چگونه بدون دغدغه سفر کنیم؟

چگونه بدون دغدغه سفر کنیم؟

بدون شک ما برای فاصله گرفتن از استرس و هیاهوی زندگی روزمره است که سفر می کنیم. بنابراین انتظار داریم که پس از بازگشت، با روحیه ای جدید به زندگی ادامه دهیم. حالا اگر سفر ما با استرس و نگرانی همراه باشد، قطعا ضرر خواهیم کرد.

هر سفری با خود تصمیمات مهمی راهم به دنبال دارد که برای شروع سفر باید تصمیم گیری شده و انتخاب کنیم. اینکه به کجا یا کدام کشور قصد رفتن داریم، چه زمانی در سفر خواهیم بود و چه زمانی باید به برگشتن به خانه فکر کنیم و مهم تر از همه این موضوعات بلیط هواپیما و خرید آن است.

اما در واقع پس از این تصمیمات، اتفاقات، کارها و تصمیم های کوچک ما هستند که سفر را راحت تر و کم تنش تر می کنند.

تمام جزئیات را برنامه ریزی کنید

چگونه بدون دغدغه سفر کنیم؟

اینکه تمام جزئیات را از پیش برنامه ریزی کنید، به شما کمک می کند کنترل اوضاع را در دست داشته باشید.

اگر بدانید که رزروهای لازم را انجام داده اید، استرستان کمتر خواهد شد، به موقع در فرودگاه حاضر خواهید شد و در نتیجه خیالتان نیز آسوده خواهد بود.
در مورد مقصد خود اطلاعات لازم را به دست آورید: داشتن اطلاعات کافی در مورد جایی که به آن سفر می کنید، همیشه خوب است. پس اندکی تحقیق کرده و در مورد کارهایی که باید انجام دهید، شیوه های حمل و نقل، آب و هوا، آداب و رسوم فرهنگی و مسائلی از این دست اطلاعات کسب کنید.

بی خیال وسیله نقلیه شخصی شوید

چگونه بدون دغدغه سفر کنیم؟

ممکن است ساعت ها برای پیدا کردن یک جای پارک در محل بچرخید و در آخر حتی جایی برای گذاشتن ماشین خود پیدا نکنید. برای رفع این مشکل و داشتن سفری راحت تر دو راه حل ساده وجود دارد.

 یک آژانس یا تاکسی بگیرید تا شما را به فرودگاه برساند. خوبی این موضوع این است که تاکسی می تواند شما را در مکان در ورودی فرودگاه پیاده کند.

اگر به هر دلیل مجبور به برداشتن ماشین و وسیله نقلیه خود شدید، لازم نیست حتماً ماشین خود را در فرودگاه پارک کنید. به سراغ پارکینگ های عمومی اطراف و نزدیک به فرودگاه بروید.

هر چند برای سفر های طولانی باید پول بیشتری بابت پارک و نگهداری وسیله نقلیه خود بدهید اما دیگر نگران زمان معطلی بابت وسیله نقلیه خود نخواهید شد.

مهم ترین وسایلتان را در کوله پشتی خود حمل کنید

چگونه بدون دغدغه سفر کنیم؟ اگر وسیله ای دارید که بدون آن نمی توانید زندگی کنید مانند کفش های راحتی برای پیاده روی یا بارانی سبک یا پلیور و گرمکن، حتماً آن را با خود در کیف یا کوله خود حمل کنید.

همچنین اگر وسایل خود را درون کیف دستی یا کوله پشتی خود به درستی و با ترتیب اولویت و استفاده از آن، بسته بندی کنید و بگذارید، در واقع در زمان خود صرفه جویی کرده اید.

به عنوان مثال کیف لوازم بهداشتی خود را که دارای کرم مرطوب کننده، ضد آفتاب و ادکلن یا اسپری می باشد را در بالای همه وسایل کیف خود قرار دهید تا اگر در سفر به تجدید دوباره کرم ضد آفتاب خود نیاز پیدا کردید، سریع تر به آن دسترسی داشته باشید.

اطلاعات هتل خود را بدانید

چگونه بدون دغدغه سفر کنیم؟

شما ممکن است به مکانی سفر کرده باشید که تا کنون به آنجا قدم نگذاشته اید. در نتیجه برای داشتن سفری راحت تر و با آسودگی بیشتر بهتر است که تمام اطلاعات هتل و اتاق خود را با خود به همراه داشته باشید.

قبل از ترک منزل خود تمام اطلاعات هتل، از قبیل اسم و آدرس، تلفن و هر آنچه مربوط به رزرو هتلتان است را پرینت بگیرید.

همچنین داشتن یک بک آپ در گوشی همراه می تواند اطمینان خاطر بیشتری به شما بدهد. داشتن نقشه اطراف هتل می تواند به شما کمک بزرگی کند. می توانید آن را به راننده تاکسی نشان دهید تا شما را به آن محل ببرد.

تبدیل ارزهای قبلی

چگونه بدون دغدغه سفر کنیم؟

یکی از توصیه های ما برای داشتن سفری راحت تر مبادله ارز خارجی در همان مکان مقصد، قبل از بازگشت به خانه است. همیشه زمانی که به خانه برمی گردید، زمان گذاشتن برای تبدیل ارز خارجی به پول خود بسیار سخت تر می شود.

اگر از سفرهایی که تا کنون رفته اید، پول و ارز خارجی زیادی برایتان باقی مانده، آن ها را نگه دارید و تا سفر بعدی صبر کنید. در سفر بعدی آن ها را با خود برداشته و زحمت دوباره خود را برای تبدیل ارز و گرفتن ارز را کم کنید.

چه زمانی از باربر استفاده کنیم

چگونه بدون دغدغه سفر کنیم؟

هنگام سفر با چمدان های فراوان اصلا عجله نکنید. در این موارد برای داشتن سفری راحت تر یک روش این است که پس از پیاده شدن از تاکسی تا زمانی که راننده دارد وسایل شما را از صندوق بیرون می آورد به درون فرودگاه بروید.

مسیر ورودی تا گیت ورودی و ساعت و زمان خود را بررسی کنید. اگر زمان به اندازه کافی داشتید و مسیر هم طولانی نبود، خودتان وسایل را حمل کنید. در غیر این صورت برای کمک حتما باربر بگیرید.

پرواز هایی را انتخاب کنید که خودتان صندلی هواپیما را انتخاب کرده اید

چگونه بدون دغدغه سفر کنیم؟

بسیاری از ایرلاین ها و هواپیماها برای اینکه مسافر سفری راحت تر داشته باشد، این اختیار را به شما می دهند که در هنگام رزرو بلیط به صورت اینترنتی بتوانید محل نشستن و صندلی خود را هم انتخاب کنید.

این موضوع و قابلیت امروزه برای دیگر سرویس های حمل و نقل عمومی مانند قطار، تراموا و اتوبوس نیز اجرا می شود. با داشتن این امکان، محل نشستن صندلی خود را به راحتی انتخاب کنید.

اگر هم در فرودگاه بلیط خود را می گیرید، حتما محل صندلی خود را پرسیده یا مشخص کنید که می خواهید در کنار پنجره یا در وسط هواپیما بنشینید.

کیف و چمدان خود را علامت گذاری کنید

چگونه بدون دغدغه سفر کنیم؟

در این دوره و زمانه دیگر کسی ساک خود را خودش نمی سازد و همه ما از فروشگاه های یکسانی لوازم خود را خریداری می کنیم. در این میان زیاد پیش می آید که در هر سفری، چمدان ها و ساک های یکسان و هم شکل در کنار هم قرار بگیرند و با هم اشتباه گرفته شوند.

برای حل این مشکل و پیش نیامدن موضوعات جابه جایی چمدان ها و داشتن سفری راحت تر بهتر است که چمدان های خود را علامت گذاری کنید.

از یک روبان برای این کار استفاده کنید یا از برچسب های رنگی با اشکال مختلف استفاده کنید یا یک استیکر بزرگ بر روی چمدان خود بزنید.

با این کار دیگر، مسافران را نمی بینید که چمدان شما را برای دیدن برچسب نامشان به سمت خود بکشند. در واقع همه می فهمند که این چمدان برای آن ها نیست و شما به راحتی منتظر رسیدن چمدانتان بر روی ریل چمدان ها و بارها به سمتتان خواهید بود.

شماره پرواز خود را به خاطر داشته باشید

چگونه بدون دغدغه سفر کنیم؟

دانستن این شماره هر چند به نظر ساده می آید ما مسأله مهمی می تواند باشد. اگر در یک فرودگاه در یک کشور خارجی هستید، دانستن تنها شماره پرواز می تواند به شما کمک بزرگی کند.

لازم نیست حتماً نام طولانی پرواز خود یا کشور مقصد را به زبان کشور مقصد به خاطر داشته باشید. تنها شماره آن پرواز را به خاطر بسپارید.

سعی کنید بیشتر به مناطقی که آب و هوای گرم دارند، سفر کنید. هیچ چیز به اندازه سرما نمی تواند لذت سفر را از بین ببرد. هنگامی که شما به منطقه سردسیر سفر می کنید، نمی توانید از اماکن گردشگری مختلف آن بازدید نمایید.

برای سفر در زمستان بهتر است جنوب  را انتخاب نمایید. آب و هوای ملایم می تواند لذت سفر شما را چندین برابر کند.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما