بدهید. در حقیقت شما می توانید بدون هیچ مشکلی فقط با 50 دلار به مکان های زیادی سفر کنید. زندگی با بودجه کم پس از مدت کوتاهی خسته کننده می شود. این که گاهی اوقات بدون در نظر گرفتن بودجه خود سفر کنید، خوب است. چند روز در یک هتل خوب اقامت کنید، در رستوران های گران قیمت غذا بخورید یا یک شب را در شهر بگذرانید. لذت ببرید!

 1. ماسک چشم و گوش گیر همراه داشته باشید

38 نکته برتر سفر بعد از 9 سال سفر به دور دنیا

این نکته باید در صدر لیست باشد. من گوش گیرهایم را دوست دارم. صدای گریه نوزادان، صدای فریاد استرالیایی ها، سگ ها، فروشندگان گاز طبیعی، شلوغی خوابگاه ها، صدای بوق و موارد دیگر را حذف می کنند.

در این وبسایت گوش گیرهای راحت و موثر محبوب من وجود دارند. یک ماسک چشم راحت، وسیله ضروری دیگر برای سفر است. اگر به دنبال ایده های دیگری بای یفر هستید، حتما راهنمایی های نهایی هدیه سفر برای مسافران را بررسی کنید.

 1. یک روسری یا سارونگ همراه داشته باشید

اتفاق می افتد که گاهی از شماق استفاده کنم، اما سارونگ نیز عالی است. این تکه پارچه نخی ساده با کاربردهای مختلف، یکی از لوازم جانبی بسیار مفید در سفر است. برای محافظت در برابر آفتاب، حوله مناسب، حمل وسایل، ماسک چشم، پوشش در بعضی کشورها و موارد دیگر بسیار عالی است. نمی توانم بگویم که در طول سفر به دور دنیا چندین بار از روسری استفاده کردم.

 1. بطری آب مخصوص خود را بیاورید

38 نکته برتر سفر بعد از 9 سال سفر به دور دنیا

اگر تا بحال دقت نکردید، بشر با مصرف بیش از حد پلاستیک درحال نابودی کره زمین است. خرید مداوم بطری آب به طور باورنکردنی برای محیط زیست بسیار بد است. اما آب لوله کشی نیز در همه جا سالم نیست. راه حل من برای صرفه جویی در پول و حفاظت از محیط زیست همراه داشتن یک بطری آب تصفیه شده در طول تمام سفرها است. با این کار شما می توانید از یک بطری چندین بار استفاده کنید، و هزینه های زیاد و بیهوده برای بطری آب  پرداخت نکنید.

 1. وسایل کمتری در کوله پشتیتان بسته بندی کنید

شما به یک دوم چیزهایی که برای سفر همراه خود دارید، نیاز نخواهید داشت. ما همه این ها را تجربه کردیم. کار درست این است که مسافران به تدریج در بسته بندی لوازم همراه خود پیشرفت کنند. اولین کوله پشتی من به اندازه 70 لیتر وزن داشت، اما اکنون 40 لیتر وزن دارد. به عنوان یک مسافر تمام وقت، هرآنچه که مناسب است را در کوله پشتی ام دارم. اگر شک دارید که چیزی را همراه خود بیاورید، مطمئنا به آن نیاز نخواهید داشت. اگر احساس کنید به چیزی نیاز دارید، می توانید در کشور مقصدتان آن را بخرید.

 1. عکس پاسپورتی اضافی همراه داشته باشید

گرفتن ویزا در برخی کشورها می تواند سخت باشد و برخی از ویزاها به چندین عکس پاسپورتی نیاز دارند. آیا تا به حال از پیدا کردن یک مکان برای گرفتن عکس پاسپورتی در تاجیکستان خسته شده اید؟ این کار آسان نیست. قبل از سفر، تعدادی عکس پاسپورتی چاپ شده بردارید (10 عکس) و همراه خود بیاورید. این کار باعث صرفه جویی در زمان و اجتناب از دردسرهای طولانی خواهد شد.

 1. باتری دوربین اضافی همراه خود داشته باشید

38 نکته برتر سفر بعد از 9 سال سفر به دور دنیا

هیچ چیز با ارزش تر از داشتن یک فرصت عکاسی خوب نیست اما به خاطر اینکه باتری دوربینتان شارژ ندارد، نمی توانید عکس بگیرید. وقتی اولین بار سفر کردم، این اتفاق بیشتر از آنچه که فکر کنید برای من رخ داد. این روزها من بدون باتری اضافه و شارژ شده که آماده کار هستند، جایی نمی روم. با این کار شما همیشه آماده عکاسی در موقعیت های مختلف مانند غروب آفتاب درخشان، اتفاقات حیات وحش یا رویدادهای خیابانی با ارزش هستید.

 1. پروازهای ارزان قیمت را رزرو کنید

پرواز کردن می تواند یکی از گران ترین بخش ها در سفرهای بین المللی باشد. اما با تمرین کردن، یاد می گیرید که چگونه پروازهای بسیار ارزان قیمت را رزرو و پولتان را پس انداز کنید. به عنوان نمونه، از 2 یا 3 ماه قبل پروازتان را رزرو کنید. برای آگاهی از بلیط های ارزان ثبت نام کنید، مراقب قیمت های اشتباه باشید و فرودگاه های جایگزین که در نزدیکی مقصد نهاییتان هستند را بررسی کنید. مقاله من درباره راهنمای پروازهای رایگان را بخوانید و همه راه های آن را یاد بگیرید.

 1. در تورهای پیاده روی رایگان شرکت کنید

38 نکته برتر سفر بعد از 9 سال سفر به دور دنیا

یک راه عالی برای صرفه جویی در پول هنگام سفر، شرکت در تورهای پیاده روی رایگان شهر می باشد. این تورها به شما امکان می دهند تا از شهرهای ناشناخته بازدید کنید، مکان های عکاسی خوب را پیدا کنید، حقیقت هایی درباره شهر یاد بگیرید و یا شاید دوستان جدید نیز پیدا کنید.

فقط یادتان باشد که این تورها رایگان هستند زیرا راهنماها در انتها منتظر یک تشکر اند، بنابراین بی رحم نباشید و به خاطر زمانی که فقط با پرداخت 5 دلار در اختیارتان گذاشتند، از آنها تشکر کنید. این یک راه عالی برای پس انداز پول هنگام سفر است.

 1. چندین بار غذاهای محلی را امتحان کنید

وقتی سفر می کنید، همه چیز را امتحان کنید حتی اگر نمی دانید چیست. از افراد محلی بخواهید شما را راهنمایی کنند. غذاهای خیابانی را از فروشندگان بزرگ بخرید و امتحان کنید.

خوردن غذاهای محلی زمان سفر راهی عالی برای پس انداز پول است. من در طول 9 سال سفر مداوم تنها دو بار بیمار شدم. از غذاها نترسید. مشکلی نیست اگر بخواهید گاهی اوقات به مک دونالد بروید، اما چرا برای امتحان کردن غذایی که در شهر خودتان پیدا می شود سفر کنید؟ کمی زندگی کنید.

 1. از هتل ها و اقامتگاه های گران قیمت اجتناب کنید

38 نکته برتر سفر بعد از 9 سال سفر به دور دنیا

نیازی نیست وقتی سفر می کنید، در هتل های گران قیمت اقامت کنید. در حقیقت، می توانید با اقامت در اقامتگاه های ارزان تر مانند خوابگاه ها، مهمانخانه های محلی یا نیمکت نشینی، یک انجمن آنلاین از افرادی که تخت های خود را در اختیار افراد غریبه می گذارند، صدها یا هزاران دلار پس انداز کنید.

اقامت در خوابگاه ها می تواند به نفع شما باشد، زیرا هزینه اجاره یک خوابگاه بسیار کمتر از هزینه ای است که برای هتل ها می پردازید. 30 دلار برای هرشب در مقابل 100 دلار واقعا ارزش دارد. به علاوه یک راه عالی برای ملاقات با دیگران مسافران است.

 1. از دیگر کشورها نترسید

رسانه های خبری مشتاق گزارش از به قتل رسیدن یا ربودن گردشگران هستند. هرچند دنیا به اندازه ای که رسانه ها می گویند، خطرناک نیست. در مکان های خلوت مراقب باشید اما اجازه ندهید که این موضوع روی سفرتان تاثیر بگذارد. با احتیاط عمل کردن خوب است. بدانید که “اتفاقی اگر بخواهد بیفتد، می افتد”.

بیشتر افراد در کشورهای خارجی مهربان، قابل اعتماد، خونگرم و آماده کمک به شما هستند. این اتفاق برای خانم ها نیز رخ می دهد. من فهمیدم اگرچه من یک خانم نیستم، اما با تعداد زیادی از مسافران باتجربه خانم ملاقات کردم که با این حرف من موافق بودند.

 1. همواره بیمه سفر داشته باشید

38 نکته برتر سفر بعد از 9 سال سفر به دور دنیا

هیچ کس نمی داند که وقتی سفر می کند، بیمار یا مجروح می شود و یا لوازمش دزدیده می شود. اما زمانی که انتظارش را ندارید اتفاق می افتد. در طول سفرهایم در کوه آتشفشان سرم آسیب دید، دچار تب دنگو شدم و لپ تاپم دزدیده شد. با بیمه سفر نباید نگران هزینه های بالای بیمارستان یا دزدیده شدن لوازمتان شوید.

برای هر نوع سفر که از یک هفته تا چندین ماه طول می کشد، من همواره توصیه می کنم از سایت World Nomads بیمه نامه های مسافرتی را انتخاب کنید.

 1. برای مواقع اضطراری پول اضافی داشته باشید

برای مواقع اضطراری مقداری پول نقد اضافی در جاهای مختلف داشته باشید. من توصیه می کنم 200 دلار کافی است. اگر کیف پولتان را گم کردید، کارتتان کار نکرد یا دستگاه خودپرداز پول نداشت، اهمیت این کار را خواهید فهمید. برخی از مکان های مخفی موردعلاقه من عبارتند از: جوراب های کثیف، زیر کفی کفش ها، داخل کیف لوازم بهداشتی، در اطراف حاشیه کوله پشتی ها و حتی یک وصله دوخته شده در پشت کیفتان.

 1. از اسناد و عکس هایتان پشتیبان گیری کنید

وقتی لپ تاپم در پاناما دزدیده شد، پشتیبانی که از بیشتر اسناد و عکس هایم داشتم مرا نجات داد. من مسافران زیادی را دیدم که هارد و هزاران عکس ارزشمندشان را از دست دادند.

علاوه بر عکس ها از پاسپورت، گواهینامه رانندگی، شناسنامه، کارت بیمه سلامت، شماره سریال ها و شماره تلفن های ضروری نیز کپی بگیرید. از عکس ها واسنادتان بر روی هاردها و به صورت مجازی با نرم افزارهایی مانند Backblaze پشتیبان گیری کنید.

 1. خودتان را به خوبی درمان کنید

سفر می تواند فشار بدنتان را کم کند. وقتی از مکانی به مکان دیگر می روید حفظ روال عادی دشوار است و بسیاری از ما خسته می شویم. یا به اندازه کافی نمی خوابیم. یا زیاد غذا می خوریم.

38 نکته برتر سفر بعد از 9 سال سفر به دور دنیا

من مقصر خراب شدن دندان هایم نیستم. یادتان باشد مراقب بدنتان باشید. به اندازه کافی بخوابید، آب کافی بنوشید، یالم غذا بخورید، از ضدآفتاب استفاده کنید و اغلب ورزش کنید (مقاله روال وزن بدن، بدون نیاز به باشگاه را چک کنید). و البته از مسواک و نخ دندان نیز استفاده کنید.

 1. گاهی تنها سفر کنید

اگرچه سفر با دوستان جالب است اما زمانی که خودتان را شناختید و می خواهید خود را پیدا کنید تنها به سفر بروید. تنها سفر کردن باعث می شود تا چیزهایی را تنهایی تجربه کنید، با افراد جدید ملاقات کنید و با موقعیت های ناآشنا مقابله کنید.

شما می توانید بدون اعتراض دیگران، فعالیت ها و تجربیاتی که دوست دارید را در سفر تجربه کنید. این راهی عالی برای کسب مهارت های جدید زندگی و افزایش اعتماد به نفس می باشد.

 1. هدف خود را فراموش کنید

اگرچه این حرف یک کلیشه است، اما باید آن را امتحان کنید. مکان های جالب و غیرمعمول که در هنگام مسافرت یا گردش نمی توانید بازدید کنید را کشف کنید. بسیاری از تجربه های خاطره انگیز سفر زمانی برای من در مناطقی اتفاق افتاد که به راحتی قابل دیدن نیستند.

در هر صورت، به مکان های معروف سفر کنید، اما مکان های دیگر را تنها به این دلیل که در مسیر توریستی قرار ندارند، فراموش نکنید. لطفا در نظر بگیرید خطرناک یا دورافتاده بودن یک منطقه، لزوما به معنی تجربه زندگی در حال تغییر نیست.

 1. با یکی از افراد خانواده در ارتباط باشید

38 نکته برتر سفر بعد از 9 سال سفر به دور دنیا

یادتان باشد گاهی اوقات با خانواده و دوستانتان تماس بگیرید. با فرستادن کارت پستال و عکس های قدیمی آنها را غافلگیر کنید ( مثلا در نامه عکس بفرستید). سفر کردن، تنهایی و دوری نیست.

شما همواره با دیگران ملاقات می کنید. اما تنها سفر کردن یعنی بسیاری از روابط جدید کوتاه هستند. شخصی همیشه می آید و می رود. بنابراین حفظ افراد خانواده و دوستانتان که شما را به خوبی می شناسند، برای سلامت روانیتان اهمیت دارد.

 1. با افراد محلی دوست شوید

این نکته را در نظر بگیرید که گاهی اوقات از دیگران مسافران جدا شده و با افراد محلی ارتباط ایجاد کنید. یکی از بهترین نکات سفر من ارتباط چشمی و لبخند زدن به دیگران بود. برای پرسیدن مسیر توقف کنید. این سریع ترین راه برای پیدا کردن دوستان جدید است.

همچنین وبسایت هایی مانند MeetUp.com یا CouchSurfing.org و وبسایت های سفر خوب را بررسی کنید تا ببینید چه فعالیت هایی انجام می شود و در آنها شرکت کنید. زمانی را برای ارتباط با افراد محلی کشوری که از آن بازدید می کنید، بگذرانید. افراد اطللاعات بیشتری نسبت به مکان ها در سفر ارائه می دهند.

 1. در سفرهای طولانی به پادکست ها گوش کنید

پادکست ها فوق العاده اند. پادکست ها مانند رادیوی شخصیتان مملو از صداها و موسیقی هستند که همواره می خو.اهید آنها را گوش کنید. هرگز فکر نمی کردم مشتاق سفر 10 ساعته با اتوبوس باشم.

اما با پادکست ها این کار ممکن است (البته تا زمانی که صندلی هایتان راحت باشند). با گوش دادن به داستان های باورنکردنی، موسیقی سرگرم کننده یا مصاحبه های جالب با متخصصین زمان سریع تر می گذرد. این ها تعدادی از پادکست های مورد علاقه من هستند که همواره گوش می دهم: زندگی این آمریکایی، پروانه، نمایش تیم فریس، رادیولاب و درآمد هوشمندانه.

 1. گاهی اوقات قبول کنید

احساساتی باشید و زمانی که شخصی شما را برای ملاقات با خانواده اش، انجام یک فععالیت جدید و کشف مکانی که نمی دانستید وجود دارد دعوت می کند، قبول کنید.

38 نکته برتر سفر بعد از 9 سال سفر به دور دنیا

هرگز نمی فهمید چه چیزی را از دست خواهید داد مگر اینکه قبول کنید. این همان شرایط غیرمنتظره و برنامه ریزی شده ای است که هیجان را به سفرتان اضافه می کند و همواره تبدیل به بهترین خاطره می شود. وقتی سفر می کنید درخواست افراد غریبه مهربان را بپذیرید، فرصت های زیادی با این کار خواهید داشت.

نکات اضافی برای سفر: بیشتر سفر کنید!

نکته ای که من در این 9 سال به آن توجه کردم این بود که بسیاری از افرادی که در خانه هستند به من می گویند چقدر خوش شانس هستم که می توانم سفر کنم درحالی که آنها نمی توانند. سفر بسیار گران است.

نمی توانند کارشان را رها کنند. چه کسی به حیوانات خانگی آنها غذا می دهد؟ وقتی راه حل هایی برای این مشکلات پیشنهاد می کنم، هنوز هم می بینم آنها اقدامی نمی کنند. چرا؟ زیرا پشت یک دلیل واقعی پنهان می شوند، آنها می ترسند.

متاسفانه بیشتر افرادی که منتظر سفر به جهان هستند، هرگز این کار را نمی کنند. نیازی نیست که تمام دارایی های خود را بفروشید و مانند من تبدیل به یک بی خانمان شوید. فقط بیشتر از آنچه که الان انجام می دهید، سفر بروید. تعطیلات آخر هفته را با شرایط دیگری آغاز کنید.

سپس یک هفته دیگر را در کشوری دیگر امتحان کنید. ماشین جدید، پروژه بازسازی و خرید آیفون جدید می تواند کمی دیرتر انجام شود. اگر واقعا بخواهید، می توانید بیشتر سفر کنید. می توانید استراحت شغلی داشته باشید. قطعا شما دوستانی دارید که بخواهند مراقب حیوان خانگیتان باشند. دنیایی بزرگ، زیبا، هیجان انگیز و جذاب در بیرون از خانه وجود دارد.

برخی از این ها را الان کشف کنید بهتر از بعدا است.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید