9 شکوفه بهاری که ما به آن ها فکر می کنیم

نویسنده:

معصومه داعی

در تاریخ:

نیازی نیست که کارشناس طبیعت باشید تا از دنیای گل های رنگارنگ که هرساله پایان زمستان را نشان داده لذت ببرید یا با آنها عکس بگیرید. برخی از بزرگترین و بهترین شکوفه های بهاری رنگارنگ، مانند پارک های ملی و شهرهای معروف به نقاط ارزشمند برای سفر تبدیل شده اند.

عجیب ترین شکوفه های بهاری دنیا

در اینجا به دنبال شکوفه های چشمگیر بهاری هستیم که زندگی را ارائه می دهند.

کوه فوجی، ژاپن

9 شکوفه بهاری که ما به آن ها فکر می کنیم

در ماه های آوریل و مه، گل های صورتی چمنزارهای دامنه کوه فوجی را می پوشانند. جشنواره شیبازاکورا به همین مناسبت برگزار می شود و با غذاهای محلی مانند نان های ژاپنی، رامن، سوپ و دیگر غذاها از جمعیت زیادی که در زمین های صورتی قدم می زنند پذیرایی و آنها را جذب می کند. در زمان اوج شکوفه های بهاری اینجا یکی از مکان های بسیار زیبای جهان است. شما می توانید شکوفه ها را در اینجا ببینید.

دره مرگ، کالیفرنیای جنوبی

9 شکوفه بهاری که ما به آن ها فکر می کنیم

در پارک های کالیفرنیای جنوبی تعداد زیادی شکوفه های بهاری متنوع قرار دارند و به لطف آب و هوای گرم منطقه زودتر از دیگر گل ها شکوفه می شوند. پارک ملی دره مرگ و پارک ایالتی کویر آنزابورگو به خاطر گل های بیابانی زرد و بنفش که در اوایل ماه مارس شکوفا می شوند، محبوب هستند. ذخیره خشخاش دره آنتلوپ کالیفرنیا، در ماه آوریل به دریایی از خشخاش های زرد، نارنجی و قرمز تبدیل شده و می تواند صحنه ای عجیب مانند فیلم جادوگر اوز را به وجود بیاورد. تنوع خشخاش های کوچک و نارنجی آن را به گل ایالتی کالیفرنیا تبدیل کرده است.

کوکنهوف، هلند

9 شکوفه بهاری که ما به آن ها فکر می کنیم

اگر زمانی که به هلند فکی می کنید، رنگین کمانی از گل های لاله به ذهن شما می آید، وقت آن است که از آمستردام فراتر بروید. بهار زمان خوبی برای سفر به اطراف شهر برای کشف زمین هایی از لاله های روشن است که در اواخر ماه مه شکوفا می شوند. منطقه گل های حبابی، گلزارهای وسیعی از لاله ها و باغ های عمومی مانند کوکنهوف را که یکی از بزرگترین باغ های گیاه شناسی جهان با حدود هفت میلیون گل است، در خود جای داده است. می توانید در اینجا در باغ های مختلف گردش کنید.

استرالیای غربی (سپتامبر)

9 شکوفه بهاری که ما به آن ها فکر می کنیم

در ماه سپتامبر، بهار نیمکره جنوبی، می توانید مجموعه های باورنکردنی از گل های وحشی در استرالیا را انتخاب کنید. تورهای راهنمای شکوفه های بهاری و گل های وحشی در امتداد ساحل مرجانی تا شمال پیلبارا موجود هستند. گزینه های موجود عبارتند از: مسیر گل های وحشی اسپرانسه، ارکیده های وحشی جنوب پرت و کویر شکوفه های رنگین کمانی برو تا شمال استرالیا.

دره گل های پارک ملی، هند

9 شکوفه بهاری که ما به آن ها فکر می کنیم

دره گل های هند به خاطر زمین شش مایلی از گل های کوهستانی آلپ و حیات وحش حفاظت شده از موجودات کمیاب هم در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد و هم پارک ملی محسوب می شود.

این دره بین هیمالیا و رودخانه مقدس گنگ در اوتاراکند واقع شده و دارای هزاران گونه از گل های مختلف از جمله گل مروارید، خشخاش، گل صد تومانی یا رودودندرون، اسطوخودوس و غیره می باشد. در امتداد آبراه ها و مراتع پوشیده از شکوفه های بهاری قدم بزنید، فقط مراقب خرس های سیاه هیمالیا باشید.

خانه و باغ مونه، فرانسه

9 شکوفه بهاری که ما به آن ها فکر می کنیم

گل های بی نظیر کلود مونه فقط در نقاشی ها وجود ندارند. زمین های مملو از اسطوخودوس و زنبق آبی را که الهام بخش آثار او در گورنی فرانسه است را ببینید؛ در گورنی می توانید به باغ ها و خانه ی این هندمند امپرسیونیست مراجعه کنید. زمین های به دو باغ اصلی تقسیم می شوند:

یکی در اطراف خانه که شامل باغ و گل های حبابی مانند نرگس زرد است و باغ آبی دلنشین ژاپنی در خیابان.

سرزمین تپه ای تگزاس، ایالات متحده

9 شکوفه بهاری که ما به آن ها فکر می کنیم

گل های وحشی را با کارخانه های نوشیدنی در سرزمین تپه ای تگزاس، غرب شلوغ هیوستون ترکیب کنید. شکوفه های بهاری خیلی زود در ایالت لون استار شکوفا می شوند، بنابراین می توانید سفر خود را در تابستان با رفتن به فردریبرگ یا برنهام برای دیدن معروف ترین رنگ های آبی منطقه شروع کنید، که به خاطر نوشیدنی آبی رنگ در آن نزدیکی به این نام معروف است. در کارخانه های تولید نوشیدنی توقف کنید و در طول مسیر از مزارع کلاسیک تکسان بازدید کنید.

باغ های کو (Kew)، لندن، انگلستان

9 شکوفه بهاری که ما به آن ها فکر می کنیم

اگر در لندن هستید، نیازی نیست برای دیدن شکوفه های بهاری از شهر خارج شوید. پایتخت ایالات متحده مملو از باغ های زیادی است که در هر بهار شکوفا می شوند و باغ گیاه شناسی سلطنتی کو بزرگترین میراث جهانی یونسکو در لندن محسوب می شود. در این باغ 300 هکتاری 27000 گیاه رنگارنگ وجود دارد که بیشتر آنها شامل لاله، خشخاش، گل صدتومانی و شکوفه های گیلاس می باشند. این باغ حتی دوره های آموزش آنلاین باغبانی نیز ارائه می دهد تا بتوانید ویژگی های خاص گیاهان را بشناسید.

حوضه جزر و مد، واشنگتن دی سی

9 شکوفه بهاری که ما به آن ها فکر می کنیم

حوضه جزر و مد واشنگتن دی سی، به خاطر شکوفه های بهاری هزاران درخت گیلاس که بیش از یک قرن پیش توسط شهردار توکیو ژاپن به پارک هدیه شده، معروف است. جوانه های سفید و صورتی در ماه مارس یا آوریل، زمان اوج شکوفه های بهاری، و در طی چند روز شکوفا می شوند.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید