تفریحات هوایی در ایران اوج هیجان در آسمان

تفریحات هوایی در ایران اوج هیجان در آسمان

تفریحات موجود در نقاط مختلف جهان به دسته های متنوعی تقسیم می شوند، در بین دسته بندی های موجود، تفریحات هوایی یکی از محبوب ترین تفریحات به حساب می آیند.

برخی از تفریحات هوایی بسیار پر خطر بوده و افراد برای انجام آن ها نیاز به آموزش و آمادگی بدنی دارند، در مقابل تفریحات پرخطر، چندین تفریح هوایی مناسب همه افراد جامعه وجود دارد که برای پرداختن به آن ها نیاز به هیچ پیش زمینه ای نمی باشد. در این مقاله با ما همراه باشید تا به بررسی تفریحات هوایی در ایران بپردازیم.

تفریحات هوایی در ایران اوج هیجان در آسمان

انجام تفریحات هوایی و هیجان انگیز، آدرنالین را به بالا ترین حد خود می رساند، همین امر سبب شده است که افراد بسیاری علاقه به انجام چنین تفریحاتی داشته باشند، لازم به ذکر است که قبل از پرداختن به این تفریحات، مطمئن شوید که ترس از ارتفاع نداشته باشید.

پاراگلایدر

تفریحات هوایی در ایران اوج هیجان در آسمان

پاراگلایدینگ ورزشی بسیار هیجان انگیز است. البته علاوه بر ورزش به عنوان نوعی تفریح نیز شناخته می شود تنها فرق آن با ورزش این است که برای تفریح حتما یک فرد حرفه ای همراه شماست.

درصد خطر این ورزش از سایر ورزش های هوایی کمتر است. در این ورزش شما به کمک یک چتر پرواز می کنید. این ورزش در ارتفاعات بالا انجام می شود.

در بسیاری از شهرهای بزرگ ایران باشگاه های ورزشی این رشته را دارند. خلبانان در هر سنی می توانند از این ورزش استفاده کنند. حتماً قبل از پرواز با پاراگلایدر از مساعد بودن هوا آگاهی پیدا کنید.

سقوط آزاد یا بانجی جامپینگ

تفریحات هوایی در ایران اوج هیجان در آسمانفعالیتی بسیار شجاعانه است که سطح آدرنالین خون را به شدت بالا می برد. در این ورزش که حتی شنیدن نامش دلهره آور است فرد با یک طناب فنردار از ارتفاعی بلند به سمت زمین سقوط می کند و قبل از رسیدن به زمین طناب از برخورد فرد به زمین جلوگیری می کند.

در این ورزش اوج هیجان را تجربه می کنید. گاهی حتی برخی وقتی به سکوی پرش می رسند از پریدن انصراف می دهند. یادتان باشد این ورزش یکی از خطرناک ترین ورزش هاست حتما در مورد انتخاب مکان هایی که این کار را انجام می دهند دقت بالایی داشته باشید.

جایروکوپتر

تفریحات هوایی در ایران اوج هیجان در آسماناین وسیله که به آن جایروپلن هم گفته می شود در واقع ترکیبی از هواپیما و هلیکوپتر است. آن را یک فرد اسپانیایی اختراع کرده است.

لازمه پرواز با این وسیله فضایی آرام و امن است. پرواز با آن در ارتفاع کم انجام می شود. در ایران در سایت پروازی کیش و نمک آبرود امکان تجربه این تفریح هیجان انگیز را دارید. پروازی آرام بر فراز خلیج همیشه فارس تجربه ای لذت بخش است که با این وسیله می توان به آن رسید.

بالن سواری

تفریحات هوایی در ایران اوج هیجان در آسمان

این تفریح شاید مورد علاقه کودکان نیز باشد زیرا کارتون های زیادی از سوار شدن بالن در ذهن بسیاری از انسان ها هست. تهران و در نزدیکی دماوند امکان تجربه بالن سواری مهیاست.

تجربه بالن سواری به ویژه در شهرهایی که مناظر بکر و طبیعی زیادی دارند تجربه ای است که سالها می توانید در مورد آن صحبت کنید.

تصور کنید که طلوع آفتاب را بر بالای دشتی زیبا و در حالی که در آسمان شناور هستید تماشا کنید. مکان فرود آمدن بالن بستگی به جهت باد دارد.

کایت سواری

تفریحات هوایی در ایران اوج هیجان در آسمانکایت یک وسیله سبک است. این وسیله به پرواز پرندگان بسیار شبیه است و دارای دو مدل می باشد. یک مدل که خلبان زیر بال های کایت به حالت آویزان قرار می گیرد و روی پاهای خود به زمین می نشیند در مدل دوم موتوری به کایت وصل است و خلبان در کابین می نشیند. شهرهای زیادی در ایران این تفریح را ارائه می دهند. کایت ها از پاراگلایدرها سریع تر حرکت می کنند.

پاراموتور

تفریحات هوایی در ایران اوج هیجان در آسمانپاراموتور به نظر برخی از پاراگلایدر بهتر است زیرا یک صندلی برای نشستن دارد و کنترل آن به کمک یک دستگیره کوچک توسط خلبان انجام می شود.

پرواز با این وسیله بسیار تخصصی و سخت است. برای پرواز با پاراموتور نیازی به گذراندن دوره آموزشی نیست زیرا می توانید با یک خلبان با تجربه این کار را انجام دهید.

این وسیله پروازی فوق سبک نیازی به باند برای بلند شدن و نشستن ندارد به همین دلیل تخریبی در محیط زیست صورت نمی گیرد.

پاراسل

تفریحات هوایی در ایران اوج هیجان در آسمانیک تفریح خانوادگی است. برای استفاده آن می توانید با عزیزانتان بر چتر پاراسل سوار شوید. سپس قایقی آن را کشیده و کمک می کند که چتر خوب اوج بگیرد. پاراسل می توان تا ارتفاع 300 متر بالا برود.

حتی می توانید از قایقران بخواهید که چتر شما را به داخل آب بیاندازد و در آب کشیده شوید. سواحل زیبای کیش برای تجربه پاراسل بسیار مناسب هستند زیرا می توانید از آن بالا جزیره را مشاهده کنید.

زیپ لاین

تفریحات هوایی در ایران اوج هیجان در آسماناین نیز تفریح جالبی است. به قرقره ای که بر روی سیم بکسل قرار گرفته سوار می شوید و از یک سمت دره به سمت دیگر آن می روید. البته این ورزش برای افرادی که وزن بالای صد کیلو دارند امکان پذیر نیست. شهرهای زیادی این تفریح را ارائه می دهند. برخی زیپ لاین ها چند نفره نیز هستند.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما