نکات بین المللی برای تعطیلات خارج از کشور

نویسنده:

معصومه داعی

در تاریخ:

نکاتی برای اولین سفر به خارج از کشور؛ آیا این چیزی است که به دنبال آن هستید؟ اگر بله، پس این مقاله مناسب شما است. خواندن را ادامه دهید. مهم نیست در کشور خودتان چند بار سفر کرده اید، اولین سفر به خارج از کشور جذاب و هیجان انگیز است. سفر به خارج می تواند آگاه کننده باشد، اما به همان اندازه نیز می تواند چالش برانگیز و پراسترس باشد، به خصوص برای کسانی که اولین بار سفر می کنند.
نکات بین المللی برای تعطیلات خارج از کشور

قبل از خروج از کشور و بازدید از مکانی ناشناخته که قبلا ندیده اید، نیاز به تحقیق و برنامه ریزی مناسب دارد. صرف نظر از نوع سفر شما، نکاتی خاص درباره سفر بین المللی وجود دارد که باید برای آرامش در سفر به خارج از کشور یاد بگیرید. در این مقاله ما تمام تلاش خود را کرده ایم تا بهترین نکات مربوط به سفر بین المللی را برایتان جمع آوری کنیم تا سفرتان به یادماندنی و لذت بخش باشد.

9 نکته بین المللی برای سفری بدون دردسر به خارج از کشور

مسافرت همواره ایده ای عالی برای رهایی از کارهای روزمره و کشف مکان های جدید است، فرهنگی جدید را یاد بگیرید و از غذاهای مختلف لذت ببرید. زیبایی سفر در بی خبری از برخی چیزها است؛ این کار یادگیری مداوم است. اما اگر اصول سفر را بدانید، فضای کافی برای یادگیری و آرامش در تعطیلات بعدی خود به خارج از کشور خواهید داشت. برای کمک به کسانی که برای اولین بار می خواهند به خارج از کشور سفر کنند، ما چندین پیشنهاد و نکته ارائه داده ایم:

  1. پاسپورت

نکات بین المللی برای تعطیلات خارج از کشور

این یکی از مهم ترین نکات سفر بین المللی برای کسانی است که اولین بار به خارج از کشور سفر می کنند. اگر برای اولین پاسپورت دریافت می کنید، حتما حداقل از دو ماه قبل درخواست دهید. زیرا زمان عادی برای دریافت گذرنامه بین 4 تا 6 هفته است.

همچنین اگر اسناد مربوط به گذرنامه شما مفقود شده و گذرنامه صادر نشود، زمان کافی برای انجام مجدد کارها و تنظیم اسناد خواهید داشت. از طرفی، در صورت داشتن گذرنامه تاریخ اعتبار آن را بررسی کنید. در چندین کشور طبق قانون اعتبار گذرنامه نباید کمتر از 6 ماه باشد.

  1. ویزا

نکات بین المللی برای تعطیلات خارج از کشور

ویزا یکی دیگر از اسناد ضروری و مهم در سفر به خارج از کشور است. زیرا فقط چندین کشور هستند که هنگام ورود، ویزا ارائه می دهند. علاوه بر این، با توجه به ملیت شما هر کشوری ممکن است به شرایطی خاص و مختلف برای ورود نیاز داشته باشد. زمان دریافت ویزا می تواند یک یا چند ماه طول بکشد، بنابراین برای دریافت ویزا زودتر اقدام کنید و مطمئن شوید که ویزا در کشور مقصدتان اعتبار دارد.

  1. مشاوره های سفر را بررسی کنید

نکات بین المللی برای تعطیلات خارج از کشور

همواره هنگام سفر به خارج از کشور، ایمنی باید اولویت اصلی شما باشد. کشورهای مختلف، مجموعه قوانین و مقررات مختلفی برای مسافران و گردشگران بین المللی دارند. علاوه براین، با توجه به ملیت شما، ممکن است برخی کشورها در کنار گذرنامه و ویزا به مدارک خاصی نیاز داشته باشند. به عنوان نمونه، کسانی که به کوبا سفر می کنند، باید بیمه پزشکی سفر را خریداری کنند. افرادی که به اروپا سفر می کنند، نیاز به یک برنامه بیمه درمانی با حداقل 30.000 یورو دارند.

  1. آب و هوا را بررسی کنید

نکات بین المللی برای تعطیلات خارج از کشور

قبل از برنامه ریزی برای تعطیلات و رزرو بلیط های پرواز، همواره آب و هوای مقصدی که قصد بازدید از آن دارید را بررسی کنید. بررسی پیش بینی های هواشناسی مقصد مورد نظر قبل از سفر بسیار مهم است، زیرا در آن صورت می توانید لوازم و لباس های مورد نیاز خود را جمع آوری کنید. فقط لوازم و لباس های اشتباه را جمع آوری نکنید. همواره بررسی کنید!

  1. نکات جمع آوری لوازم برای سفرهای بین المللی

نکات بین المللی برای تعطیلات خارج از کشور

ما از شما می خواهیم که تمام نکات مربوط به سفرهای بین المللی را بررسی کنید تا با نزدیک شدن به زمان سفرتان، به آنها مراجعه کنید. فراموش کردن موارد ضروری باعث می شود تا با رسیدن به مقصد مجبور باشید به دنبال مکانی برای رفع نیازتان بگردید. همچنین جمع آوری لوازم غیر ضروری باعث می شود تا هزینه های زیادی برای چمدان های اضافی پرداخت کنید. به همین دلیل همواره ممهم است که یک لیست از لوازم مورد نیاز خود داشته باشید. ما فکر کردیم که چند نکته برای جمع آوری سفرهای بین المللی تهیه کنیم.

  1. لباس های خود را بپیچید

نکات بین المللی برای تعطیلات خارج از کشور

شاید یکی از بهترین نکات برای بسته بندی لوازم در سفرهای بین المللی این باشد که به جای چیدن لباس ها، انها را بپیچید. بعد از پیچیدن ( رول کردن)، می توانید آنها را در بسته های فشرده قرار دهید تا هوا را خارج کرده و فضای کمتری اشغال کنند. بسته بندی مکعبی نیز گزینه ای مناسب برای نظم بیشتر و همچنین ایجاد فضای کافی در چمدان می باشد.

  1. فضاهای خالی را پر کنید

نکات بین المللی برای تعطیلات خارج از کشور

هنگام بسته بندی مطمئن شوید که تمام فضای چمدان پر شده و هیچ جای خالی ندارد. برخی از لوازم مانند لباس زیر، جوراب ها و دیگر وسایل ریز را در فضای های خالی قرار داده و آنها را پر کنید. از کیسه های زیپلاک برای بسته بندی لوازم الکترونیکی مانند شارژر تلفن، شارژر دوربین، آداپتور، هدفون و دیگر لوازم استفاده کنید. برای جمع بندی لوازمی مانند داروها و کلید ماشین و خانه، کیسه های اضافی همراه داشته باشید.

  1. هزینه حمل چمدان در فرودگاه را بدانید

نکات بین المللی برای تعطیلات خارج از کشور

حتما بعد از جمع بندی تمام لوازم، چمدانتان را وزن کنید. زیرا وزن مجاز چمدان در شرکت های مختلف هواپیمایی متفاوت است. با یک جست و جوی سریع در گوگل، می توانید محدودیت های حمل چمدان در شرکت های مختلف هواپیمایی را بفهمید تا در آخرین لحظه مجبور به پرداخت هزینه های سنگین نشوید.

بهتر است همواره یک چمدان سبک به جای چمدان های بزرگ استفاده کنید. و اگر در سفر بین المللی خود پرواز دیگری نیز دارید، هزینه های حمل چمدان در آن شرکت را نیز بررسی کنید.

  1. جت لگ (مشکلات پرواز)

نکات بین المللی برای تعطیلات خارج از کشور

اغلب وقتی افراد با ساعت های زمانی مختلف سفر می کنند، همگام سازی با ساعت داخلی کشور مقصد کمی دشوار است. در این حالت آنها احساس تهوع، خستگی، سردرد و ناراحتی معده دارند. به این حالت جت لگ می گویند. نکاتی برای رفع این مشکل:

شب قبل از پرواز خوب بخوابید.

پروازی را انتخاب کنید که هنگام روز می رسد.

سعی کنید در هواپیما زیاد نخوابید.

از مصرف نوشیدنی الکل دار و تنباکو قبل پرواز خودداری کنید.

از مصرف قرص خواب آور قبل از پرواز خودداری کنید.

از مصرف نوشیدنی های سنگین مانند کافه، کولا و نوشیدنی های انرژی زا قبل از پرواز خودداری کنید.

به محض پرواز ساعت خود را با منطقه زمانی جدید تنظیم کنید.

نکات امنیتی برای سفر بین المللی

نکات بین المللی برای تعطیلات خارج از کشور

فقط برای اینکه در جای امن باشید و از پرداخت هزینه های اضافی خودداری کنید، بلیط هایی را خریداری کنید که می دانید حتما از آن مکان های گردشگری بازدید می کنید.

همچنین برنامه های سفر را از قبل دانلود کنید تا مجبور به پرداخت هزینه وای فای در مقصد نشوید.

برخی از کشورهای خارجی مسافران را مجبور به پرداخت هزینه های ورودی و خروجی از 25 تا 200 دلار می کنند، همشیه از قبل این مورد را بررسی کنید.

بانک خود را در جریان سفرتان قرار دهید تا زمانی که در کشورتان نیستید مشکلی پیش نیاید.

درمورد استفاده از کارت اعتباری در کشور مقصد اطلاعاتی کسب کنید، هزینه های معاملاتی در خارج از کشور را بدانید.

پول رایج کشور مقصد را همراه خود داشته باشید، زیرا بیشتر مکان ها به خصوص شهرهای کوچکتر و مکان هایی مانند ایستگاه اتوبوس یا قطار فقط پول نقدر دریافت می کنند.

از کارت اعتباری استفاده کنید زیرا بسیاری از کشورهای خارجی هزینه های سنگینی برای معاملات دارند.

در صورت امکان از کارت اعتباری خود عکس بگیرید، در صورت مفقود شدن یا سرقت کارت اعتباری این کار ضرورت دارد.

یک کپی از نسخه پزشکی خود همراه داشته باشید و اگر روش درمانی خاصی دارید نسخه ای از سوابق پزشکی خود نیز تهیه کنید.

یادگیری چند کلمه یا عبارت رایج زبان محلی ایده خوبی است. همچنین یادگیری سنت ها و هنجارهای محلی می تواند به شما در درک فرهنگ مقصد کمک کند.

پیشنهادات سریع قبل از سفر بین المللی

نکات بین المللی برای تعطیلات خارج از کشور

کپی اضافی از ویزا و پاسپورت خود در خانه بگذارید.

یک کپی الکترونیکی از اسناد خود در حساب ایمیلتان داشته باشید.

در صورت امکگان در سفارت مربوطه ثبت نام کنید، این باعث می شود در صورت ایجاد هرگونه مشکلی بتوانید با دولت کشور خود تماس بگیرید.

حتما از پول رایج و نحوه تبدیل ارز در کشور مقصد اطلاعات کافی داشته باشید.

درباره کشوری که از آن بازدید م یکنید، جشنواره ها و غذاهای محلی آن تحقیق کنید.

شارژر یا مبدل جهانی داشته باشید، زیرا بیشتر کشورها دارای ولتاژ در اندازه های مختلف هستند.

برای تماس با خانواده و دوستان امکانات تماس بین المللی سیمکارت خود را فعال کنید.

واکسیناسیون اجباری کشور مقصد را انجام دهید. به عنوان مثال اگر به ایالت متحده سفر می کنید، هپاتیت A ، سرخک، هپاتیت B و چند واکسن دیگر توصیه می شود.

لباس مناسب بپوشید تا در طول سفر راحت باشید.

اپلیکیشن های مختلفی وجود دارد که اطلاعاتی درباره پرواز، ترجمه زبان های مختلف و کارهای دیگری ارائه می دهد. بنابراین حتما یکی از این برنامه ها را دانلود کنید.

به غیر از وسایل الکترونیکی ضروری لوازم با ارزش مانند جواهرات همراه خود نداشته باشید.

دنیا مکانی شگفت انگیز و مملو از جاذبه های باورنکردنی و با ارزش برای دیدن، گردش و یادآوری در خاطره ها می باشد. اگر تصمیم دارید اولین سفر بین المللی خود را آغاز کنید، آرزوی سفری شاد و ایمن را برایتان داریم. طبق بودجه خود برنامه ریزی کرده و بهترین مکان ها را انتخاب کنید تا یک زندگی هیجان انگیز در حال تغییر را تجربه کنید. جست و جوی مناسب درباره مقصد و همچنین این نکات مربوط به سفر بین المللی به شما کمک می کنند تا تعطیلاتی لذت بخش و بدون دردسر را تجربه کنید.

سوالات متداول درباره نکات سفر بین المللی

چند ساعت قبل از پرواز باید در فرودگاه باشید؟

توصیه می شود یک ساعت قبل از پرواز به فرودگاه بروید. اگر چمدان خود را نیز چک می کنید، باید حداقل 90 دقیقه قبل از پرواز به فرودگاه بروید.

آیا پاسپورت برای پرواز بین المللی کافی است؟

علاوه بر پاسپورت به ویزا نیز احتیاج دارید، زیرا بیشتر کشورها هنگام ورود ویزا ارائه نمی دهند.

چگونه می توان از مسافرت نهایت استفاده را برد؟

برای استفاده بهتر از سفر، اقامتگاه خود را از قبل رزرو کنید، اسنادتان را در دسترس داشته باشید و هرچه می توانید تحقیق کنید.

چگونه برای اولین بار به یک کشور خارجی سفر می کنید؟

اگر برای اولین بار سفر می کنید این نکات را به خاطر داشته باشید. تاریخ اعتبار پاسپورتتان را چک کنید، ببینید که آیا احتیاجی به ویزا دارید، احتیاجات مهاجرت را بررسی کرده و از تمام اسنادتان فتوکپی تهیه کنید.

کدام کشورها برای سفر امن نیستند؟

عراق، لیبی، کره شمالی، سوره، یمن، ونزوئلا، افغانستان و سودان جنوبی برای سفر امن نیستند. نرح جنایت، حملات تروریستی و درگیری های مسلحانه در این کشورها بالا است.

هنگام چک کردن چمدان چه وسایلی غیر مجاز اند؟

برخی وسایل غیر مجاز عبارتند از: فندک، کبریت و دیگر وسایل قابل اشتعال. همچنین مواد منفجره و مواد هوایی خاص نمی توانید حمل کنید.

آیا می توان میان وعده در هواپیما داشته باشم؟

چیزهایی مانند شکلات، میوه، چیپس و دیگر مواد را تا زمانی که بیشتر از 3.4 اونس مایع نباشند، می توانید حمل کنید.

میتوانم آب همراه داشته باشم؟

از ایست بازرسی نمی توانید بطری آب همراه داشته باشید، اما می توانید یک بطری خالی همراه خود داشته و زمانی که از ایست امنیتی عبور کردید، آن را پر کنید.

چه وسایلی در چمدان ممنوع است؟

مواد مایع یا نیمه مایع مانند عسل، سوپ، مربع و شربت ها ممنوع اند. انواع اسپری ها، خمیردندان، کرم صورت، لوسیون، روغن ها و عطرها و همچنین لوازم آرایشی مایع نیز ممنوع اند.

آیا می توانم شارژر تلفن را در چمدان بازرسی شده بگذارم؟

اجازه ندارید که شارژر در چمدان بازرسی شده قرار دهید، اما باید داخل چمدان گذاشته و به کابین بازرسی برده شود.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید