5 جزیره برتر هندوراس

نویسنده:

معصومه داعی

در تاریخ:

کشور هندوراس به وسیله گواتمالا، السالوادور، نیکاراگوئه، دریای کارائیب و اقیانوس آرام احاطه شده است. در سرزمین اصلی کشور هندوراس جاذبه های زیادی برای نمایش وجود دارد و شهرهایی مانند تگوسیگالپا و سان پدرو سولا قطب فرهنگی کشور هستند. همچنین در این کشور سواحل عالی و جاذبه های بی نظیری مانند پارک ملی کاسکو وجود دارد. درحالی که تعطیلات خود را به گشت و گذار در هندوراس می گذرانید، زمانی را نیز به کشف جزایر اختصاص دهید.

از بهترین جزایر هندوراس که بخشی از زیبایی های کشور آمریکای مرکزی هستند، بازدید کنید.

  1. جزیره التایگر

5 جزیره برتر هندوراس

در جنوب هندوراس، در آب های خلیج فونسکا جزیره ای به نام التایگر وجود دارد. این جزیره آتشفشانی قله ای مخروطی شکل را به وجود می آورد که به زیبایی از آب بیرون آمده است. علاوه بر سواحل زیبا، در التایگر یک شهر به نام آمپالا وجود دارد. در آمپالا که زمانی بندرگاهی مهم بود، می توانید خانه های چوبی تاریخی و کلیسای بازسازی شده پارک مرکزی را پیدا کنید.

اگر به پیاده روی علاقه دارید، گردش را از ساحل بزرگ آغاز و به سمت بالا بروید، و مسیرهایی را دنبال کنید که به قله آتشفشانی منتهی می شوند. بیشتر گردشگران برای این پیاده روی از تورهای راهنما استفاده می کنند زیرا می توانند به سرعت مسیر را طی کنند.

  1. کایوس کوچینوس

5 جزیره برتر هندوراس

کایوس کوچینوس یا کوچینو کایس از دو جزیره و 13 جزیره کوچکتر تشکیل و در شمال هندوراس واقع شده است. این مقصد که اغلب با عنوان جزایر هوگ نیز شناخته می شود، توسط یک قایق قابل دسترسی است. ارگ به دنبال درمان های آبگرم یا پاساژهای خرید هستید به اینجا سفر نکنید، زیرا بزرگترین جاذبه در این جزیره طبیعت آن است.

کایوس کوچینوس به عنوان یک ذخیره دریایی بزرگتر، بیشتر محبوب علاقمندان به ماجراجویی در فضای باز، گردش و زیبایی های طبیعی می باشد. صخره های مرجانی نیز به لطف ممنوعیت لنگر انداختن کشتی ها و تجارت ماهی گیری، بسیار جذاب هستند به همین دلیل غواصی و موج سواری از تفریحات محبوب در این جزیره محسوب می شوند. این جزایر در هندوراس، یکی از معدود مکان های جهان هستند که شما می توانید مارهای بوآی صورتی را در آنجا پیدا کنید.

  1. گوآناجا

5 جزیره برتر هندوراس

گوآناجا یکی از جزایر خلیجی در شمال هندوراس می باشد. بسیاری از گردشگران از زمین های کوچک توسعه یافته و پوشش جنگل های کاج در جزیره شگفت زده می شوند. در حقیقیت تقریبا 90 درصد گوآناجا حفاظت شده است یه به عنوان یک ذخیره جنگل های ملی یا پارک دریایی محسوب می شود. اگر قصد بازدید دارید، اکنون زمان خوبی است زیرا می توانید بدون هیچ مشکلی از زمین زیبای این جزیره بازدید کنید.

در اینجا شهرهای بزرگی وجود ندارد و بزرگترین سکونتگاه جزیره با عنوان شهر گوآناجا یا بوناکا شناخته شده است. بیشتر گردشگران به خاطر غواصی که به لطف صخره های مرجانی توسعه یافته ایجاد شده و به خاطر کشتیرانی که باعث ایجاد علاقه به تفریحات زیر آب می شود، به اینجا می آیند.

  1. اوتیلا

5 جزیره برتر هندوراس

اوتیلا، کوچکترین جزیره خلیجی است. در سال های گذشته شهرت اوتیلا به خاطر یاد گرفتن غواصی با هزینه بسیار کم بود. در حال حاضر ان جزیره دیگر مکان دنج و مخفی نیست اما همچنان مقصدی جهانی برای غواصی محسوب می شود.

مدارس غواصی زیادی در اوتیلا وجود دارد و بزرگترین جاذبه های زیر آب شامل تنوع های زیستی باورنکردنی در صخره های مرجانی و فراوانی نهنگ های کوچک در ساحل می باشد. در شهر اوتیلا میتوانید از تعداد کمی فروشگاه و رستوران بازدید کنید، و حتی می توانید به سمت دو ساحل اصلی جزیره قدم بزنید.

  1. روآتان

5 جزیره برتر هندوراس

روآتان بزرگترین و توسعه یافته ترین جزیره خلیجی می باشد. این جزیره مقصدی معروف برای سفرهای دریایی می باشد و در کنار دومین صخره مرجانی بزرگ دنیا واقع شده است.

تقریبا از هر مکانی در کنار ساحل، می توانید از اکوسیستم باورنکردنی در زیر آب لذت ببرید. اگر از این ساحل زیبا لذت بردید، بعد از رسیدن به سواحل ماسه ای سفید، به سمت خلیج غربی و ساحل تابیانا بروید که به خاطر غروب آفتاب خیره کننده خود مشهور هستند. روآتان مکانی عالی برای شناخت فرهنگ محلی گاریفونا می باشد، و تورهای هدایت شده به شما این امکن را می دهند تا از دهکده های گاریفونا بازدید و با ساکنان محلی دهکده ها صحبت کنید. غواصی، موج سواری، پیاده روی و قایقرانی از تفریحات محبوب روآتان می باشند.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید