بهترین جاهای دیدنی آیاناپا بهمراه آدرس و تصاویر

نویسنده:

حسین یوسفی

در تاریخ:

 امروز می‌خواهیم یک مقصد متفاوت و صد البته دوست‌داشتنی در قبرس را معرفی کنیم، یک شهر دیدنی، معروف و پر از توریست داخلی و خارجی به نام آیاناپا.

از اونجایی که این شهر کوچک نزدیک به لارناکا است معمولا مسافران قبرس خیلی مشتاق دیدن آن هستند. سواحل تمیز و بی‌نظیر این شهرک سبب شده تا آیاناپا جز یکی از بهترین مقاصد گردشگری در قبرس به شمار بیاید. آیاناپا در جنوب‌شرقی قبرس قرار گرفته و از آب و هوای بسیار خوبی مخصوصا در این وقت از سال برخوردار است. با داشتن این سواحل دور از ذهن نیست که بگیم که آیاناپا دارای بهترین گزینه‌ها برای ورزش‌های آبی همچون قایق‌سواری است.

بهترین جاهای دیدنی آیاناپا بهمراه آدرس و تصاویر

از سواحل شنی و زیبای آیاناپا که فاصله بگیریم، این شهر جاذبه‌های دیگری همچون: صومعه‌ی آیاناپا، پارک‌آبی واتر‌ورلد، … و بسیاری از جاذبه‌های دیگر را در خود دارد. و اما مهم‌ترین پیشنهاد ما این است که حتما به رستوران‌های ساحلی این شهر سر بزنید چون، هر خوراکی وسوسه‌انگیزی که دلتان بخواهد را می‌توانید در آن‌جا میل نمایید.

ویژگی های اقلیمی آیاناپا

آیاناپا، در جنوب فاماگوستا و در مجاورت با کیپ گرکو واقع دشه است و دارای آب و هوایی مدیترانه ای می باشد. این منطقه ی تفریحی دارای تابستان هایی مطبوع و طولانی می باشد و فصل زمستان در آن، بسیار کوتاه و معتدل است. این مساله باعث شده است تا تمام ماه های سال برای سفر به این شهرک توریستی مساعد باشد و گردشگران در هر زمانی از سال به راحتی بتوانند، اوقات خوشی را در این ناحیه سپری نمایند.

بهترین جاهای دیدنی آیاناپا بهمراه آدرس و تصاویر

جاذبه های گردشگری آیاناپا

این تفرجگاه ساحلی، محیطی خارق العاده برای تفریح و کسب آرامش است. مهم ترین جاذبه ی گردشگری آیاناپا، داشتن سواحلی بکر و دریایی آرام و فیروزه ای است. قایق سواری در دل دریا، قدم زدن بر روی شن های ساحل و ماهیگیری در سکوت، از جذاب ترین تفریحاتی است که همواره توجه گردشگران را به خود جلب می کند و اوقات خوشی را برای آنان به ارمغان می آورد.

بهترین جاهای دیدنی آیاناپا بهمراه آدرس و تصاویر

بازدید از موزه ها و همچنین صومعه ی تاریخی آیاناپا که تنها بنای تاریخی مهم در این منطقه است نیز، از دیگر جاذبه های گردشگری این شهرک زیبا به شمار می آید و تماشای آن ها تجربه ای لذت بخش را برای افراد رقم می زند.

بهترین جاهای دیدنی آیاناپا بهمراه آدرس و تصاویر

در کنار تمامی این فعالیت ها، نشستن در رستوران ها و کافه های ساحلی، گوش دادن به موسیقی زنده در ساحل، خوردن نوشیدنی رو به غروب آفتاب و شرکت در جشن های شبانه ی آیاناپا نیز، دارای جذابیتی وصف نشدنی می باشد و با استقبال بی نظیری از جانب گردشگران مواجه می گردد.

دسترسی به آیاناپا

برای سفر به آیاناپا می توانید به فرودگاه لارانکا در جزیره ی قبرس پرواز نمایید و پس از فرود آمدن در فرودگاه لارانکا، ظرف مدت ۴۵ دقیقه، با تاکسی به آیاناپا برسید. البته برخی افراد نیز ترجیح می دهند که پرواز ارزان تری را تجربه نمایند و به همین دلیل فرودگاه پافوی vh را برای سفر خود برمی گزینند. این فرودگاه ۲ ساعت با آیاناپا فاصله دارد و افراد پس از فرود آمدن در این فرودگاه می توانند، با استفاده از اتوبوس خود را به این شهرک برسانند.

بهترین جاهای دیدنی آیاناپا بهمراه آدرس و تصاویر

حمل و نقل در آیاناپا

توجه داشته باشید که آیاناپا شهرکی بسیار کوچک است و گردشگران با پای پیاده می توانند، به گشت و گذار در تمامی بخش های آن بپردازند. بنابراین هیچ جای نگرانی برای حمل و نقل و هزینه های ناشی از آن در این شهرک وجود ندارد. همچنین استفاده از دوچرخه نیز گزینه ای جذاب و متداول است و این امکان را برای افراد فراهم می کند تا اوقات خوشی را در این شهرک تجربه نمایند.

البته این بدان معنا نیست که هیچ گونه تاکسی و یا اتومبیل کرایه ای در این شهرک وجود ندارد! کرایه ی تاکسی در این شهرک نسبت به دیگر شهرهای اروپایی کم تر است و امکان کرایه ی اتومیبل نیز برای گردشگران محیا می باشد.

بهترین جاهای دیدنی آیاناپا بهمراه آدرس و تصاویربا سفر به آیاناپا می توانید، اوقاتی به دور از هیاهو و دغدغه های زندگی روزمره را تجربه نمایید و به کسب آرامشی عمیق برای ادامه ی زندگی بپردازید.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید