درخت سبز 500 ساله کیش

نویسنده:

حسین یوسفی

در تاریخ:

منطقه آزاد کیش جزیره ای زیبا با طیف وسیعی از جاذبه های تفریحی و گردشگری است. ساحل های مرجانی این جزیره با منظره خیره کننده غروب آفتاب، اسکله تفریحی، پارک های ساحلی با آلاچیق هایی در سایه درختان که انسان را بدون شک حتی برای دقایقی روی آنها می نشاند، دوچرخه سواری، تجربه هیجان معلق بودن در هوا با تفریحاتی مانند پاراسل، کشتی های تفریحی، ماهیگیری، خرید، پلاژهای ساحلی، بانجی جامپینگ، خرید و صدها تفریح دیگر سفری پر از خاطرات خوب را برای انسان به همراه دارد.

درخت سبز 500 ساله کیش

درخت سبز کیش ، کهنسال‌ترین درخت لور یا انجیر همان انجیر معبد در جزیره کیش است و چیزی بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ سال عمر دارد، درختان انجیر معابد، در ابتدا تنه است، ولی با رشد درخت، شاخه های آن به سمت زمین آویزان می شوند و بعد از مدتی در آن فرو می روند که خود به تنه تبدیل می شوند. این روند آن قدر ادامه می یابد تا یک درخت با چندین ساقه به هم پیچیده و پیوسته در داخل زمین بوجود می آید.

درخت سبز 500 ساله کیش

شاخه های درخت سبز کیش  ، گره هایی با نخ یا پارچه زده شده است که در اول آن را به نوعی مقدس می نمایاند. گروهی از مردم معتقدند که این درخت انرژی های خوبی دارد و به همین دلیل به قصد برآورده شدن نیازشان نخ ها و پارچه‌هایی به شاخه‌های آن می‌بندند. مجموعه درخت سبز در مجاورت دو جاذبه مهم گردشگری کیش شهر تاریخی حریره و آب انبار واقع شده و دارای دو درب ورودی است.

درخت سبز 500 ساله کیش

درختان لور یا انجیر معابد در دوره ایلخانی و تیموری به جزیره آورده شده اند، این درختان از هند و چین به کیش، قشم و نوار ساحلی خلیج فارس وارد و در بیشتر مناطق قدیمی تر کیش کاشته شدند.

درخت سبز 500 ساله کیش

سرسبزی محوطه ، آلاچیق ها و نرده‌های چوبی و پیاده‌روهای این مجموعه، باربیکیو ها و صندلیهایی با طراحی جالب این مجموعه را زیبا ساخته است. اما یکی از عواملی که گردشگران جزیره کیش را به این نقطه می‌کشاند، هیبت افسانه‌ای درخت سبز است.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید