رانندگی در خارج از کشور مستلزم دانستن چه نکاتی است؟

رانندگی در خارج از کشور مستلزم دانستن چه نکاتی است؟

رانندگی در خارج از کشور روش مناسبی برای گشت و گذار در شهرهای بزرگ به شمار می رود. به خصوص زمانی که به قصد تجارت در حال سفر هستید این کار می تواند بهترین گزینه برای ملاقات با همکاران و رسیدن به محل قرار باشد .

علاوه بر برخورد با مناطق نا آشنا ، ممکن است با زبانی نا آشنا نیز مسیرتان را جهت یابی کنید . اگر در سمتی از جاده رانندگی می کنید که به آن عادت ندارید ، این کار چالشی دوبرابر به حساب می آید .

جاذبه ها شما را با برخی از نکات ضروری برای رانندگی در خارج از کشورتان آشنا می کند.

رزرو زود هنگام

رانندگی در خارج از کشور مستلزم دانستن چه نکاتی است؟

رزرو ماشین اجاره ای را به لحظات آخر موکول نکنید . در بسیاری از کشورها ، ماشین های معمولی یا ماشین های خاص ( برای مثال ماشین های دنده اتوماتیک ) به صورت محدود در دسترس هستند . به محض اینکه سفر شما قطعی شد باید ماشین اجاره ای را رزرو کنید .

گواهينامه بين‌المللي

رانندگی در خارج از کشور مستلزم دانستن چه نکاتی است؟

گواهينامه بين‌المللي مدركي است براي اينكه متقاضي بتواند به‌راحتي در كشورهايي به جز كشور خود، رانندگي كند. كاربرد اين گواهينامه در اين است كه نشان دهد شما در كشور خودتان گواهينامه رانندگي داريد و مي‌توانيد رانندگي كنيد؛ براي همين هم براي رانندگي در كشوري ديگر دچار مشكل نيستيد.

در نتيجه گواهينامه بين‌المللي تنها به افرادي تعلق مي‌گيرد كه قبلا در كشور خود گواهينامه ملي دريافت كرده‌اند. گواهينامه ايراني براي گرفتن گواهينامه بين‌المللي يكساله بايد ۳۱ روز اعتبار داشته باشد و براي گرفتن گواهينامه بين‌المللي ۳ ساله، اعتبار گواهينامه ملي بايد ۳ سال باشد.

در بسیاری از کشورها برای رانندگی نیاز به مجوز رانندگی بین المللی دارید . حتی اگر این مجوز قانونا نیاز نباشد ، ممکن است آژانسی که ماشین اجاره می دهد آن را از شما بخواهد .

در صورتی که شما توسط پلیس محلی متوقف شوید یا تصادف کنید ، این مجوز می تواند بسیار مفید واقع شود . در کشور ما از طریق مراجعه به مراکز اصلی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران قابل دریافت می باشد .

بیمه را مد نظر قرار دهید
قبل از رسیدن به مقصد ، در مورد بیمه تان فکر کنید . بسیاری از کشورها طرح بیمه اجباری دارند . بیشتر اوقات ، کارت اعتباری شما بیمه را تحت پوشش قرار می دهد و حداقل الزامات آن کشور را برآورده می کند .

از قبل با شرکت بیمه تماس بگیرید تا از جزئیات پوشش بیمه مطلع شوید . اگر به هدف تجاری سفر می کنید ، شرکت شما احتمالا طرح بیمه سراسری دارد ، بنابراین قبل از سفر این موضوع را از محل کار پرس و جو کنید .

وقتی در جاده اید ، چند مورد را در ذهن داشته باشید :

رانندگی در خارج از کشور مستلزم دانستن چه نکاتی است؟

قوانین را بدانید

اگر اولین تجربه رانندگی شما در خارج باشد احتمالا با قوانین آشنا نباشید . آژانس اجاره ماشین باید یک نقشه محلی به همراه دفترچه علائم جاده ای آن کشور خاص را به شما بدهد .

مسیرتان را جهت یابی کنید

جی پی اس و تلفن های همراه ابزارهایی فوق العاده مفید برای مسافران هستند . با این وجود ، شما نمی توانید روی آنتن دادن تلفن همراه خود حساب باز کنید ، همینطور روی جی پی اس که در خارج نیز خوب کار خواهد کرد یا خیر .

اگر نگران جهت یابی مسیرتان هستید ، از آژانس اجاره ماشین نرم افزار جی پی اس دریافت کنید . این راه روشی است خوب تا نقشه ای با تمام جزئیات به عنوان پشتیبان جی پی اس در ماشینتان داشته باشید .
پایبند محدودیت ها باشید

رانندگی در خارج از کشور مستلزم دانستن چه نکاتی است؟

در بسیاری از کشورها ، قوانین رانندگی در حالت مستی به طور قابل توجهی سخت است . اغلب یک نوشیدنی کافی است تا رانندگی شما به عنوان رانندگی در حالت مستی تلقی شود . اگر قصد رانندگی دارید ، بهتر است از خوردن شراب یا آبجو صرف نظر کنید .
زمان اضافی اختصاص دهید
رانندگی در خارج اغلب متفاوت از کشور خودمان است . برای رفتن به جایی که می خواهید زمان اضافی در نظر بگیرید . گاها محدودیت سرعت در کشورهای دیگر کمتر از حد انتظار شما هستند و این باعث می شود حرکت کردن در مکانی نا آشنا سخت شود . با این مسئله کنار بیایید و کمی زمان اضافی اختصاص دهید .

دیدگاه خود را بنویسید