9 دهكده شگفت انگیز و دیدنی در ايرلند

نویسنده:

حسین یوسفی

در تاریخ:

جزیرهٔ ایرلند سومین جزیرهٔ بزرگ اروپا و بیستمین جزیرهٔ بزرگ دنیاستکه در شمال غربی اروپا قرار دارد و شامل جمهوری ایرلند و ایرلند شمالی است. در شرق جزیرهٔ ایرلند، بریتانیای کبیر قرار دارد و دریای ایرلند در میان این دو قرار دارد. نام کشور در زبان اصلی شانٍ “ایر Eire” است و همچنین از ملیت شان با عنوان “ایرین Eireann” یاد می‌شود. جمعیت این جزیره کمی بیش از ۶ میلیون نفر است و از این تعداد ۴ میلیون نفر در جمهوری ایرلند ساکن‌اند.

از دیدگاه سیاسی جمهوری ایرلند پنج ششم از جزیره را در اختیار دارد. یک ششم بقیه جزیره را ایرلند شمالی تشکیل می‌دهد که جزئی از کشور پادشاهی متحده است.

اگر در سفرتان به دهكده امرالد آیل (ایرلند) دلتان می خواهد كه به مناطقی غیر از پایتخت آن یعنی شهر دوبلین سفر كنید، بازدید از این دهكده ها را در برنامه سفر خود جای دهید.

از صخره های شیبدار ساحل غربی گرفته تا تپه های سرسبز و خرابه های تاریخی حومه شهر، ایرلند جزء كشورهایی است كه ارزش سفر كردن را دارد. در این دهكده های كوچك ایرلندی با اقامتگاه هایی دنج، جاده هایی آرام ویژه پیاده روی و تاریخی عمیق روبه رو خواهید گردید.

9 دهكده شگفت انگیز و دیدنی در ايرلند

1. دهکده اسلِین در ایرلند که دارای کارخانه است

این دهكده كه در فاصله ای كمتر از 30 دقیقه از شمال شهر دوبلین در دره بوین واقع شده است، دهكده ای ایرلندی است كه به خاطر معماری جورجیایی، مناطق ماقبل تاریخی و قلعه 300 ساله آن دارای شهرت می باشد. قلعه اسلِین یك كارخانه فرآوری دائمی و پایدار است كه افراد محلی را به كار گرفته و انرژی گرمایی خروجی از فرآیند تقطیر، باعث گرمایش این قلعه تاریخی می شود.

9 دهكده شگفت انگیز و دیدنی در ايرلند

بخش سرسبز و چمنزار آن محل اجرای موسیقی راك توسط گروه هایی مانند یوو تو، رولینگ استونز، بروس اسپرینگزتین و (از ماه ژوئن 2019) گروه متالیكا است. اگرچه این قلعه بزرگترین جاذبه توریستی این دهكده است،‌ اما شما می توانید از خرابه های منطقه دیدن كرده و یا از خیابان اصلی آن به سمت كافه محلی و معروف آن یعنی بویلز آو اسلِین پیاده روی نمایید.

برای داشتن تجربه ای منحصربفرد، به مجتمع تفریحی و لوكس راك فارم اسلِین در نزدیكی قلعه مراجعه كنید.

2. دهکده کوچک ویكلو

این دهكده كوچك با قرارگیری در مجاورت كوهستان تماشایی ویكلو و در میان خرابه های منطقه قدیمی و باستانی شرق كشور، دارای نقاط و جاذبه های فراوانی برای دیدن و فعالیت های گوناگونی برای انجام دادن است، مانند رفتن به تور ارواح در یك زندان قرن هجدهمی و یا كوهنوردی بر روی صخره های افسانه ای ماته.

9 دهكده شگفت انگیز و دیدنی در ايرلند

در حین حضور شما در دهكده، می توانید برای صرف یك وعده غذایی سالم به كافه وایتال هلث رفته و یا در دهكده مجاور برای صرف شیرینی های جایزه برده به فایرهاوس بیكری مراجعه نمایید.

از حضور در مكانی دنج و راحت همراه با صبحانه ای عالی همانند ویكلو وِی لاج لذت ببرید.

3. دهکده كینسال/ مخصوص ماهیگیری

در روستای كورك، كینسال دهكده ای مخصوص ماهیگیری با انواع ویژگی های مختلف است. قدمت آن به قرن دوازدهم میلادی برمی گردد، اما غذاهای ارائه شده در این دهكده همیشه به روز بوده است. شما چه در رستوران مجلل فینز تیبل غذا بخورید و چه در رستوران غذاهای دریایی فیشی فیشی غذای خود را صرف كنید، در هر دو حالت لذت كافی را در این دهكده رنگارنگ خواهید برد.

9 دهكده شگفت انگیز و دیدنی در ايرلند

در حین بازدید می توانید از تاریخچه دریانوردی این منطقه در موزه اولد لوزیتانیا دیدن كنید و یا از قلعه دسموند كه خود دارای موزه انواع نوشیدنی ها نیز است، بازدیدی به عمل بیاورید. اگر به دنبال نوشیدنی هستید، به فروشگاه بلكز بریوری مراجعه كنید.

هتل تریدنت اتاق هایی مجلل و مدرن را همراه با چشم اندازهایی زیبا از رودخانه باندون ارائه می دهد.

4. دهکده موج سواری دینگل

در صورتی كه به رینگ آو كِری مسافرت می كنید، حتماً سری به دهكده ستودنی دینگل بزنید. این دهكده به خاطر شرایط مناسب موج سواری و همچنین وجود دلفین پوزه دراز، عجیب و زیبای فانگی دارای شهرت است، و شما با طی كردن مسیرهای پر پیچ و خم مركزی این دهكده به شدت سرگرم خواهید شد.

9 دهكده شگفت انگیز و دیدنی در ايرلند

همچنین می توانید از جاذبه های دیگر این منطقه مانند گالاروس اوراتوری دیدن كرده و یا كفش های مخصوص خود را به پا كرده و از كوهنوردی به بالای كوه براندون لذت ببرید.

تنها كمی دورتر از جاده اصلی از امتداد مركز شهر، پاكس هاوس فضایی زیبا را برای استراحت در اختیار میهمانان قرار می دهد.

5. دهکده پاک وستپورت

در ساحل صخره ای غربی در ایرلند و در این دهكده مرموز در كنار عمارت مشهور وستپورت هاوس، فرهنگی غنی یافت می شود.

9 دهكده شگفت انگیز و دیدنی در ايرلند

با جاذبه هایی كه در این منطقه وجود دارند، همانند سراشیبی های كراف پاتریك، قلعه راكفلیت، موزه ملی ایرلند و فلات كیلاری، تفریح های بسیاری برای گردشگران و جهانگردان در این دهكده در دسترس است. این دهكده كه به عنوان یكی از بهترین مناطق ایرلند برای زندگی قلمداد می شود، تا به امروز سه بار توانسته جایزه مربوط به رقابت های دهكده های پاك ایرلند را از آن خود نماید.

در هتلی با مالكیت خانوادگی به نام هتل وستپورت كه وسعتی معادل هفت هكتار از زمین های جنگلی را به خود اختصاص داده، می توانید اقامتی راحت و لوكس داشته باشید.

6. دهکده بندری بنتری

یكی دیگر از دهكده های مرموز در مسیر آتلانتیك دهكده بنتری است كه منطقه ای بندری با فرهنگی غنی می باشد.

9 دهكده شگفت انگیز و دیدنی در ايرلند

در این دهكده كه شهرت آن به خاطر تپه های اطراف و چشم اندازهای حیرت انگیزش است، همه ساله جشنواره پیاده روی برگزار می گردد؛ برای این جشنواره كه معمولاً در تعطیلات آخر هفته برگزار می گردد، كوهنوردی هایی سازماندهی می شود كه در صورتی كه در فصل بهار به كشور ایرلند سفر می كنید، ارزش شركت در آن را دارد. غیر از محیط زیبای این منطقه، از بنتری هاوس تاریخی نیز بازدید كنید، در فروشگاه مزرعه داران خرید كرده و با قایق به جزیره گارنیش سفر نمایید تا گردشی در باغ های آنجا داشته باشید.

یك هتل مدرن با وسعتی زیاد به همراه باغ هایی زیبا، پارك اردك ها، آبشار و مسیرهای طبیعی، هتل وستلاج اقامتگاهی آسوده برای مسافران می باشد.

7. دهكده منحصربفرد بیر

دهكده بیر دقیقاً در مركز ایرلند، دهكده ای منحصربفرد است كه به خاطر قلعه ای به همین نام، معماری جورجیایی و تلسكوپ پارسونزتان – كه زمانی بزرگترین تلسكوپ جهان بود – دارای شهرت است.

9 دهكده شگفت انگیز و دیدنی در ايرلند

غیر از بازدید از این جاذبه ها، می توانید از كارگاه حفاری و یا پارك لاف بورا – كه بخشی از آن تحت محافظت و بخشی دیگر دارای نمایشگاهی از مجسمه های مختلف است – بازدیدی به عمل بیاورید.

برای میزبانی عالی و راحتی در دهكده بیر، یك اتاق همراه با صبحانه مانند اِمِت هاوس را در مركز دهكده رزرو نمایید.

8. دهکده جالب كلیفدِن

این دهكده با داشتن تاریخی غنی مانند اولین دستگاه ارسال كننده امواج رادیویی آنسوی اقیانوس اطلس و همچنین سرزمین اولین چراغ آنسوی اقیانوس اطلس، برای بسیاری از مسافران جذاب است.

9 دهكده شگفت انگیز و دیدنی در ايرلند

در این جا بسیاری از سنت های ایرلندی را كه هنوز هم به لطف منزوی شدن تاریخی منطقه كونمارا از بقیه كشور، زنده مانده اند می توانید بیابید. به مناطقی فرهنگی مانند كلیسای كولمور و ایستگاه رادیویی ماركونی بروید و یا از حضور در دهكده لذت ببرید و به بالای تپه های اطراف این بناهای تاریخی صعود كرده و به تماشای یك چشم انداز دیدنی بنشینید.

هتل استیشن هاوس كه به سبك ساختمان ایستگاه قطار قدیمی احداث شده است، منحصربفرد بوده و نزدیك دهكده نیز می باشد.

9. روستای دراماتیک دونگال

اگر در حال سفر به بخش غربی ایرلند باشید، احتمالاً بر سر راه از ساحل دراماتیك روستایی دونگال عبور خواهید كرد، اما بدون بازدید از دهكده ای با همین نام این سفر كامل نخواهد بود.

9 دهكده شگفت انگیز و دیدنی در ايرلند

در این دهكده كوچك با بقایای كلیسای قرن پانزدهمی و قلعه دونگال دقیقاً در مركز دهكده روبه رو خواهید شد. مردمانی از دوره ماقبل تاریخ در دونگال كه در نزدیكی رودخانه اسكه واقع شده سكونت داشته اند و مكان های منحصربفرد بسیاری برای بازدید وجود دارد، مانند رینگفورتس كه قدمت آن به عهد برنز بازمی گردد.

با اقامت در قلعه لاف اسكه تاریخ را در آغوش بگیرید و شبی را در قلعه سپری نمایید.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما