جاذبه زیبای پارک ناژوان اصفهان مکانی برای هر نوع سلیقه ای

نویسنده:

حسین یوسفی

در تاریخ:

آوازه معروف‌ترین دیدنی های اصفهان به گوش جهانیان رسیده است و هر ساله این جاذبه‌ها باعث می‌شوند تا گردشگران از سراسر دنیا بار سفر بربندند و عزم اصفهان کنند؛ اما جالب است بدانید جاذبه‌های این شهر خوش آب و رنگ، تنها به بناهای تاریخی ختم نمی‌شود، اصفهان مراکز تفریحی و باغ‌های سرسبزی دارد که برای گذران آخر هفته و تعطیلات می‌تواند به خوبی سرگرمتان کند.

جاذبه زیبای پارک ناژوان اصفهان مکانی برای هر نوع سلیقه ای فضای سبز شهری وضعیت خوبی دارد؛ پارک ناژوان یکی از بزرگ‌ترین پارک‌های اصفهان و از معروف‌ترین فضاهای تفریحی شهر است که با مساحت 1200 هکتار در جوار زاینده‌رود و در غرب اصفهان قرار دارد و مجموعه‌ای بزرگ از باغ‌های اصفهان را در بر گرفته است.

پارک جنگلی ناژوان اصفهان از معدود پارک‌هایی است که از گسترش مناطق شهری محفوظ مانده است. ناژوان از نام گیاهی از خانواده صنوبر گرفته‌شده است.

جاذبه زیبای پارک ناژوان اصفهان مکانی برای هر نوع سلیقه ای

در این باغ فضاهایی مانند آشپزخانه، زمین‌بازی کودکان، پارک بادی و دوچرخه‌سواری در نظر گرفته‌شده است. اطراف ناژوان به‌وسیله باغات کشاورزی، رودخانه زاینده‌رود و بخش شهری احاطه‌شده است. این پارک با داشتن پوشش سبز در کنار باغ پرندگان به‌عنوان یکی از نقاط سبز و خرم زاینده‌رود شناخته‌ می شود.

پارک بانوان ناژوان در کنار باغ پرندگان چون نگینی در شهر اصفهان خودنمایی می‌کند و مکان مناسبی برای گذراندن اوقات فراغت بانوان است.

جاذبه زیبای پارک ناژوان اصفهان مکانی برای هر نوع سلیقه ای

فضای اطراف و داخل پارک به سبب بخش های متمایزکننده با اقلیم معتدل‌تر نسبت به شهر اصفهان مکانی امن و آرام برای یک پیاده‌روی و ورزش صبحگاهی است.

پارک جنگلی ناژوان از معدود پارک‌هایی است که در توسعه شهری ایمن مانده است به همین خاطر تسلی خاطری است نسبت به باغ‌های که در توسعه شهری از بین رفتند.
این پارک مکان مناسبی برای دورهمی های گروهی و اردویی است به‌نحوی‌که فضای جنگلی این پارک باوجود ساختمان‌های که دارد در طول سال اسباب راحتی و فراغت ارگان‌های مختلف است و برای آن‌ها برنامه‌های ویژه مانند مسابقات دوچرخه‌سواری و بزرگداشت روز دختر و دهه کرامت در نظر گرفته می‌شود.

جاذبه زیبای پارک ناژوان اصفهان مکانی برای هر نوع سلیقه ای

این پارک علاوه بر فضای جنگلی با آلاچیق‌های دلربایی که دارد، شامل کافه‌تریا، عکساخانه، ترامپلین، پارک بادی، زمین ماسه و دوچرخه‌سواری است.

همچنین کلاس‌های آموزشی متعددی مانند آشپزی (مکان مناسبی برای پخت‌وپز یک دیزی سنگی و چای آتشی)، تربیت مختص کودکان، آموزش سلامت روحی و روانی خانم‌ها در حال رسمی شدن است.

باغ پرندگان، آكواريوم، باغ خزندگان، باغ موزه پروانه ها، موزه صدف نیز در این منطقه دایر هستند که میتوانید از آنها نیز دیدن نمایید.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید