بهترین و بدترین سایت های رزرو هتل در سال 2020

نویسنده:

حسین یوسفی

در تاریخ:

مسافران همواره در در مرورگرها به دنبال اتاق های هتل هستند و آنها را با یکدیگر مقایسه می کنند تا اتاقی با کمترین قیمت را پیدا کنند. شماره های جدید در این لیست قرار دارند و یک اتاق جدید برنده این لیست شده است. نتایج آن چیزی نبودند که ما انتظار داشتیم. بهترین هتل در لیست سابق از جایگاه خود در صدر فهرست سقوط کرد.

برنده جایگاه دوم ما حتی در آخرین لیست نبوده و حتی دو سایتی که اکنون در جمع 10 سایت برتر قرار دارند نیز تا به حال در لیست نبودند. از این گذشته، سایت های معروف مانند Expedia/ Travelcity, Trip.com, Hotels.com حتی امسال هم نتوانستند جایگاهی داشته باشند.

بهترین و بدترین سایت های رزرو هتل در سال 2020

3 نوع مرورگر هتل

اول، این مرورگرها به درک زمینه جست و جو کمک می کنند. به طور اساسی سه وبسایت برای جست و جوی هتل وجود دارد: OTAs (آژانس های مسافرتی آنلاین)؛ وبسایت شخصی هتل ها که ممکن است گزینه هایی را ارائه دهد که در OATs قرار نداشت ( و همواره باید قبل از رزرو اتاق چندبار چک کنید)؛ و جمع کننده یا موتورهای جست و جوی متا که در حقیقت اتاق رزرو نمی کنند بلکه هم سایت OTAs و هم وبسایت شخصی هتل ها را بررسی کرده و مجموعه ای از نتایج را به شما ارائه می دهند تا خودتان انتخاب کنید. ما هر دو وبسایت را بررسی کردیم.

چرا OATs مواردی را شامل می شود که در جمع کننده نیز وجود دارد؟

خب، بعضی از سایت های جمع کننده آن طور که باید خوب نیستند. در حقیقت یک سایت OTA در رده بندی ما از سه سایت جمع کننده برتر است اگرچه در نتایج هر سه سایت ویژگی های OTA وجود داشت. شاید فکر کنید با جست و جو در سایت جمع کننده همه چیز را پیدا خواهید کرد، اما در حقیقت این اتفاق نمی افتد و رده بندی ما این را ثابت خواهد کرد.

بهترین و بدترین سایت های رزرو هتل در سال 2020

چگونه رتبه بندی خود را تعیین کردیم؟

ما زمینه رزرو 60 اتاق را در سایت های اصلی بررسی کردیم تا مشخص کنیم کدام سایت ها کم ترین و کدام بیشترین نرخ را دارند. برای شروع، ما تعداد انتخاب هایی که هر کسی می توانست در شش شهر توریستی بزرگ، اورلاندو، بوستون، روم، لندن، بانکوک و بوینس آیرس،  پیدا کند را کاهش دادیم. سپس آن ها را در چهار یا پنج هتل خاص با قیمت های مختلف، و با تمرکز بر روی مرکز شهر یعنی جایی که اکثر مسافران تمایل دارند اوقات فراغت خود را در آن بگذرانند، آزمایش کردیم.

زمانی که چندین سایت یک هتل را انتخاب می کنند، برای اینکه بررسی ها دقیق باشد ما امتیاز را به سایتی می دهیم که کمترین نرخ را داشته باشد و برای اینکه نرخ های بالاتر به رقابت بازگردند، از امتیاز آنها کم کردیم. با این آمار، ما از یک سیستم پیچیده استفاده کردیم تا ببینیم کدام سایت برای مدت طولانی بهترین قیمت ها را ارائه می دهد. بنابراین کدام سایت موفق شد و کدام یک شکست خورد؟ به خواندن ادامه دهید.

10: Hotwire (OTA)

بهترین و بدترین سایت های رزرو هتل در سال 2020

در بررسی قبلی Hotwire.com در جایگاه پنجم بود. در این بررسی، این سایت در رقابتی سخت با Expedia  به انتهای فهرست رسید. این دو سایت اغلب از نظر قیمت نتایج مشابه داشتند، اما خدمات رزرو Hotwire قیمت های مناسب خود را حفظ کرده به طوری که می توان بعد از پرداخت پول تا 60 درصد در هزینه های هتل صرفه جویی کرد ( هرچند که ما فهمیدیم چطور چنین چیزی ممکن است). شاید Hotwire نقاط قوت این کار را بداند زیرا پیشنهادات عجیبی را به شما ارائه می دهد؛ برای دیدن نام هتل هایی که قیمت مناسب دارند باید یک تب را در پنجره دوم مرورگر باز کنید.

اگر به این موارد نگاه کنید به نتایج ضعیفی می رسید. Hotwire بعد از 26 دفعه جست وجو موفق شد به قیمت های مناسبی برسد (و 4 سایت دیگر نیز به این نتیجه رسیدند) در حالی که بعد از 5 بار جست و جو بدترین نرخ را ارائه داد و بعد از 2 دفعه جست و جو اعلام کرد که هتل اتاقی ندارد در حالی که دیگر سایت های لیست هتل های مناسبی ارائه می دادند.

مزایا: رزرو نرخ های داغ می تواند در هزینه ها بسیار صرفه جویی کند؛ این سایت فیلترهایی برای دسترسی به اتاق ها دارد.

معایب: عملکرد متوسط در اغلب معیارها؛ با توجه به تعداد اقامتگاه های موجود جایگاه دوم را به دست آورد؛ به طور همزمان فقط می تواند فاکتورهایی مانند محله و رتبه بندی مهمانان را جست و جو کند؛ در حالی که سایت های رقیب امکان استفاده از فیلترهای چندگانه را در هر جست و جو می دهند.

  1. Priceline (OTA)

بهترین و بدترین سایت های رزرو هتل در سال 2020

Priceline زمانی در میانه لیست موتورهای جست و جو بود، اما پس از آخرین بررسی تقریبا از نمودارها خارج شد. در این لسیت، در هتل مورد نظر ما دو دفعه بهترین نرخ را به دست آورد اما تعدادی از سایت هایی که در رتبه بندی نبودند نیز این کار را انجام دادند. اگرچه عملکرد این سایت در پیدا کردن کمترین نرخ ها متوسط است، اما اگر می خواهید نام و آدرس هتل را بعد از رزرو و بدون بررسی یاد بگیرید، سرویس رزرو سریع باعث می شود که 18 تا 60 درصد در هزینه ها صرفه جویی شود.

مزایا: علاوه بر نتایج استاندارد ( که ما برای اهداف مقایسه ای استفاده کردیم)، سرویس رزرو سریع و مخصوص باعث می شود کا تا سقف 60 درصد در هزینه ها صرفه جویی کنید.

معایب: نقشه این سایت در صفحه نتایج فقط 30 هتل را نشان می دهد نه تمام گزینه های موجود را؛ اجاره خصوصی در نتایج جداگانه ای قرار دارد؛ فیلترهای فرعی؛ گاهی با ورود به صفحه هتل قیمت ها چند دلار افزایش می یابند؛ قیمت های گفته شده کمی پائین تر از قیمت اصلی است ( این کار باعث مشکلاتی می شود)

  1. TravelPony (Aggregator)

بهترین و بدترین سایت های رزرو هتل در سال 2020

TravelPony به تازگی از یک سایت با هدف رسانه های اجتماعی به یک سایت جمع کننده استاندارد تبدیل و این تغییر باعث ارائه خدمات بهتر و قرار گرفتن در لیست 10 سایت برتر شده است. نتایج داخلی سایت چندان خوب نبود اما این بررسی در سطح بین المللی به ویژه در بررسی هایی به جز قیمت، بهتر عمل کرد. این تنها سایتی بود که متوجه شد Hostelworld.com می تواند اقامت ارزان با 22 درصد تخفیف را در بوینوس آیرس ارائه کند. به نظر می رسید برای نتایج OTA شبکه گسترده تری ایجاد شود اما در این فکر بودیم که آیا آن ها به درستی مورد بررسی قرار گرفته اند یا خیر؛ برخی از سایت ها و برنامه های کمتر شناخته شده، قبل از اطمینان و رزرو هتل، امکان جست و جوی سریع شکایات و رتبه بندی های BBB.org را فراهم می کنند.

مزایا: به نظر می رسد شامل مالیت نیز می باشد

معایب: تعداد کمی سایت، خدمات و برنامه هایی با نرخ ارزان تر را شامل می شود که اعتبار زیادی ندارند، بنابراین خریداران باید مراقب باشند.

  1. Trivago (Aggregator)

بهترین و بدترین سایت های رزرو هتل در سال 2020

آنچه که می خواهیم بگوییم سخت است. چندین سال پیش که Trivago شروع به کار کرد، مکانات بی نظیری داشت اما بعد از آن همه چیز را از دست داد.

بله، این سایت دارای رابط بصری، تازه سازی سریع و مجموعه ای از فیلترها است. اگرچه، فراتر از امکانات این سایت در رقابت هرگز شکست نمی خورد و همواره اعلام می کند که آماده مشارکت در ایجاد نتایج مناسب است به این معنی که، شما باید به دنبال بهترین ها در این سایت باشید. این سایت موفق به پیدا کردن قیمت هایی شده که در سایت های رقیب رده بالا ارائه می شود.

با این حال اگرچه این سایت ادعا می کند که سه مورد از بهترین ها در میان 250 هتل برتر قرار دارند، اما تعداد هتل هایی که ارائه داده کمتر از دیگر سایت ها می باشد. آیا نباید حداقل همان تعداد که جست و جو می شود، هتل ارائه دهد؟ بیشترین تعداد هتلی که هر سایتی در اورلاندو پیدا کرده بود 800 بود؛ اما Trivago تنها 125 هتل پیدا کرد. قیمت هتل های لندن با قیمت کمتر از 75 دلار را پیدا کرد؟

Priceline 400 و Trivago 9 هتل را پیدا کردند. Trivago تبلیغات تلویزیونی خود را کامل کرده اما الگوریتم های آن را نه.

مزایا: رابط کاربری دوست داشتنی؛ “فاصله از…” می تواند هر آدرسی در آن نزدیکی را پیدا کند؛ مستقیما در سایت های مخصوص هتل جست و جو می کند (هشدار: این سایت به دنبال نرخ مستقیم است حتی اگر سایت سومی نرخ های کمتر ارائه دهد).

معایب: از سایت های دیگر هتل های کمتری ارائه می دهد؛ هرگز در هتل های ارزان قیمت کمترین نرخ را پیدا نمی کند و قیمت های کمتر را در هتل های گران قیمت ارائه می دهد؛ مجموعه فیلترهای قوی و سابق اکنون بسیار ساده اند؛ فقط 125 نتیجه برتر را بر اساس هر معیار مشخصی نشان می دهد؛ گاهی اوقات معاملات آن بسیار هزینه دارد ( گاهی اوقات نرخ های ارزان تر با علامت کوچکتر در کنار معامله اصلی نمایش داده می شوند اما ممکن است بعد از انتخاب تب “معاملات بیشتر” دیده شود).

  1. Agoda (OTA)

بهترین و بدترین سایت های رزرو هتل در سال 2020

Agoda از رتبه دوم نزول پیدا کرد زیرا نتایج بررسی آن تغییر چندانی را نشان نمی داد در حالی که سایت های رقیب بهبود یافته بودند. نتایج ثابت این سایت در آسیا، جایی که تاسیس شد، بسیار خوب است (Agoda در تایلند افتتاح شد و بخشی از گروه Priceline/Booking.com محسوب می شود) اما به بهبود نتایج داخلی ضعیف آن در اورلاندو کمک نکرده است. این سایت یک بار جایزه “بالاترین نرخ” را به دست آورد و همچنین در یک جست و جو اعلام کرد ویلاهای بندرگاه سرو ماریوت در اورلاندو فروخته شده اند درحالی که در هر سایت دیگری با قیمت 207 دلار پیدا می شد.

مزایا: به طور مداوم بیشترین اقامتگاه ها و کمترین قیمت ها را در سطح بین الملل پیدا می کند، به خصوص در آسیا؛ فیلترهای خوب، “نرخ اعضا” حدود 10 درصد تخفیف ارائه می دهد

معایب: نتایج نامناسب داخلی را ارائه می دهد؛ تنها با نام شهر می توان جست و جو کرد (دیگر سایت ها اجازه جست و جو با نام منطقه و یا استان را نیز می دهند)؛ مالیات و عوارض در اروپا و آسیا را حذف می کند و باعث می شود تا نتایج ارزان تر از آنچه که هستند به نظر برسد؛ به خاطر ترفند بازاریابی های ارزان به سرعت می توانید رزرو کنید (36 درصد تخفیف برای امروز! تنها سه مورد باقی مانده! ویژه نفرات اول) و 4 درصد نتایج این هستند که ” هتل را از دست داده اید” یا هتلی در تاریخ شما وجود ندارد.

  1. Google.com/travel/hotels (Aggregator)

بهترین و بدترین سایت های رزرو هتل در سال 2020

در کمپین گوگل برای اداره هر جست و جوی اینترنتی، یک مرورگر جمع کننده قدرتمند برای هتل ها ایجاد شد. اگر در گوگل نام یک هتل را جست و جو کنید، یک جعبه در سمت راست نتایج، در میان بررسی ها و دیگر پشنهادها، قیمت های موجود در گروهی از موتورهای رزرو را ارائه می دهد.

اگر در گوگل نام هتلی را در منطقه ای از مقصد مورد نظر خود جست و جو می کنید، پنجره کوچکی باز می شود که نتایج برتر، نقشه، چندین فیلتر و قسمت مشاهده همه هتل ها را نشان می دهد. یا می توانید در Google.com/travel/hotels یک رابط کامل را پیدا کنید. نتایج و به روزرسانی ها بسیار سریع است و این رابط نوعی رابط مستقیم است.

نتایج بررسی های مه چگونه است؟

اینکه گوگل در میانه این فهرست قرار گرفته، دلیل دارد.

گوگل 9 بار قیمت های عالی یا نسبتا خوب را ارائه داد، اما هرگز تنها بهترین نرخ ها را پیدا نکرد بلکه سه دفعه نرخ های بد یا بدتر را نیز ارائه داد. عجیب است که گوگل، پادشاه جست و جو، هرگز بیشترین امکانات را پیدا نکرده است؛ در لیست 10 جست و جوگر برتر در میان 3 مورد از بدترین ها قرار داشت.

مزایا: بسیار سریع، فیلترهای خوب، گاهی اوقات به طور مستقیم از سایت هتل ارزان ترین ها را پیدا می کند

معایب: نسبت به دیگر سایت ها مجموعه نتایج کمتری ارائه می دهد؛ سایت های رقیب قیمت های مشابه یا بهتری را ارائه می دهند

  1. Booking.com (OTA)

بهترین و بدترین سایت های رزرو هتل در سال 2020

اگرچه سرانجام سه گروه فهمیدند که چگونه بهتر از Booking.com عمل کنند، اما سایت هنوز هم با توانایی خود در پیدا کردن اقامتگاه های مرکز شهر، به خصوص با قیمت هایی کمتر از 200 دلار، می تواند با هر سایتی رقابت کند. اما این ویژگی در حال کاهش است. Booking.com قبلا می توانست قیمت ها برتر یا نسبتا خوبی را با دوم یا سه دفعه جست و جو پیدا کند. اما اکنون این کار را با هفت بار جست و جو انجام می دهد.

از طرفی تنها سه دفعه قیمت های بد را ارائه داد و یکی از سه سایتی بود که هرگز قیمت های بسیار بالا ارائه نداد. همواره به این توجه داشته باشید که روی نرخ ها مالیات نیز اضافه شده است در حالی که دیگر هزینه ها در تصاویر زیبا، پشت فیلترهای پنهان و یا صفحات بعدی قرار داده می شوند. در نهایت، هر لیستی شامل نظرات کاربران است که برخلاف دیگر سایت های شلوغ توسط کاربران واقعی تضمین می شود ( ممکن است کاربران بعد از رزرو هتل از طریق سایت، یک نظر را ارسال کنند).

مزایا: از ابتدا مالیات محاسبه می شود؛ معمولا نسبت به هر سایت OTA دیگر امکانات بیشتری ارائه می دهد به خصوص با قیمت های ارزان تر؛ همواره نرخ های پائین تر را ارائه می دهد ( و به ندرت کمترین قیمت های موجود را از دست می دهد)؛ انتخاب فیلترها و گزینه های مرتب سازی عالی؛ دارای “نرخ اعضا” است که بعد از انتخاب امکانات 10 درصد تخفیف می دهد.

معایب: گاهی اوقات قیمت های نامناسب ارائه می دهد؛ ماند سایت Agoda از تکنیک های بازاریابی جعلی استفاده می کند که در بعضی کشورها ممنوع است، ممکن است نتایج با برچسب هشدار ارائه شود مانند “تنها سه اتاق در سایت باقی مانده” و برخی از نتایج مانند شما هتل را از دست داده اید و یا هتل در دسترس نیست باعث استرس و رزرو سریع اشتباه می شود.

  1. Kayak (Aggregator)

بهترین و بدترین سایت های رزرو هتل در سال 2020

بعد از سال ها کم کاری، مشهورترین سایت جمع کننده روند کاری خود را بهبود بخشیده است.  Kayak یکی از دو سایت رده بندی ما بود که پیشرفت کرده و از شماره 7 به شماره 3 رسید. این تنها سایتی بود که در آزمایش های ما (به علاوه دو سایت برتر) هرگز نرخ بد یا متوسط ارائه نداد و بهترین نتیجه را با 5 جست و جو از 26 جست و جو به دست می آورد (که دو سایت برتر نرخ بد نداشته و همچنین بیشترین امتیاز را همواره به دست آوردند).

Kayak همچنین دارای مجموعه ای از فیلترها، از جمله پنجره “مکان های نزدیک” است که می توانید هر آدرس یا نشانی را نامگذاری کنید. بسیار عالی است. همچنین، بخشی را در مرورگرتان قرار می دهد که به نظر می رسد جیت و جوهای انجام شده در دیگر سایت ها را ثبت می کند، مقصد و تاریخ اولین دفعه که وارد سایت شده ایم را پر می کند که بسیار عجیب است.

مزایا: گزینه هایی را ارائه می دهد که شامل مالیات و هزینه های اضافی است (اما باید آن ها را خودتان انتخاب کنید)؛ “نرخ اعضا” را شامل می شود که می توانید در آن ثبت نام کنید (رایگان است)؛ به طور مستقیم در سایت های هتل جست و جو می کند؛ فیلترهای زیبا

معایب: همیشه پائین ترین قیمت ندارد؛ اقامتگاه های کمتری نسبت به سایت Booking.com ارائه می دهد ( این کمی سردرگمی ایجاد می کند).

  1. TripAdvisor (Aggregator)

بهترین و بدترین سایت های رزرو هتل در سال 2020

در کنار شکایت از بوی نامطبوع، کارمندان بی ادب و وای فای ضعیف هتل ها، اکنون این سایت، قیمت ها را جمع بندی کرده و فقط برای رزرو کلیک کنید. این سایت علاوه بر همه اینها مانند Kayak.com تلاش می کند تا نرخ های ارزان تر را پیدا کند.

TripAdvisor نظرات کاربران را شامل می شود اما نظرات حتما شامل کاربرانی نیست که در هتل اقامت کرده اند، کارشناسان تخمین زده اند که بین یک سوم و نیمی از کل بررسی های کاربران نادرست است، توسط دوستان، کارمندان و رقبا نوشته شده بنابراین شما هر دو نظر مثبت و منفی جعلی را در سایت خواهید دید.  TripAdvisor در میان هتل هایی که در شهر می توان پیدا کرد، در جایگاه نهم قرار گرفته بود اما عملکرد قیمت ها آن را به این جایگاه رسانده است.

مزایا: بسیار عالی در پیدا کردن نرخ های پائین؛ فیلترهای خوب؛ نظرات مفید کاربران؛ اغلب به طور مستقیم از سایت هتل نرخ های ارزان تر را پیدا می کند

معایب: گزینه های کمتری نسبت به تمام رقبا ارائه می دهد

  1. HotelsCombined (Aggregator)

بهترین و بدترین سایت های رزرو هتل در سال 2020

پادشاه سایت های جمع کننده دوباره به جایگاه خود رسید.

در بررسی های قبلی این سایت به جایگاه چهارم سقوط کرد اما بار دیگر توانست به رتبه بالا برسد. این سایت همچنان رتبه برتر موتورهای جست و جوگر متا را به دست آورد، زیرا تا زمان پیدا کردن هتل مورد نظر بهترین قیمت ها را ارائه می داد.

در بررسی های ما، HotelsCombined.com تنها اقامتگاه های مراکز شهر را ارائه می داد. اگرچه این سایت ادعا می کند که در میان 30 سایت برتر جست و جو قرار دارد اما اغلب موفق به پیدا کردن گزینه هایی کمتر از سایت های رقیب می شود، حتی کمتر از شرکت های رقیب مانند Booking، Agoda، Priceline.

همچنین بدترین قیمت را در یکی از هتل های روم پیدا کرد و ادعا می کرد که در یک مهمانخانه متوسط بانکوک هیچ اتاقی وجود ندارد در حالی که دیگر سایت ها این کار را انجام دادند.

در بیش از نیمی از موارد قیمت هایی که این سایت ارائه می داد، درواقع کمی بیشتر از قیمت اصل آنها بود، گاهی اوقات اختلاف قیمت در حد یک یا دو دلار بود، گاهی 10 یا 20 دلار و به ندرت بیش از 60 یا 100 دلار. ما تصور می کنیم که این یک شکست در الگوریتم های سایت هنگام ضبط نتایج از سایت های ارائه دهنده است.

حتی با در نظر گرفتن این مشکل جزئی،  HotelsCombined.com بار دیگر توانست توانایی خود در ارائه بهترین قیمت ها را نشان دهد و این همان چیزی است که باعث شد تا به جایگاه برتر خود بازگردد.

مزایا: حداکثر 30 آژانس مسافرتی آنلاین و موتور رزرو را همزمان جست و جو می کند؛ گزینه هایی را ارائه می دهد که بتوانید قیمت ها را با مالیت و بدون آن ببینید؛ گاهی اوقات نرخ های بسیار پائین تر را ارائه می دهد، حتی کمتر از نرخ اعلام شده توسط هتل ها

معایب: انتخاب های کمتر نسبت به سایت های رقیب؛ وقتی برای رزرو کلیک می کنید، قیمت ها تقریبا یک دلار بیشتر می شوند

( گاهی اوقات حتی بیشتر از آن)؛ برخی از ویژگی های جزئی اما مفید را که زمانی کارآیی آن را بهتر کرده بود، حذف کرد مانند قابلیت حذف هتل های شخصی از نتایج؛ فاقد فیلترهای مکانی مناسب مانند آنچه که در Trivago وجود دارد.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید